Bekim Bala

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Bekim Bala

Post by GOLDIAN » Mon, 13 Dec 2010 , 01:18

ke drejte pjalm
e kena than tan ate pune
se me nje sezon te mire ne shqiperi ne ket kampionat zhele sden me than se kena super lojtar
asht me te ardh keq sukaj e lika qe sbanen hajr
bala te kthehet te vllaznia ma mire
i perjashtuar

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Bekim Bala

Post by sejad » Mon, 13 Dec 2010 , 05:11

nuk i dihet, shife salihin sa mire po ban...bala mund te jete i njejti, por duhet me lujt ne shqipni der sa te jete 23 vjec te pakten te rritet pak si u rrit salihi....edhe vajushi menoj mundet me u ba i njejt
FORCA VLLAZNIA!!!

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Bekim Bala

Post by Man in Redblue » Mon, 13 Dec 2010 , 20:21

Per mu Bala ne kyt moshe asht mrapa Salihit e Sukajt kur kan ken ne moshen e tij, edhe pse u trumbetu me te madhe si talent.Per mendimin tem nuk mund te krahasohen golat e aksionet spektakolare te Salihit me golat me port bosh te Bales. Un per vedi nuk mbaj mend nai gol spektakular te Bales, as aksione spektakulare. Ai djal ka trupin e madh e normalisht qe fiton dyluftime, por nuk e kam pa aq shpesh tu ba triblime, ose ma sakte kur triblote njenin nuk e shlote topin deri kur i vite tjetri e ia merrte, Pasin nuk e jep gjall, e pra kjo asht nji minus shum i madh ne futbollin modern
+
sic tha Sejadi, ai duhej te ishte pjek ma shum ne kampionatin shqiptar, se edhe Salihi kur pat shku ne fillim ne Greqi pat deshtu, e u pat u kthy te Tirana. Megjithate ne ndryshim me ate kohe, niveli i kampionatit shqiptar ka ra shum. Jo vetem Bala por ASNJI prej te ashtuqujtunve "yjeve" t'kampionatit shqiptar spo asht ne gjednje me "ba hajr" jasht.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Bekim Bala

Post by Man in Redblue » Mon, 13 Dec 2010 , 20:31

Man in Redblue wrote:Mu mu duk ne finalen e kupes dobet ...nji aksion persmarit smujt me nxjerr ndrit, ai e ban nji finte e e kalon nji lojtar por e hum fill topin se nuk pason. Sot lojtari vlersohet kur pason topin shpejt, bukur e sakte, jo se e mban topin. Thuhet shpesh se asht i fort fizikisht, per mendimin tem ka mangsi edhe ne kyt drejtim: trupin e ka, nai sprint nji her ne 20 minuta e ban, por nuk shifet tan ndeshjen nlevizje...Sukaj ka ken shum ma i shpejt e fresket nga ana fizike.

Permbledhje: Bala ka te dhana shum tmira, per me u ba dikur edhe futbollist i kombtares, por per momentin me duket shum larg si nga ana fizike edhe teknike.

PS: Ashi golit qi e bani nfinale, i lanun vetem me portierin komplet, vec sa me e shty topin nrrjet, e ban vec nkampionatin shqiptar se jasht nuk tfal kush ashi dhuratash.

Pruna nji koment qi kam ba mbas ndeshjes se finales se kupes.
Tuj pas parasysh se Bala faktikisht ka deshtu ne Turqi, mlind e drejta me than "po dalin fjalet e mia". Megjithate un du me than dica tjeter:

Un nuk jam aspak ekspert futbollit e prap se prap e kam vu re cfar mangsish ka, prandja jam i sigurte se tranjerat e ekspertat nShkoder e ne Shqiperi i kan dit ngjum mangsite e tij e prap se prap e kan qu nqill. Le te vazhdojn kshtu se po shifet rezultati: U ajme tu prodhu talenta qi perfundojne ne skuadra tmarume tkategorise te dyteturke, nqipro, apo qi nuk aktivizohen asnji minute me ekipet e tyne...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Bekim Bala

