Portogali-Shqiperi

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 18 Oct 2008 , 10:45

kristiani wrote:
fpjalmi wrote:nuk kam qa me fol ma per shqipnine.

kisha dasht qe brigeli ndeshjet me rusine dhe greqine ti kishte lujt me nji lojtare mangut ,e do ta kishte pa bethen e mices ,ka 6 me 0 e 7 me 0 per kundershtarin. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

megjithate do ta shohim se qa do bajn hani.

kur thash per brigelin se tifozat gjerman i dalin zot isha tu lujt,e a nuk e kuptute a?

deshta me dit se sa gjerman ka forumi. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Fpjalmi demek se nuk e din se sa gjerman ka forumi!!! :lol: :lol:
Un per vedi jam knaq shum me barazimin kunder potugalis edhe se ktu ne franc asht mush me portuges por mas harroni se portugalia njat ndeshje ka ken beth krejt,sidoqofte na mrome nje pike te vlefshme edhe duhet me vazhdu prep keshtu.
Nuk kuptoj pse fut ky tranjeri bogdanin prep qysh ne fillim se ai ka maru edhe nuk ka ba asi gja ner dy ndeshjet e fundit veq rrin tuj hup topa kot.
Mandej mas u merrni kot edhe ju me dit se cili tranjer asht ma i miri gjermani apo hollandezi se bodh jena ngatrru per kup t'europs edhe nuk ja delet kurr :lol: :lol: Pershendetje tanve edhe ishalla nji fitore ne ndeshjen e rradhes.
na gjermanet dolme ne finale iheran e ishalla spo na e mohoni dhe kete gja :lol: :lol:
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 18 Oct 2008 , 10:56

sadrijaj dhe rama me pelqejne shume si lojtare e do ishte klas ti kishim ne komtare
sa per migjen bashen me sa di une ai lun per 21 vjecaret e zvucres pra ka pasaporte zviceriane e jo shqiptare
per laskajn kam degju fjale te mira
uroj qe te bahet realitet ardhja e tij
biles do kisha than dhe gilman liken e xhevahir sukajn ti therrasin ne komtare
uroj qe te jene te gjithe keta te gatshem deri ne shkurt kundra maltes

p.s kush asht dhe nje tjeter qe luan ne lige te dyte ne itali?
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 18 Oct 2008 , 14:31

Cani asht lojtari tjeter qe let me Ascolin. Per momentin asht i demtum.
Po kshu ne seria C, qe asht edhe lojtar i U-21 let edhe Brian Filipi, i cili lun me Ravenen qe vjet ka pas lujt ne Seria B. Filipi asht titullar per cdo ndeshje ...

Ishalla lojtart qe jane permend ma nel afrohen ne kombtare. Xhihani sma mush fart synin...
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 18 Oct 2008 , 16:45

Niva qe Haan i paska ba ftes Sadriajt!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sat, 18 Oct 2008 , 21:26

Une kam thane se Hani nuk asht tu punu, dhe kam fole me fakte se deri me sot nuk ka thirr lojtare te ri. Nqs Hani ne te ardhmen thrret lojtare te ri atehere do ta levdoj, se nuk kam gja kunder tij.

Ishalla asht i vertete ky lajmi i gazetes se te gjithe futbollistat e lartpermendun jane te vlefshem per mendimin tem.

Admin : Xhihani nuk ma ka mush mendjen as mu sa ka ken ne Shqipni, por fakt asht qi ai asht golashenuesi ma i mire legjionar i momentit.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 18 Oct 2008 , 21:29

goldiani shkruan.

per migjen bashen me sa di une ai lun per 21 vjecaret e zvucres pra ka pasaporte zviceriane e jo shqiptare
_______________________________________________________

goldian.nuk di qa me te than per ate lojtare por pse e ka shkru gazeta se e don han .nuk ma merr mendja se lot me 21 vjecarte e zvicres ,sepse nese lot me ta ,gazeta nuk e permend hiq.

gazeta thote qe ka pashaporte shqiptare.

a e lexove shkrimin ma nelt qe e kam marr nga panorama sport?

