"Legjionaret e tredhun"

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vvvllaznia » Thu, 02 Oct 2014 , 20:22

Man in Redblue wrote:Qe disa fragmente nga fjala e babes te Januzajt, qe i paska nxjerre te faqja e Albania Team ne fb. E kam nigju ate deklarate, prandaj e di se jane fjalet e verteta qi ka than:

"Abedin Januzaj : E tash mduhet me sqaru pak kete poen , se neve po na thojn me zgjedhe Shqiperine po neve kurr sna ka thirr Shqiperia vec e kan qu ni puntor te federates ne klub , edhe pak mkan thirre ntelefon mdoket mpaten shkru edhe mesazhe ama bash kurr kurfar kontakti me neve skan bo , ama edhe ky Lorik Cana na ka thirr ntelefon ama po ju thom qe kurr kerkush prej Shqiperie sna ka kontaktu".

Tashi ky kerkon me e marr presidenti i Shqipnise ne telefon?! Edhe ba me e marr Nishani ntelefon, prape thote "nuk na kan lan rahat".

Vvvllaznia i kuptoj disa gjana qe thu ti, edhe pse mendoj se nuk jane justifikim ne rastin konkret, por ajo qe me ban pershtypje asht: Pse nuk e denon ti arrogancen fyese te Abedin Januzajt ndaj kombit shqipatr? Ta shajn Duken , tshajn ke te dojne, te zgjedhin Belgjiken, por te tregojne rrespekt ndaj flamurit kuqezi.
Asht ma se e qart qe Abedini ka nje bagazh kulturor te krahasushem me mesataren e lagjes Liria ne Shkoder, kete nuk e vej as ne dyshim plus qe nuk kuptohet se ça kerkon e me ke kerkon me fol. Problemi asht qe un mund te kaloj edhe 10 vjet tu sha Abedinin e te birin e nuk zgjidha asgja ashtu siç kan ba shqiptaret seri sot. Po te kishin kalu gjysen e kohes me luftu Duken e klanin e tij ndoshta sot mund te kishim nje nivel te futbollit ma te mire. Mos harro se hallet e futbollit tone mshehen mas disa sukseseve qe kombtarja jone asht duke korr por keto suksese jan vetem e vetem sepse afrohen lojtar qe nuk kan shkel nje her ne Shqiperi. Kombtarja e jone reale mund sot me veshtirsi edhe Malten ne Tirane por kerkush hala nuk e ka kuptu.
Arrogancen fyse te Abedinit??? Sinqerisht dhe po ta perseris sinqerisht denoj shume ma shume çdo shqiptar qe me ban te falem ne tana gjuhet e botes kur du me pre nje rrug ne viza te bardha, çdo shqiptar qe hedh meturinat prej pexheres, çdo shqiptar qe merr e kerkon ryshfet, çdo shqiptar qe blen provime, çdo shqiptar qe te kerkon rryshfet edhe nqs je tu vdek. Pra nqs un pretendoj rrespekt ndaj flamurit kuq e zi prej Abedinit duhet ta kerkoj edhe prej 99% te shqiptarve por ka vite qe nuk e pretendoj ma. Kur te vijn nje dit qe shqiptart kan me thane e kena fajin na pa permend, turqit, enverin, komplotet serbo-grek, europen, ameriken etj ka me ken gjithmon vone por neve na pelqen me ja vu fajin abedinit, grekve, serbve, turqve e keshtu nuk mbajm asnje pergjegjsi.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by fpjalmi » Fri, 03 Oct 2014 , 00:52

Shpresoj qe ata qe do veshin fanellen kuq e zi ne te ardhmen , mos te kene prinder si januzi .

sh**** I jati , sh**** I biri

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Skodrinon » Fri, 03 Oct 2014 , 12:39

Man in Redblue wrote:Qe disa fragmente nga fjala e babes te Januzajt, qe i paska nxjerre te faqja e Albania Team ne fb. E kam nigju ate deklarate, prandaj e di se jane fjalet e verteta qi ka than:

"Abedin Januzaj : E tash mduhet me sqaru pak kete poen , se neve po na thojn me zgjedhe Shqiperine po neve kurr sna ka thirr Shqiperia vec e kan qu ni puntor te federates ne klub , edhe pak mkan thirre ntelefon mdoket mpaten shkru edhe mesazhe ama bash kurr kurfar kontakti me neve skan bo , ama edhe ky Lorik Cana na ka thirr ntelefon ama po ju thom qe kurr kerkush prej Shqiperie sna ka kontaktu".

Tashi ky kerkon me e marr presidenti i Shqipnise ne telefon?! Edhe ba me e marr Nishani ntelefon, prape thote "nuk na kan lan rahat".

Vvvllaznia i kuptoj disa gjana qe thu ti, edhe pse mendoj se nuk jane justifikim ne rastin konkret, por ajo qe me ban pershtypje asht: Pse nuk e denon ti arrogancen fyese te Abedin Januzajt ndaj kombit shqipatr? Ta shajn Duken , tshajn ke te dojne, te zgjedhin Belgjiken, por te tregojne rrespekt ndaj flamurit kuqezi.
Prralla. Qi Duka me shoke jane hora dihet, por kaq idiota sa mos me kontaktu nji lojtar si Jonuzaj jo. Ky iher thote na kane thane "te shkojne te lozin me serbin atehere" tash thote nuk na kan kontaktu.
T'pakten mos me xjerr kujin se nuk po e akuzon kush per tradhti ndaj atdheut. E kuptojme zgjedhjen qi ka ba.
N'fund t'fundit shqiptar asht edhe ky. Jena popull qi krenohet se ka pas ushtart ma t'mire te Aleksandrit t'madh, te perandoris romake, perandoris osmane etj etj e per vedi kena mbet dy pllam vend, se nuk jena bashku kurre per nji kauz t'perbashket. Kena luftu vec kur na ka ardh shkjau a greku te dera shpis tone. Patriotizmin nen zero.
Kena me e pa edhe Adnanin, si kta te tjeret, tu postu ne FB foto te Adem Jasharit, s'ka problem se kur vjen rasti jo jeten, po as gjan ma t'vogel nuk sakrifikojne.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by fpjalmi » Sat, 04 Oct 2014 , 01:29

