Portogali-Shqiperi

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Mon, 20 Oct 2008 , 01:02

vvvllaznia.
nuk po te kuptoj se ku kekam prap gabim,dhe nuk e di pse po thu prap ,sikur kam ken edhe ma perpara gabim.

lajmin per zadriaj e shkruva vet i pari e nuk po e kuptoj se ku kekam gabim,sepse un e mora nga nje gazete angleze ,sepse ai ishte 9 muaj ,e ti po thu 6 muaj nejse nuk asht shum e randesishme ,dhe po me thu qe jam gabim kur nji gazete angleze i kishte shkru vet qe ka ken 9 muaj,e kusherinjt e mi ne rrijn ne ate QYTET ,ME THAN EDHE ATA SE KAN PAS KET PROBLEM.

TI PO THU QE KY KA PAS NJI PROBLEM VJET ,E KA NDEJ 6 MUAJ .UNE PO THAM QE KA PAS NJI PROBLEM VJET E KA NEJ 9 MUAJ.

DIFERENCA JONE ASHT 9 MUAJ ME 6 MUAJ.

TASH KU JAM GABIM UNE?!!!!!!!!!!!!

VVVLLAZNIA ,NUK KA RANDESI 6 MUAJ E 9 MUAJ E NE NUK IA PRISHIM NJENI TJETERIT PER 3 MUAJ .

TAPO E KERKOJ PRAP ATE GAZETE E TAPO TA QOJ ME LINK E LEXOJE VETE,NESE NUK ME BESON.NESE GAZETA E HUAJ ANGLEZE IA KA FUT KOT ,ATEHERE ME ME FAL SE PASKA RREJT GAZETA,E TE PASKA RREJT EDHE PJALMI :lol: :lol: :lol:

VVVLLAZNIA ,PERSHENDETJE NAQE E MOS E VRIT TRURIN PER 6 MUAJ A 9 MUAJ . :lol: :lol: :lol: :lol:

RRESPEKTE PREJ PJALMIT

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Mon, 20 Oct 2008 , 08:52

fpjalmi wrote:vvvllaznia.
nuk po te kuptoj se ku kekam prap gabim,dhe nuk e di pse po thu prap ,sikur kam ken edhe ma perpara gabim.

lajmin per zadriaj e shkruva vet i pari e nuk po e kuptoj se ku kekam gabim,sepse un e mora nga nje gazete angleze ,sepse ai ishte 9 muaj ,e ti po thu 6 muaj nejse nuk asht shum e randesishme ,dhe po me thu qe jam gabim kur nji gazete angleze i kishte shkru vet qe ka ken 9 muaj,e kusherinjt e mi ne rrijn ne ate QYTET ,ME THAN EDHE ATA SE KAN PAS KET PROBLEM.

TI PO THU QE KY KA PAS NJI PROBLEM VJET ,E KA NDEJ 6 MUAJ .UNE PO THAM QE KA PAS NJI PROBLEM VJET E KA NEJ 9 MUAJ.

DIFERENCA JONE ASHT 9 MUAJ ME 6 MUAJ.

TASH KU JAM GABIM UNE?!!!!!!!!!!!!

VVVLLAZNIA ,NUK KA RANDESI 6 MUAJ E 9 MUAJ E NE NUK IA PRISHIM NJENI TJETERIT PER 3 MUAJ .

TAPO E KERKOJ PRAP ATE GAZETE E TAPO TA QOJ ME LINK E LEXOJE VETE,NESE NUK ME BESON.NESE GAZETA E HUAJ ANGLEZE IA KA FUT KOT ,ATEHERE ME ME FAL SE PASKA RREJT GAZETA,E TE PASKA RREJT EDHE PJALMI :lol: :lol: :lol:

VVVLLAZNIA ,PERSHENDETJE NAQE E MOS E VRIT TRURIN PER 6 MUAJ A 9 MUAJ . :lol: :lol: :lol: :lol:

RRESPEKTE PREJ PJALMIT
ti prap sme kuptu.damtimi mund te ket ken edhe per dy vjet por ai ka nje vjet qe asht shndosh sa qe ka ba 10 gola ne 14 ndeshje prandaj nuk ka asnje problem me lujt 90 minuta

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 20 Oct 2008 , 13:00

Fakti :
Sadriaj qysh se vesh fanellen e Dortmundit nuk ka ken nai her titullar.

