SHQIPERI- Portugali

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Locked
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by GOLDIAN » Sat, 06 Jun 2009 , 22:50

Man in Redblue wrote:Une se kam pas kurre nqejf Bogun, por kyt ndeshje kam shpresa te mdhaja te ai (ndoshta mas hallit )

PARA BOGU
e tregoj vedin sonte
hallall
mu trajneri me pelqej ma shume se haani
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 23:04

mbaroi ndeshja me fitoren e portogalise 2 me 1 ne minuten shtese.

mund te thm se perveq golit te bogdanit skena rreziku asnji here.

kena lujt ne portogali dhe kemi ba ma shume raste sesa ketu dhe atje ishim me 10 lojtare .

pra meqa pash un ndryshimi i hanit me ket tranier nuk asht kerkund dhe un kujtova se duka po na gjen nej tranier ma te mire se hani,por jo se po na gjeka nje tranier qe nuk duket se i afrohet aspak.

golin e hangrem ne fund ,por po e tham edhe nji here ,nuk kena ba asnji rast perveq golit dhe perveq penalltise qe ishte mese e sakte aq sa mendoj un .

ishim me 11 lojtare dhe portogalia na ka mbyt tan lojen duke u zhvillu loja vetem ne fushen tone.

cana asht hero ,po ashtu edhe vangjeli.

per sa i takon mesfushes ishte bloze ,kurse ne sulm bogdani ishte mire ,kurse salihi nuk mori asnji top nga mesfusha .

mund te tham qe na duhet nji tranier shqiptare,pasi me kete tranier gjithmone do deshtojm .

asht e habitshme se si ne portogali kena lujt me 10 lojtare dhe kena ken edhe tu fitu ne fund te ndeshjes kurse ketu me 11 lojtare nuk ARRITEM ASGJA .

PER MENDIMIN TEM TRANIERI DUHET ME U ZEVENDESU MENJEHERE.

ARMANDO DUKA ,IK O KELYSH KURVET

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by Skodrinon » Sat, 06 Jun 2009 , 23:07

kjo ndeshje nuk don nei analize. gati te tane kan lujte shkelqyshem perveç hidit qi na hupi ndeshjen.
un qyshe para ndeshjes me danimarken kam thane qi asht ma mire ujkani ne port se hidi e fatkeqsisht kam pase te drejte se ne te dy ndeshjet ka lane nam.
faji i aktivizimit te hidit edhe mas ndeshjes se turpshme qi ka lujte ne danimarke tham se asht i trainerit te portierave se kuzhe nuk i njef asnjenin

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by Skodrinon » Sat, 06 Jun 2009 , 23:09

GOLDIAN wrote:
Man in Redblue wrote:Une se kam pas kurre nqejf Bogun, por kyt ndeshje kam shpresa te mdhaja te ai (ndoshta mas hallit )

PARA BOGU
e tregoj vedin sonte
hallall
mu trajneri me pelqej ma shume se haani
lujti taman njashtu si e parashikoi man in redblue e po me vjen keq per te se i shkoi mundi bosh

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 23:10

KJA PRA asht diferenca e hanit qe jo vetem barazoj me 10 lojtare por edhe mund te fitonte nese berisha do kishte shenu.

shpresoj qe o hafizi o bushati te marrin kombetaren .

me kete tranier nuk do shohim mas barazime me sy.

nuk pash loje sulmuese ,nuk pashe beteja ne 2 luftim ,ku portogezt kan dale jo vetem fitimtare por kan lujt ne zonen e rreptesise tone tan lojen se me pas lujt ne gjysme fushe kishte ken ma mire .

pra keka tamam e vertete .

tranier qe nuk i duhet as vllaznise .

