"Legjionaret e tredhun"

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

"Legjionaret e tredhun"

Post by Man in Redblue » Fri, 09 May 2008 , 15:04

PO E HAPI KYT TEME ME ZEMER TE PLASUN, QI SHUME "SHQIPTARE" REFUZOJNE SHQIPONJEN TONE PER FLAMUJ TE HUJ.

NUK DU ME LUJT ROLIN E NACIONALISTIT TE FLAKUN.
SHUME PREJ NESH JETOJNE JASHT SHTETIT DHE E DIME SE CFARE POSHTERSINASH NDODHIN NE SHQIPNI AQ SA KAIHERE TE VJEN SHPIRTI NA MAJE TE HUNDS. SHUME VETA KANE MARRE EDHE NENSHTETESI TE HUJA POR UNE KYT GJA NUK E SHOH ASPAK ME SY TE KEQ
POR FUTBOLLISTAT ME RROGAT E TYNE MARRAMENDSE, NUK BAJN PJESE NE KYT KATEGORI.
MTHONI CFARE I KUSHTON KERIT; NINIT ME SHOKE QE TE TRANSFEROHEN NE NJI KAMPIONAT TE HUJ; TE MARRIN FAMILJET ETYNE ME VEDI DHE TE LUJN PER KOMTAREN E ATDHEUT.


MAVRAJ, KONE E GJASULA NUK KAN ME E QIT CIRAK SHQIPERINE,
PATURPSIA ME TE CILEN DEKLARON KERI SE PREFERON TE RINJTE E GREQISE (SAPO TE MARRIN PASHAPORTEN :evil: :evil: :evil: ) TREGON VEC KARAKTERIN E TYNE TE ULET:

PER MU KA NDRYSHIME TE MEDHA MES HETEMAJT QE KA LIND DHE ASHT RRITE NE FINNLANDE KU RRESPEKTOHET NJERIU DHE TE DREJTAT E TIJ (DHE AI KA NJI LLOJ BORGJI MORAL NDAJ KTIJ SHTETI)DHE NINIT E KERIT QE GREKU JA KA ksherdhy EMRIN, FENE E CA KA, NUK I KA DHAN AS PASHAPORTE MGJS KAN LIND ATJE DHE VETEM KUR IA KA NEVOJEN DENJON ME I BA GREK.

MOS BASHIN HAJR MA ZI SE KAN ME BA

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 09 May 2008 , 15:05

Keri ka idhull K.Ronaldon, por do Greqinë

Florenc Keri, talenti i ri shqiptar, i cili së fundi është blerë nga Bajerni i Munihut, ka dhënë një intervistë të gjatë për një faqe greke. Beratasi 17-vjeçar, -14 gola dhe 22 asistë gjatë këtij sezoni me Veria U-19, - do të ndjekë “shembullin e keq” të tiranasit Gjergji Kones, i cili në Greqi ka ndërruar emrin në Panajot Kone, himariotit Sotir Nini (Sotiris Ninis), Elin Dhimuço (Dhimuços). Lojtari thotë: “Ë vërteta është se kishin kërkuar me Kommbëtaren shqiptare, por preferenca ime, është që sapo të marr pasaportën greke, të luaj me Kombëtaren e të Rinjve të Greqisë”. (Teksti në greqisht: «Η αλήθεια είναι ότι με έχουν ζητήσει από την Εθνική Αλβανίας, αλλά προτεραιότητά μου, μόλις πάρω ελληνικό διαβατήριο, είναι να αγωνιστώ με την Εθνική Νέων της Ελλάδας». Linku origjinal

Keri është djalë me shije. Idhulli i tij nuk është askush tjetër, por lojtari më i mirë i kampionatit anglez. “Unë jam fans i Kristiano Ronaldos. Është idhulli im. Dikur bëja tifozëllëk edhe për Barcelonën e Mançesterin, por tani bëj vetëm për skuadrën angleze”.

Keri flet edhe për veten e familjen e tij. “Linda në Berat të Shqipërisë, më 17 nëntor 1990. Erdha në moshën dy vjeç në Greqi dhe fillova të luaj futboll qysh i vogël. Kur isha shtatë vjeç hyra në ekipin e moshave të Magnisiasko dhe pas gjashtë vitesh u bëra pjesë e ekipit të parë me të rriturit. Atëherë luanim në A’ Topiko (në kampionatin lokal). Mënjëherë shënova gol. Atje qëndrova deri vjet, dhe nga fillimi i vitit jam të Veria”.

Keri, i kërkuar dhe nga Arsenali thotë: “Më erdhën oferta nga Olimpiiakos, Panathinaiko, AEK, por dhe nga Arsenali përmes Tomas Kost. Unë preferova të shkoj te Veria, pasi atje më dhanë para, ndërkohë që të tjerët nuk më kishin folur për këtë temë”.

