HUNGARI--SHQIPNI ==11 TETOR 2008

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

HUNGARI--SHQIPNI ==11 TETOR 2008

Post by fpjalmi » Thu, 11 Sep 2008 , 19:38

ME NJI START TE SHKELQYER TE KOMBETARES SONE ,SI ASNJEHERE TJETER NA LEN TE ENDERROJME ,PSE JO EDHE KUALIFIKIMIN E SHQIPERISE.NJI SHPREHJE E VJETER QE THOTE SHQIPNIA NUK MUND TE BAJN 2 NDESHJE TE MIRA ,DHE KJO SHPREHJE E VJETER U THYE PIKERISHT DJE ,POR NUK MARON KETU ,2 NDESHJE PA HANGER GOL,2 NDESHJE 3 GOLA ,2 NDESHJE 4 PIKE ,2 NDESHJE TE PARET NE RENDITJE PER HERE TE PARE NE HISTORI,2 NDESHJE DUKE LENE SUEDINE PORTOGALINE DHE DANIMARKEN MBRAPA ,TE CILAT JAN NDER 3 SKUADRAT ME TE FORTA TE EUROPES ,DHE NUK ASHT PAK,DUKE MENDU SE TRANIERI MA I MIRE NE SHQIPNI DERI TASHTI KA GRUMBULLU 13 PIKE DHE ASHT TRANIERI BRIGEL I CILI I KA MARRE KETO PIKE NE 12 NDESHJE ,KURSE TRANIERI HAN 4 PIKE NE 2 NDESHJE.ASHT VERTETE NJI START I MBARE.PER TE RUJT VENDIN E PARE EDHE NE NDESHJEN E TRETE DUHET PATJETER TE FITOJM NE HUNGARI.
PORTOGALIA SUEDIA DHE DANIMARKA DO NDESHEN ME NJERA TJETREN DHE PADISKUTIM DO LAJN PIKE ,DHE ESHTE NJI BONUS I MIRE PER SHQIPNINE,E CILA MENDOJ SE DO FITOJN NE HUNGARI.KUPTOHET NUK DO JETE E LEHTE ,POR FITORJA DUHET SE SBAN ,DHE MENDOJ SE JENA SHUM MA NELT SE HUNGARIA.


SKEMA E HARI HAN ASHT SHUME FANTASTIKE KU 5 MESFUSHORET JO VETEM NDIHMOJN MBROJTEJEN E KTHEHEN NE MOMENT,POR NDIHMOJN EDHE SULMIN ,DHE PER MU KJA ASHT SKEMA MA FANTASTIKE QE KENA PAS NDONJEHERE.AH SIKUR KY HARI HAN TE ISHTE MA PERPARA ME SHQIPNINE,MEGJITHATE KA ARDHUR NE MOMENTIN E DUHUR,SEPSE ASHT MA MIRE TE SHPRESOSH TE HYSH BOTEROR SESA NE EUROPIAN.


HUNGARI--SHQIPNI 0-1 , .KY ASHT REZULTATI QE DO MBAROJN NDESHJA ME 11 TETOR , :lol: :lol: :lol: :lol: AND I MEAN IT

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 11 Sep 2008 , 20:00

KETU ASHT VIDEO DHE GAZETAT EUROPIANE QE E VEJN SHQIPNINE PRETENDENTE ,DHE TE THYEJ PER HERE TE PARE TABUNE PER TE HY PER HERE TE PARE NE HISTORI ME BOTERORIN E MADH DHE E QUAJN NJE SUKSES FANTASTIK I HARI HAN,POR NUK MBARON KETU ,DHE THOTE SE TASHTI SHIHET SHUME QARTE SHQIPERIA KA 4 PIKE KU ME 3 SKUADER NDER MA TE FORTAT NE EUROPE DHE BOTE KRYESON ME 4 PIKE DHE ASHYT NJI SUKSES SHUM I MADH I HARI HAN.THOJN QE SHTYPI BOTNOR E DI MIRE SE SHQIPERIA DO JETE NJE RREZIK I MADH EDHE PER PORTOGALINE ,SEPSE SYNON PER HERE TE MARRE TE ARRIJE ANDERREN TE FUTET NE BOTEROR..