sa per keshtu,ma mire te lozim pa tranier

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by loroborici » Sat, 06 Jun 2009 , 23:12

fpjalmi wrote:
ARMANDO DUKA ,IK O KELYSH KURVET
Une them qi kjo qi ka thone vllahu jon pjalmi, asht ma shume se thirrje qi duhet me ba na. Une skam pa naj ndryshim ne loje, tuj krahasu Hanin me ket Kuzen. Nqs do kishm barazue na, kjo kish me ndodh se portugezt ishin dobt. Tana hert qi ekipet e nivelit te nalt jane bloze , na na duket se jina tuj lujt mire. Kshu jina tuj rrejt vedin. Ai Hidi sic thash ma nalt, ma mire asht te vij me ca do drue ne Vermosh, se na ka korit. Tash une them se duhet me ba nji revulicion ne komtare. Tuj perjashtu 3-4 lojtar, te tjert nuk munet me lujt ma me kombtaren. Ket duhet me zgidh trajneri i ri.
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 23:12

GOLDIAN wrote:
Man in Redblue wrote:Une se kam pas kurre nqejf Bogun, por kyt ndeshje kam shpresa te mdhaja te ai (ndoshta mas hallit )

PARA BOGU
e tregoj vedin sonte
hallall
mu trajneri me pelqej ma shume se haani
te pelqej ma shum se hani sepse te dha barazimin historik me 10 lojtare.

un mendoj qe me te qu ty tranier ,shqipnia mund te kishte fitu sot

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by Skodrinon » Sat, 06 Jun 2009 , 23:14

fpjalmi wrote:mbaroi ndeshja me fitoren e portogalise 2 me 1 ne minuten shtese.

mund te thm se perveq golit te bogdanit skena rreziku asnji here.

kena lujt ne portogali dhe kemi ba ma shume raste sesa ketu dhe atje ishim me 10 lojtare .

pra meqa pash un ndryshimi i hanit me ket tranier nuk asht kerkund dhe un kujtova se duka po na gjen nej tranier ma te mire se hani,por jo se po na gjeka nje tranier qe nuk duket se i afrohet aspak.

golin e hangrem ne fund ,por po e tham edhe nji here ,nuk kena ba asnji rast perveq golit dhe perveq penalltise qe ishte mese e sakte aq sa mendoj un .

ishim me 11 lojtare dhe portogalia na ka mbyt tan lojen duke u zhvillu loja vetem ne fushen tone.

cana asht hero ,po ashtu edhe vangjeli.

per sa i takon mesfushes ishte bloze ,kurse ne sulm bogdani ishte mire ,kurse salihi nuk mori asnji top nga mesfusha .

mund te tham qe na duhet nji tranier shqiptare,pasi me kete tranier gjithmone do deshtojm .

asht e habitshme se si ne portogali kena lujt me 10 lojtare dhe kena ken edhe tu fitu ne fund te ndeshjes kurse ketu me 11 lojtare nuk ARRITEM ASGJA .

PER MENDIMIN TEM TRANIERI DUHET ME U ZEVENDESU MENJEHERE.

ARMANDO DUKA ,IK O KELYSH KURVET
nuk jam dakort me ty pjalmi saqi po m'duket se kam pa ndeshje tjeter.
na kena lujte te barabarte tan lojen me portugezt e kena hupe vetem per gafat e portierit. portugalia nuk pase raste ma shum se na biles na hangren nji penallti te paster.
kena lujte shum ma mire se ne portugali ku kena pshtu kot se portugezt kan pase nja 7-8 raste per gol.
edhe nuk mendoj se shkarkohet traineri per nji ndeshje, edhe me pa hpe 6-0, joma mas nji ndeshje kaq te mire

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 23:15

Skodrinon wrote:
GOLDIAN wrote:
Man in Redblue wrote:Une se kam pas kurre nqejf Bogun, por kyt ndeshje kam shpresa te mdhaja te ai (ndoshta mas hallit )