Lori tregon edhe në lidhje me propozimin e Bajernit të Munihut. “Nuk di shumë gjëra, pasi me to merret manaxheri im. Ai ka folur me to. E vetmja gjë që di, është fakti se ata më panë në ndeshjen kundër Iraklisit në Selanik në kampionatin e të rinjve në Super Ligë. Iu pëlqeva dhe që nga ai moment kërkuan edhe mendimin tim. Erdhën dhe tre-katër herë të tjera për të më parë. Do të doja të shkoja e të luaja me Bajernin”.

Keri jeton aktualisht larg prindërve të tij dhe gjendet i vetëm në Veria, ku jeton në një shtëpi të marrë me qera nga ekipi. Prindërit e tij gjenden në Volos. Babai i tij, Vangjeli, është shofer dalikash, ndërsa nëna e tij Maria merret me punët e shtëpisë. Motra e tij, Elsa, edhe pse është vetëm 22 vjeçe, është e martuar. Prindërit e tij e pëlqejnë një lëvizje në Gjermani. Mesfushori sulmues Keri thotë: “Babait tim i pëlqen shumë futbolli, është një tifoz i çmendur”

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 09 May 2008 , 15:21

SE HARROVA,

KJO TEME ASHT PER TE TANE "LEGJIONARET" QE LUJN PER KOMBETARE TE TJERA, TUJ FILLU PREJ KUQIT, BEHRAMIT E TU PERFUNDU TEK KY FLORENCIAQISI

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 09 May 2008 , 15:36

Naqe e ke hape kot kyt teme.Un zdu me ja pa bojen aty debila ti me hap tem per ta.Ata meritojne vetem indiferncen ma totale.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 09 May 2008 , 15:46

vllaznia1919 wrote:Naqe e ke hape kot kyt teme.Un zdu me ja pa bojen aty debila ti me hap tem per ta.Ata meritojne vetem indiferncen ma totale.
1.naqe e kam hap temen, se na shpesh "ndyjm" temen e legjionarve per me bisedu per kta legena

2. Me indiference nuk arrihet asigja. Ruj mas trefuzojne Cani komtaren tone, se mandej tplasi denimi ty

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Fri, 09 May 2008 , 17:09

Ktu jam me V1919 ktyne shkerdhata nuk duhet me ju dediku tema asigja :evil: po familja e ka fajin se shkojne ne greqi edh ju thojne fmive qe jeni grek se kshtu veprojne tane anej ka jugu e shesin vedin per asigja pranaj tan sportistat qe lozin per ata pushtat jan zone e jugut :evil: :evil: turp t'ju vine tanve
Kuqeblu perjete!!!!

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Fri, 09 May 2008 , 17:27

BLEDI wrote:Ktu jam me V1919 ktyne shkerdhata nuk duhet me ju dediku tema asigja :evil: po familja e ka fajin se shkojne ne greqi edh ju thojne fmive qe jeni grek se kshtu veprojne tane anej ka jugu e shesin vedin per asigja pranaj tan sportistat qe lozin per ata pushtat jan zone e jugut :evil: :evil: turp t'ju vine tanve

skam qa shtoj asnji fjal ma shume :!: :!:
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 09 May 2008 , 18:36

BLEDI wrote:Ktu jam me V1919 ktyne shkerdhata nuk duhet me ju dediku tema asigja :evil:

1. Ne cdo vend duhet me pase ka nji kosh plehnash, se ndryshe nuk mahet paster ambjenti :lol:
2. naqe a kot me ja lan fajin toskve: na krejt si shqiptare nuk po dalim edhe aq patriote sa hapena neper forume. Ihere fillume ti i akuzu kosovaret, tesh tosket, po Panajotis Kone prej tiranet asht me sa di une.

2. Per mu mund ta shini temen, se nuk me mori malli me u marr me Ninin me shoke, VEC MAS TI SHOF EMRAT E NINIT BEHRAMIT KERIT ETJ NEPER TEMA TE TJERA SI LEGJIONARET APO TALENTET
:evil: :lol: (GJA QI DERI TESH KA NDODH)

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Fri, 09 May 2008 , 22:09

Mrb nuk ashte nevoja me shi temat naqe po mas ban ma kshi gabimesh :lol: :lol: :lol:
Kuqeblu perjete!!!!