Lojtari Kampion botet me Gjermanine Shkodran Mustafa ka than nji fjale te bukur qe nuk e luan as topi ne nji interviste dje .Ka than Federata I don lojtaret gadi kur bahen yje dhe nuk I kerkojne qysh se fillojn e bahen talente. asht mese e vertete . Nuk kena nji njeri shqiptare ne kombetare tash sa e sa vjet , me zgjedh talentat jasht qysh se fillojn e lindin , ku jane te panumert. Gjithe keto talente qe na kan ik dhe perfaqesojjn shtetet ma te mira si kampionia e botes Gjermania me Mustafen e shum shtete te tjera , po te ishin mbledh te gjithe , nuk do ishte ken qudi me pushtu boten e futbollit , ku ne gjithe keto vjet , asht managjimi I poshter I fshf-se .

Ne pergjithesi Fshf-ja ka gabimet kryesore edhe pse per mu , Januzaj Dhe Bahrami jan njerezit ma te urryer prej meje , sepse keta lojtare jan thirr qysh te ri , 18 vjeca , dhe e kan tregu me kohe qe jan anti shqiptare

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Man in Redblue » Mon, 30 Mar 2015 , 13:30

Ato ndjenja qe perjetoi Mavraj e Gashi dje zor se do ti perjetojne Januzaj ndonjehere! Eh cfare krydaullet baba i Januzajt! Kishte pas mundsi me e pas tbirin e vedin hero kombtar, por mendja e madhe e zeza e tzot e kashata e madhe ta xen fytin!

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Admin » Mon, 30 Mar 2015 , 14:15

Ehhhh shnash ne e ishalla talenta te tjere i bashkohen kombtares :)

Ishalla Donis Avdiaj nuk ban gabimet e Januzaj
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vvvllaznia » Mon, 30 Mar 2015 , 23:36

Man in Redblue wrote:Ato ndjenja qe perjetoi Mavraj e Gashi dje zor se do ti perjetojne Januzaj ndonjehere! Eh cfare krydaullet baba i Januzajt! Kishte pas mundsi me e pas tbirin e vedin hero kombtar, por mendja e madhe e zeza e tzot e kashata e madhe ta xen fytin!
Sinqerisht habitem prej tejet. Ato ndjenja jena tu i perjetu tan se jena te shtim per nje rrezultatet qe nuk e kena arrit kurr per 80 vjet, qe hala jena shum lerg por na mjafton pak per me fluturu me presh ne meth e ndoshta nuk kena me ken ma ne kete vend edhe per nja 80 vjet tjera sidomos nqs Kosova pranohet prej Fifas e jo sepse kena shpervjel mangt e kena punu dit nat per me arrit nje nivel sa me pretendu me u kualifiku perçdoher. Teshti kena fillu me u tall me januzajn, me serbt apo me shqiptaret qe losin per Zvicrren athu se ne kena fitu dy boterore ose dy europiane rresht.
Lojtaret tan ma te mire jan ata qe deri para dy vjetsh ishin trathtart ma te medhenj, prodhimi vendas pothujse zero, lojtaret tan veshin bluza ku nuk shkruhet vendi qe perfaqsojn por televizioni qe kryetari i federates dhe da politikan jan aksioner, spo e zgjas me biletat e kampiona t shqiptar. Un per vedi s'kisha pas ftyre me i than Januzajt hajde me ne mandej nqs ai apo nje tjeter ka qef shum mire

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Man in Redblue » Wed, 01 Apr 2015 , 14:17

Kjo ska lidhje hic me shitje mendsh se kena sukses. Shqiperia dihet se me ndonji perjashtim te vecante nuk mund te kete suksesin e Zvicrres e Belgjikes. Une di thjesht me thane se njata ndjenja qe i perjetun njat nate apo naten kur jan kthy prej Serbiet e jan prit ne aeroport, Januzaj sdo ti perjetojne edhe kur te lujne ne europian. Ska se si me i perjetu se na jena te tham tan jeten per nji sukses e i cojme ne qill futbollistat.

Aja puna e bluzes asht turp i madh si shume gjana tjera ne Shqipnine tone, por prape cado te jete e shkrume ne ate bluze, me e vesh ate - e perfytyroj - asht ndjenje unike, sepse jane tifozat, vete historia dhe situata e kombit tone, qe ta japin kyt ndjesi.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Man in Redblue » Wed, 15 Apr 2015 , 16:36

http://www.panorama-sport.com/2015/04/a ... jermanine/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ia kam ndjek postimet ne fb, faqen zyrtare, e vec deklarata dykuptimshme shkrute. Kurre nuk doli me than qe du me lujt per Shqiperine. Edhe kur e pyeten mediat austriake per kyt gja kur u transferu te Sturm-i, tha "sdu me fol per kyt teme, se jam per momentin i perqendrum te Sturmi". Vec per theben e vet, tallet me tan kombin :evil: :evil: :evil:

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vvvllaznia » Fri, 02 Oct 2015 , 22:08

kot per kuriozitet a e dini se sa shqiptar ka ne zvicerr???
http://www.transfermarkt.de/schweiz-u17 ... rein/23140" onclick="window.open(this.href);return false;

Veq kombtarja e zvicrres U-17 paska 7 lojtar me origjine shqiptare...

Post Reply