PARA BOGU
e tregoj vedin sonte
hallall
mu trajneri me pelqej ma shume se haani
lujti taman njashtu si e parashikoi man in redblue e po me vjen keq per te se i shkoi mundi bosh
un nuk e di se si i thu loje te mire kur portogalia 92 perqind te lojes jo vetem te ka lujt ne gjysmefushen tone por te ka lujt ne zo0nen e rreptesixse sone.

ishalla po na e hekun qysh sot kete tranier se skena gja ne terezi

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by loroborici » Sat, 06 Jun 2009 , 23:18

Penalltia nuk ka ken. Duhet me e pranue. Une e pashe neshjen tek TVportugal, qi e dhan nja 6-7 here te perseritun. Nuk ka ken penallti. Karvanho ka hek bash topin. Arbitri ka ba nje vendim te rregllt.
Last edited by loroborici on Sat, 06 Jun 2009 , 23:21, edited 1 time in total.
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 23:21

Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:mbaroi ndeshja me fitoren e portogalise 2 me 1 ne minuten shtese.

mund te thm se perveq golit te bogdanit skena rreziku asnji here.

kena lujt ne portogali dhe kemi ba ma shume raste sesa ketu dhe atje ishim me 10 lojtare .

pra meqa pash un ndryshimi i hanit me ket tranier nuk asht kerkund dhe un kujtova se duka po na gjen nej tranier ma te mire se hani,por jo se po na gjeka nje tranier qe nuk duket se i afrohet aspak.

golin e hangrem ne fund ,por po e tham edhe nji here ,nuk kena ba asnji rast perveq golit dhe perveq penalltise qe ishte mese e sakte aq sa mendoj un .

ishim me 11 lojtare dhe portogalia na ka mbyt tan lojen duke u zhvillu loja vetem ne fushen tone.

cana asht hero ,po ashtu edhe vangjeli.

per sa i takon mesfushes ishte bloze ,kurse ne sulm bogdani ishte mire ,kurse salihi nuk mori asnji top nga mesfusha .

mund te tham qe na duhet nji tranier shqiptare,pasi me kete tranier gjithmone do deshtojm .

asht e habitshme se si ne portogali kena lujt me 10 lojtare dhe kena ken edhe tu fitu ne fund te ndeshjes kurse ketu me 11 lojtare nuk ARRITEM ASGJA .

PER MENDIMIN TEM TRANIERI DUHET ME U ZEVENDESU MENJEHERE.

ARMANDO DUKA ,IK O KELYSH KURVET
nuk jam dakort me ty pjalmi saqi po m'duket se kam pa ndeshje tjeter.
na kena lujte te barabarte tan lojen me portugezt e kena hupe vetem per gafat e portierit. portubalia nuk pase raste ma shum se na biles na hangren nji penallti te paster.
kena lujte shum ma mire se ne portugali ku kena pshtu kot se portugezt kan pase nja 7-8 raste per gol.
edhe nuk mendoj se shkarkohet traineri per nji ndeshje, edhe me pa hpe 6-0, joma mas nji ndeshje kaq te mire
o skodrinon.

si mund te thuash nji ndeshje te mire dhe si mund te thuash rasrtet ishin te barabarta ku shqipnia perveq golit dhe penaltise nuk ka ba kurxha .

si kena lujt mire kur 92 perqind portogalia ka lujt ne zonen e rreptesise tande.

si po ma kraheson ndeshjen me portogaline kur ishim me 10 lojtare dhe kena ba raste ma shum se sot .

nuk jam mdakort me ty aspak naqe.

ndeshjen e pame direkt si un e ti.

ku e pave lojen e mire te shqipnise,apo tu mush topat prej portet6.

skodrinon ,mos ia fut kot ne tym naqe sepse e pame direkt.

mos ke ken tu pa nej ndeshje rregjistrimit kur kena lujt ne portogali naqe sepse nji njeri qe kupton futboll nuk flet si ti.

megjithate rrespekte e nuk du me fol ma se mi qove nervat se po flet marrina .

