Lajme mbi kombëtaren

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Fri, 29 Jul 2011 , 20:13

Aq sa kam ndigju ,me italine nuk na ka ra tan historine .

Gjithashtu edhe pse kena kerku shum here me lujt qofte edhe 1 miqesore me italine ,federata italiane kurr nuk ka pranu .

Do ishte dicka e bukur po te lushim me italine ,duke dite se italia asht ne momentin ma te dobt ne tan historine e saj

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Sat, 30 Jul 2011 , 15:53

Sonte ne oren 20:00 hedhet shorti, ishalla na bjen Italia kshu qe mundena me shku me e pa ne stadium :)
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Sat, 30 Jul 2011 , 16:09

Skuadrat jane te ndame ne kete mnyre:

Globi 1 Spain
Netherlands
Germany
England
Portugal
Italy
Croatia
Norway
Greece

Globi 2

France
Montenegro
Russia
Sweden
Denmark
Slovenia
Turkey
Serbia
Slovakia

Globi 3

Switzerland
Israel
Republic of Ireland
Belgium
Czech Republic
Bosnia and Herzegovina
Belarus
Ukraine
Hungary

Globi 4

Bulgaria
Romania
Georgia
Lithuania
Albania
Scotland
Northern Ireland
Austria
Poland

Globi 5

Armenia
Finland
Estonia
Cyprus
Latvia
Moldova
Macedonia
Azerbaijan
Faroe Islands

Globi 6

Wales
Liechtenstein
Iceland
Kazakhstan
Luxembourg
Malta
Andorra
San Marino


Une do kisha pas qejf me pas kta skuadra:
Itali, Mal i zi, Bjellorusi, Gjeorgji, Ishujt Faroe, San Marino.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Sat, 30 Jul 2011 , 22:24

Admin wrote:Sonte ne oren 20:00 hedhet shorti, ishalla na bjen Italia kshu qe mundena me shku me e pa ne stadium :)
hajt se edhe zvicrren nuk e ke shum larg ,biles ma shpejt shkon ne stadiumin e zvicrres sesa ne stadiumin e italise :P

Un kam hallin e dukes qe nuk i ra nej shtet siq donte ai per te drejtat televizive :mrgreen:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Sat, 30 Jul 2011 , 23:46

Per kualifikueset e botnorit 2014 qe do bahet ne brazil shqipnise i ka ra me Norvegjinë, Slloveninë, Zvicrën dhe Islandën.

Ja dhe te gjithe grupet qe shorti i ka perball ne kontinentin europian
_____________________________________________________

Grupi A: Kroaci, Serbi, Belgjikë, Skoci, Maqedoni, Uells

Grupi B: Itali, Danimarkë, Ceki, Bullgari, Armeni, Maltë

Grupi C: Gjermani, Suedi, Irlandë, Austri, Ishujt Faroe, Kazakistan

Grupi D: Hollandë, Turqi, Hungari, Rumani, Estoni, Andorra

Grupi E: Norvegji, Slloveni, Zvicër, Shqipëri, Qipro, Islandë

Grupi F: Portugali, Rusi, Izrael, Irlandë e Veriut, Azerbajxhan, Luksemburg

Grupi G: Greqi, Sllovaki, Bosnje-Hercegovinë, Lituani, Letoni, Lihtenshtejn

Grupi H: Angli, Mali I Zi, Ukrainë, Poloni, Moldavi, San Marino

Grupi I: Spanjë, Francë, Bjellorusi, Gjeorgji, Finlandë

__________________________________________________

Grupi i vdekjes per kontinentin e europes asht cilesu grupi c ku do jene Gjermani, Suedi, Irlandë, Austri.

________________________________________________________

Shqipnise i ka ra bomb ,por ne te njejten kohe asht mjaft bukur te ndeshesh me zvicrren ,ku padyshim do jen shum shyqiptare ne zvicer ,por asht edhe ma e bukur kur mendon qe do lozesh me te gjithe antishqiptaret qe lozin per zvicrren dhe do ishte mjaft bukur sikur ti japim nje mesim ,duke fillu prej bajramit me shoke

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Wed, 03 Aug 2011 , 20:44

“Tifozët Kuqezi”: Shqiptarët e Zvicrës i presim si tradhtarë!