Post by fpjalmi » Mon, 13 Dec 2010 , 22:22

Man in Redblue wrote:
Man in Redblue wrote:Mu mu duk ne finalen e kupes dobet ...nji aksion persmarit smujt me nxjerr ndrit, ai e ban nji finte e e kalon nji lojtar por e hum fill topin se nuk pason. Sot lojtari vlersohet kur pason topin shpejt, bukur e sakte, jo se e mban topin. Thuhet shpesh se asht i fort fizikisht, per mendimin tem ka mangsi edhe ne kyt drejtim: trupin e ka, nai sprint nji her ne 20 minuta e ban, por nuk shifet tan ndeshjen nlevizje...Sukaj ka ken shum ma i shpejt e fresket nga ana fizike.

Permbledhje: Bala ka te dhana shum tmira, per me u ba dikur edhe futbollist i kombtares, por per momentin me duket shum larg si nga ana fizike edhe teknike.

PS: Ashi golit qi e bani nfinale, i lanun vetem me portierin komplet, vec sa me e shty topin nrrjet, e ban vec nkampionatin shqiptar se jasht nuk tfal kush ashi dhuratash.

Pruna nji koment qi kam ba mbas ndeshjes se finales se kupes.
Tuj pas parasysh se Bala faktikisht ka deshtu ne Turqi, mlind e drejta me than "po dalin fjalet e mia". Megjithate un du me than dica tjeter:

Un nuk jam aspak ekspert futbollit e prap se prap e kam vu re cfar mangsish ka, prandja jam i sigurte se tranjerat e ekspertat nShkoder e ne Shqiperi i kan dit ngjum mangsite e tij e prap se prap e kan qu nqill. Le te vazhdojn kshtu se po shifet rezultati: U ajme tu prodhu talenta qi perfundojne ne skuadra tmarume tkategorise te dyteturke, nqipro, apo qi nuk aktivizohen asnji minute me ekipet e tyne...
un mendoj se faji kryesore per zhgenjimin e lojtareve si bala ,dhe sukaj ,e shum te tjere qe do jene pasues po te ketyne gabimeve asht vetem klubi sportiv vllaznia qe nga zilija me marre lekun sa ma pare ,nuk mendojne per futbollistin qe duhet te kete eksperience te pakten 3 vjeqare,dhe i shkaterrojn karrieren


ne mos gabosha baka ka kerku me ik ,dhe i paska than presidentit tone se me len rezerve ne stopl dhe me shkaterrune karrieren ,kurse fushaj paska bisedu me presidentin e klubit te bales dhe i paska than qe do ta aktivizoj .

dhe asht shum e vertete ,e aktivizo0j ,por vetem 2 minutat e fundit :evil:

shpresoj qe fatin e bales e te tjereve mos ta marrin edhe te tjeret si pershembull armando vajushi qe mori votat ne internet nga tifozat shqiptare si lojtari ma i mire i vitit .

shpresoj qe bala te vij edhe nje here ne shkoder ,sepse nese nuk e ban ,u djeg si lojtare

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Bekim Bala

Post by Admin » Tue, 14 Dec 2010 , 01:43

Balen e ka fut ne fund kur ndeshja ka ken 2-0 ne favor te GENÇLERB?RL???. Per mu asht gja e mire qe asht aktivizu.
Mas te harrojme se deri tesh ka lujt vetem me ekipin e dyte, si edhe ne ndeshjen qe asht aktivizu ne min e 89 ka ken kunder Gallatasarait.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Bekim Bala

Post by fpjalmi » Thu, 06 Jan 2011 , 19:35

Pendimi i Bekim Bales:“Gabova qe ika ne Turqi,stoli eshte nje torture”
Talenti shkodran ka luajtur ne vetem dy ndeshje: “Kam luajtur vetem 46 minuta te Genclerbirligi. Do doja te largohesha por kam nenshkruar kontrate kater vjeccare
http://www.sportekspres.com/lajm.php?idt=17582


ishalla xajn mend te tjeret si puna e bales qe iu shkaterru karriera

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Bekim Bala

Post by Man in Redblue » Thu, 06 Jan 2011 , 22:21

Vllaznia ka perfitu 250 mije euro prej shitjes se Bales ?!!!!!!!!!!!!