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 18 Oct 2008 , 21:32

admin.cana qe lot me askolin me duket se e ka refuzu kombetaren shqiptare ,dhe shpreson me lujt me kombetaren italiane.

asht shum lojtare i mire ,por me duket se po bahet si behrami i zvicres qe kishte turp me u ba shqiptare

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sat, 18 Oct 2008 , 21:37

fpjalmi wrote:goldiani shkruan.

per migjen bashen me sa di une ai lun per 21 vjecaret e zvucres pra ka pasaporte zviceriane e jo shqiptare
_______________________________________________________

goldian.nuk di qa me te than per ate lojtare por pse e ka shkru gazeta se e don han .nuk ma merr mendja se lot me 21 vjecarte e zvicres ,sepse nese lot me ta ,gazeta nuk e permend hiq.

gazeta thote qe ka pashaporte shqiptare.

a e lexove shkrimin ma nelt qe e kam marr nga panorama sport?
fpjalmi migjen basha asht thirr heren e fundit me U-21 e svicrres ku dhe jane thirr edhe kater lojtar me prejardhje shqiptare si Shkelzen Gashi(ka shenu gol ne ndeshjen kunder spanjes),Beg Ferati,Adrian Nikçi(ka shenu edhe gol ne ndeshjen kunder spanjes) dhe Blerim Xhemaili(nuk ka lujt sepse i damtum).Nuk e di pse keto gazetat thojn qe ka pashaporte shqiptare sepse nuk duhet ta ket meqe ka lind ne zvicerr.e kam fjalen per migjen bashen.nuk e di a ka deshir me lujt me kombtaren tone por edhe nqs ka deshire nuk ka me u afru kurre sepse federata nuk trazohet me marr lojtar qe kan lujt neper kombtaret e tjera ndasht ta dojn Haani ndasht mos ta dojn.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 18 Oct 2008 , 21:47

po vllaznia 1919.

hani po kontakton me federaten me i dhan pashaporte shqiptare,shum shpejt

asht lojtare klas te borusia e dortmundit ,dhe asht nder lojtaret ma titullare tek dortmundi.

por asht i futun ne rekordin gines si lojtari ma i shpejt qe ka marre kartonin e kuq ma gte shpejt ne bote.kjo asht mese e vertete .

jan edhe 4 lojtare te tjere shum me cilesi qe hani ka zbulu ,dhe vitin tjeter ne shkurt kur te fillojn eleminatoret ,mendoj se shqipnia do kete nje faqe krejt tjeter.

se qa do bajn hani ,do ta shohim ,por e ndiej qe zbulimet e tij do jene nje mrekulli per kombetaren shqipre ,dhe mendoj se do shohim nje kombetare bomb qe nuk e kena pa tan jeten tone ,e tapo i ferkojm syte kur shqipnia te lozin,se nuk do na besohet ,dhe do i lutna zotit faleminders qe na e plotesove deshiren ma ne fund mbas 90 vjeteve :lol: :lol: :lol: :lol:

jepi han ,e mos pyt kerkend .duhet me iu lut zotit te tan qe te na e realizojn andreeen

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 18 Oct 2008 , 21:51

vvvllaznia .atehere meqe e dike edhe ti ,atehere keka mese e vertete .

me te vertete ,qa bajn keta gazetare .a kan kry shkolle per me rrejt popullin apo me fol te verteten.

asht turp me e marr vesht shtypi i huaj qe kena gazetare kaq injoranta ,dhe gazeta panorama sport mbaka rekord me kta njerez qe duket se kan kry shkollen e rrenes ,e ja shkollen per shtipin e gazetes. :lol: :lol: :lol: :lol:

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sat, 18 Oct 2008 , 21:57

fpjalmi wrote:

asht lojtare klas te borusia e dortmundit ,dhe asht nder lojtaret ma titullare tek dortmundi.

por asht i futun ne rekordin gines si lojtari ma i shpejt qe ka marre kartonin e kuq ma gte shpejt ne bote.kjo asht mese e vertete .
Qe Sadraiaj asht futbollist i talentum dhe shume i vlefshem per kombetaren tone jam dakord, por ku e more vesht se "sadraiaj asht nder lojtaret ma titullare tek dortmundi." :?:

Nuk duhet me kene ekspert i madh me marr vesht sa minuta aktivizohet Sadriaj, mjafton me pa pak ne internet nqs nuk e ndjek kampionatin gjerman: http://member.transfermarkt.de/de/spiel ... blick.html

Une per vedi nuk ia lejoj vedit me fol vec me hamendje.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 18 Oct 2008 , 22:24

duhet me dit edhe dicka per zadrimen ,qe ka ken i damtum per 9 muaj qe nuk asht pemend nga parafolesi ,e nuk asht permend hiq qe kur asht damtu ,e nuk i kishte mush ala 21 VJEC KUR KA MARR DEMTIMIN.

