HUNGARI--SHQIPNI ==11 TETOR 2008

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 10 Oct 2008 , 20:37

(MONDI) HUNGARI ----SHQIPERI =1-3

(PJALMI)HUNGARI -----SHQIPNI =0-1

(KRENARIA KUQ E BLU )HUNGARI---- SHQIPNI =1-2

(GOLDIANI) HUNGARI----- SHQIPNI =1-3

(SPORTISTI SHKODRAN) HUNGARI------ SHQIPNI =0-1

(MIRI) HUNGARI -----SHQIPNI=2-0

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Fri, 10 Oct 2008 , 20:44

hungari shqiperi 1-1
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 10 Oct 2008 , 23:24

(MONDI) HUNGARI ----SHQIPERI =1-3

(PJALMI)HUNGARI -----SHQIPNI =0-1

(KRENARIA KUQ E BLU )HUNGARI---- SHQIPNI =1-2

(GOLDIANI) HUNGARI----- SHQIPNI =1-3

(SPORTISTI SHKODRAN) HUNGARI------ SHQIPNI =0-1

(MIRI) HUNGARI -----SHQIPNI=2-0

(JETI)HUNGARI -------SHQIPNI=1-1

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 10 Oct 2008 , 23:27

Hungari-Shqipni 1-1
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

romeo
Antar
Antar
Posts: 16
Joined: Fri, 26 Sep 2008 , 16:34

Post by romeo » Fri, 10 Oct 2008 , 23:50

Duhet te jemi realista, dhe jo ta bejme Shqiperine Italia, apo Franca. Une do te isha daccort dhe me nje barazim, duhet te jemi me kembe ne toke dhe jo me presh. I uroj fitore skuadres sone mbarekombtare.
PRanoj

romeo
Antar
Antar
Posts: 16
Joined: Fri, 26 Sep 2008 , 16:34

Post by romeo » Fri, 10 Oct 2008 , 23:55

resultati Hungari - Shqiperi 1-1 gol i skeles per ne
PRanoj

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Sat, 11 Oct 2008 , 00:04

qejfi ma don fitore se asnjeni s asht kunder kombtares...realiteti asht ndryshe per fat te keq....une tham 0-0
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

[KRIS]
Kryetifoz
Kryetifoz
Posts: 105
Joined: Wed, 24 Sep 2008 , 02:44
Skuadra: Ac Milan
Location: Milano

Post by [KRIS] » Sat, 11 Oct 2008 , 00:08

Hungari 0-1 Shqipri
Image
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 11 Oct 2008 , 00:21

58 VJET MA PARE SHQIPERIA U SHKATERRUA 12 ME 0 NGA HUNGARIA ,PIKERISHT NE STADIUMIN QE DO LOZIM NESER ,DHE NE PERBERJEN E HUNGARISE ISHTE NJI NGA LEXHENDAT JO VETEM PER KOMBETAREN HUNGAREZE ,POR NJI NGA 5 LEXHENDAT ME TE MEDHA NE BOTE ,KU DHE STADIUMI MBAN E MRIN E LEXHENDARIT PUSHKASH.

simbas portierit te kombetares shqiptare te asaj kohe qe sot asht 80 ,faji per humbjen e turpshme nuk e mbante kombetarja e asaj kohe ,regjimi i politekes ,qe sipas tij te gjithe lojtaret me te mire nuk kishte marr shqipria ,dhe lojtaret e asaj kohe ishin zgjedhur vetem nga qeveritaret e asaj kohe.

tashti asht tetor i 2008 dhe kan kaluar shum vjet nga ajo kohe,dhe nuk asht ajo qe ishte ,dhe nuk eshte as ajo hungari qe ishte.

simbas lajmit te fundit asht rikuperu dhe duro me beqirin ,dhe i vetmi lojtare qe nuk do te jete ne ate ndeshje do jete momberi shkodran i riedit hamdi salihi ,i cili mund te jete kunder portogalise.

shprehja e vjeter nuk eshte mesuar per te fituar,duket se asht hequr nga ajo shprehje e turpshme dhe e vjeter ,dhe me ardhjen e hari han ne kombetaren shqiptare i ka bere te gjithe optimista ,dhe shprehja e tij per tia ngulitur cdo futbollisti ne mendje ((duhet te mesosh te fitosh)))))
duket se eshte kuptuar nga cdo futbollist.

duro cana beqaj simbas intervistave qe kan dhene e kan mendjen fetem tek fitorja.

nderkohe tranieri hari han ne nje interviste dhene nje gazetari hungareze ka thene 2 fjale qe kurre nuk i ka thene me perpara.

ai thote:

nuk e kam njohur shqiperine para se te vija ketu dhe nuk e dija qe ka kaq lojtare cilesore,por nese keta lojtare jane ne nje dite te mire jam shum i sigurte ,qe mund te fitojne me cdo skuader ,cila do qofte ajo.

