Page 227 of 230

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Fri, 26 Sep 2014 , 00:13
by Edmond-Cela
vvvllaznia wrote:
fpjalmi wrote:Goldi , nuk e di a e mban mend apo jo , por u merzite shum kur vune Josufin si zv president dhe me te than te drejten u merzita edhe un edhe pse nuk e njifsha , vetem duke ndigju fjalet tuaja .

Deshta me te than se , a thu e ke ngaterru Josuf Josufin me ndonji Isuf tjeter , sepse Iki Isufi qe asht ZV president i vllaznise , deri tash Asht hero per Vllaznine , sepse sa erdhi , ndryshoi situaten duke i peshu fjala , dhe ne momentin ma te keq te Vllaznise ku skuadra po shperbehej ku 2 jave para kampionatit nuk kishim as presidence , arriti me mbajt pothuajse komplet shtyllen e vllaznise se vitit tjeter dhe duke dhan shperblime pothuajse cdo ndeshje edhe pse skuadra nuk ka marr ala rroge . Kurse tashti thote qe mos u merzitni sepse nese gea ik , e marr vete presidencen , dhe padyshim fjala i peshon , sepse kur nji Shkoder nuk e rren nji here kur i jep nji premtim , heren e dyte shkodra te beson , dhe u habita me fjalet qe the sapo iSUFI mori postin sepse nder keto 14 vjet , vetem I paharrumi Qela dhe fushaj kan ba per vllaznine dhe pavaresisht qe Isufi nuk ka financu si to duke dit se asht vetem zv president , kete vit Fjala e tij i ka peshu duke e kthy merzine e pagesave ne shperblime , dhe kjo do te thote , qe shperblimet e tij e kan ba vllaznine te marrin keto rrezultate qe plus 3 pikeshin e uefes dhe golin e tiranes qe na mori 2 pike te arta , na mohune vendin e pare ne keto 5 jave kampionat , nji managjim i shkelqeyshem i mendjes se Isufit , nji managjim qe na ka munguar ma shum se 1 dekade
nuk e di se kur ke ik prej Shkodret por zotni profesor doktor isuf Isufi ka ken tmerri i Shkodres ne vitet 96-97 e mandej nuk e di ma se kam ken ne mergim. Thohet qe ka vra e ka pre sa ka mujt ky vet bashk me banden e tij. Keshtu qe zotnia ne fjal nuk mundet me ken heroi i jem as sikur Vllaznia neser te fitojn champions league e te krijojn nje akademi ne Shkoder qe te krijoj aq shum talente sa Shqipnia te shpallet kampion botet sepse jeta e nje shkodranit asht shume ma e randsishme.
edhe une njashtu kam ndigju per ket isufin... por deri tashti nuk disha gja qe asht I njajti isuf qe asht zv president I Vllaznias

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Sat, 04 Oct 2014 , 11:29
by vvvllaznia
http://www.panorama-sport.com/ballina/246827/" onclick="window.open(this.href);return false;

Gea sport asht drejt largimit. Ciao ciao

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Sat, 04 Oct 2014 , 16:01
by fpjalmi
vvvllaznia wrote:
fpjalmi wrote:Goldi , nuk e di a e mban mend apo jo , por u merzite shum kur vune Josufin si zv president dhe me te than te drejten u merzita edhe un edhe pse nuk e njifsha , vetem duke ndigju fjalet tuaja .

