Lajme mbi kombëtaren

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Skodrinon » Sat, 08 Oct 2011 , 10:50

si gjithmone ne fund te eliminatoreve kur nuk kena objektiv (jo se kena ne fillim por fluturojme me presh n'beth) shperthiqena. nuk asht marre me te mujt franca po t'pakten me lujt nji fije me gjak. ka do deshje qi jena tu lujt edhe pa portier. ujkani pret veç kur i bjen topi kres

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Sat, 08 Oct 2011 , 11:54

Ujkani metamam shume dobt ne kete deshje, por edhe ndeshjen qe kam pa ne shkoder sme ka pelqy ....

Lojtart e superliges nuk bajne per komtare pervec 2-3-ve ....

Kja asht forca e Shqipnise deri sa nuk kena lojtare qe nuk konfirmohen jashte asht e kote me pretendu.
Edhe Salihi e Cana qe ishin ne forme te mire kto 2 vitet e fundit nuk jane kerkund .....
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Sat, 08 Oct 2011 , 19:57

Asht shum e vertete qe ujkani asht shum dobet dhe qysh se ka ardh me kombetaren ,95 perqind te golave kan ken vetem per faj te tij ,ku ma shum se gjysen e golave i ka hanger per shalsh ,dhe asht e habitshme se si ne kampionatin italian paraqitet ma mire ,dhe me kombetaren shum dobt ,por shpresoj se do ta marrin vedin dhe do marrin eksperience ngaqe asht i ri .

Portier si beqaj zor me i ardh shqipnise ma ,ku ne cdo ndeshje ka ken hero ,ku kurr nuk mund ta harroj ndeshjen qe lujtem me portogaline mrend ne portogali me 10 lojtare , dhe nuk mund ta harroj kurr se sa pritje i ka ba c ronaldos dhe nanit , e shum te tjereve , ku mbi 20 here ka ken hero ,dhe ka prit ose grushtu gola te sigurte .

http://www.youtube.com/watch?v=N3ku6plarUQ

Shifni linkun e masiperm dhe shikoni pritjet e beqaj me hollanden ,portogaline ,argjentinen ,dhe biles shikoni edhe 1 gol qe e ka ba me kry ,dhe krohesoheni me ujkanin qe nuk din me u hedh ,Krahesimi Si dita me naten.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Man in Redblue » Mon, 10 Oct 2011 , 00:03

Komtarja jone ato rezulatet te mira qi ka marr ndonjiher keto 10 vitet e fundit i ka marr edhe pse ka pas portiera te shkelqyeshem: Strakosha ka ken madheshtor por edhe Beqaj ka ba pritje te pabesueshme. Kur doli ne skene Ujkani u gzova se ke nevoje shume te madhe per portier, por edhe une jam shume i zhgenjym prej paraqitjes se tik. Ka te pakten tash 3 ndeshje qe lun shume dobet. Ia filloi mizerja qysh se deklaroi se do mundim Bosnjen e lujti shume dobet, ne vend qe me ul kryt vazhdoi me deklaratat bombastike qe mundim Francen ne Shqipni etj. Perderisa lun ne kampionatin italian do te jete portier i mire por e keqja tradicionla e shqiptareve, me t'hy vedja nqef, i paska ra edhe ktij ne kry kur lun me komtaren.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Mon, 10 Oct 2011 , 02:35

Tring sporti ne lajmet e fundit thoshte se kanditati ma i aferm me u ba tranieri i shqipnise asht Hollandezi Ervin Koeman. Per eleminatoret E kampionatit botnor 2008 2010 Ervin Koeman Ishte tranier I Hungarise , biles Hungarine e kishim edhe ne grup ,dhe ne mos gabosha hupem edhe mrend edhe jashte.

Sic duket Armando Duka i paska fiksim Hollandezet :D

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Mon, 10 Oct 2011 , 19:38

Koeman ka kontrate me Ultrecht deri ne qershor te 2012.

Se di po une kisha me kene per nji tranjer shqiptar.
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Man in Redblue » Mon, 10 Oct 2011 , 23:15

Une kisha dasht Hanin edhe ihere :mrgreen:

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Ledi1920 » Tue, 11 Oct 2011 , 08:25

Nuk duhet me i lon pergjegjesite vetem portierit, se me ate loje qe shfaqem ne france prap te sigurte do ishim tek humbja...
Te pretendosh rezultat pozitiv ne france i bie qe 3 piket ne Qemal Stafa,me Bosnjen ,Biollorusine dhe Rumanine mos me i diskutu fare. Futbolli tek ne ka rritje por jo mjaftushem, nqs ne hedhim nji hap para te tjret hedhin kater hapa.


