Kampionati Brazilian

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Brazilian

Post by fpjalmi » Wed, 18 Nov 2009 , 04:48

hallall adrianos .


sa shkon ne brazil asht mire.

sa vjen ne itali bjen poshte :lol:

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kampionati Brazilian

Post by Man in Redblue » Wed, 18 Nov 2009 , 16:56

Vieri ka nenshkru nji kontrate gjysemvjecare me nji ekip brazilian te kategorise se trete...a jua merr mendja se do tkishte pranu me lujt per nji ekip te Superliges tone? e kam perimend, pa tallje...se nga ana finaciare do te jet ma nelt se kategoria e trete braziliane...edhe nga ana gjeografike "ifije" ma afer

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati Brazilian

Post by Skodrinon » Wed, 18 Nov 2009 , 17:02

vieri shkon atje se i pelqen brazili, se kishte mujte mirboll me gjete nji ekip te serise b ne itali.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kampionati Brazilian

Post by Man in Redblue » Wed, 18 Nov 2009 , 17:05

ca i pelqen nbrazil..ai sendi a?

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Brazilian

Post by Ledi1920 » Wed, 18 Nov 2009 , 20:35

vallaj ne brazil ka shume gjona qe mund ti pelqejn, dielli, plazhi,rrobat e banjos qe jane sikur me von i fije bari ne ****(latine :P ),plus qe do filloj kokainen bashke me adrianon...

I gjo osht e sigurte qe per lek ska ik se aty vetem banane mer
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kampionati Brazilian

Post by Man in Redblue » Thu, 19 Nov 2009 , 00:37

ah ca kisha dasht me shku ne brazil per botnorin e ardhshem mas Afrikes TJugut


a bahet kush prej jush mem shoqnu? :P :D

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati Brazilian

Post by Skodrinon » Thu, 19 Nov 2009 , 14:53

Man in Redblue wrote:ca i pelqen nbrazil..ai sendi a?
Ledi1920 wrote:vallaj ne brazil ka shume gjona qe mund ti pelqejn, dielli, plazhi,rrobat e banjos qe jane sikur me von i fije bari ne ****(latine :P ),plus qe do filloj kokainen bashke me adrianon...

I gjo osht e sigurte qe per lek ska ik se aty vetem banane mer
seks, droge and.... samba (jo rock and roll) :D

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati Brazilian

Post by Skodrinon » Thu, 19 Nov 2009 , 14:58

Man in Redblue wrote:ah ca kisha dasht me shku ne brazil per botnorin e ardhshem mas Afrikes TJugut


a bahet kush prej jush mem shoqnu? :P :D
don me shku me pa komtaren tone a? nuk kualifikohena ma :P :D

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kampionati Brazilian

Post by Miri » Fri, 20 Nov 2009 , 14:01

Man in Redblue wrote:ah ca kisha dasht me shku ne brazil per botnorin e ardhshem mas Afrikes TJugut


a bahet kush prej jush mem shoqnu? :P :D
A mi pagun shpenzimet se vi une :D :D :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Brazilian

Post by fpjalmi » Tue, 05 Jan 2010 , 06:51

Corinthians prezanton Roberto Carlos
04/01/2010 20:10

Roberto Carlos eshte prezantuar sot nga klubi i ri i tij, Corinthians.
36 vjecari do te jete ne kete skuader se bashku me mikun e tij Ronaldo.

Ish-mbrojtesi i Interit dhe Realit te Madridit eshte shprehur entuziast per te mbyllur karrieren e tij ne vend dhe eshte i bindur per fitoren e trofeve te rendesishme.

Duke pershendetur tifozet e shumte gjate ceremonise ka ardhur edhe premtimi:

“Do te jap gjithcka per te ndihmuar Corinthians te fitoje Kupen e Libertadores”, eshte shprehur ai.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Brazilian

Post by fpjalmi » Tue, 05 Jan 2010 , 06:52

i fort paska ken roberto carlos .

a dihet gja a do lozin roberto karlosi me brazilin ne kete botnor apo nuk e marrin ma ???