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by shv13 » Sat, 06 Jun 2009 , 23:21

nuk ka si me i njofte lojtaret per dy jave qe ka marre drejtimin.Asht kot me thane po baj loj sulmuse se nuk ka me ke me e ba.Ne portugali jena ndry me 1o vete mbas topit e n tirane t pakten kena kene pak ma t rrezikshem.Atje na pshtoi portieri kurse ktu kane ba cic mic kot me top portugezet po pak raste kane pase.Mu per vedi m pelqynen si kane lujte.pamvaresisht se a ja kane arrite qellimit apo jo,sa here kena pase topin jena mundu me ndertu aksion.Nuk ka faj trajneri se hidi del me xane gardalina n vend qe me kape topin qe vjen prej 40 m kros.Po beqaj asht i damtum apo se ka grumbullu hic?


ps: bogdani s m ka pelqy kurresi lojtar,sonte i tham hallall ja bafte zoti se e ka nderu vedin e fanelen qe ka veshe.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 23:22

loroborici wrote:Penalltia nuk ka ken. Duhet me e pranue. Une e pashe neshjen tek TVportugal, qi e dhan nja 6-7 here te perseritun. Nuk ka ken penallti. Karvanho ka hek bash topin. Arbitri ka ba nje vendim te rregllt.
edhe un po e shoh te nji kanal portogez qe nuk ka ken .

ke shum te drejte loro.

pra asht shum e qarte se perveq golit kena mush veq topat dhe asht realitet sepse e pame te tan ate dreq ndeshjet

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by GOLDIAN » Sat, 06 Jun 2009 , 23:22

o pjalm mas u kenaq se hupme e me than barazoi haani me 10 lojtare
se per mu ky i sotmi asht shume ma nelt e para pune pervec portierit qe me ka habit ne formacion pjesen tjeter e ka vu shume mire ne fushe dhe a mundu me perdor sa ma mire aftesite e cdo njerit lojtar
jena te pafat qe hupme
e pse mu shkarku ky kur su shakrku haani me barazimin ne malte?????
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 23:27

GOLDIAN wrote:o pjalm mas u kenaq se hupme e me than barazoi haani me 10 lojtare
se per mu ky i sotmi asht shume ma nelt e para pune pervec portierit qe me ka habit ne formacion pjesen tjeter e ka vu shume mire ne fushe dhe a mundu me perdor sa ma mire aftesite e cdo njerit lojtar
jena te pafat qe hupme
e pse mu shkarku ky kur su shakrku haani me barazimin ne malte?????
o goldi.

nese te pelqen ty ikja loje un mund te tham se shqipnia nuk merr as barazime me kete tranier.

ne portogali kena lujt me 10 lojtare dhe kena pas mundesi me fitu ne fund .

un sot pash mushje topash ne mbrojtje dhe asnji teknike .

un po ta tham edhe nji here.

te kishim pas ty tranier ,shqipnia kishte lujt ma mire .

tash kuptoje se sa shum ia ka idene tranieri qe per mendimin tem na ka ul ma poshte se hani.

po te kishte ken han sot me 99 perqind e kishim fitu lojen naqe.

mos harro se ne ishim tu fitu ne portogali me 10 lojtare dhe lojtaret kan kumbinu ne pasime,kurse sot pash mbushje topash,dhe lojtaret tu lujt pa koncept .

un per vedin tem tham se duhet me u hek menjehere sot

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 23:29

GOLDIAN wrote:o pjalm mas u kenaq se hupme e me than barazoi haani me 10 lojtare
se per mu ky i sotmi asht shume ma nelt e para pune pervec portierit qe me ka habit ne formacion pjesen tjeter e ka vu shume mire ne fushe dhe a mundu me perdor sa ma mire aftesite e cdo njerit lojtar
jena te pafat qe hupme
e pse mu shkarku ky kur su shakrku haani me barazimin ne malte?????
dhe e dyta asht qe nuk jam knaq gold dhe me vjen keq qe po ma thu ate fjale se nji djale me llogjike nuk e thote ate fjale sepse e ofendon tjeterin.