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 09 May 2008 , 22:25

une e kuptoj mire shqetesimin e man in redblue
futbollistet me rroga marramendese se kuptoj pse thone e refuzojne shqiprine per arsye financiare apo se di ca
kot mbahen disa per patriota
me shqetesim te madh po permendi sllavet e urrym
rakitic ylli i ri i futbollit europian i lindur ne möhlinte zvicrres e ka refuzu komtaren e zvicres duke than kam gjak kroat
apo vellezerit altintop te lindur ne gelsenkirchen e kane pranu se jan gjak turk e luajne per turqine apo vellezerit kovac
me e bukura eshte se keta tonet hapen byths kemi shanse ketu e kemi atje
po as behram leshi spo del me zvicren askund
me sa di une nuk eshte cdo here titullar se spo flas per tjeret
i perjashtuar

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Fri, 09 May 2008 , 23:58

Kta debilla per mu nuk kan kurr farë ndjenja kombtare për vendin e tyre Shqiprinë, atyre ju intereson si duket vetem paraja dhe fama e tyre përsonale, dhe asgjë tjetër.
Ata duan të bëhen grekë, le të bëhen, ne s'duhet ta çajmë kokën për ta fare, ti konsiderojim poashtu si grekët tjerë dhe të pavlerë për kombin tonë.


Shqipria Madhe
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Fri, 09 May 2008 , 23:58

Goldi jam dakord me disa mendime tuja,tendenca e disa shiptarve qe mos te perfaqsojn vendin e tyne,un mendoj jan disa faktor.
1)SHum prej tyne kan lind ose kan shku te vegjel ne vende te huja.
2)SHum familjar qe shkojn jasht e qujn civilizim mos qenjen shiptar,sepse gjoja na kekena popull i mrapametun,merrni me mend tesh se cfar orjentimit i nep femis ky soj prindit.
3)Federata e poshter qe kena na,qe nuk din me thith elementin e vet.dhe e fundit,shteti qe nuk privatizon klubet e ka majt futbollin peng.
GJithsesi ajo asht pika ma kulmore ne sensi negativ,te lujsh per nji kom tjeter.
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 10 May 2008 , 10:30

mendimi jem per kta njerez qe i ikun shqipnise dhe qe lozin per shtetet e huaja kane plotesisht te drejte.kush e paguan mundin e tyre.te jesh kampion bote dhe kampion europe eshte dicka shume e madhe per nje sportist ,por ne vend qe te paguhet sportisti per mundimin e tij ,paret i merr duka me pangon.une mendoj qe te gjithe sportistat qe lozin per shtetet e tjera ,kane plotesisht te drejte,dhe ato prinder qe i thone femijes te braktise shqiperine kane plotesisht te drejte sepse ai prind do te miren e femijes ashtu siq cdo prin do femijen.mendoj se kam dhane nje pergjigje te duhur ,sepse paret e sportistit i merr ministri.keshtu do jete gjithmone shqiperia ,sepse ministrat e sportit ose duka i duan parete per vete.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 10 May 2008 , 10:39

ketu e kam fjalen edhe per atletiken ,peshngritjen,qitjen ,ama per bahramin ,rrace e keqe paska ken.une ate njeri nuk du me e pa me sy.po ta kisha para syve ia kisha marr motren e nusen ka nji nate,lol ,.cana e shume te tjere ,ia martosha grun e motren .turp ,turp,ata njerez nuk i kushton asgja me ardh me shqipnine.jane miliardera.mu me vjen keq per peshngritjen boksin atletiken,dhe asht hall me te ik sportisti prej shqipniet kur nuk e paguan ministri i sportit ose duka,dhe ka plotesisht te drejte

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 10 May 2008 , 11:06

fpjalmi wrote:mendimi jem per kta njerez qe i ikun shqipnise dhe qe lozin per shtetet e huaja kane plotesisht te drejte.kush e paguan mundin e tyre.te jesh kampion bote dhe kampion europe eshte dicka shume e madhe per nje sportist ,por ne vend qe te paguhet sportisti per mundimin e tij ,paret i merr duka me pangon.une mendoj qe te gjithe sportistat qe lozin per shtetet e tjera ,kane plotesisht te drejte,dhe ato prinder qe i thone femijes te braktise shqiperine kane plotesisht te drejte sepse ai prind do te miren e femijes ashtu siq cdo prin do femijen.mendoj se kam dhane nje pergjigje te duhur ,sepse paret e sportistit i merr ministri.keshtu do jete gjithmone shqiperia ,sepse ministrat e sportit ose duka i duan parete per vete.
pjalmi degjo vlla
ke drejte qe thu spaguhet mundi ne shqiperi
pome thuj vlla
a mendon ti se gjasula e behrami dalin kampion bote me zvicren????
a mendon ti se kuqi banihajr tash 10 vjet me finlanden
a mendon ti se mavraj do ulin ne pankine lahm jansen e e nej tjeter e do jete tiullar i gjermanise
a mendo ti se edgar cani do ulin ne pankine rosin e villarealit aquafrescen apo pazinin e do jete titullar i italise????
BESOJ SE ASNJERI SKA PER TE BA HAJR
sa per piken e pare qe thote sportisti shkodran ai ka te drejte por dhe vllaznit altintop kane lind ne gjermani e po losin per turqt
apo rakitic ka lind ne zvicer e po luan per kroat
nuk du me mrojt federaten ne asnje menyre po shume pak patriote po tregohen talentet tone
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 10 May 2008 , 11:49

