HUNGARI--SHQIPNI ==11 TETOR 2008

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 11 Oct 2008 , 21:59

Deshta me shtu diqka per me kuptu se qfare popullit .......... jena.
Neshjen e nepte TVSH toksore kanal i cili ban pjes ne paketen DIGJITALB.Kjo paket kushton 300 mij lek.Pjesen e pare e dhane pjesen e dyte e mydhne sinjalin.
Ma mire po e mylli se ba me fole prep po me ngatrron kush per serb a grek.
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 11 Oct 2008 , 22:03

jam shum i merzitun
dhe po lexosha me vemendje shkrimet tuaja
nuk e di a me lejohet me shtu nej gja ma teper
po do thosha me DIN ZHEGEN kena hup 2-1 ne gjermani
ma gjat spo komentoj
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 11 Oct 2008 , 22:06

Munesh me shkru qa te dush maj naqe.Ne demokraci jena.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 11 Oct 2008 , 22:17

vllaznia1919 wrote:Munesh me shkru qa te dush maj naqe.Ne demokraci jena.
jam kurioz vlla jem me lexu intervisten e ketij kampionit te botes qe kena si trajner
se po mashtron nja 7 milion shqiptar kudo qe jane
kur tha brigeli kena 1% shanse ju hollen te gjithe ne fyt
ky qe pas fitroes me malten(qesharake kjo)sikur te kishim fitu me suedine
me dredhite e tij i nguliti shqiptereve ne koke AFRIKEN 2010
do thoni filloj goldi me na ca theben
por po pyes
ca solli te re ky ari haani?????
a besoni se me zhegen e hafizin sdo e kishim mujt malten?????
ku dreqin e gjeti agollin????
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 11 Oct 2008 , 22:31

vllaznia1919 wrote:Un mendoj 1 pike :lol: :lol: :lol: :lol:
ishala po del ky parashikimi jot
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 11 Oct 2008 , 22:41

ne pjesen e pare edhe pse kemi pesuar gol kena lujt ma mire se ta ,e kena pas mundesi jo me barazu ,por edhe me ba nja 2 gola.

pjesen e dyte se kam pa hiq jo un por kerkush,e nuk asht mire me paraxhyku kur nuk e sheh pjesen e dyte.


per sa i takon tranierit han ,per pjesen e pare i ka ba lojtaret me leviz shum bukur ,dhe nese dikush mendon se shqiperia nuk ka lujt ma mire se ata pjesen e pare ,asht shum gabim.

pjesen e dyte skam qa me than se nuk e kam pa as une e asnjeni ,te pakten 99 perqind te njerezve qe jan jashte.

sa per tranier ,ky tranier asht shum ma nelt se baric dhe brigel i cili ka marr vetem 12 pike me shqiperine,dhe do shihet se sa pike do marri han.

sa per mashtrime ky tranier tranier nuk mashtron por ka dhan rezultate te mira me cilen do qe ka lujt ,si pershembull kinen qe e nxorri ne finale per here te pare ne histori para 2 vjeteve.

kur ishte tranier brigel dhe bariq kam pa nji shqipni shum te marume ,duke pesu humbje te thella 6 me 1 ,dhe 4 me 1 ,,kurse tek han pash nje loje fantastike ,po them vec pjesen e pare ,dhe kena lujt shgum ma mire se ta ,dhe siq e thash dhe ma p[erpara rezultati asht dash me ken ne favor tonin .

shum njerez bajn xhykime pa pare pjesen e dyte ,megjithate ne pjesen e pare kam pa shqiperine qe duhet me nje mbrojtje te fuqishme dhe mesfush te mire ku kena rrezilu ma shum se ta porten dhe kena majt topin ma fort.