Pritja jonë do të jetë në përpjestim të drejtë me veprimet e tyre. Ata janë tradhtarë dhe do të trajtohen si tradhtarë, as më mirë dhe as më keq se tradhtarët”

http://sportekspres.com/contenti.aspx?i ... jadok=9728

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Fri, 02 Sep 2011 , 15:21

Sot komtarja jone do te luj kunder Frances.
Ndeshja fillon ne oren 21:00 ne stadiumin Qemal Stafa.
Kja asht nji ndeshje teper e veshtire.Ne ndeshjet e fundit Franca ka ba nji paraqitje shume te mire.
Shpresojme ne nji ndeshje te bukur, ku nqs jena me fat SHUME TE MADH mund te marrim ndonji barazim.

P.S. Miri ku je se ke hup krejt, a kena ndoj shprese per me e lidh ndeshjen .... :)
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Fri, 02 Sep 2011 , 20:34

Djema ju kam lidh ndeshjen kunder Frances:

http://www.fkvllaznia.net/main/tv/
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Sat, 03 Sep 2011 , 09:27

Me francen kena ken pa fat .

Ne pjesen e pare ia kena ba mutin ,por ama ne pjesen e dyte kena lujt ashtu siq kena lujt me biell rusine dhe nuk dote me hi goli i barazimit gjalle ku ishim shum pa fat .

Nji gabim foshniak i portierit ne golin e pare ,dhe gjithashtu nji gabim foshnjak i mbrojtjes i mbrojtjes ne golin e dyte ,ishte dicka qe te vjen me te vertet e keq ,duke pa se si shkoi rrjedhja e lojes , ku siq e pame te gjithe franca vdiq pjesen e dyte ,dhe nuk ishte e shkrume gjalle qe te hinte goli i dyte qe do te thoshte goli i barazimit .

per mendimin tem tranieri kuzhe asht tranieri ma i mire qe shqipnia ka pas ,dhe nese kuzhes i jepet mundesia me shty edhe 2 vjet te tjera kontrate ,duhet patjeter rinovim skuadret per kualifikueset e botnorit te vitit te ardhshem

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Mon, 05 Sep 2011 , 12:28

Gjynah me hup edhe se Franca normale qe asht shume ma nelt se ne edhe ne pjesen e dyte administroj rezultatin.
Me vjen keq qe goli i pare hyni per faj te Ujkanit, edhe ne ndeshjen ne Shkoder kunder Malit te Zi mu duk shume i pasigurte, ishalla permirson ne te ardhmen.

Salihi nuk me ka pelqy hic, rastin ne pjesen e pare ishte dasht me e shfrytzu dhe ja me rrah traversen, ne kshi ndeshjesh, skuadra si Franca asht veshtire me te leju raste te tilla!!

Video e ndeshjes:

Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Tue, 06 Sep 2011 , 22:59

kur losim me luksemburgun se une e mani jena gati me shku me i pa
admin e skodrinon ju sjeni larg besoj
nipi me dajen ishalla po munden e po bahena me shku te shijojme nje fitore te pakten
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Edmond-Cela » Wed, 07 Sep 2011 , 00:40

GOLDIAN wrote:kur losim me luksemburgun se une e mani jena gati me shku me i pa
admin e skodrinon ju sjeni larg besoj
nipi me dajen ishalla po munden e po bahena me shku te shijojme nje fitore te pakten

hahahaha

cfar shajtanit je. kena dal bukur mos u merzit. mos dalshim ma per te mire.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Skodrinon » Fri, 23 Sep 2011 , 14:52

FIFA dha alarmin: Shqipëri-Mali i Zi (3-2) u luajt në baste

Nga Adi Metaliu

Sipas të përditshmes prestigjioze sportive italiane, janë hedhur shuma të mëdha për miqësoren e 10 gushtit me fqinjët malazezë

Qenka shumë e vështirë që futbolli shqiptar, madje në nivelet e tij më të larta, t’u shmanget dyshimeve dhe akuzave për trukim. Bomba e radhës vjen nga gazeta sportive italiane “Gazzetta dello Sport”, që me një shkrim hetues ngre shqetësimin për përmasat që ka marrë trukimi i ndeshjeve në futbollin europian. Në fakt, bëhet fjalë për alarmin e dhënë nga qeveria botërore e futbollit, FIFA, për ndeshjet miqësore të muajit gusht, në prag të sezonit futbollistik 2011-2012.