Problemi:
Ma nelt u tha qe "Sadriaj asht ner futbollistat ma titullar te Dortmundit", tesh del versioni i damtimit. Ai mund te jet futbollist i mire, i keq, i damtum, i padamtum vec TITULLAR nuk ka ken nai here.


Perfundimi:
Sadriaj asht per mendimin tem futbollist i vlefshem per kombetaren, por eshte e rendesishme qi ti thojm gjanat ashtu sic jane, dhe per momentin Sadriaj nuk asht titullar.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 21 Oct 2008 , 03:42

vvvllaznia .une te gazeta angleze njashtu e lexova e thash njat qa ka shkru gazeta.gazeta angleze kishte shkru qe han po rinderon skuadren dhe permendi ate zadriaj qe ka ken 9 muaj i demtum ,e ka 3 a 4 muaj qe po lot.

un e kuptoj shum mire anglishten dhe po them se qa thote .
per zadriaj thoshte se e kerkon manchester citty por dortmundi nuk i ia jep ,sepse asht lojtare me nje kualitet te larte

u mundova me e gjet linkun prap por nuk mujta se e kishin nderru.

qa me te than pjalmi ma shum.asht dasht me e fut linkun qysh se e lexova ,dhe me e ba coppy dhe me ta shkru ty me e pa me syte e tuaj ,por asht gabimi jem qe nuk e bana copy qysh se e shkruva.


kurse per red blu deshta me than se asht tu lujt shum minuta dhe ka kunkurence shum me me at qe lot ne vend te tij dhe asht tu lujt minuta ma shum se ai ,dhe po shkon ne formen qe ka pas ma perpara ,para se me u demtu.

ka edhe ndeshje qe lot 90 minuta ,por deshta me than qe nese ai lojtare do lozin me shqipnine ,ka me ken shum ma nalt se duro skela dhe ai djali i ri qe e harrova emrin qe lot ne gjermani e ka lujt 78 minuta gjithsejt.

ishalla don zoti me e marr ne kombetare ate njeri ,se do ta shohim te gjithe se sa shum shqipnise i ka mungu nji futbollist si ai.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Tue, 21 Oct 2008 , 10:31

pjalmi cil ndeshje ka lujt sadrijaj 90 minuta se une si tifoz gjerman qe jam boll e ndjeku kampionatin gjerman po do kem harru vec :D
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 21 Oct 2008 , 23:33

goldian.un nuk e kuptoj gjermanishten ,dhe nuk e ndjeku kampionatin gjerman ,sepse nuk kam kohe .

po pate mundesi gjeji ne internet tana ndeshjet e borusia dortmundit ,e ta shohim bashk a ka lujt titullar apo ja.

jep prova

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 21 Oct 2008 , 23:48

goldian.ky asht goli qe i bani zadriaj bajernit para 20 ditesh qe u dane 3 me 3.shihe vete.a nuk asht eurogol?

http://www.youtube.com/watch?v=TIOocZnUPaQ

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 21 Oct 2008 , 23:53

ne kupen uefa i ka ba edhe austrise se vienes golin qe borusia luajti heren e fundit ne kupen uefa para 10 ditesh

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Tue, 21 Oct 2008 , 23:54

fpjalmi a je i sigurte a?? se mu mu duk se ishin tu lujte kunder realit...nuk a pak me i ba gol realit...i lumte...
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 21 Oct 2008 , 23:56

kurse te kja video asht kur ka marr kartonin e kuq sa asht fut ne loje per 12 seconda dhe asht lojtari qe asht fut ne librinin gines si ma i shpejti lojtare qe ka marr karton te kuq ne te gjithe historine e botes qysh se ka fillu futbolli

http://www.youtube.com/watch?v=e4Yn1L82JUQ

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Tue, 21 Oct 2008 , 23:58

fpjalmi pa te keq ta tham edhe per respektin e tane tjereve qe lexojne at ca shkrun...mundoju mos me ja gersite t dhanave kot:

njat gol e ka ba me austrine e vjenes e ka kene ne miqesore krejt kot se s kane pase asnji prej lojtareve qe losin ne kombtare se kane kene eliminatoret...pra shkurt ndeshje sa me pa jotitullaret si losin...