kur te shoh pjesen e dyte mund te them se si kena lujt.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sat, 11 Oct 2008 , 22:50

un kam pa 70 minutat e par te ndeshjes dhe me thane te drejten deri kur kena hanger golin me kan pelqy bajagi mandej si zakonisht prej nje gabimit fatal te mbrojtjes ku fjeten si Curri si Beqiri hangerme golin dhe qa lexova nuk e morme ma vedin megjithese duhet thane qe kena ken pa fat se kena rrah dy traversa.problemi kryesor per mendimin tem asht se kjo kombtare ka me ken ma e mira qe kena me pas ne 10 vitet e ardhshme.mbas dy vjetsh 99% shqiptar e kosoves kan me lujt me kosoven e bogdani,lala,skela,duro,muka kan me ken pleq.pra prej kesaj kombtare kan me met vetem Beqiri,Hyka,Kapllani e Salihi dhe per qa shifet perveq nje Sukaj e nje Lika nuk kena me pas lojtar te nje nivelit.U-17 e U-19 kallxune se kush ka me ja marr vendin ketyne lojtarve.me vjen keq por besoj se kan me ardhe koh shume te keqija

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 11 Oct 2008 , 23:19

nuk e ka permend asnjeni qe shqipnia ka ba 2 shtylla ,prandaj nuk duhet me fol kur sheh 30 perqind te ndeshjes,megjithese nuk asht faji i kerkujt qe ka fol keq per shqipnine dhe per hanin ,por asht rezultati i ndeshjes qe na ban te flasim,dhe te shprehim keq ardhjen e ndeshjes.

per golin e dyte mediat thojn qe nji lojtar i shqiperise kishte mundesi me e deviju golin e me e qu ne korrne ,dhe asht nje gol foshnjak .

per mendimin tem edmond kapllani , erion bogdani ,dhe skela me agollin nuk duhet me lujt ma me kombetaren,dhe sidomos bogdani aq sa pash e aq sa than mediat nuk ka ra ne top ,dhe asht turp me e pas ate lojtare ma me kombetaren,dhe jam plotesisht dakort me shokun qe tha ma perpara qe asht ba si tare ,dhe asht turp ta kesh ate lojtare ne kombetare dhe per mendimin tem as ne stol nuk duhet lan ma ai lojtare.

jam shum i zhgenjym nga loja e skeles dhe e agollit ,ku jam plotesisht dakort me shokun qe tha ma perpara ,qe sinani mehmeli mund ta bajn at sulm shum ma mire se se bogdani .

per kapplanin qe lot ne sulm ,han e futi ne mbrojtje duke ncjerr beqirin qe bani nje loje shum te bukur ne pjesen e pare.

dallku ka lujt shum mire.

klodian duro ,ka lujt shum mire pjesen e pare por jo ne 100 perqindshin ,sepse ka ken i demtum .

kapllani asht nji lojtare so bogdani qe asht turp me i majt ne skuader ,qofte edhe ne stol.

shqiperia ka lojtare shum te mire ne kampionat qe mund te bajn shum thjesht ndryshimin .

skela shum i zbehte dhe nuk e meriton me ken ne formacion titullar sepse lodhet shpejt dhe e len takati.

vangjeli ka ba nji loje te bukur pjesen e pare edhe pse nuk lujt titullar ne selanik.

nuk di qa me than per pjesen e dyte sepse nuk e kam pa ,dhe i lutem mirit ose edmond celes nese kan mundesi me na i vu rastet qe ti shohim ma qart pjesen e dyte .

te vjen krq kur ban 2 shtylla dhe asnjena nuk perfundon ne porte.

I BEJ THIRRJE TE GJITHEVE.

i lutem te gjitheve qe punojn jasht me ba nji kontribut te vogel qe me i dhan mirit cdo muaj nga nje shum te vogel qe ta lidhin me internetin ma te shpejt ne greqi ,sepse siq duket interneti i9 mirit6 asht shum i avasht ,dhe nuk e di nese ka internet te shpejt ne greqi dhe nuk e di a ekziston apo jo,por do ti basha thirrje te tanve tifozave SHKODRAN QE E NDJEKUN VLLAZNINE ME ZEMER NE INTERNET ,QE TE VEJN NJI SHUM TE VOGEL PER MIRIT QE TE KENA MUNDESI ME E PA NDESHJETY JO VETEM TE VLLAZNISE POR EDHE TE KOMBETARES,DHE ME VJEN KEQ QE E HUMBEM KETE NDESHJE OSE ME VJUEN KEQ QE E PAME KET NDESHJE 10 MINUITA ME VONESE ,AQ SA E PAME.