Ndeshja e dyshuar për trukim, në bazë të informacioneve që kanë dhënë kompanitë e basteve, ishte miqësorja e 10 gushtit Shqipëri-Mali i Zi, që përfundoi me fitoren e kuqezinjve 3-2. “Hetimet në Napoli, Kremona, Bari dhe Leçe, – shkruan “Dello Sport”, – në njëfarë mënyrë kanë ndikuar në minimizimin e basteve të pazakonta në Itali.

Mirëpo jashtë Italisë ky fenomen po bëhet shumë shqetësues. Në hetimin tonë mbi Gomorrën e futbollit jemi drejtuar në Gjermani, por kemi kuptuar sesi ky fenomen ka prekur edhe disa ndeshje miqësore ndërkombëtare.”

Alarmi për Shqipëri-Maqedoni 3-2

Hetimi i “Dello Sportit” vijon më tej: “Për të parandaluar këtë fenomen, FIFA kishte dhënë alarmin për ndeshjet miqësore të mesit të gushtit. Dhe pikërisht kjo lëvizje e dyshimte e parave u konkretizua në miqësoren Shqipëri-Mali i Zi, 3-2.

Megjithëse në fillim të ndeshjes dhe me kalimin e minutave rezultati ishte mbërthyer në shifrat 0-0, koeficienti për fitoren e Shqipërisë (1) pësoi rënie të pandërprerë, po kështu edhe koeficienti i shumës së golave (3+). Dhe në fund rezultati përfundimtar 3-2 u dha të drejtë atyre që luajtën me shuma të madhe në baste.”

Shqetësimi vjen nga Bullgaria

“Një javë më pas, një episod i ngjashëm me Shqipëri-Mali i Zi ndodhi në një ndeshje të Ligës së Europës: Ekranas-Makabi. Kompania “Sks365” ka njoftuar menjëherë FIFA-n, e cila e ka marrë parasysh këtë të dhënë, por ua ka hedhur fajin segmenteve të interesuara për mosreagim në kohë. Dy ditë më parë, në një konferencë për shtyp, Françesko Baranka i kompanisë “Sks365” ka denoncuar lëvizje të dyshimta parash në kampionatin sllovak dhe atë bullgar (veçohet ndeshje Slavia Sofies – Lokomotiva e Sofies).

Pjesa më e madhe e kompanive ndërkombëtare të basteve e hoqën nga kuotimet këtë ndeshje, pasi koeficienti për fitoren e skuadrës pritëse (1) shkoi nga 2.00 në 1.03 (ndërsa për shënimin e shumë golave nga 2.10 në 1.30). Për kuriozitet: në Bullgari vetëm dy muaj më parë është aprovuar ligji që autorët e krimeve sportive të mund të ndiqen penalisht, sikurse në Itali.”

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Edmond-Cela » Fri, 23 Sep 2011 , 15:15

une personalin nuk mendoj se ka pasur donje dyshim ne at ndeshje
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Fri, 07 Oct 2011 , 23:16

o man a je nis per france qe shap telefonin a
kjo deklarata e canes mu me jep shprese se dhe mund te fitojme
hajt ishalla me fitore neser e bashi qejf ne paris man skodrinon admin e kush tjeter jeni mledh :mrgreen:
a keni dhe dajen me nip me vedi a lum si ju cpo e shemni kullen eifel neser :eag:

http://www.sportishqiptar.com.al/newsit ... e-fitojme/
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Man in Redblue » Fri, 07 Oct 2011 , 23:30

barazoi Montenegroja
papapa sa te humun paskena pa kena :evil: :evil:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Fri, 07 Oct 2011 , 23:45