dhe fjalet e tij jan publikuar ne ate gazete qe me siguri ka shkuar ne veshin e tranierit hungarez ervin kuman,i cili nje dite me pare pat thene.

tranieri eshte shum i mire por kur skuadra nuk ka eksperiencen e duhur ,tranieri nuk vlen me ,dhe kjo eshte nje kunderpergjigje e ari han ku me cdo kusht kerkon fitoren per tia hedhur fjalet ne toke kolegut te tij hollandez qe me siguri eshte nxituar.

fjalet e ari han eshte nje plus optimizmi edhe per lojtaret tana qe as vete nuk e kuptojne si ndodhen ne vendin e pare per here te pare ne historine e kombetares shqiptare,dhe do luftojn per here te pare qe ti brojn 2 vendet e para.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Sat, 11 Oct 2008 , 00:47

nqs nuk gabohem, ajo hungari pat fitu 8-0 me gjermanine ne botnorin e 54, e cila e mujti masanej ne finale. finale qe thojne e kan shite hungarezt

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 11 Oct 2008 , 01:10

nje nder difektet me te medha te kombetares shqiptare qe e ka pasur gjithmone dhe dihet nga te gjithe asht levizja e futbollistit pa top,ku brigel ,dhe baric nuk e kan ba ma perpara.

te levizesh pa top dhe ta kerkosh topin duke e devijuar kundershtarin edhe pse nuk ke top ,ose te besh trekandeshin vetem duke pasuar,ose te luash me topa te gjate do te thote nje gje plus per skuadren ,ku ky model lojet asht shpikuar ne vitin 1970 nga tranieri ma i mire i te gjitha kohera i ndjeri rinjus mishels ,i cili ne vitet 70 dhe 74 doli nenkampin bote dhe ne 88 kampion europe ku ne 74 dhe 78 han kishte tranier kete njeri dhe ne 88 kuman kishte perseri kete tranier,dhe ky stil ka filluar te luhet ne cdo vend te europes ,dhe ky quhet stili i bukur hollandez ,dhe shihet shum qarte edhe nga vete ne sepse hollanda me 16 milion banor ze vendin e pare ne bote per traniera duke pasur me shum se asnje shtet tjeter,dhe cdo tranier hollandez ka dhene kenaqesi percilin do qe ka luajtur.

pikerisht ky model loje kerkohet edhe nga tranieri yne ,i cili ne stervitje i bertet cdo futbollisti kur mban topin me shum dhe nuk pason.
deshira e tij eshte qe te formoje hollanden e vogel ,ose me mire hollanden e ballkanit.

simbas lajmeve te fundit te kombetares ,tranieri han eshte shum i kenaqur nga lojtaret e skuadres ,i cili do patjeter nje fitore te sigurt sot ne hungari,dhe kuptohet sepse nje fitore e shqiperise jo vetem qe do jete merita e tij ,por do ti hyje ne zemer cdo tifozi te zjarrte shqiptare,dhe do shnderrohej ne nje legjende per kombetaren tone.

une per vedi jam shum i sigurte qe skuadra jone do marrin nje rerzultat pozitiv diten e sotme,dhe cdo gje mund te ndodhin ,por nese fitorja do ti buzeqesh shqiperise neser dhe nuk do te pesojme asnji gol ,atehere jo vetem qe do jemi ne vend te pare ,por do kete edhe rrekorde te tjera qe shqiperia nuk i ka pas me perpara.

se cfare do te jene ato rrekorde do ta mesojm nese nese shqiperia dop fitoje dhe nuk do te bpesoj gol.

i ka vdek nana.

hungari shqiperi 0-1

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 11 Oct 2008 , 01:13

asht shum e vertete krenaria kuq e blu .

ne ato momente hungaria asht fut ne gjysmefinale te boterorir dhe me duket ka zen vendsin e trete me te madhin pushkash ,por nuk me kujtohet viti ,por asht ne ato kohera

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 11 Oct 2008 , 01:20

(MONDI) HUNGARI ----SHQIPERI =1-3

(PJALMI)HUNGARI -----SHQIPNI =0-1

(KRENARIA KUQ E BLU )HUNGARI---- SHQIPNI =1-2

(GOLDIANI) HUNGARI----- SHQIPNI =1-3

(SPORTISTI SHKODRAN) HUNGARI------ SHQIPNI =0-1

(MIRI) HUNGARI -----SHQIPNI=2-0

(JETI)HUNGARI -------SHQIPNI=1-1

(VLLAZNIA1919)HUNGARI-----SHQIPERI =1-1

(ROMEO)HUNGARI----SHQIPERI=1-1

(SHVK)HUNGARI-----SHQIPERI=0-0

(THE BOS KRISS)HUNGARI -----SHQIPERI=0-1

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 11 Oct 2008 , 01:59

une u bana i marr
spo me merr gjumi se e kam mendjen te ndeshja
po shihja kroniken e ndeshjes suedi -hungari duhet me than qe hungarezet e qarkullojne mjaft mire topin
kane nje mesfushe qe per mendimin tem asht pika ma e forte e tyne
shpresoj qe djemte kuq e zi te ken diten me te mire tynen sonte e te na dhurojne ate qe duam tre piket
edhe barazimi do ishte mrekulli vetem humbja jo
FORCA DJEMT KUQ E ZI
TE GJITHE SE BASHKU PER TRE PIKE NE HUNGARI
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 11 Oct 2008 , 10:31

Rrezikohen përplasje mes tifozëvePërveç garës sportive, sfida që do të luhet sot në Budapest rrezikon të shndërrohet edhe në një ambient të përshtatshëm veprimi për ekstremistët.