NESE GRUMBULLONA 20 VETA ,MUND TI JEPSHIM MIRIT NGA NJI 5 EUROSH NE CDO MUJ ,VETEM ME PA SKUADREN TONE TE ZEMRES.

NESE NUK GRUMBULLONA 20 VETA ,TE PAKTEN TE GRUMBULLONA 10 VETA OSE PES VETA SE NUK ASHT NEJ GJA E MADHE ME I DHAN MIRIT KA NJI 10 EUROSH NE MUJ OSE 20 EUROSH NE MUAJ NESE BANA 5 VETA.

KET NDESHJE NUK KISHA DASHT ME E HUMB AS PER 100 EURO E KISHA KERN GADI ME I PAGU VEQ ME PA NDESHJEN PERSMBARIT .

NESE ATA QE JAN GADI ME KONTRIBU LE TI SHKRUJN EMRAT QE TASHTI DHE MOS TE TERKEHEN SIKUR SKAN LEXU XHA SEPSE CDO NJERI KA QEF ME PA NDESHJEN ,POR DUHET ME KONTRIBU DICKA.

une i pari jap 20 euro ne muj ,qe sjan kurxha per mu ,veq me pa ndeshjen permbharit.

nese miri nuk e ka koken e kompiutrit te mire le rte qesim te tan nga pak euro dhe tia blejm mirit pc e kompiutrit.

nese ata qe dojn me kontribu le ta vejn emrin qysh tash.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 11 Oct 2008 , 23:30

Fpjalmi flm shume per interesimin por as une nuk e le per lek,e keqja eshte qe tani per tani shpejtesija me e madhe e internetit qe ka ketu eshte kjo qe kam une 2.0 Mbit/sek.
kam shkuar shume here dhe kam pyetur se flitet qe do sjellin nje me 24.0 Mbit/sek por per fat te keq asgje ala.
kshtu flm shume por nuk behet asgje duhet ta shtyjm ishtu si jena.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 11 Oct 2008 , 23:32

ej ku eshte aj shperblimi jem qe kapa rezultatin e ndeshjes????? :lol: :lol: :lol:

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Sun, 12 Oct 2008 , 01:14

Goldi ke shume te drejte persa i perket Zheges dhe Astrit Hafizit. Une gjithmone kam ken per nje tranjer shqiptar, sidomos Zhegen, dhe pas tij Hafizin. Nuk kena nevoj me pagu miliona per Brigel e Han, me te than mendja se po bajne naj mrekulli. Shkojne e vijne tranjera per cdo vit, e tan me njata lojtar lozin ne fushe. Me nje Bogdan e Lala qe nuk duhen gja nje lek.
Tranjerin shqiptar nuk ke nevoje me e pagu miliona, dhe t'i njef ma mire lojtaret tone, sesa kta qe vijne nje here ne 3 muaj me pa naj nje lojtar.
Federata e din mire kete gja, ama blen te huaj thjesht per te marre pak fame botnore se gjoja kena tranjer te forte boteror.


Persa i perket asaj qe tha fpjalmi. Asht e vertete se pjesa e pare ka ken ma mire se ta, jo se kena ken fantastike si po thoni ju, ama mireboll kena ken, dhe pikerisht kjo asht aja qe tham une, se asht dasht me fitu me Hungarin, sepse ishte shume ma poshte se na ne pjese te pare, nuk dishin me dal nga zona e tyne. Kjo situate duhet te shfrytezohet nga Han dhe te fusi 2 sulmus, dhe Hyken asht dasht me e fut qe ne fillim, sepse ai ban ikje te bukura kajher. Dhe duhet patur parasysh se Hungarezet nuk kishin portierin e tyne te pare, ky i dyti i tyne ishte krejt kot, Han asht dasht me e kap kete dobsi te tyne dhe me fut 2 sulmus, jo me nje coftin Bogdan. Me pas hup me Portugezet 2-0 hajt, asht mire biles mas me te shkep. Ama me ate coftin Hungari qe s'dinte me ba nje aksion persmarit , asht me taman marre. A e ke pa golin e pare te tyne , cfare gafet mbrojtjeje e jona, midis 4 vetave e ka ba me kry golin.