JAN TAMAM FJALET E MIJA QE JAM TU THAN TASH 4 DITE .MA MIRE SHIKOJENI VIDEON VETE

http://www.top-channel.tv/new/video.php

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 11 Sep 2008 , 20:10

KETU ASHT NDESHJA INTERVISTA E LOJTAREVE KU NJERI THOTE ,AQ KAMERA DHE GAZETARE SA KAM PARE SOT NUK KAM PARE KURR NE SHQIPERI.JEMI NE MAJEN E HISTORISE SE KOMBETARES SHQIPTARE.

SHIKONI VEDEON MA MIRE

http://www.top-channel.tv/new/artikull.php?id=129661

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Thu, 11 Sep 2008 , 20:20

FPJALMI N,Q,S KOMBETARJA FITON EDHE KUNDER HUNGARISE UNE DO TE THERRAS PROFET FPJALMI.. :lol: :lol:
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 11 Sep 2008 , 20:32

PER ME FITU AS NUK DISKUTOHET NAQE.
JAM SHUM I SIGURT.DO LUFTOJM ME SHPIRT.

DESHTA ME THAN EDHE DICKA TJETERR QA THA KANALI ANGLEZ 149 FSC SOT.

SHQIPNIA ASHT E VETMJA SKUADER QE JO VETEM KRYESON RENDITJEN ME GOLA ME SHUME TE SHENUAR,POR NE 2 NDESHJE NUK E KA PESUAR ASNJI GOL.TOSHTE SHQIPERIAQ KA NJI ANDERR ,DHE ASHT SHUME AFER SAJ.MENDONI SE SI MUND TE NDIHENI KUR I DEGJONI KETO FJALE NGA NJE SPIKUR I HUAJ ,NGA NJE KANAL ANGLEZ ,DHE ME TE VERTETE TE VJEN TE JESH KRENAR PER VENDIN KU JE RRIT ,SEPSE CDO TIFOZIT TE ZJARRTE I DUKET SE BASHK SHQIPERINE LAVDEROHET EDHE AI,SEPSE JEMI DJEMT E NANES SHQIPNI DHE JEMI KRENAR QE JENA SHQIPTARE.

JEPI SHQIPNI.JE NE RRUGEN E DUHUR

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Thu, 11 Sep 2008 , 20:41

RENDITJA
Skuadra N F B H GOL. Pikë
1 Shqipëria 2 1 1 0 3-0 4
2 Danimarka 2 1 1 0 3-2 4
3 Suedia 2 1 1 0 2-1 4
4 Portugalia 2 1 0 1 6-3 3
5 Hungaria 2 0 1 1 1-2 1
6 Malta 2 0 0 2 0-7 0

NDESHJE TË LUAJTURA
06.09.08 Shqipëri 0-0 Suedi
06.09.08 Maltë 0-4 Portugali
06.09.08 Hungari 0-0 Danimarkë
10.09.08 Suedi 2-1 Hungari
10.09.08 Portugali 2-3 Danimarkë
10.09.08 Shqipëri 3-0 Maltë
DO TË LUHEN
11.10.08 Hungari - Shqipëri
11.10.08 Danimarkë - Maltë
11.10.08 Suedi - Portugali
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 11 Sep 2008 , 22:15

fpjalmi wrote: MENDONI SE SI MUND TE NDIHENI KUR I DEGJONI KETO FJALE NGA NJE SPIKUR I HUAJ ,NGA NJE KANAL ANGLEZ ,DHE ME TE VERTETE TE VJEN TE JESH KRENAR PER VENDIN KU JE RRIT ,SEPSE CDO TIFOZIT TE ZJARRTE I DUKET SE BASHK SHQIPERINE LAVDEROHET EDHE AI,SEPSE JEMI DJEMT E NANES SHQIPNI DHE JEMI KRENAR QE JENA SHQIPTARE.
Ehhh naqe, fjal te bukra e metamam qe njiri asht krenar kur Shqipnia ma ne fund po jepet ne gazeta e tv per mire :)