Man in Redblue wrote:barazoi Montenegroja
papapa sa te humun paskena pa kena :evil: :evil:
po mar man po mos harro na kena lujt kunder frances
mali i zi e ka pas ma te lehte se na kundershtarin :mrgreen:
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Sat, 08 Oct 2011 , 00:01

Ne anglin e kishimmujt me sy myll :) prej ne divan :):P

Ehhhhhhhh sjena kerkund na duhen edhe da vjet te mira....
Lojtari ma i mire i joni lun ne Seria A qe asht portieri e pjesa me e madhe 11 lujn zevendesusa ose ne kampioante te dobta ....
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Edmond-Cela » Sat, 08 Oct 2011 , 02:10

une kam dasht me shku, por isha ne turqi me pushime deri sot, as ne TV sme takoj me e shiku.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Sat, 08 Oct 2011 , 04:44

Nuk e di se deri kur dona me vazhdu me traniera te huaj,ku te gjithe premtojn e premtojn ,dhe gjithmone ne fund te eleminatoreve e shofim vedin ne vendin e peste.

Jam i mendimit se do kishim pas sukses me traniera shqiptare ,ku do kisha dasht Astrit hafizin .

Me ka ba pershtypje forma e dobet e canes ,forma e dobet e vangjelit , forma e dobet e dallkut dhe e shum te tjereve, dhe nuk mund ta besoj qe duro edhe pse asht 35 vjeq dhe shum i lodhun mund te futet me lujt me francen duke dit se Vajushi mund ta bante punen e tij shum ma mire si mesfushor dhe jam mahnit nga Roshi me hapat e tij te gjate dhe shum driblus ku me te vertete asht 1 talent i rralle dhe nese do ishte dhe vajushi mund ta banin punen e mesfushes shum ma mire . Me ka mahnit edhe muzaka ,kurse te gjithe te tjeret kan ken ne hije .

Mendoj se Kja asht ndeshja ma e keqe e kombetares sone ne 20 vitet e fundit . Nuk kan arrit me i ba 2 pasim bashke ,emagjinojeni me shku ne porten kundershtare . Mos te harrojm se kena lujt edhe me hollanden ,edhe me gjermanine ,edhe me portogaline edhe me shum skuadra te forta ,dhe kena ken pothuajse te barabarte , Kurse sot kena ken nji skuader amatore kunder frances ,e mos te harrojm se kjo france asht 1 france e dobet ,ku ne mos gabosha biellrusia e pat rrah mrend ne france ,dhe ne keto 19 pike qe franca ka ba , 12 pike i ka marr prej nesh dhe prej skuadres se fundit ne grup,dhe kja loje qe bame sot tregon qe kuzhe edhe pse ka rinovu pak skuadren per here te pare sot me francen ku ma teper ishte edhe pse da titullare ishin te demtum , tregon qe ajo loje e shpifun qe kena lujt sot , te len shum per te deshiru ku padyshim skema qe tranieri ka vendos lojtaret ,jo vetem nuk ka kombinu ,por na ka kthy ne nji kombetare amatore.

Kombetarja, ka nevoje per 1 tranier shqiptar ,qe te seleksionojn te gjithe lojtaret ma te mire te superliges .

Un hala nuk e kam pa kuzhen tu pa nji ndeshje te superliges ,ku ne shqipni vjen 4 dite ma perpara se skuadra te lozin .

Kurse 1 tranier shqiptare ,rrin e shef superligen ,dhe mos te harrojm qe kur pa 20 viteve ne mos gabosha ,Astrit hafizi u zgjodh tranier i kombetares ,e rinovoj skuadren ,dhe kem tu rrah norvegjine ne norvegji mrend edhe pse norvegjia ishte nder 3 skuadrat ma te mira te europes ne ate kohe.

Shpresoj qe Duka mos ta mbajn ma mendjen te tranierat e huaj dhe ta hekun sa ma shpejt tranierin aktual ,dhe shpresoj qe mos te shof kurr ma traniera te huaj ne kombetare

Post Reply