ky mund t jene shume i vlefshem per kombtaren tone( se besoj po gjthss mund te thirret) po ama titullar se ka pa ndoj here vedin aq ma teper rregullisht..
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 22 Oct 2008 , 00:28

shvk ,ke te drejte.asht me austrine e vienes .

e di qe nuk lot titullare ,por ka lujt para se me u vra ,nejse nuk ka shum randesi .

dicka deshta me te than.nuk ka ken ndeshje miqesore por ka ken kup europet,e po ia fut kot tash.

po ia fut kot qe edhe gjuajtjen qe e ka ba ,nuk ka dasht me e ba.

shvk.mos ia fut kot gjanave ,se vetem ti po thu qe nuk ka dasht me e ba njat gol ,dhe po e shoh se cdo gja qa tham i kunderviesh.ka lujt me udines kur ka lujt borusia e dortmundit qe ka fitu ne itali.

un e thash edhe ma perpara qe ka ken i demtum 9 muaj e nji futbollist nuk mund te lujn titullare kur asht i demtum.

mos harro,nuk te merr borusia e dortmundit kot ,po nuk ishe lojtare i zoti e nuk te fut ne cdo ndeshje ,po nuk lujte mire.

shvk.harroje ket teme krejt naqe ,e lene te ikun krejt .

a ka lujt titullare a ja 90 minuta nuk ka lujt gjithmone ,por ama futet ne cdo ndeshje ose 95 perqiond te ndeshjeve kur lot borusia e dortmund.

harroje shvk ket tem se u bane 2 faqe ,a ka ken titullare apo ja.

ka randesi qe asht nji lojtare fantastik .

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 23 Oct 2008 , 23:00

Zboret bahen me nji kyt qellim.Lojtart e munshem duhet thirre per zbore ose per nej miqsore.Edhe kshtu krijohet munsija me i pa sa vlejne.Por nese neper miqsore thrret njata lojtar qe komtarja i ka kontingjent skan me u marre kurr lojtar te ri.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 23 Oct 2008 , 23:26

fpjalmi wrote:goldian.un nuk e kuptoj gjermanishten ,dhe nuk e ndjeku kampionatin gjerman ,sepse nuk kam kohe .

po pate mundesi gjeji ne internet tana ndeshjet e borusia dortmundit ,e ta shohim bashk a ka lujt titullar apo ja.

jep prova
JAVA1
http://www.weltfussball.de/spielbericht ... -dortmund/
JAVA2
http://www.weltfussball.de/spielbericht ... -muenchen/
JAVA3
http://www.weltfussball.de/spielbericht ... -dortmund/
JAVA4
http://www.weltfussball.de/spielbericht ... chalke-04/
JAVA5
http://www.weltfussball.de/spielbericht ... -dortmund/
JAVA6
http://www.weltfussball.de/spielbericht ... stuttgart/
JAVA7
http://www.weltfussball.de/spielbericht ... stuttgart/
JAVA8
http://www.weltfussball.de/spielbericht ... -dortmund/
NAQE MENDOJ SE KETO STATISTIKA NUK RREJNE
DHE MENDOJ TE KAM NDIHMU SADOPAK
MECA PO SHOH UNE VETEM DY NDESHJE KA LUJT SI ZEVENDESUES BILES PA I BA 90 MINUTA GJITHSEJ
skam ca shtoj nej koment se besoj e kupton ti vete se nuk e kam pas gabim as une as man in redblue e as shv13
respekte naqe
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 23 Oct 2008 , 23:27

fpjalmi wrote:goldian.ky asht goli qe i bani zadriaj bajernit para 20 ditesh qe u dane 3 me 3.shihe vete.a nuk asht eurogol?