Ishalla andrra vazhdon e djemt na nderojne sic jane tu ba deri tesh.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 11 Sep 2008 , 22:53

pas fitores me malten hungarezet kane filluar ti kene friken shqiperise
edhe da miq te mite ketu hungarez me thanen se kunder nesh do ishin te kenaqur dhe me barazimin
kurse ne viene ku ndodhet miku im man in redblue hungarezet skane aspak shprese biles shpresojne mos te degjenerohen ashtu si rumania me lituaniane
vertet kjo shqiperi i fut friken te gjitheve
mezi pres dy fitoret e rradhes ne hungari e portugali
ti tregojme cristiano ronaldos me shoke se lala skela haxhi etj jane e ardhmja e futbollit boteror
forca shqiperia
krenar qe jam shqiptar
i perjashtuar

shkelzenhasanaj
Antar
Antar
Posts: 29
Joined: Sat, 29 Mar 2008 , 19:22

Post by shkelzenhasanaj » Thu, 11 Sep 2008 , 22:58

jam dakort me ju qe shqiperia ka ba hapa perpara, por mos te harrojme se kena fitu kunder Maltes, dhe per ne tani fillojne ndeshjet ku mund te shohim se sa jemi te afte per te perballuar skuadra te kalibrit, te jemi koshient ishte Malta. Une nuk jam pesimist, por realist nuk dua qe te me keqkuptoni

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 11 Sep 2008 , 23:14

shkelzenhasanaj wrote:jam dakort me ju qe shqiperia ka ba hapa perpara, por mos te harrojme se kena fitu kunder Maltes, dhe per ne tani fillojne ndeshjet ku mund te shohim se sa jemi te afte per te perballuar skuadra te kalibrit, te jemi koshient ishte Malta. Une nuk jam pesimist, por realist nuk dua qe te me keqkuptoni
ke drejte ti vlla
po mos harro shqiperia eshte me lart se polonia dhe rumania pjesmarrse ne europinan
polonia vetem 2-0 me san marinon
rumunet vetem 1-0 me ishujt faroe
nuk eshte lehte te mposhtet malta po trajneri e kishte studiu mire skemen e maltes e prandaj na dha kete fitore historike.
ne hungari do fitojme me siguri pasi hungarezet nuk eshte se kane ndonje ekip te frikshem
portugezet i mundi danimarka qe eshte me keq se ne
pse mos ti mundim ne
ne shqiperi e mundim danimarken 100%
endrra po na realizohet
du te jem optimist te jetoj me fitoren historike ndaj maltes
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 12 Sep 2008 , 03:53

KE FOL BUKUR GOLDIAN.

NDOSHTA FRIKE HUNGAREZET NUK NA KANE POR MENDOJ SE JENA MA NALT SE ATA.

KURSE PER SHKELZENIN QE KISHTE THAN MA PERPARA QE KENA FITU VEC ME MALTEN ,MUND TI THEM QE EKIPI I LEHTE TE NXJERR MA SHUM PUNE,DHE I THEM QE SKUADRAT E FORTA I BAJM ME DHI NE BREKE,SIDOMOS NE SHQIPERI.

FITUAM ME GREQINE ,FITUAM ME RUSINE E GUD HBIDING NE SHKODER,NA IKU FITORJA NGA DURT ME HOLLANDEN E NDERSHKUM NE FUND,BARAZUM NE BULLGARI,HUMBEM 3 PIKESHIN PERSERI ME BULLGARINE POR NE SHQIPNI DUKE HUMB PENALLTINE NE FUND TE NDESHJES,KENA LUJT MIRE ME GJERMANINE NESE IU KUJTOHET ,NA MOHUAN PENALLTINE NE AMSTERDAM,DHE SHTYLLA E CUURIT NUK HYRI NE PORTE NE AMSTERDAM ARENA,PRA MENDIMI JEM,NDERRSHKONA NGA SKUADRAT E VOGLA ,DHE LOZIM MIRE ME SKUADRAT E MEDHAJA.

ASHT NJI MENTALITET I VJETER QE DUHET NDRYSHU.

BESOJ QE KJA SHQIPNI ASHT NJI SHQIPNI KOMPLET TJETER,KU DHE SKEMA E LOJTAREVE KA NDRYSHUSHU SHUM LOJEN,DHE ME VJEN SHUM MIRE QE ARI HAN SHKON SHUM MIRE EDHE ME LOJTARET ,DHE ME VJEN MIRE QE E NDIGJOJN QA THOTE,KU ASHT KOPLET E KUNDERTA ME BARIQIT ,KU LOJTARET NUK LUJTEN VETEM QE TA HEQNIN .