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Brazilian

Post by Ledi1920 » Tue, 05 Jan 2010 , 09:19

jo jo ka kohe qe nuk thirret, jane Dani Alvesh dhe Maicon ne ate rol mos gaboj
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati Brazilian

Post by Skodrinon » Tue, 05 Jan 2010 , 14:00

Ledi1920 wrote:jo jo ka kohe qe nuk thirret, jane Dani Alvesh dhe Maicon ne ate rol mos gaboj
ata lozin ne krah te djathte. r.carlos lute ka i majti, rrol per t'cilin nuk po gjen hala nji titullar fiks brazili qysh kur nuk thrrasin ma

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Brazilian

Post by fpjalmi » Wed, 06 Jan 2010 , 06:35

Skodrinon wrote:
Ledi1920 wrote:jo jo ka kohe qe nuk thirret, jane Dani Alvesh dhe Maicon ne ate rol mos gaboj
ata lozin ne krah te djathte. r.carlos lute ka i majti, rrol per t'cilin nuk po gjen hala nji titullar fiks brazili qysh kur nuk thrrasin ma

mendoj se prap tapo e thirrin

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Brazilian

Post by fpjalmi » Wed, 13 Jan 2010 , 01:38

Brazil, “time-out” gjate pjeseve
12/01/2010 21:40

Kampionati brazilian do zbatoje nje metode te re, duke aplikuar “time-out” edhe ne futboll.
Kjo do te thote se per shkak te vapes se madhe, futbollistet do bejne nga nje pushim prej 2 minutash ne cdo pjese loje per te konsumuar lengje. Nje precedent i tille eshte aplikuar edhe ne finalen e olimpiades se Pekinit.

“Lojtaret do shkojne ne zonen teknike per disa minuta. Ne rast sa pushimi do bjere ne te njejten kohe me nje penallti, atehere do te kryhet menjehere pas saj”, shprehet shefi i federates se shtetit Rio de Janeiro

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Brazilian

Post by fpjalmi » Wed, 13 Jan 2010 , 01:38

nuk e kan keq ja

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Brazilian

Post by fpjalmi » Fri, 12 Feb 2010 , 01:09

Pse s’e thirr Dunga ne kombetare Ronaldinjon? Ja si e turperonte Dinjo, 15 vjec, ish-mbrojtesin Dunga!

http://www.sportishqiptar.com.al/pse-se ... sin-dunga/

shifni qa i ban ronaldino dunges ,dhe rolandino ishte 15 vjeq :lol: :lol: :lol: ,1 vit para se me shku ne europe me lujt per psv einthovenin ,ku asht kjubi qe ronaldinjo mori fame

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Brazilian

Post by GOLDIAN » Fri, 12 Feb 2010 , 02:01

fpjalmi wrote:Pse s’e thirr Dunga ne kombetare Ronaldinjon? Ja si e turperonte Dinjo, 15 vjec, ish-mbrojtesin Dunga!

http://www.sportishqiptar.com.al/pse-se ... sin-dunga/

shifni qa i ban ronaldino dunges ,dhe rolandino ishte 15 vjeq :lol: :lol: :lol: ,1 vit para se me shku ne europe me lujt per psv einthovenin ,ku asht kjubi qe ronaldinjo mori fame
e ka ronaldo ai ma pjalm jo ronaldinho
ai i psv
se kyt ne europe e ke pas te parisi barca e tash te milani
vec ndoshta ka lujt i ri fort
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Brazilian

Post by Ledi1920 » Fri, 12 Feb 2010 , 09:41

ai eshte ronaldo...
dinjo ekipi i pare qe ka lujt ne europe ka qene PSG(paris san zhermen)

po edhe kto gazetaret tone ronaldinjo kon shkrujt
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati Brazilian

Post by Skodrinon » Fri, 12 Feb 2010 , 16:06

jo jo ronaldinho asht. e kam pa te nji dokumentar qi i kushtohej. e thote edhe komentatori disa here: ronalxhinjo :D
aty asht me fanellen e gremios, kurse ronaldo ka lujt me cruzeiron.
ate PSV e ka ngatrru pjalmi me PSG, prej dashnise madhe qi ka per hollandezt. :D
ka ngatrru ronaldo-PSV me dinho-PSG


Post Reply