DUHET ME DIT SHKOKU PARAFOLES SE KUR NJE LOJTARE DEMTOHET ASHT NORMALE QE NUK MUND TE LUJN TITULLARE,E KUR DEMTIMI ASHT 6 DERI NE 9 MUAJ ,NUK ASHT E LEJUME NGA MJEKU QE AI TE LUAJN MA SHUM SE 20 MINUTA.

EDHE DICKA TJETER.NUK MERR BORUSIA E DORTMUNDIT FUTBOLLISTA TE KEQIJ ,BESOJ UNE ,DHE ASHT MA E RANDESISHME QE E KA MARR SHUM TE RI,DHE ASHT PA MA MIRE SE UN E NGA GJITHKUSH TJETER ,NGA SPECIALISTER E DORTMUNDIT ,QE NUK MASRRIN LOJTARE PA VLERA .

SIMBAS KUSHRINJVE TE MI QE RRIJNE NE DORTMUND ,KY LOJTARE I KA HI NE ZEMER TE TAN TIFOZAVE TE KETIJ QYTETI ,E NUK I HIN KUSH NE ZEMER NJE QYTETIT ,NESE LOJTARI NUK TREGON EKSPERIENCE.

KAQ DESHTA ME THAN UN

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 18 Oct 2008 , 23:43

shtypi anglez dhe nja gazetat ma e madhi e ketij vendi shkruan

Albania's Admir Teli will never have to buy another drink after landing a cracking elbow in the face of Cristiano Ronaldo. And his Albania side hung on for a 0-0 draw in Portugal.

Shtypi anglez i ka kushtuar një rëndësi të veçantë shuplakës në fytyrë që mbrojtësi shqiptar Admir Teli i dha Kristiano Ronaldos, futbollistit më të mirë në botë për momentin. Sipas "Telegraph", shkodrani është bërë tashmë i famshëm në të gjithë botën. "Shqiptarit Admir Teli nuk do t'i duhet më kurrë të paguajë një pije, pasi i lëshoi një bërryl në fytyrë Kristiano Ronaldos. Ndërsa Shqipëria e tij mori një barazim të rëndësishëm ndaj Portugalisë", shkruan kjo e përditshme.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 18 Oct 2008 , 23:59

po ashtu shtypi anglez shkruan

gjaja me e pa besushme ka ndodhur ne portugali ku shteti e ketij vendi barazoj ne shpin e saje nga shqiperia me 10 lojtare. portugalija 3-4 shance per shenim njani nga Cristiano Ronaldo me goditje te lire dhe Arian Beqaj shum i vemendshem. nga krahu tjetur shqiperia pat rastet e saja te arta ne pjesen e pare me ane te bulkut po ashtu edhe besart berisha shfrytezoj nje rast te arte qe shqiperia te marrte nje fitore historike


The biggest shock of the night came in Portugal where the country's stuttering form continued with a goalless draw at home to 10-man Albania that left them in third in Group One. The Portuguese have now gone three World Cup qualifiers without a win and lie two points behind joint group leaders Denmark – who have a game in hand – and Hungary.

Missing the creative influence of Deco, Portugal laboured against mediocre opposition who saw Admir Teli dismissed just before the break, and barely 20 minutes after coming on as a substitute. Portugal's chances were few and far between with Cristiano Ronaldo going closest with a free-kick that was in truth a routine save for Albania goalkeeper Arian Beqaj.

Albania themselves went close when Ervin Bulku's effort was cleared off the line by Miguel and Besart Berisha wasted a chance to seal a dramatic victory at the death when he shot over the bar.

In the other match, a goal midway through the first half from Sandor Torghelle gave Hungary a 1-0 over Malta.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 19 Oct 2008 , 01:02

EDMOND QELA .SHUME TE BUKURA SHKRIMET QE GAZETAT ANGLEZE KAN THAN PER NE.

asht e vertete edmond qela.

ata kan pas vetem 4 raste te rrezikshme kurse ne 2 raste te rrezikshme ,dhe mendoj perveq shtylles qe ata kan ba ,2 rastet tona kan ken shum ma te rrezikshme se 3 rastet e tune.

bulku e skela ,nuk me kujtohet emri ,por ishte dicka fatale kur topi pasohet mjaft bukur nga duro ,dhe per 1 cm kamba po te kishte kap topin ,do kishte ken nje gol i sigurte per ne,e rasti i berishes vetem me portier ishte fatale ku mjaft mire mund ti pasonte skeles ,dhe do ishte nje gol mjaft i sigurte.

gazeta spaniolle thote.

portogalia e yjeve dorezohet me turp kunder kunder 10 zemrave shqiptare.

gazeta tjeter spaniolle thote.

shqiperia mund te kualifikohet ne kopen e botes afrika 2010.
tani cdo skuader do ta kete frike ate me 11 lojtare.


gazeta franc footboll thote.

shqiperia po rritet.turperon portogaline me 10 lojtare ,dhe mund ta ndershkonte ne fund nga berisha.

ne 30 minuta e para kur ishin 11 me 11 ,shqiperia lot shume e qarte ,dhe ne nje nivel me te larte se portogalia e yjeve milioner.

sikur teli mos te ishte ndershkuar ,portogalia mund ta kishte pasur shum te veshtire te ruante qofte edhe barazimin.