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Fri, 12 Sep 2008 , 05:20

KOMBETRAJA SHQIPTARE KA NDRYSHU SHUME KETO 10 VJET E FUNDIT N,Q,S PARA 10 VITESH U BATE FJAL QE MAS MU RENDIT NE VENDET E FUNDIT, SOT FLASIM PER KUALIFIKIM. :lol:
ME BEHET QEFI QE KUR ZBRESIM NE FUSHE LUAJM SI TE BERABART ME SHUME SKUADRA TE FORTA EVROPJANEE E VETMJA GJE QE NA KA MUNGUAR KA QENE EKSPERIENCA, QE MENDOJ KETO VITET E FUNDIT JEMI DUKE E FITU, DHE SIMJET N,Q,S KEMI EDHE PAK FAT MUND TE ARRIM NDONJE VEND NE MAJE... :lol:
DUHET PRANU SE GJATE EDICJONEVE TE KALUARA KEMI PAS SHUME NGRITJE DHE ZBRITJE D,M,TH NUK KEMI ARRIT ME E MBAJT RRITME TE LARTA DERI NE NDESHJEN E FUNDIT.
KETE HERE GJERAT JANE NDRYSHE KOMBETARJA ESHTE RINOVUAR ME LOJTAR TE RI SHUME TE MIRE QE MUND TE BEJNE DIFERNCEN NE SHUME NDESHJE SI NGA ANA FIZIKE TAKTIKE DHE TEKNIKE.
PER SA I PERKET MALTES KJO ESHTE E 3 HERE RRADHAZI QE E MIJME 3-0 NE TIRANE.
DUKET SE JA KENA MARR DOREN.. :lol:
SHPRESOJ QE TJA MARRIM DOREN EDHE PORTOGALIS,SUEDIS,E DANIMARKES.

FORCA SHQIPNIA!!!!!!!!!!!1
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 12 Sep 2008 , 13:03

Mendoj se nuk asht ne rregull me abuzu me temat e kombetares per tema "jo-kuqezi": psh. te fokusohet tema tek antare te caktum, apo tek tranieri HOLLANDEZ.

Konkretisht: Tema "Shqipri-Malte" u kthy ne temen "Pjalmi dhe parashikimi i tij per ndeshjen" dhe kam deshir qi kjo mos te perseritet prap. Une e du kyt forum shume dhe nji nder arsyet asht se batutat nuk mungojne, por nqs perseritet pa pushim "gjenialiteti per gjetjen e rezultatit" etj i humb lezeti dhe qellimi temes, ku ne plan te pare duhet te jete ecuria e KUQEZINJVE. Per gjetjen e rezultateve mund te hapet nji teme tjeter-mendoj.

Per sa i perket tranierit hollandez, mendoj se rezultatet do te tregojne se sa i mire eshte. Nqs Hani do ket rezulatete te mira te siguroj ty Pjalmi se te tane do ta vleresojme, megjithate ai NUK ESHTE TRANIER HOLLANDEZ POR TRANIERI KUQEZI dhe epiteti i fundit duhet te mbizoteroje.

Sa per ndeshjen e rradhes kunder Hungarise, uroj dhe shpresoj per nji rezultat pozitiv- barazim ose fitore, megjitahte rezultat me te vertete pozitiv do te ishte vetem fitorja, sepse Era Baric tregoi se barazimet e shumta njipikshe nuk na cojne kerkund.


PS: Shpresoj qe me kyt shkrim te mos hapen polemika te panevojshme por ti sherbejne tmires te forumit.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 12 Sep 2008 , 13:11

GOLDIAN wrote:kurse ne viene ku ndodhet miku im man in redblue hungarezet skane aspak shprese biles shpresojne mos te degjenerohen

ti tregojme cristiano ronaldos me shoke se lala skela haxhi etj jane e ardhmja e futbollit boteror
forca shqiperia
krenar qe jam shqiptar
ku me i gjet une hungarezt ne Vjene, jan zhduk te tane prej friket, une thashe mos jan arratis ne pyjet e klagenfurtit...

haxhi nuk asht ma ne komebtare, po mos harro kena fitu Ansi Agollin...