Deshta me te than se , a thu e ke ngaterru Josuf Josufin me ndonji Isuf tjeter , sepse Iki Isufi qe asht ZV president i vllaznise , deri tash Asht hero per Vllaznine , sepse sa erdhi , ndryshoi situaten duke i peshu fjala , dhe ne momentin ma te keq te Vllaznise ku skuadra po shperbehej ku 2 jave para kampionatit nuk kishim as presidence , arriti me mbajt pothuajse komplet shtyllen e vllaznise se vitit tjeter dhe duke dhan shperblime pothuajse cdo ndeshje edhe pse skuadra nuk ka marr ala rroge . Kurse tashti thote qe mos u merzitni sepse nese gea ik , e marr vete presidencen , dhe padyshim fjala i peshon , sepse kur nji Shkoder nuk e rren nji here kur i jep nji premtim , heren e dyte shkodra te beson , dhe u habita me fjalet qe the sapo iSUFI mori postin sepse nder keto 14 vjet , vetem I paharrumi Qela dhe fushaj kan ba per vllaznine dhe pavaresisht qe Isufi nuk ka financu si to duke dit se asht vetem zv president , kete vit Fjala e tij i ka peshu duke e kthy merzine e pagesave ne shperblime , dhe kjo do te thote , qe shperblimet e tij e kan ba vllaznine te marrin keto rrezultate qe plus 3 pikeshin e uefes dhe golin e tiranes qe na mori 2 pike te arta , na mohune vendin e pare ne keto 5 jave kampionat , nji managjim i shkelqeyshem i mendjes se Isufit , nji managjim qe na ka munguar ma shum se 1 dekade
nuk e di se kur ke ik prej Shkodret por zotni profesor doktor isuf Isufi ka ken tmerri i Shkodres ne vitet 96-97 e mandej nuk e di ma se kam ken ne mergim. Thohet qe ka vra e ka pre sa ka mujt ky vet bashk me banden e tij. Keshtu qe zotnia ne fjal nuk mundet me ken heroi i jem as sikur Vllaznia neser te fitojn champions league e te krijojn nje akademi ne Shkoder qe te krijoj aq shum talente sa Shqipnia te shpallet kampion botet sepse jeta e nje shkodranit asht shume ma e randsishme.
Vvvllaznia , njata vite kam ik dhe me duket se me kujtohet dicka .

. Vvvllaznia , tash me kujtohet pak sepse ne fillim te 97-tes kam ik. Tash me kujtohet qe ne 96-shten disa njerez I paten hi ne restorant isufit bashk me arme dhe I kan ngacmu dikend ne familje (femen ), dhe mandej ka marr kallashin e i ka vra te tan , e me kujtohet qe tan shkodra tha , hallall kallashit te tij qe ka rujt nderin e familjes ,dhe e maj mend fort mire qe as policia nuk shkoi me e fut mrend , sepse bani ate qe duhet dhe deri ketu nuk me duket kriminel , por Hero i familjes se tij . Qese ka ba vrasje te tjera , ate nuk e di se kam ik , por prap nga njena ane tham , po te kishte ba vrasje te tjera , ose do e kishin fut mrend ashtu siq i kan fut te tan , ose do e kishin vra gjaksoret, sepse me kalu neper stadium ashtu , me duket e habitshme sepse ne Shkoder nuk ta falin gjakun . VVVllaznia , ti i din ma mire se ke ken ne Shkoder dhe un ate rast maj mend se mandej skam ken ma

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Sat, 04 Oct 2014 , 16:37
by fpjalmi
vvvllaznia wrote:http://www.panorama-sport.com/ballina/246827/

Gea sport asht drejt largimit. Ciao ciao
ma mire ta thejn qafen . Mospagimi i lojtareve paska ken edhe kur mori teuten . Nese Teuta e hoqi me lidh per mospagim kur bani 3 vjet kontrate , atehgere pse nuk mundena me e hek edhe ne

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Sat, 04 Oct 2014 , 17:09
by GOLDIAN
fpjalmi wrote:
vvvllaznia wrote:http://www.panorama-sport.com/ballina/246827/

Gea sport asht drejt largimit. Ciao ciao
ma mire ta thejn qafen . Mospagimi i lojtareve paska ken edhe kur mori teuten . Nese Teuta e hoqi me lidh per mospagim kur bani 3 vjet kontrate , atehgere pse nuk mundena me e hek edhe ne
pjalm a te kujtohem ne shkrimet e mija qe isha komplet kundra profesionisteve te GEA
se mendosha se po plas kaq heret bomba

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Sat, 04 Oct 2014 , 19:20
by Skodrinon
Hajt udha e mare e mosupashim
Na cau bo*** tu kercnu me Gjykaten e Gjeneves. Po kur thote "mos harroni se jam zviceran" hahahaha
Tip per udhtime t'gjata me tren asht

P.s
A e ka fshi faqen e Geasport ne FB qi nuk m'del mu a? Se njaty i "sqaron" gjanat zakonisht ky.