Mediat hungareze kanë paralajmëruar se përballja Hungari-Shqipëri në stadiumin “Ferenc Pushkash” mund të karakterizohet nga përplasjet mes tifozerive. Ata u druhen trazirave brenda dhe jashtë impiantit, që mund të provokohen nga tifozët hungarezë me origjinë serbe, ose nga tifozët shqiptarë me origjinë kosovare.

Ndeshja mund të shfrytëzohet edhe për hedhjen e parullave nga vendasit: në mjaft aktivitete sportive, serbët kanë përdorur mënyra nga më të ndryshmet për të publikuar “fiksimin” se “Kosova është Serbi”.

Mediat hungareze konfirmonin se janë marrë të gjitha masat e nevojshme për të parandaluar që situata të degjenerojë. Deri më tani, burimet zyrtare pranë Federatës Hungareze të Futbollit kanë bërë të ditur se presin të paktën njëmijë tifozë kuqezi, megjithatë nuk përjashtohet që numri i tyre të jetë edhe më i madh.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 11 Oct 2008 , 10:33

Armend Dallku, optimist për HungarinëMungesa e disa futbollistëve kyç të kundërshtarëve ua kanë shtuar “oreksin” futbollistëve të kombëtares shqiptare, të cilët synojnë ta vazhdojnë serinë e rezultateve pozitive në eliminatoret e Botërorit 2010.
Për sfidën e sotme kundër kuqezinjve, trajneri i përfaqësueses hungareze, Ervin Kuman, duhet të bëjë pa shërbimet e dy lojtarëve kyç të ekipit, portierit Gabor Babosh (i dëmtuar) dhe kapitenit Zoltan Gera (i pezulluar me kartonë).

Këtyre mungesave i shtohet edhe gjendja jo optimale e mesfushorit të Hanoverit, Huszhti, i cili ka probleme në gjurin e majtë dhe prezenca e tij në fushë është në dyshim.

Sipas mbrojtësit Armend Dallku, këto mungesa do të jenë një avantazh i madh për përfaqësuesen e drejtuar nga Ari Han, që nga stadiumi “Ferenc Pushkash” synon të dalë e pamposhtur.

“Mungesat e kundërshtarëve mund të jenë një avantazh për ne, pasi ata (Babosh dhe Gera) janë lider të Hungarisë. Ne shpresojmë edhe te forca e ekipit, ku do të mundohemi të ndihmojmë njëri-tjetrin dhe t’i arrijmë objektivat tanë. Ashtu si në dy ndeshjet e mëparshme, do të jemi të përqendruar maksimalisht.

Besoj dhe shpresoj se nuk do të pësojmë humbje nga Hungaria”, ka thënë Dallku për kosovaren “Express”. Momentalisht Shqipëria kryeson Grupin 1 eliminator: me 4 pikë qëndron në mënyrë surprizë përpara Danimarkës dhe Suedisë, për shkak të golavarazhit më të mirë.

Pas kësaj ndeshje, kuqezinjtë udhëtojnë drejt Portugalisë, për t’u përballur me yjet e drejtuar nga Karlos Kueiroz. Luzitanët do të jenë pa Deko, Karvajo,

Manike dhe Simao, mungesa që sipas mbrojtësit 25-vjeçar janë një plus i madh për skuadrën tonë. “Ata janë futbollistë me emër në arenën ndërkombëtare. Megjithatë, Portugalia ka në radhët e veta edhe futbollistë të tjerë me emër. Ata janë një superfuqi botërore. Nëse nuk humbasim në ndeshjen me Hungarinë, me portugezët do të jemi më të qetë dhe me moral më të lartë”.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 11 Oct 2008 , 10:44

formacioni kunder Hungarise

Beqaj
Dallku, Curri, Beqiri, Vangjeli,
Agolli, Lala, Cana, Skela,
Duro, Bogdani

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sat, 11 Oct 2008 , 11:56

ishallan fitojm por un tham 1-0 per hungarine

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Sat, 11 Oct 2008 , 13:06

nqo se fitojm sonte me hungarine athere kena shans me ba naj gja edhe me u entuzismu...ishalla fitore sonte forca shqiperiaaa
FORZA VLLAZNIA

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 11 Oct 2008 , 13:09

duam fitore
duam fitore te thelle

ca dmth kjo hungarezet me prejardhje serbe?????
i perjashtuar

Post Reply