Lojtaret (pervec disa kokrave) tone qe lujn jashte jane rezerva, ose ngrofin stolin ose jane titullare ne ekipe mbijetese.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Tue, 11 Oct 2011 , 17:02

Man in Redblue wrote:Une kisha dasht Hanin edhe ihere :mrgreen:
HaaaaHaaaa :lol:

Seriozisht ,na duhet 1 tranier shqiptare man ,dhe nuk du ma traniera hollandez gjerman italian kroat etjere ,se gjithmone vijn ketu 4 dite para se kombetarja jone me zhvillu ndeshjen, dhe i kan msu lojtaret kush me lujt permendsh ,duke mos dit se a lozin kta lojtare me ekipet titullare a ja :P veq me marr ate lek dojn .

Me pagu 1 tranier shqiptare sa gjysa sa paguajn 1 tranier te huaj ,po e shef tranierin shqiptare tu fluturu cdo qytet te shqipnise e tu koleksionu lojtaret ma te mire.

Kam frike se pa Vdek Duka nuk kena me pas kurr traniera shqiptare se nuk e lshon me karrigen :evil:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Tue, 11 Oct 2011 , 23:26

qe boshnjaket e pavarur tash 20 vjet dy here rradhazi dalin te dytet
qe malazezet dalin per here te pare te dyte ku 4 vite jane shtet
qe estonezet dikur nje niveli me ne arrijne te enderrojne 2 ndeshje jane larg europianit
pyes vedin per ca mu krenu na

shpresoj mani admini a skodrinoni mi ba nje shkrim ose nje krahasim mes ketyre skuadrave dhe ne
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Ledi1920 » Wed, 12 Oct 2011 , 08:37

GOLDIAN wrote:qe boshnjaket e pavarur tash 20 vjet dy here rradhazi dalin te dytet
qe malazezet dalin per here te pare te dyte ku 4 vite jane shtet
qe estonezet dikur nje niveli me ne arrijne te enderrojne 2 ndeshje jane larg europianit
pyes vedin per ca mu krenu na

shpresoj mani admini a skodrinoni mi ba nje shkrim ose nje krahasim mes ketyre skuadrave dhe ne

Bosnja, mali i zi kane qene pjese e Jugosllavise ku futbolli ka pas tradite (pa harru dhe basketbollin dhe hendbollin).
Dum apo nuk dum ne pavarsisht se jane vende te vogla dhe te sapoformuara kane shkolle me te mire futbolli sesa e jona. Shkolle te cilen e kan trashegu nga Jugosllavia ku ne vitet 90 dominonte arenen nderkombetare me lojtar kalibri si Prosincki, Boksic, Savicevic, Mihajlovic,Jugovic, Mijatovic, etj etj. Lojatr qe lunin titullar ne ekipe elite.

Ne fluturojm me pras ne b*** si gjithmone. Mjafton me pa ku lujn lojtaret e tyne dhe ku lujn tonet e kupton qe me shume fryhena kot. te tjeret investojn ne sport (si me intelekt si me vlere monetare) kurse ne ne federate kena njerez qe mu me duket se nuk morin vesh shume nga futbolli. Duhet me u ndjek i strategji. Nqs nji nga ne mund ti pergjigjet ksaj pytje???
Ku do jete kombetarja jone ne 2022???? A ka noj plan per futbollin tone???? Tek ne akoma nuk funksionoj ekipet zinxhire ene presim me qit futbollista dhe me prek europian e boteror.
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Wed, 12 Oct 2011 , 16:48

o ledi po mire ma vlla
po per estonine cme thu
mandej ikjo bosnje ishte per pak tu u pezullu per problemet qe ka
dakort me shkollen qe kan
po dreqi e mori dhe armeni pati 90 minuita shprese per vend te dyte
po kur mutin do i therrasi trurit duka e te thej qafen te iki

pse sbehet president federate mer vlla nje ish fiutbollist qe te kete ne shtab ish futbollista
pse sbashkohen vata fortuzi kola strakosha e ku di une se kush se eshte turp

flasin gazetat ka zvicra x shqiptare e bla bla po dhe 22 lojtar shqiptar ti kete ne liste ndaj nesh ca rendesie ka
ne skemi asnje lloj plani
iken eleminatoret e treta qe kur kam than te luhet me te rinj
fituam tre te rinj ne france thote gazeta pfffffff aq sa fituam berishen kastratin e noj tjeter
eleminatoret qe do vine do ishte nje dyshe interesante salihi-januzi po deri sa ato te mesohen pak a shume me njeri tjetrin do ken mbaru dhe ato qyte eleminatoresh
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Man in Redblue » Wed, 12 Oct 2011 , 21:14