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Sun, 19 Oct 2008 , 01:11

Fpjalmi, ma ban hallall por une nuk di se ku e paskam sha Hanin qe po me thu, boll nejte tu e sha. Une thjesht nuk e baj ashtu sic e ban ti, ikaq.

Une jam tifoz gjerman, dhe jo gjerman qe me u ba xheloz se keka Hani ma i mire se Brigeli. Une kam qejf futbollin gjerman vlla, jo gjermanet, se s'du me ja pa bojen atyne cfare burrash.
Nuk ka lidhje lavderimi i Brigel sepse kekam gjerman, une te thashe se jam per tranjer shqiptar. Ama ajo shprehja jote plehra nuk me pelqeu, thjeshte sepse mu duk e shprehur jo reale. Brigeli qa e ka pas e ka pas, dhe i ka dhan pak emer Shqipnise me sukseset e tija, te pakta, ama suksese jane.

Une per vedi i uroj suksese Hanit, dhe nese asht apo bahet ma i miri tranjer, mu nuk me intereson fort, por mu me intereson me pas suksese Shqipnia, te jete kush te dojne tranjer. Hala nuk asht ba stoli tan Hollandeza a????

Thjesht naqe, mos ngaterro tifozllekun qe baj une me Gjermanine si ekip, me individa gjerman.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 19 Oct 2008 , 04:23

shkodrani 81.

un isha tu lujt maj naqe.nese i ke pa keta shenjat ketu :lol: :lol:
don me than se jam tu lujt.

kujt i plas mendera per han e brigel,e bariq.

un dua qe shqipnia te ecin perpara,por du qe meriten ta kete ari han,sepse gjithmone tranierat hollandez kan pas suksese kudo qe kan shku prandaj i besoj shum ketij tranieri sepse ka pas shum suksese ,dhe suksesin e fundit e ka pas kur nxori kinen per here te pare ne kupen e finaleve te azise ,dhe e qoi deri ne finale me japonine.

nuk e di a e ke pa at ndeshje apo ja ,qe tifozat e kines dogjen flamurin japonez sepse nga r gola qe shenoj japonia 2 ishin komplet hapsoit,nejse.

brigeli nuk ka pas suksese me asnji skuader ,e shihe vet se asht pa pun e nuk e merr kush,kurse hanin ,para se me e marr shqipnia ,e kerkoj norvegjia ,cekia ,dhe ma ne fund hungaria por lekt jan te ambla per te tan dhe erdhi me shqipnine,se kishte ma shum pare,e ata skuadrat qe te permenda nuk e kan kerku kot ,sepse e din se ai ban shum suksese .

ti mund ta shash sa te dush ,se nuk e kam kushrij,e qeni ia bafte tana ,e nuk po me plas hiq per te ,por ama asht tranieri i sukseseve ,qe po bjen shqipnine aty ku kurr ska ken ma perpara.

jam shum kurioz me pa se ca po ban hari han deri ne fund te ndeshjeve ,dhe nese ai deshton kisha dasht me pas edhe nje here astrit hafizin ,se per tranierat e tjere jan kot ,e per mu ai astrit hafizi asht tranieri ma i mire qe ka pas shqipnia sot per sot ,sepse e rinoi skuadren komplet dhe e hoqen pa te drejte,kurse per vtranier tjeter shqiptare ,nuk jam per kerkend se nuk kan eksperience

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sun, 19 Oct 2008 , 17:05

fpjalmi wrote:duhet me dit edhe dicka per zadrimen ,qe ka ken i damtum per 9 muaj qe nuk asht pemend nga parafolesi ,e nuk asht permend hiq qe kur asht damtu ,e nuk i kishte mush ala 21 VJEC KUR KA MARR DEMTIMIN.

