Portogali-Shqiperi

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Portogali-Shqiperi

Post by Miri » Sun, 12 Oct 2008 , 18:52

ndeshja e rradhes e kombetares tone do jete portogalija qe do te zhvillohet ne transferte,ndeshja do transmetohet nga tvsh toksor dhe nga supersport1 ne oren 21:15.
sa i perket transmetimit shohim nese Admini nuk ka pune qe te bej lidhjen se une per fat te keq nuk mundem.
deshira eshte e madhe per fitore por per fat te keq nuk do jete e mundur gjithesesi ishalla djemt kuq e zi arrijne 1 rrezultat pozitiv.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 12 Oct 2008 , 20:18

Ndeshja asht teper e veshtire, si edhe Portugalia ka nevoje ma shume se kurr per pike, kshu qe ndeshjen e shaf teper te veshtire vetem ndoj mrekulli, mund te baje qe me marr pike.

Sa i takon trasmetimit, besoj se kena me ba ndoj gja per me e lidh edhe tek TV FkVllaznia
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Mon, 13 Oct 2008 , 00:15

une do isha lut si nje tifoz shqiptar
trajnerit tone te nderuar qe ta shohi keto tre dite pak me seriozitet ndeshjen me portugaline
e mos te na injorojne me nej goleade
per skemat i din ai vete ma mire se kushdo
vec pak ma respekt kisha dasht mu tregu prej tij

une personalisht jam per trajner shqiptar se u lodhme me te huajt
mund te thoni influencohen po me falni keta te huajt a spo influencohen a???????
ne vend qe te paguhen shifra marramendese per trajneret le te ndertohen fusha futbolli ne shkoder tirane elbasan vlore etj qe te zhvillohen me shume talentet
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Mon, 13 Oct 2008 , 19:13

http://www.sportishqiptar.com.al/kuqezi ... mment-2834
sa te kandshem lala me duken
me duket se e paskena fjet mendjen per portugaline :wink:
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Mon, 13 Oct 2008 , 20:41

ca asht ky artikull ma?? sporti shqiptar a kunji e ka ba...na plasi ne per kafet e tyne e per batutat me humor t holle...t kqyrin me lujte persmarit se portugezet s mund ta gabojne kyt ndeshje e ta po losin te perqendrum....nga ana tjeter jane nen tension e na s kena ca me hupe e duhet me e shfytezu kyt fakt....
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 13 Oct 2008 , 23:30

shv13 wrote:ca asht ky artikull ma?? sporti shqiptar a kunji e ka ba...na plasi ne per kafet e tyne e per batutat me humor t holle...t kqyrin me lujte persmarit se portugezet s mund ta gabojne kyt ndeshje e ta po losin te perqendrum....nga ana tjeter jane nen tension e na s kena ca me hupe e duhet me e shfytezu kyt fakt....
Hhahahahaha naqe, mire e ke than ti, njaj gazetari do te ken ken i dergumi i Gazetes KUNJI .....
O ky gazetari ka kene deshem, ose ata piktorat tone jane metamam piktora........
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 13 Oct 2008 , 23:31

Piktora pak jane,por ky rrota ka shku e ka shkru tana marrinat qe thohen.Kuku per gazetarin tone.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 13 Oct 2008 , 23:41

Lene gazetarin po redaktort e Sportit Shqiptar per ca paguhen???!!!
Vllaznit Ultras

Image

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Post by kuqeblu4ever » Tue, 14 Oct 2008 , 19:34

Ma e forta qe kishte shkru ky gazetari i sportishqiptar ishte kjo:

Mund të duket qesharake, por dy lojtarët, ndoshta edhe nga emocionet e para ndeshjes, e kishin shumë të vështirë për të urinuar. Nëse Beqiri e ka kaluar testin pas dy provave, Currit i është dashur pesë herë, për të bërë analizën. Kosovari i kuqezinjve ka pirë pesë birra, të cilat janë pa alkol dhe përdoren në raste të tilla. Kjo ka shkaktuar një humor të paparë në radhët e kuqezinjve, ndërkohë që ka stresuar pa masë Currin.