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Sat, 04 Oct 2014 , 19:56
by Edmond-Cela
Skodrinon wrote:Hajt udha e mare e mosupashim
Na cau bo*** tu kercnu me Gjykaten e Gjeneves. Po kur thote "mos harroni se jam zviceran" hahahaha
Tip per udhtime t'gjata me tren asht

P.s
A e ka fshi faqen e Geasport ne FB qi nuk m'del mu a? Se njaty i "sqaron" gjanat zakonisht ky.
e ka fshi naqe. bashkija shum e tash ajo kompani me duket se nuk egziston hyc. ai nuk ka lek e shkurt.

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Sun, 05 Oct 2014 , 00:13
by GOLDIAN
GOLDIAN wrote:

mandej te kishin kaq b*** gea te merrshin erjon vucajn e mos na merren me lojtar vari leshit sa me than

nje her shaba nje her grima nje her grabova a ba shkodra si kukuvajka vec gjen fajtort sa me hek vemendjen prej kalbsinllekut qe e ka kap ne do drejtim
graboven gea e pruni se nuk ja sugjerume na
:eag: :eag: :eag:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Sun, 05 Oct 2014 , 03:59
by fpjalmi
GOLDIAN wrote:
fpjalmi wrote:
vvvllaznia wrote:http://www.panorama-sport.com/ballina/246827/

Gea sport asht drejt largimit. Ciao ciao
ma mire ta thejn qafen . Mospagimi i lojtareve paska ken edhe kur mori teuten . Nese Teuta e hoqi me lidh per mospagim kur bani 3 vjet kontrate , atehgere pse nuk mundena me e hek edhe ne
pjalm a te kujtohem ne shkrimet e mija qe isha komplet kundra profesionisteve te GEA
se mendosha se po plas kaq heret bomba
Goldi , me kujtohet , por nuk mujsha me e gjyku Gea sport , pa dit gja arsyjen qe e heken prej teutes, ku presidenti I teutes e dinte se pse e kishte hek , dhe nuk I kishte than askujt , sepse doshin ta pesoshin edhe skuadrat e tjera ne superlige , si ato _Teuta)

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Thu, 09 Oct 2014 , 16:18
by Admin
Prej shiut ne breshen e spa merret vesht se ca asht tu ndodh !!

Me date 10 tetor asht afati i fundit qe Gea Sport me ba pagesat per 3 mujt e maparshme, por mqs 10 i bjen me kene e shtune Bashkia i ka dhane afat deri me date 12 Tetor, ne rast te kunder thuhet se dojne me prish kontraten....
Me sa morra vesht Nava asht ne Shkoder e te shofim se ca tasha pa ndodh, por sme duken hiƧ sinjale te mira .....

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Tue, 21 Oct 2014 , 19:00
by Skodrinon
Dha doreheqjen edhe Isufi
Nuk e kuptoj pse nuk e hedhin ne gjyq Naven kta te Bashkise. T'pakten paret e ktyne mujve qi ka ken president duhet me ia marre. T'pakten

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Tue, 21 Oct 2014 , 22:37
by GOLDIAN
Skodrinon wrote:Dha doreheqjen edhe Isufi
Nuk e kuptoj pse nuk e hedhin ne gjyq Naven kta te Bashkise. T'pakten paret e ktyne mujve qi ka ken president duhet me ia marre. T'pakten
ky Isufi a tha e mbaj une vllaznine
ku e kam ate vvvllaznine se e kam marr inat hahaha

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Wed, 22 Oct 2014 , 17:59
by Skodrinon
Filloi kthesa e madhe
Kalum ne turin e dyte te kupes. Na mujti mamurrasi ne shkoder po randsi ka kualifikimi. Fitorje te reja na presin....

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Wed, 22 Oct 2014 , 18:34
by Admin
Ehhhh medet ku kena perfundu .....
Me ardh e me te mujt Mamurrasi ne Shkoder.....

Ndehjen e turit te dyte e kena kunder Kastriotin.

A dihet gja se si jane cerekfinalet? Jane te paracaktume apo hidhet short?