DUHET ME DIT SHKOKU PARAFOLES SE KUR NJE LOJTARE DEMTOHET ASHT NORMALE QE NUK MUND TE LUJN TITULLARE,E KUR DEMTIMI ASHT 6 DERI NE 9 MUAJ ,NUK ASHT E LEJUME NGA MJEKU QE AI TE LUAJN MA SHUM SE 20 MINUTA.


EDHE DICKA TJETER.NUK MERR BORUSIA E DORTMUNDIT FUTBOLLISTA TE KEQIJ ,BESOJ UNE ,DHE ASHT MA E RANDESISHME QE E KA MARR SHUM TE RI,DHE ASHT PA MA MIRE SE UN E NGA GJITHKUSH TJETER ,NGA SPECIALISTER E DORTMUNDIT ,QE NUK MASRRIN LOJTARE PA VLERA .

SIMBAS KUSHRINJVE TE MI QE RRIJNE NE DORTMUND ,KY LOJTARE I KA HI NE ZEMER TE TAN TIFOZAVE TE KETIJ QYTETI ,E NUK I HIN KUSH NE ZEMER NJE QYTETIT ,NESE LOJTARI NUK TREGON EKSPERIENCE.

KAQ DESHTA ME THAN UN
pjalmi ka pas shume raste qi kena mendime te kunderta dhe ska randsi, po te pakten nji here kam qejf me e cu nji diskutim deri ne fund me ty:

Mor vlla ti a the se SAdriaj asht lojtar titullar, a din ca don me than fjala "titullar" ? Nqs nuk din ateher mos e perdor.
Nuk tha kush a lun mire a keq, e a i ka hy tifozave te Dortmundit ne zemer a jo a tjeter gja, titullari matet me minutat qi lun.
Ti the qi asht titullar dhe jo une, e nqs ka ken i damtum sdi si paka ken titullar ?

PS: Me thane ZADRIMA ne vend te Sadriaj dmth me e degjeneru muhabetin krejt.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 19 Oct 2008 , 21:05

man in read blu.

nuk e di a po me kupton qa du me than.
para se mu u demtu ka lujt titullare ,e mas demtimit nuk mundet me lujt edhe me dasht ai vet sepse doktori thote.nuk duhet me lujt titullare sepse damtohesh prap ,sepse lodhet gjuni i kams.

edhe me dasht ai vete me lujt titullare ,nuk mundet sepse muskularura nuk e lejon .nuk e di a e din a nuk e din ,por doctori i thote futbollistit nese ndin ket dhimje del prej lojet,dhe doctori flet edhe me tranierin ,prandaj cdo klub ka doctorin e tij.

edhe me dasht me lujt ai vete nuk mundet ,dhe kur i fillon dhimja ,atehere i ban tranierit me gisht qe nuk ndihet mire.

kurse per zadrima qe e kam shkru keq ,na fal,sepse cdo njeri ban gabime kur shkruan shpejt ,ose kur i fiksohet ne tru ai emer

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 19 Oct 2008 , 22:38

fpjalmi wrote:man in read blu.

nuk e di a po me kupton qa du me than.
para se mu u demtu ka lujt titullare ,e mas demtimit nuk mundet me lujt edhe me dasht ai vet sepse doktori thote.nuk duhet me lujt titullare sepse damtohesh prap ,sepse lodhet gjuni i kams.

edhe me dasht ai vete me lujt titullare ,nuk mundet sepse muskularura nuk e lejon .nuk e di a e din a nuk e din ,por doctori i thote futbollistit nese ndin ket dhimje del prej lojet,dhe doctori flet edhe me tranierin ,prandaj cdo klub ka doctorin e tij.

edhe me dasht me lujt ai vete nuk mundet ,dhe kur i fillon dhimja ,atehere i ban tranierit me gisht qe nuk ndihet mire.

kurse per zadrima qe e kam shkru keq ,na fal,sepse cdo njeri ban gabime kur shkruan shpejt ,ose kur i fiksohet ne tru ai emer
fpjalmi je prap se prap komplet gabim.ky ka pas nje demtim vjet dhe ka ndej nja 6 muj larg fushave pastaj asht kthy dhe ka shenu 10 gola ne 14 ndeshje ne kategorine e katert gjermane.pra damtimi ka kalu me kohe.sadrijaj qe asht i vlefshem per kombtaren nuk let sepse hala duhet me u ambientu me bundesligen dhe sepse ndoshta Valdez e zidan qe losin ne rolin e tij jane me te forte.e mbaj mend ne nje interviste te tij qe pat thane qe ne kategorine e katertbante tre stervitje ne jave kurse tesh i ban ne dite pra asht normale qe i duhet da muj ambientim

Post Reply