ti po thu qe ky tranier asht ma i mire vetem mos me than han asht i keq .

nuk flitet ne tym naqe.

megjithate pershendetje

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by GOLDIAN » Sat, 06 Jun 2009 , 23:31

fpjalmi wrote:
GOLDIAN wrote:o pjalm mas u kenaq se hupme e me than barazoi haani me 10 lojtare
se per mu ky i sotmi asht shume ma nelt e para pune pervec portierit qe me ka habit ne formacion pjesen tjeter e ka vu shume mire ne fushe dhe a mundu me perdor sa ma mire aftesite e cdo njerit lojtar
jena te pafat qe hupme
e pse mu shkarku ky kur su shakrku haani me barazimin ne malte?????
dhe e dyta asht qe nuk jam knaq gold dhe me vjen keq qe po ma thu ate fjale se nji djale me llogjike nuk e thote ate fjale sepse e ofendon tjeterin.

ti po thu qe ky tranier asht ma i mire vetem mos me than han asht i keq .

nuk flitet ne tym naqe.

megjithate pershendetje
o pjalm sjena tu u ofendu po jena tu ba muhabet se nese ofendosh spo pergjigjem hic
po me thuj ti mu ti futesh direkt ne krahasim me haanin
si me than une po te luhej ne shkoder e te ishte brigeli trajner do fitoshim e sigurte kjo
CA DO MENDOSHE TI
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by shv13 » Sat, 06 Jun 2009 , 23:32

pjalmi ca vazhdon me permende ndeshjen e portugalise 0-0 pash nderin.N at ndeshje ka kene zoti me ne qe s na banen nja 7.Permend nji kundersulm tonin,po 10 rastet e tyne ku shkunen?Sot si kena lane me ba kurgja,golat erdhen per gafa te mbrojtsit i pari e te portierit i dyti,ca ka faj trajneri ktu?
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by Skodrinon » Sat, 06 Jun 2009 , 23:32

fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:mbaroi ndeshja me fitoren e portogalise 2 me 1 ne minuten shtese.

mund te thm se perveq golit te bogdanit skena rreziku asnji here.

kena lujt ne portogali dhe kemi ba ma shume raste sesa ketu dhe atje ishim me 10 lojtare .

pra meqa pash un ndryshimi i hanit me ket tranier nuk asht kerkund dhe un kujtova se duka po na gjen nej tranier ma te mire se hani,por jo se po na gjeka nje tranier qe nuk duket se i afrohet aspak.

golin e hangrem ne fund ,por po e tham edhe nji here ,nuk kena ba asnji rast perveq golit dhe perveq penalltise qe ishte mese e sakte aq sa mendoj un .

ishim me 11 lojtare dhe portogalia na ka mbyt tan lojen duke u zhvillu loja vetem ne fushen tone.

cana asht hero ,po ashtu edhe vangjeli.

per sa i takon mesfushes ishte bloze ,kurse ne sulm bogdani ishte mire ,kurse salihi nuk mori asnji top nga mesfusha .

mund te tham qe na duhet nji tranier shqiptare,pasi me kete tranier gjithmone do deshtojm .

asht e habitshme se si ne portogali kena lujt me 10 lojtare dhe kena ken edhe tu fitu ne fund te ndeshjes kurse ketu me 11 lojtare nuk ARRITEM ASGJA .

PER MENDIMIN TEM TRANIERI DUHET ME U ZEVENDESU MENJEHERE.