Pjesen e dyte, nuk asht se nuk e kena pa hiq, por kam pa 25-30 minuta dhe kena ken beterr. Goli i tyre u ba ne minutat e para , 8 ose 9 me duket, dhe s'kena dit qa me ba ma. U sjellshim neper fushe kot.

Tash nuk po du me than se e ka pas fajin Han apo jo, ama Bogdani u pa qe ne fillim te lojes qe nuk ishte i zoti me ba gja. Te jemi realista, ai nuk din me stopu top, ai vetem me kry ban najsan kajher, keshtu qe nuk lehet vetem ai ne sulm. Atehere pse e mban ne fushe. Per ca asht tranjeri??!!

O vlla, ta marrin Han, e Kahn, e HamHam , a ku pa di une, ne nuk kemi lojtar me lujt futboll.
Une jam ne Kanada, qe sporti i futbollit ketu asht si tenisi ne Shqipni, pra jo shume i ndjekur (kohet e fundit ka fillu pak), e per Zotin, kur i shef tu lujt futboll ekipet e liges ketu, kenaqesh, me sulme te shpejta dhe goditje te sakta , taman profesionista, e tan jane 18-25 vjeca. Te mysin.
Kta tonet si me ken sakata, a e keni vu re Vangellin si e xeshin me 3 hapa, s'ishte i zoti me ik me shpejtesi, edhe se kishte hapsine sa te dush, e xeshin direkt. Ja ma burr, nuk shkohet ne Kupen e Botes me keto , asht marre.

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Sun, 12 Oct 2008 , 01:23

une e kam pa tane ndeshjen te njaj linku qe kam vu pak para se me fillu ndeshja...n tane boten ndeshjet zgjasin 90 min e jo 45 per hater t ktyne lojtareve tone e t trajnerit qe i ven n fushe..

n pjese t pare kena kene disi ma mire se edhe hungarezet lujten ma te terhekun e ma me kujdes.Ne pjese te dyte fillunen me guxu ma teper se e panen qe kto tonet aq e kishin takatin.Une jam dakort me goldin..Nuk e di sa ka kuptim me vazhdu me trajnera t huaj.
Kane kontrata fantastike e per ca?Si kane lujte sonte kto secili prej nesh e ban rolin e trajnerit.Dakort se kerkush si ka thane me na cu n botnor sesban po t pakten mos t qesin kunjin me shqiptaret jo loje sulmuse e jo stil hollandez....me ke,me agollin e me bogdanin a ??Asht trajneri qe duhet me dite me ju pershtat lojtareve e jo e kunderta.Se ashtu bahet trajner gjithkush,zgjedh nji skeme e po s ja zbatunen asht faji i lojtareve pamvaresisht se s jane adapt per at skeme..

me mori malli ne tane ndeshjen me e pa nji pasim vec me nji takim.Na kande me u sjelle me top neper kambe ifije e mandej me ja dhane topin njatij qe asht ma i markum...n vend qe me lujte futboll t thjeshte me pak takime e me shume pasime na bajme loje individuale...me ke mandej?? me duron e me skelen..

asht kot me kerku justifikim te shtyllat apo te fakti se 60 min kena lujte mire,kta jane lojtaret tone qe xejne stolin me klubet po ne kombtare jane titullare,vec te na bahet kjo..
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 12 Oct 2008 , 09:19

ne duhet me kuptu qe kur ulena me pa ndeshjen e kombtares na duhet me pagu minimumi 150.000 lek supersportit kurse kroati e gjith europa qe kan nje skuader persmbari e shef ndeshjne e vet pa lek.pra pa fillu ndeshja fillojn problemet e futbollit shqiptar ja ma kur losin.e perseris edhe nje her,kjo eshte kombtarja ma e mire qe kena me pas per 10 vjetsh e ardhshme sidomos nqs Duka vazhdon me ken ne krye te federates.mbas dy vjetsh jam 100% i sigurt se ka me na rrah Andorra prap e luksemburgun kena me e pas te veshtir me e rrah edhe ne Tirane