Nuk ma merr mendja se Vllaznia ka buxhet ma shum se 150 mij euro ne vit. Tu pas parasysh se prej bashkise vjen nai lek i vogel + shitja e biletave + pare prej UEFAS dhe drejtes televizive kur dalin ne Europe = dmth se presidenca del me fitim mirboll prej Vllaznise

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Bekim Bala

Post by fpjalmi » Fri, 07 Jan 2011 , 07:15

Man in Redblue wrote: Tu pas parasysh se prej bashkise vjen nai lek i vogel + shitja e biletave + pare prej UEFAS dhe drejtes televizive kur dalin ne Europe = dmth se presidenca del me fitim mirboll prej Vllaznise

Ke harru me than se edhe kur i del nej oferte skedinet prej aziet a dikund tjeter ,fushaj mezi e pret oferen ku fitimi asht plus :lol:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Bekim Bala

Post by GOLDIAN » Sun, 30 Jan 2011 , 18:46

http://www.sportishqiptar.com.al/bala-z ... -per-leke/

per nji gja me vjen gjynah qe tjert qe spaten miqesi po talent nuk arriten mu fut te vllaznia
ma mire me pas miqesi se talent
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Bekim Bala

Post by Edmond-Cela » Sun, 30 Jan 2011 , 21:18

e mor bala, nuk asht vetem teknika qe te ban futbollist por jan edhe aspektet tjera. sic i thojn asaj fjales se urte duhet me punu shum e fjal me pak,... ty ishalla te prihet mer dhe arrin ate qe deshiron, por mos harro se mendjemadhsija ka shkatrru burra ma te mire se ti.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Bekim Bala

Post by fpjalmi » Sun, 30 Jan 2011 , 21:40

Un mendoj qe bala nuk ka me ba as 15 perqind qa ka ba sinani ,salihi e shum te tjere.

arsyja asht qe ka ndej edhe shum pa lujt .

shum pordhe per nje lojtare te ri si puna e bales

per mendimin tem asht ma mire qe ska ardh te vllaznia sepse ma mire pa te se me te .

do kena xhevahirin tone sukaj ,qe ka me dhan edhe shum e shum ma shum se ai

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Bekim Bala

Post by sejad » Sun, 30 Jan 2011 , 23:18

Bala te Genceja ne Turqi i thanen me shku ne kategori te dyte per huazim...tha jo, deshti me lujt ne skuader te par 19 vjec qysh se iku..

Sukaj te Genceja ne Turqi i thanen me shku ne kategori te dyte per huazim...tha po, 20 vjec edhe ka pas men, duhet me luftu per me u ba i mire.

Po gjithsesi menoj se Bala ka dasht me ardh te Vllaznia por s'ka ra dakort me Fushaj, por mnyren si e ka ba kyt "levizje" asht keq, sepse Vllaznia ndodhet ne vendin e trete, Tirana n6shtin, nqs Tirana kishte ken ne vend te pare, e Vllaznia te fundit, ater si kishte than kush gja por..

Nejse,

Sinani,Vajushi,Shtupina, Sukaj jan lojtaret e Vllaznise, jo Bala, duhet me harru per ket lojtar.
FORCA VLLAZNIA!!!