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Fri, 12 Sep 2008 , 21:34

deshira jeme asht qe te marrim nje fitore me hungarezet dhe nje barazim me portogezet.

ne kto 2 ndeshje do testohet kombetarja jone. nese marrim 4 pike ne keta dy ndeshje mandej duhet than me plot goje qe jena konkurent kryesore per kualifikimin.

nje parashikum e vogel nga une

Hungari Shqiperi 1-2
Portogali Shqiperi 1-1
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Fri, 12 Sep 2008 , 22:06

Cdo shqiptar ka qef mi pa shipnin ne 2010 ne afrik,perkrah ajkave te futbollit botnor,por duhet te jena pak ma rrealista.Futbolli jon ka ecje perpara por futbolli europjan ka ec dhet her ma shum se na.Ne qoft se ne na shkon mendja nji her me marr nji barazim ne portogali,portugezet mendojn me rregullu golaverazhin me ne,sa her mendojn ata ma shum se na per me fitu.Inshalla dalin fjalet e Fpjalmit apo te ndonji tjetrit.Un du qe te jem i gabum per kte qe tham.
Un jam i knaqun me xan vendin e tret ne grup,qe i takon me lan nji ekip te fort mrapa.
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Fri, 12 Sep 2008 , 22:29

Intervista e trainerit ton mas ndeshjes me malten ishte,futbollistat me dolen nga varianti i lojes qe ju kam dhan,mu me len shum me dyshu kja fjal.
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 12 Sep 2008 , 22:51

sportisti shkodran.asht shum normale qe tranieri me than qe nuk lujten si thash un.mendoj se kur tranieri ta thote ne sy ,asht shum ma mire.

the ma perpara qe portogalia don me rregullu golavarazhin me ne.

nuk me pelqen aspak se pse e the kete megjithate ti ke mendimin tand.

me rregullu golavarazhin do te thote me ma gola shum me shqipnine apo ja,a e the njashtu apo ja.lol
shum gabim sportisti shkodran.po te kishim ken 10 vjet ma perpara edhe do na kishin ba ,por sot nuk mendoj keshtu.

hungari shqipni 0-1

portogali shqipni 0-0.

maje mend sportisti shkodran.

sportisti shkodran .nese ma fal barazimin ne portogali ,do ta veja nji bast pa frike me ty.

80 perqind e ke te fitume ,e un po shpresoj te njaj 20 perqindsh.

nese te ban zemra vene,jo per gja por the portogalia don me rregullu golavarazh .nese je kaq i sigurt qe fiton portogalia ma fal nji barazim dhe fitoje bastin. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ja per gja por provoje.lol

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 13 Sep 2008 , 00:15

portugezet se kane mendjen tek ndeshja me suedine por tek ajo me shqioperine
ma frike na kan ne ne portugali se suedine ne suedi
i lumte ari hanit qe po na ban krenar

me hungarine e kena ndeshje vec per golavarazh
tre piket jane te sigurta
une them 1-3
hungarezet fitojne pjesen e pare
ne te dyten arie han si mjeshter qe asht ben zevendesimet e duhura
nxjerr bogun e fut salihin
qe shenon dy here
dhe ne fund ne te 92 shenon elvin beqiri
harrone hungarine te mendojme per portugaline
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 13 Sep 2008 , 15:47

TE LUMT GOJA GOLDIAN ,POR NUK MENDOJ SE DO BAJM SHUM ,POR DO ISHA I GEZUM ME NJI 1 ME 0.JAM I SIGURT QE NUK DO HAJM GOL .BARAZIMI ASHT HUMBJE PER MU.

PER ME KRYESU PRAP GRUPIN E ME KEN PRETENDENT DUHET VEQ NJI 3 PIKESH E DO ISHA I GEZUM ME 1 ME 0.

DUKE MARR 3 PIKESH PORTOGALIA SUEDIA OSE DANIMARKA DO LAJN PIKE E MUND TE SHKEPUTNA SHUM.

DANIMARKA ASHT FAVORITI KRYESOR ME DAL PREJ GRUPIT ,E U PA ME FITOREN NE PORTOGALI.DANIMARKA I RRAH TE DYJA SUEDI E PORTOGALI BASHK ,E KJO DO TE NA JAPIN NJI MUNDESI ME PRETENDU PER VEND TE DYTE ,E PER ME XAN VEND TE DYTE DUHET QE PORTAGALISE SUEDISE DHE DANIMARKES QE E KENA SHUM TE VESHTIRE ,PER ME MUJT ME I MARR PIKE OSE ME DAL JEK E JEK ME KETO 3 SKUADRA ,TE PAKTEN ME SUEDINE DHE PORTOGALINE.


SUEDIA DHE PORTOGALIA DO LAJN SHUM PIKE ,DHE NESE NE DO DALIM JEK E JEK ME KETO 2 SKUADRA MUND TE JENA PRETENDENT PER VENDIN E PARE.

Post Reply