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 12 Oct 2008 , 09:50

vvvllaznia ,ke plotesisht te drejte naqe .

jena skuadra ma e mire qe kena pas 10 vitet e fundit.


shqiperia ka humb sot ,dhe nuk e meritoshim me humb me ate loje te bukur qe kena ba ,dhe fati nuk ka ken me ne me njata 2 shtylla ,dhe raste mrenda zones qe nuk u shfrytezoshin nga njeriu turp i kombetares ,bogdani,qe nuk ma merr mendja se tapo e len hani ma titullar.

shqiperia ka lujt fort per 75 minuta loje ,,biles ne 30 minutat e para te pjeses se dyte kena lujt ma mire se ne pjesen e pare,por kur goli i dyte hyri ,atehere skuadra ra dhe u demoralizu,dhe mund te them qe cdo skuader bjen kur han golin ne ate minute ,dhe as brazili nuk ka qa te beje ne ate moment.

cdo skuader ne bote mund te jete pa fat,dhe shqiperia nuk pati fat sot.

asht me te vertete dicka shokuese kur skuadra ban lojen dhe shtyllat ,kurse kundershtari ban golat

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 12 Oct 2008 , 09:58

vvvllaznia.

kombetarja shqiptare dhe kosovare ,nuk do te ndahen kurr ,pasi keshtu po flasin te gjithe.

federata kosovare dhe ajo shqiptare po bijn ne ujdi qe kjo gja mos te ndodhin me kerkesen e vete popullit kosovar .

1 komb 1 kombetare flitet kudo ne kosove,biles edhe banderote shkruhen kudo ashtu ne cdo ndeshje qe kombetarja lot.

nuk mendoj kurr qe kombetarja do ndahet

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 12 Oct 2008 , 10:04

fpjalmi wrote:vvvllaznia ,ke plotesisht te drejte naqe .

jena skuadra ma e mire qe kena pas 10 vitet e fundit.


shqiperia ka humb sot ,dhe nuk e meritoshim me humb me ate loje te bukur qe kena ba ,dhe fati nuk ka ken me ne me njata 2 shtylla ,dhe raste mrenda zones qe nuk u shfrytezoshin nga njeriu turp i kombetares ,bogdani,qe nuk ma merr mendja se tapo e len hani ma titullar.

shqiperia ka lujt fort per 75 minuta loje ,,biles ne 30 minutat e para te pjeses se dyte kena lujt ma mire se ne pjesen e pare,por kur goli i dyte hyri ,atehere skuadra ra dhe u demoralizu,dhe mund te them qe cdo skuader bjen kur han golin ne ate minute ,dhe as brazili nuk ka qa te beje ne ate moment.

cdo skuader ne bote mund te jete pa fat,dhe shqiperia nuk pati fat sot.

asht me te vertete dicka shokuese kur skuadra ban lojen dhe shtyllat ,kurse kundershtari ban golat
un tham qe kjo asht skuadra ma e mire qe kena me pas edhe mbas 10 vjetsh jo qe kena 10 vitet e fundit.jam dakort qe nuk kena pas fat,ndoshta edhe tek goli i dyt nuk kena pas fat sepse nqs beqaj nuk e prekte topin hiq ateher e largonte mbrojtsi por as ne nuk mund te mendojm te losim vetem nje pjes lojet dhe per mendimin tem Han ka faj dhe besoj qe edhe ai vet e din qe ka gabu tu konsideru qe futi Hyken dhe e qiti jashte mbas 15 minutash.Ne radhe te pare Duroja ka ken hija e vetvetes ndoshta edhe pse nuk lunte tesh tre jave.Bogdani nuk ka lujt mire por ka ken 1 kunder kater kundershtar dhe nuk ka pas shume qa te baj.Skela i avancum nuk duhet asgja,ai duhet te organizoj lojen e jo te ndihmoj Bogdanin ne sulm dhe faktikisht nuk e ka ndihmu.un mas pjes te par kisha fut fill Berishen ne vend te Duros dhe e kisha avancu nje fije e kisha vu pak ma mbrapa Skelen.
ketu jan golat:
http://it.youtube.com/watch?v=qgdt7LjY3AA