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Wed, 22 Oct 2014 , 22:28
by vvvllaznia
GOLDIAN wrote:
Skodrinon wrote:Dha doreheqjen edhe Isufi
Nuk e kuptoj pse nuk e hedhin ne gjyq Naven kta te Bashkise. T'pakten paret e ktyne mujve qi ka ken president duhet me ia marre. T'pakten
ky Isufi a tha e mbaj une vllaznine
ku e kam ate vvvllaznine se e kam marr inat hahaha
qat te kam ba un i shkreti. jam shum i gzum per te dy doreheqjet. shpresojm qe te afrohet nje hajn e jo nje mafioz se per nje te ndershem nuk kam as shprese

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Wed, 22 Oct 2014 , 23:36
by fpjalmi
Tha mire Edi Rama , Bashkohuni 4 vete bashke , Fushaj Qela Tom Doshi dhe Rodovani dhe bani nji Vllazni te forte .

Tashti asht momenti ma I mire te merret vllaznia nga emrat e lart permendun .

Ka ardh nji moment qe bashkia duhet me I shkeput durt nga vllaznia . Flitet se Bashkia e dinte se me fushajn vllaznia ec mire , dhe asht ba me qelliim dhania e Gea Sport , sepse bashkia e dinte se do ta leshojn Gea , dhe e bane per me I ardh ne dur prap vllaznia prandaj Bashkia duhet me I majt shum larg durt prej vllaznise dhe nuk duhet me I lan cdo vit lojtaret e shtylles se kipit me ik ose me I shit me pagu lojtaret sepse dihet se kan 4 vjet qe po e shkaterrojn vllaznine dhe ia kan nxjerre bojen me kushtet e qellimshme vetem e vetem qe mos ta marrin kush vllaznine .

Ishalla fitojn ne bashkin socialistat ne Shkoder . Ndoshta kena shprese ma shum . Boll per kushtet e qellimshme te hajnave te bashkise ku cdo vit hajn kashate ma te madhe se po I vjen fundi. Turp si e kan lan vllaznine

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Sat, 25 Oct 2014 , 13:09
by GOLDIAN
a ka kohe zoti luka mu prononcu per keto ngjarjet e fundit ne klub APO a i nxan se plasen takimet me investitore te huaj ne shkoder ?

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Sat, 01 Nov 2014 , 15:45
by GOLDIAN
ca bahet me jetimoren vllaznia
APO kann gjet preteks me ju ik problemeve duke na tregu se kena Administratorin ne burg
fundja ska hi burg per vllaznine po per veper penale
si ai asht dhe kartnig i strum grazit hoenes i bajern po jeta spottive vazhdon
a mjer shkodra jeme

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Mon, 03 Nov 2014 , 19:08
by Admin
Goldi faktikisht Kalamishin e kane fut ne burg sepse jane lidh dritat apo nuk eshte pagu energjia elektrike te fusha sportive Reshit Rusi (ish fusha e lekurave)....

Me duket dicka e egzagjerume qe me u mbaj ne burg nje person per kete gja ....

Problemi asht se Vllaznia po perdoret per zgjedhjet e ardhshme vendore si prej opozites e si prej pozites (vendore)!!
Si njena ane e si ana tjeter skane pike interesit per Vllaznine por kane hallin e karriges te vet!!!

Mjer Shkodra se ne dore te kujt e asht e ne dore te kujt mund te bijne, njeni ma mut se tjetri!!

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Mon, 03 Nov 2014 , 20:08
by vvvllaznia
Admin wrote:Goldi faktikisht Kalamishin e kane fut ne burg sepse jane lidh dritat apo nuk eshte pagu energjia elektrike te fusha sportive Reshit Rusi (ish fusha e lekurave)....

Me duket dicka e egzagjerume qe me u mbaj ne burg nje person per kete gja ....

Problemi asht se Vllaznia po perdoret per zgjedhjet e ardhshme vendore si prej opozites e si prej pozites (vendore)!!
Si njena ane e si ana tjeter skane pike interesit per Vllaznine por kane hallin e karriges te vet!!!

Mjer Shkodra se ne dore te kujt e asht e ne dore te kujt mund te bijne, njeni ma mut se tjetri!!
per mu ja kan lujt zotin qe e kan fut ne burg. nuk mund te dalin gamar nje qe pagun dritat tesh 20 vjet e i meqem kalamishi. te pagujn 20.000 edhe klubi vllaznia se kur ka ken puna me vjedh kan vjedh edhe ma shum mandej te dalin prej burgut