:lol:
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

dori85
Antar
Antar
Posts: 21
Joined: Tue, 05 Apr 2005 , 17:18
Location: itali

Post by dori85 » Tue, 14 Oct 2008 , 23:52

kuqeblu4ever wrote:Ma e forta qe kishte shkru ky gazetari i sportishqiptar ishte kjo:

Mund të duket qesharake, por dy lojtarët, ndoshta edhe nga emocionet e para ndeshjes, e kishin shumë të vështirë për të urinuar. Nëse Beqiri e ka kaluar testin pas dy provave, Currit i është dashur pesë herë, për të bërë analizën. Kosovari i kuqezinjve ka pirë pesë birra, të cilat janë pa alkol dhe përdoren në raste të tilla. Kjo ka shkaktuar një humor të paparë në radhët e kuqezinjve, ndërkohë që ka stresuar pa masë Currin.

:lol:
Kta s'jane te zote as me ba shurr ja ma me lujt :D :D :D :D
para vllaznia

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Wed, 15 Oct 2008 , 04:09

dori85 wrote:
Kta s'jane te zote as me ba shurr ja ma me lujt :D :D :D :D

Hahahahahahahhahaha :lol: :lol: :lol:

O e forte ikja! :lol: :lol: :lol:

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Wed, 15 Oct 2008 , 15:47

ishalla me nje barazin
FK PARTIZONI LEGJENDA E SHQIPERIS

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Wed, 15 Oct 2008 , 18:52

une vllazen se di pse
po o jam pishem (une spi kurr)ose ma ndin zemra se sonte
do te bajme mrekulline
e tana kjo me erdhi tu pa ndeshjen
zvicerr luksemburg ku fitoi luksemburgu
te fitoje luksemburgu asht fundi i botes po ja qe fitoi
kjo me dha zemer te them fito shqiperi
per iket vllazni

mas me shani eeeeeeee
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Wed, 15 Oct 2008 , 19:14

http://ziucchiradio.altervista.org/watch.php?id=407

pa dashte me i hedhe poshte mundin adminit apo mirit apo kujtdo qe mundson lidhjen me tv vllaznine,ata qe kane probleme me justin.tv si une mund ta shohin ndeshjen te linku ma siper...
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 15 Oct 2008 , 19:58

a dihet gja kush e jep ndeshjen mor vllazen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

te tv vllaznia kerkush nuk ishte ne chat..


shvk ,ai linku nuk punon hiq maj naqe.

a din gja kush si mund te shihet ndeshja ne kompiuter

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 15 Oct 2008 , 20:19

portogali shqiperi.

edhe pak momente na ndajn nga kjo ndeshje.

kuptohet qe asht shum e veshtire me marr pike ne ket ndeshje ,por duke dit qe lojtaret lozin me tan zemer dhe shpirt kur ka skuadra te medhe ,atehere un mendoj qe ndeshja do perfundojn pa gola ,pra portogali---shqipni=0-0.

po du boll me marr 1 pike ,sepse tranieri po shahet shum ,me te than mendja shqipnia te ngjitha ndeshjet i ka ba fditore ma perpare ,megjithate randesi ka nje loje te bukur 90 minutshe.

hajt ishalla kena fat sot ,e shtylla asht gol ket rradhe ,nese mundena.

shqiperia do nderrojn skeme lojet ,ku 2 lojtare do jene sulmues per here te pare ,dhe mund te jete bogdani me berishen nga momenti i pare.hajt ishalla me nji surprize

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Wed, 15 Oct 2008 , 20:22

o pjalmi si s ke durim ifije pash nderin :lol: :lol: :lol:
provoje pak para se me fillu ndeshja..2-3 min perpara zakonisht e lidhin...nqs ndryshohet linku deri atehere e ve prape te riun mos u merzit..
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 15 Oct 2008 , 20:38

shvk.pse a nuk ka fillu ndeshja ala a?

cfare oret fillon ,a nuk fillon ne 8 e 30 a?

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Wed, 15 Oct 2008 , 20:39

ne 21.45...portugalia asht nji ore mrapa..
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 15 Oct 2008 , 21:01

shvk,tash me gezove.un tu kujtu se asht tu maru pjesa e pare :lol: :lol: :lol: :lol:

faleminders

Post Reply