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Bekim Bala

Post by jeti » Mon, 31 Jan 2011 , 01:21

Bala ka te dhana shume te mira fizko-teknike, por i duhet edhe disa vite te tjera per me lujt ne nivele te nalta si psh ne ndonje kampionat ne Europe.
Vllaznia Futbollista si Bala nxjerr cdo vit, keshtu qe ikja e bales nuk asht ndonje problem.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Bekim Bala

Post by GOLDIAN » Sun, 22 Apr 2012 , 15:05

Asht ba tirons krejt le te rrine atje
ma mire me SINDRI GURIN ne sulm
te pakten e dim se e kena shkodran

vec nje gja me vjen keq qe rraboshten e nxorne ne rruge ta madhe vec prej bales
se ky i fundit pat me shume miq ne shkoder per tja siguru vendin te vllaznia
te ciles dhe emrin ja ka harru
po kush harron vendlindjen haram ka me e pas tan jeten
i perjashtuar

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Bekim Bala

Post by ultraskuqeblu1 » Sun, 22 Apr 2012 , 16:45

@Goldi mas e vraj mendjen per te, se pordha madhe kan than shkyn edhe brekt e reja ;)
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Bekim Bala

Post by GOLDIAN » Sun, 22 Apr 2012 , 16:50

ultraskuqeblu1 wrote:@Goldi mas e vraj mendjen per te, se pordha madhe kan than shkyn edhe brekt e reja ;)
shpresoj tme kuptosh vlla
por nuk me pelqejne intervistat e tija aspak
edhe bejzade me shoke kane ma respekt per shkodren se ai
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Bekim Bala

Post by Skodrinon » Sun, 22 Apr 2012 , 21:18

GOLDIAN wrote:
ultraskuqeblu1 wrote:@Goldi mas e vraj mendjen per te, se pordha madhe kan than shkyn edhe brekt e reja ;)
shpresoj tme kuptosh vlla
por nuk me pelqejne intervistat e tija aspak
edhe bejzade me shoke kane ma respekt per shkodren se ai
ça ka thane?

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Bekim Bala

Post by vvvllaznia » Sun, 22 Apr 2012 , 23:23

tham qe ne shkodranve ne tiran na qojn ne qiell se gjith qa kan kalu andej vetem fjal te mira kan fol. Salihi pa qe pa por edhe Sinani e Lici gjithmon kan fol mire. po me habit Bala me thane te drejten se pata lexu qe kur kan lujt ne Shkoder me Tiranen e ai ka ken tu pa ndeshjen ne tribun e i asht gzu golit te Vllaznis megjithese ishte lojtar i Tiranes. Nejse per mu nqs kthehen ne gjini bashk me Liken vetem mire kishin ba se me keta te rinjt qe kena mandej bahena edhe pretendenta me fitu gja

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Bekim Bala

Post by GOLDIAN » Mon, 23 Apr 2012 , 00:39

Skodrinon wrote:
GOLDIAN wrote:
ultraskuqeblu1 wrote:@Goldi mas e vraj mendjen per te, se pordha madhe kan than shkyn edhe brekt e reja ;)
shpresoj tme kuptosh vlla
por nuk me pelqejne intervistat e tija aspak
edhe bejzade me shoke kane ma respekt per shkodren se ai
ça ka thane?
me falni ndoshta kam fillu une mu ba lokalist dhe ndihem ma keq
jam dakord ma vvvllaznine qe ato flasin fjale te mire
une mora shkak tiransit po shajne futbollistat e tyre qe kane te korca thjesht se festojne fitoren
NE NUK E DI TE KENA SHA NEJ HER SALIHIN LICIN BALEN LIKEN APO SINANIN KUR KANE FESTU

nuk po di mi pru tash gazetat ne forum por une shoh se asht ba ma tirans se shume tironsa brenda
nuk po e shaj i uroj suksese me skuadren e tij te zemres por NE BALTE NE MINUTAT E FUNDIT VLLAZNINE NE JANAR NUK E LASH AS UNE AS VVVLLAZNIA AS SKODRINONI ADMINI MONDI APO MIRI PO NJATA DY GILMANI ME BEKIMIN:
LEKT KAN KEN GATI NJAC SA KAN KERKU VEC NE FUND E KAN KTHY PLLAKEN E KUNDER KUJ?
kunder ekipit qe tka rrit
i perjashtuar

Post Reply