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Sun, 12 Oct 2008 , 10:15

fpjalmi futbolli luhet me gola e jo me shtylla...nuk asht pune fatit po te takati i ktyne lojtarucave tone qe rrahin malten e kujtojne se rrahin brazilin.

mos t vijne keq se ti e konsideron hanin profet t futbollit vec se asht holandez po une loje holandeze s pashe mrame as te hungaria e as te na.Mandej ti a the se nuk e ke pa pjesen e dyte?Si paskena lujte mire deri sa hangerme golin?Une e kam pa tane ndeshjen e kena lujte dobet boll sidomos pjesa e dyte m ka lane pershtypje t keqe..ranen shume fizikisht e s ishin t zote ma me fitu nji dyluftim..

si cdo eliminatore bajme ndeshje te mira(me suedine) e mandej ja kpusim ndeshje zhele si mrame...ishtu kena lujte edhe me trajnerat shqiptare prandaj une se marr vesh kambenguljen me trajnera t huaj qe s po sjellin gja t re deri tesh...
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 12 Oct 2008 , 10:17

fpjalmi wrote:vvvllaznia.

kombetarja shqiptare dhe kosovare ,nuk do te ndahen kurr ,pasi keshtu po flasin te gjithe.

federata kosovare dhe ajo shqiptare po bijn ne ujdi qe kjo gja mos te ndodhin me kerkesen e vete popullit kosovar .

1 komb 1 kombetare flitet kudo ne kosove,biles edhe banderote shkruhen kudo ashtu ne cdo ndeshje qe kombetarja lot.

nuk mendoj kurr qe kombetarja do ndahet
fpjalmi

ata perfaqsusen e tyne kan me e pas zezban sepse jane shtet ne vedi.teshti o vendosin me pas nje perfaqsuse vetem me lojtar te liges te tyre dhe me ja lan talentet shqiperise(gja qe nuk ja vlen sepse Shqiperia talentet nuk i merr) ose vendosin me pas nje skuader sa ma te mire dhe nqs punojn mire kan me e pas shume te mire.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 12 Oct 2008 , 10:23

shv13 wrote:fpjalmi futbolli luhet me gola e jo me shtylla...nuk asht pune fatit po te takati i ktyne lojtarucave tone qe rrahin malten e kujtojne se rrahin brazilin.

mos t vijne keq se ti e konsideron hanin profet t futbollit vec se asht holandez po une loje holandeze s pashe mrame as te hungaria e as te na.Mandej ti a the se nuk e ke pa pjesen e dyte?Si paskena lujte mire deri sa hangerme golin?Une e kam pa tane ndeshjen e kena lujte dobet boll sidomos pjesa e dyte m ka lane pershtypje t keqe..ranen shume fizikisht e s ishin t zote ma me fitu nji dyluftim..

si cdo eliminatore bajme ndeshje te mira(me suedine) e mandej ja kpusim ndeshje zhele si mrame...ishtu kena lujte edhe me trajnerat shqiptare prandaj une se marr vesh kambenguljen me trajnera t huaj qe s po sjellin gja t re deri tesh...
edhe un jam per nje tranjer shqiptar por vetem qe me ato lek qe paguhet Hani te ndertohen fusha,mjete sportive per me ba stervitje,me qu kombtaret e mposhave meba turne te ndryshme etj etj.problemi asht se po te jet nje tranjer shqiptar ato 200.000 euro qe do te kurseheshin do ti shkoshin dukes&co keshtu qe asht e kot edhe tranjeri shqiptar

romeo
Antar
Antar
Posts: 16
Joined: Fri, 26 Sep 2008 , 16:34

Post by romeo » Sun, 12 Oct 2008 , 11:21

Une kam mbetur i zhgenjyer, nga paraqitja e skuadres sone, si domos e Beqirit. O djema jemi nnje skuader kot, nuk kemi lojtar, Duro, Skela, Agolli, fare kot... po do te kerkoja nga te gjithe ju qe te jemi me realista mbi resutatet. mos tia fusim kot. Por te thojme ate qe me te vertete jemi.. "NJE SKUADER KOT".
PRanoj

Post Reply