vetem ketu nuk e faqesoj federaten shqiptare te futbollit. kyt e kan futbollistat vet per siper nuk ju ka faj federata. nese ndihesh shqiptar ne zemer ban te ba mundren me nderuar shtetin tand, se te perfaqsosh kombin tand asht nje kenaqsi e pa parashikushme, per ate qe e ndjen vedin shqiptar ne vedin e tyre. por keta nuk jan shqiptar por tradhtar te pa zemer. e ishalla nuk kan per te bare hajr kurr ne jeten e tyre
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 10 May 2008 , 11:54

fpjalmi wrote:mendimi jem per kta njerez qe i ikun shqipnise dhe qe lozin per shtetet e huaja kane plotesisht te drejte.kush e paguan mundin e tyre.te jesh kampion bote dhe kampion europe eshte dicka shume e madhe per nje sportist ,por ne vend qe te paguhet sportisti per mundimin e tij ,paret i merr duka me pangon.une mendoj qe te gjithe sportistat qe lozin per shtetet e tjera ,kane plotesisht te drejte,dhe ato prinder qe i thone femijes te braktise shqiperine kane plotesisht te drejte sepse ai prind do te miren e femijes ashtu siq cdo prin do femijen.mendoj se kam dhane nje pergjigje te duhur ,sepse paret e sportistit i merr ministri.keshtu do jete gjithmone shqiperia ,sepse ministrat e sportit ose duka i duan parete per vete.
nuk jam dakort me ty naqe. nese e ndian vedin shqiptar bad cdo gja per te edhe jeten e sakrifon per shtetin ton nese e ndian vedin shqiptar.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 10 May 2008 , 14:55

Man in Redblue wrote:
vllaznia1919 wrote:Naqe e ke hape kot kyt teme.Un zdu me ja pa bojen aty debila ti me hap tem per ta.Ata meritojne vetem indiferncen ma totale.
1.naqe e kam hap temen, se na shpesh "ndyjm" temen e legjionarve per me bisedu per kta legena

2. Me indiference nuk arrihet asigja. Ruj mas trefuzojne Cani komtaren tone, se mandej tplasi denimi ty
Pse ma qa e kam un Canin djale axhet a???? :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 10 May 2008 , 19:43

V1919 Canin e ke djali halls i feritit t'Tushit :D

fpjalmi, sjam dakort me ate qe thu naqe, shteti jone fatkeqsisht nuk e ka forcen ekonomike te shteteve te tjera e ti si sportist nuk mund te pretendosh te pamujtunen!!!
Si edhe sjam dakort me ate qe thu ne lidhje me frymen qe i jep prindi fmis, pra frymen anti-shqiptare per nji te ardhme ma te mire!!

Italia deri ne ne vitet 60-70 ka kene si Shqipnia, mas ma than ma keq, biles edhe sot disa vende te jugit jane si me ken ne vende te humuna te Shqipnise, po kshu ka vende qe te ik mendja e kres, e kta gjana jane ba me besim e me mund, tane ne bashke mundena me kontribu per Shqipnine.
Ti ne shkolle tu fol me shokt tuj amerikan i flet pozitivisht per Shqipnine, e vyrtytet qe kena ne si shqiptar, ke ba dicka te mire per Shqipnine e ke ndihmu ate pasi ky amerikan ka kriju nji pershtypje te mire per te, e kja gja shkan ne zingjir, ku tu u kriju nji pershtypje e mire per shqipnine vine edhe gjanat e mira, si invesimet, rritet ekonomia (se kja asht aja qe leviz tane boten), rritet mirqenia e njerzve e kshu rritet edhe kultura e njerzve ne pergjithesi!!!
Pra faji ma shume asht i familjve te ktyne "talentave", pasi dojne me pa interesin e tyne personal ose ma mire me thane montar.
FSHF-ja ka fajin e vet por jo ne ate mase se sa shkruhet e thuhet!!!
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sat, 10 May 2008 , 19:58

Un mendoj se lojtari, kur zgjedh per me lujt per nji kombetare e ban ne rradhe te pare, jo per pare, se paret futbollistat i fitojne kryesisht neper klubet e tyne, por per prestigj, krenari, vlere kartonit, pjesmarrje ne evinimente nderkombtare etj.

Nini, Behrami kan ku i fitojne paret jasht shtetit, per mu asht paturpsi nqs ata do ti venin kusht Shqiperise premie ma te nalta, per me u aktivizu me kombetaren tone.

Post Reply