http://www.youtube.com/watch?v=TIOocZnUPaQ
ky nuk asht bajerni naqe
mas na e fyj bajernin ne tifozave :lol: :lol:
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 23 Oct 2008 , 23:30

fpjalmi wrote:ne kupen uefa i ka ba edhe austrise se vienes golin qe borusia luajti heren e fundit ne kupen uefa para 10 ditesh
ai goli ma nelt i perket kesaj ndeshje naqe
nuk ishte kupe uefet
vec ne past organizu man in redblue nej kupe ne viene :lol: :lol:
man in redblue nuk asht as ne viene :lol: :lol:
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sat, 25 Oct 2008 , 16:04

Te permbledhuna ne nji link:

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/ ... daten.html

Sadriaj ka lujt kyt sezon gjithsejt vetem 72 min :!: ne kampionat, 2 min ne kupe, 36 min ne kupen UEFA, miqesoret nuk po i permendi. Pra simas statistikave del se Sadriaj nuk ka fillu asnji ndeshje te vetme si titullar dhe asht aktivizu gjithsejt shume pak.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 25 Oct 2008 , 16:33

Man in Redblue wrote:Te permbledhuna ne nji link:

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/ ... daten.html

Sadriaj ka lujt kyt sezon gjithsejt vetem 72 min :!: ne kampionat, 2 min ne kupe, 36 min ne kupen UEFA, miqesoret nuk po i permendi. Pra simas statistikave del se Sadriaj nuk ka fillu asnji ndeshje te vetme si titullar dhe asht aktivizu gjithsejt shume pak.
na jep nej info per ndeshjen e vienes
car kupet organizove
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sat, 25 Oct 2008 , 16:52

GOLDIAN wrote:
Man in Redblue wrote:Te permbledhuna ne nji link:

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/ ... daten.html

Sadriaj ka lujt kyt sezon gjithsejt vetem 72 min :!: ne kampionat, 2 min ne kupe, 36 min ne kupen UEFA, miqesoret nuk po i permendi. Pra simas statistikave del se Sadriaj nuk ka fillu asnji ndeshje te vetme si titullar dhe asht aktivizu gjithsejt shume pak.
na jep nej info per ndeshjen e vienes
car kupet organizove
pa ti lene mor burre at muhabet, a don me mi xjerr tan pazaret e basteve nshesh a :lol: :lol:

mqs tesh e moren vesht te tan: i kam ofru (ne emer te mafias aziatike) portieit te Viens 100000 - qi me lan Sadriajn me ba gol :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 25 Oct 2008 , 17:50

kur nji lojtare kur asht i vram nuk lot titullar ,e me duket se e kam permend nja 10 here.

e kam than ne shqip shum here por asht dasht me u than ne gjermanisht ,sepse ne gjermanisht nese do ta kisha than ,ndoshta do te ishte kuptu ma mire,por per fat te keq nuk di gjermanisht e me ma ba hallall.

sinani kur erdhi me vllaznine vjet qe filloi kampionati ishte i vram ,e ishte i vram per 3 muaj ,e dihet nga te gjithe qe asht golashenuesi ma i mire ne shqipni e lojtari ma i mire ne shqipni ,dhe josa e fuste minutat e fundit kur filloi me u ba ma mire ,e lujti ne 9 ndeshjet e para ka 10 minuta minuta,e dihet nga te gjithe se sinani e filloi shum dobt se ishte i demtum.

kurse sadriaj ishte i vram 9 muaj ,e per njaq minuta sa ka lujt jan shum ,e asht fut me lujt edhe ne kupen uefa.

pra 3 muaj sinani i demtum ,e 9 muaj sadriaj ,e tash kuptohet shum mire diferenca e demtimeve.

pra asht dasht me e than ne gjermanisht ma mire ,per me u kuptu ma mire ,e do i lutesha adminin qe faqen qe asht ne shqip te vllaznia fk ,ta kthejn edhe ne gjermanisht ,se u pa puna ,duhet me mesu edhe gjermanishten ,per me u marr vesht se shqipja nuk te baka derman. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Post Reply