ARMANDO DUKA ,IK O KELYSH KURVET
nuk jam dakort me ty pjalmi saqi po m'duket se kam pa ndeshje tjeter.
na kena lujte te barabarte tan lojen me portugezt e kena hupe vetem per gafat e portierit. portubalia nuk pase raste ma shum se na biles na hangren nji penallti te paster.
kena lujte shum ma mire se ne portugali ku kena pshtu kot se portugezt kan pase nja 7-8 raste per gol.
edhe nuk mendoj se shkarkohet traineri per nji ndeshje, edhe me pa hpe 6-0, joma mas nji ndeshje kaq te mire
o skodrinon.

si mund te thuash nji ndeshje te mire dhe si mund te thuash rasrtet ishin te barabarta ku shqipnia perveq golit dhe penaltise nuk ka ba kurxha .

si kena lujt mire kur 92 perqind portogalia ka lujt ne zonen e rreptesise tande.

si po ma kraheson ndeshjen me portogaline kur ishim me 10 lojtare dhe kena ba raste ma shum se sot .

nuk jam mdakort me ty aspak naqe.

ndeshjen e pame direkt si un e ti.

ku e pave lojen e mire te shqipnise,apo tu mush topat prej portet6.

skodrinon ,mos ia fut kot ne tym naqe sepse e pame direkt.

mos ke ken tu pa nej ndeshje rregjistrimit kur kena lujt ne portogali naqe sepse nji njeri qe kupton futboll nuk flet si ti.

megjithate rrespekte e nuk du me fol ma se mi qove nervat se po flet marrina .
pjalmi. msoju me rrespektu mendimin e tjerve kaiher nqs don me bashkbisedu me njerz.
nqs te çohen nervat, si po thu, se dikush nuk e mendon si ti, tham se duhet me fole me vedi e jo me egzagjeru.
tash historia jote dihet. ke hall me gjete nji justifikim per deshtimin e haanit se asht hollandez. ket e dhe me kuptu edhe te postimi i pare.
ne ndeshjen ne portugali portieri jone ka kene ma i miri n'fushe kurse sonte ishte ma i keqi. sonte shenume nji gol e na hangren nji penallti kurse ne portugali kena pase nji gjyse rastit korrombol me berishen. tash po e gjej nji video ne you tube e i krahasojme.
me ma ba hallall qi po t'merzis me marrinat e mija

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: SHQIPERI- Portugali

Post by loroborici » Sat, 06 Jun 2009 , 23:34

GOLDIAN wrote:o pjalm mas u kenaq se hupme e me than barazoi haani me 10 lojtare
?????
Tju them edhe une nji gja o vllazen? Si m Portugali, si m Tirane, Portugalia ka ba lojen kurse na jina mbrojt mos me hanger. Tash mos te rrejme vedin. Na skina as loje, as ekip. Mos munohna me than gjana emosionale. Na skina idene si me e cu topin ke zona e ekipt kunershtar. Vec me perjashtu disi Skelen, qe asht lojtar i shkelqyr, na skina lojtar qi munet me dhan loje. Nqs ne Portugali kena shpetue, pa hanger gol, ka ken se portugezt kan hup 100 raste, e tuj menue se Beqaj asht porier tamam i nivelit te nalt, e jo si ky gamari Hidi( pordha e Tiranc me te cillin mburren). Dikush tha ktu pse nuk lun Ujkani. Bash bukun. Qi ktu pra shifni se na na mungon organizimi. Menoni qi Kuze i selekton lojtart aaaa? Ku kuuu, mos tju nij kush mar!!! Kuzes i sillin lojtart me force kto zagart e Duks, sic ja ban dhe Hanit. Casht ai Vrapi, ai Agolli??? I marrin ne komtare vec me u afirmue, e me ju rrit vlera per mi i shit jasht shtetit( manej pse nuk e kan majt ket pordhn Agolli atje m Finland, kur keka kaq yll i nivelit te nallt???). Njilloj asht puna me Hidin. Kshu qi na e kena dhi punen tash ka garma A. Asht qelb peshku prij krys.
Last edited by loroborici on Sat, 06 Jun 2009 , 23:35, edited 1 time in total.
Vllaznia ne zemer
Image

Locked