Ne per cdo gje e nxjerrim nga nji justifikim, Bosnja e Mali i Zi kan tradite, X ka popullsi ma te madhe, Y eshte vend i pasun.
E verteta asht se jena nji vend me kulture shume te ulet punet, me mendje te madhe, pune pak e fjale shume + korrupsioni na merr frymen, e shesim shpirtin e nderin per 2 pare, na mungon patriotizmi i shendoshe, dinjiteti personal dhe kolektiv.
Sukseset ne te gjitha drejtimet na mungojne, ne te gjitha fushat jena TE FUNDIT.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Ledi1920 » Thu, 13 Oct 2011 , 09:32

Ore cuna se po me keqkuptoni nuk du me nxjerr justifikime, por si tha dhe Mani futbolli tek ne ka 1001 probleme.

Duke nis qe na femijet qe dun me u bo futbollista duke honger sufllaqe e deri tek instancat me te larta te futbollit ku bakshishi eshte bo e perditshme. Futbolli nuk ngrehet me fjale e me mrekulli, futbolli do pune, studim, intelekt, infrastukture, do nji strategji fikse...

Estonia, Moldavia etj etj mer Gold djali punojn per sportin. Se sdu me perserit te gjitha ato qe ne te gjithe i kena shkrujt me mijera here ktu. Ne shofim nga Estoni, Mali Zi dhe themi pse ky,pse ai...te tjeret punojn seriozisht, kane kulture pune, sportive dhe kane strategji per sportin ne ca kemi???? Ne dhe i kampionat nuk dim me e organizu sic duhet.
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Thu, 13 Oct 2011 , 20:49

djema problemi asht tek infrastruktura dhe investimi per futbollin....
Nqs nuk arrijme me kriju ekipe zinxhir sic duhet me nji disipline pune e sportive sic duhet kurr skena me kriju nji komtare sic duhet.
Bjellorusia ka disa vite qe paraqitet mire ne ekipet e moshave (U-21, etj.) e sot asht paraqit denjesisht ne eliminatore me ekipin e te rritunve ku disa lojtare kane kalu tek ekipi i pare.

ne harrojme se hala ekipet e kategorise te pare (lene ma te rinjt) skane ku lujne, lujne ne fusha ku paradite lopa del me kullot.
Problemi nuk asht vetem ne federate, por edhe tek vete klubet qe nuk investojne per elementin e ri si edhe per infrastrukturen e klubit.
Me kalimin ne SHA shpresoj qe investimet ne infrastrukture e ne moshat te rriten.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Fri, 14 Oct 2011 , 18:01

a spo na e hapni temen per eleminatoret e 2014 a
te diskutojme a kapim vendin e pare ate dytin
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Sat, 05 Nov 2011 , 13:28

20 mije euro ne muj dhe kontrate 4 vjecare paska kerku hasi
tamam patriot e ha mut kot une mandej
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Sat, 05 Nov 2011 , 14:51

Goldi pa me duken pak si shume 20 mije euro ....
Sma merr mendja se ka kerku kaq shume ....
Me aq sa di une nuk kane ra dakort per kohzgjatjen e kontrates si edhe aja qe ka lujt rol ne mos pranimin e postit ka kene edhe problemi me Anderlehtin, ku HASI ka kontrat me ta si tranjer i dyte.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Sat, 05 Nov 2011 , 15:14

aman ma admin po si gjithmone vec na shqiptaret paskena klecka
ku a nis me shku has katundari me kontrate 4 vjecare te bjeshkt e namuna a
ketu jam pro dukes apo te mos kishte rezultate e mandej te pagushim edhe kontraten hasit dhe rrogen trajnerit tjeter
ja kush uli kryt e po drejton me sukses bosnjen dhe pse ka pas oferta marramendese ne japoni e kore me ken trajner

http://www.youtube.com/watch?v=YxAeJmDp39c
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Mon, 07 Nov 2011 , 22:17

sa me pelqej ky shkrimi te albaniasoccer
gjene ne mujshi ku mka pelqy ma shume
ku e kam manin

http://albaniasoccer.com/lajme/te-ndrys ... canes.html
i perjashtuar

Post Reply