Shpresat

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Shpresat

Post by Admin » Sat, 29 Oct 2011 , 13:24

Skender Gega, ish tranjer i U-19, ka marre drejtimin e U-21, mas largimit te Bushatit.
U-21 kane me lujt me date 10 nentor kunder Rusise qe kryeson grupin tone me 9 pike ne 3 ndeshje.
Shqipnia ban pjese ne grupin 6, me Portugaline, Rusine, Polonine dhe Moldavine.
Deri tesh U-21 ka zhvillu 3 ndeshje e ka marre 3 pike kunder Moldavise.

I uroj suksese tranjerit te ri.

P.S. a din kush ndoj gja ma shume mbi Skender Gegen, se nuk e njof ....
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Shpresat

Post by GOLDIAN » Sat, 29 Oct 2011 , 13:45

nji gja asht e sigurte
sukseset e artan bushatit ska shanse me i arrit
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Shpresat

Post by Man in Redblue » Sat, 29 Oct 2011 , 21:04

GOLDIAN wrote:nji gja asht e sigurte
sukseset e artan bushatit ska shanse me i arrit

Tan Bushati asht legjende e paarritshme por nejse edhe Skender Gega asht tranjer superstar, thojn ka ken asistent i Murinjos prandaj nuk ia ka nigju kush emrin ne Shqipni tan kto vite.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Shpresat

Post by Admin » Sun, 30 Oct 2011 , 01:02

Skender Gega ka ken lojtar i Partizanit i viteve 85-90. Ne vitet 90 asht spostu ne Gjermani ku ka lujt atje deri ne 95.
Asht grumbullu me kombtaren ka lujt si titullar.
Si lojtar ka lujt rolin e mbrojtsit.
Sa i takon tranjerit. me aq sa lexova e ka ushtru ne USA ku ka jetu e gjithmone ka pergatit te rinjt. Me duket se ka ken zv tranjer i U-16 te USA.

Sdq me U-19 asht paraqit bajagi mire.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Shpresat

Post by GOLDIAN » Mon, 14 Nov 2011 , 22:03

2-2 me portugezet sot
urime djemve
kemi marr prap karton te kuq
nderkohe qe pergezime atij sadikut qe beri 2 gola

per mendcimin tim le ta marrin me vete dhe neser te jete ne loje ndaj maqedonve
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Shpresat

Post by Edmond-Cela » Tue, 15 Nov 2011 , 23:19

e pash ndeshjen dje ne TV, 3-4 futbollista shum shum te mire dhe mendoj se i bajn komtares se pare. portugaalija na majti nen presion por kur shqiperia barazoj 1-1 e moren vedin dhe e shkatrruan portugalin ne te gjitha drejtimet dhe ishim shum shum afer golit te fitores por ato na ndeshkuan ne nje momet fatal dhe kaluan ne avantazh dhe pa kujdesi si gjithmon. me pelqeu shum se si reaguam edhe kur ishim 2-1. vajushi shum eguaist me kujton sukajn ne moshen e tije.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Shpresat

Post by Skodrinon » Wed, 16 Nov 2011 , 01:05

i lumte. rezultat shume i mire.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Shpresat

Post by Admin » Wed, 16 Nov 2011 , 01:05

Urime komtares te vogel per rezultatin.
Sadiku po konfirmon formen e mire qe asht tu tregu me ekipin e tij Locarno.
Mbrojtja duhet me lujt ma me shume kujdes e ishalla Gega ka me punu ne kete drejtim.
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Shpresat

Post by Admin » Wed, 16 May 2012 , 18:42

U-21 kane me lujt nje turne ne Austri prej dates 21 deri me 25 maj.
Ne kete turne bane pjese Maqedonia dhe Ukrahina.

Kja asht lista qe tranjeri Gega ka pergatit per kete turne:

Stivi Frasheri - Bylis
Leotrim Gashi - Auxerre
Xhino Sejdo - Tirana
Agonit Sallaj - FC Biel (Zvicer)
Alfred Delliallisi - Teuta
Albi Dosti - Teuta
Edon Hasani - Vllaznia
Bekim Bala - Tirana
Fabio Hoxha - Varese
Mergim Bajraktari - F.C Thun
Bruno Dita - Dinamo
Dhimtri Strakosha - Panionios
Elvis Prenci - Kukesi
Arbnor Fejzullahu - Besa
Antonio Marku - Dinamo
Shpend Matoshi - F.C Chiasso
Gjelbrim Tahipi - Shkendia Tetove
Fatmir Hysenbelliu - Bari
Ariel Shtini - Dinamo
Gers Delia - Zejtun Corinthias
Idriz Batha - Partizani
Sindri Guri - Vllaznia
Kristo Merko - Xanthi


Ndoshta gabohem por se marr vesht pse ka thirr lojtare te Partizanit apo te Kukesit, per mas me fol per Gers Delia qe lun ne kategorine e dyte te kampionatit maltez!!
A nuk ka lojtare tjere qe munden me ba pjese tek U-21??
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Shpresat

Post by Skodrinon » Wed, 16 May 2012 , 21:38

M'bahet qejfi per Gurin
Asht 18 vjeç nqs nuk gaboj

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Shpresat

Post by GOLDIAN » Wed, 16 May 2012 , 22:06

Skodrinon wrote:M'bahet qejfi per Gurin
Asht 18 vjeç nqs nuk gaboj
e ka pik te dobet skenderi ate
admin ne ca vendi bahet ky turne
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Shpresat

Post by Admin » Wed, 16 May 2012 , 22:42

Goldi nuk e di tamam se ku lujne, por aq sa di une me Maqedonine lujme ne Innsbruck ne oren 16:00,
kurse me Ukrahinen lujme me date 22 maj.
Kam pershtypjen se edhe ket ndeshje kena me e lujt ne Innsbruck.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Shpresat

Post by Skodrinon » Mon, 18 Nov 2013 , 17:43

Shqipni-Spanje 0-2
Kruja e ka fillu ne formacion mandej asht zevendesu ne pj2 prej Bardulles

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Shpresat

Post by GOLDIAN » Wed, 20 Nov 2013 , 00:24

Nuk e di sa humbje duhet me realizu nje trajner i shpresave per me dhan doreheqjen?
i perjashtuar

Post Reply