SHQIPERI ___MALTE WOLD CUP AFRIKA 2100

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

SHQIPERI ___MALTE WOLD CUP AFRIKA 2100

Post by fpjalmi » Sun, 07 Sep 2008 , 06:12

TE MERKUREN SHQIPNIA DO LOZIN ME MALTEN ,DHE TE GJITHE E KANE MENDJEN ATY.NJI LOJE E BUKUR DHE PREMTUESE ME SUEDINE ,I JEP CDO TIFOZIT SHQIPTAR SHPRESEN E FITORES OSE SHPRESEN E FITORES ME ZOR KUNDER MALTES ,KU PER HERE TE PARE DO SHOHIM VETEN ME 75 PERQIND ,DUKE THYER RREKORDIN E HISTORISE ,DHE KEMI MUNCINE QE ME 75 PERQIND TE JEMI PER HERE TE PARE NE VENDIN E PARE TE GRUPIT.

MENDOJ SE CDO SKUADER DO TA KETE SHUME TE VESHTIRE TE PERBALLET ME SHQIPNINE ,E CILA ASHT SHUME LART ME KOHEN E BRIGELIT DHE TE BARIQIT ,DUKE FUTUR NE SHQIPERI PER HERE TE PARE STILIN E HAPUR HILLANDEZ ,DHE ME LOJEN QE PASHE SOT ,ME GJITHE ZEMER MUND TE THEM QE NUK KAM FRIKE AS CHRISTIANO RONALDON ,KU SHUME SHPEJT DO E SHOHIM ,QE DO JETE DESHTIMI I DYTE ,SI ME IBRAMOVICIN ,DHE E THEM PERSERI ME GJITHE ZEMER QE KENA SHANSIN MA TE MIRE PER TE BA BA MREKULLINE ,


DHE MREKULLIA PO VJEN VETEM NGA NJE YLL I BOTES SI LOJTARE DHE SI TRANIER ,ARI HAN ,KU MERITA E TIJ ASHt E PA DISKUTUESHME DHE E THEM ME 100 PERQIND QE E KISHA FRIKE PORTOGALINE ,KURSE TASHTI NUK E KAm ma .te merkuren mund te shohim shqiperine tone ne vendin e pare ,me 75 perqind ,nese fiton kunder maltes dhe mendoj se do fitojm me zor .



Ghithmone shqipria asht anderru prej shqiptarit qe te jete nji ekip i forte dhe kurr shqiperia nuk ia ka arrit.Duke fillu qysh sot ,dhe duke pa ndeshjen e mrekullueshme qe kjo shqipni lujti sot mund te them se asht edhe ma lart se koha e brigelit dhe e bariqit,dhe me lojen fantastike qe kena zhvillu me nje nga skuadrat ma tre mira te botes e cila ka dale 11 here finaliste e boterorit ,dhe kjo asht Suedia e cila deshtoj nga stili i zgjuar i Hari Han,ku me stilin e hapur hollandez ku cdo njeri mund ta shikoje e mund ta kuptoje fare hapur ,qe ky hari han ,ka formuar Hollanden e vogel te ballkanit,duke quar Shqiperine nder majat ma te mira qe ka ken ndonje here ,ku duket shume hapur ,qe mbrojtja ka ndryshu 100 perqind ,me lojtare gjate ,qe kurr ma perpara nuk i kena pa,dhe me pasime te bukura dhe te sakta ,

dhe mund te themi 100% qe SHQIPNIA ,po ban stilin hollandez ,qe po punon perfect ,dhe ndeshja e sotme asht ndeshja me e bukur qe kam pa ndonjehere ,ku Shqipnia u pa fare qart qe asht ne nivelin e suedesve ,dhe merita kryesore dihet ,ASHT ARI HAN i cili edhe pse nuk zhvilloi miqesiore nga perjaSHTIMI i shqipnise ,dhe edhe pse ka zhvillu vetem 2 miqesore ,ku te tjerat kane zhvillu nga 6,perseri taktika e tij po tregon se asht me te vertetew nje tranier i madh,i cili vetem me 5 dite stervitje ,seleksionoi lojtaret ma te mire qe e meritune,dhe puna e tij po ecen si kurr ma mire ,dhe ndeshjen tjeter ,mund te jemi edhe ne vend te pare ,sepse 3 pikeshi asht mese i sigurt me malten.


kurr nuk kena ken ma mire ,dhe me vjen keq qe nuk e kena pas me kohe kete nenkampion botet ,por tashti erdhi dhe dita e shqipnise,ku shihet qarte se ne ndeshjen e dyte fitorja do te merret me zori ,dhe mund te jemi per here te pare ne vendin e pare ne grup,dhe kja nuk asht nji anderr por asht nji realitet qe na e HARI HAN,DHE MENDOJ SE DO JEMI PRETENDENT PER TE DALE PER HERE TE PARE NE HISTORI NGA GRUPI.

KETE RRADHE E KA MALTA DHE ME SIGURI ,QE PORTOGALIAN NUK DO TE MARRIN PIKE NE SHQIPNI DHE MENDIJ QE FATIN E MALTES TA KETE EDHE PORTOGALIA.

JEMI ME TE VERTETE NE MAJAT MA TE NALTA TE HISTORISE SHQIPTARE

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 07 Sep 2008 , 06:37

them se do jete nje fitore e pastert per ne.

SHQIPERI-Malte live nga supersport1
ora 20-45

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 07 Sep 2008 , 12:07

MOS TA NENVLERESOJME
NJAT DESHIROJ UNE
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 07 Sep 2008 , 12:43

GOLDIAN wrote:MOS TA NENVLERESOJME
NJAT DESHIROJ UNE
jo jo nuk duhet nenvlersu malta se une a pash pak ndeshjem malta me portogalin. nuk e ka meritu me humb me at rezultat. pjesa e pare kan lujt te barabart me portogezet, vetem ne fund te pjeses se pare e hangren at outogol pa dashje
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 07 Sep 2008 , 16:25

Besoj se Shqipnia ska me e nenvlersu ndeshjen, si edhe ka me ja arrit qellimit me marr 3 pikt :)
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 07 Sep 2008 , 22:25

edhe bashkohem me mendimin tand admin.do fitojm me zor ,sepse kena zogun ne dore.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Mon, 08 Sep 2008 , 22:32

simbas tranierit han skema do jete ndrysh kunder maltes ku pritet te luajne 2 sulmues.

nuk dihet akoma se kush do te luajn pasi jane bogdani berisha kapllani dhe salihi,dhe akoma nuk asht ba zyrtare se kush do te luajn qe nga minuta e pare.

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Tue, 09 Sep 2008 , 05:26

Te ket lujt sa te dush Malta bukur me Portugaline.
Ba mas me fitu edhe me Malten, t'shkojne e t'lujn ping pong se per futboll s'bajne ma.

Asht marre me diskutu Malten, nese je nje ekip qe pretendon permiresim.

Na shkaj tan jeta tu u knaq me barazime 0-0, as me gola ja.

Barazimi me Suedine ishte arritje, ndersa fitorja me Malten asht detyre, dhe po nuk e moren, kot qe lujne ma futboll.

shkelzenhasanaj
Antar
Antar
Posts: 29
Joined: Sat, 29 Mar 2008 , 19:22

Post by shkelzenhasanaj » Tue, 09 Sep 2008 , 11:31

Edhe une jam plotesisht dakort me parafolsin, qe Shqiperia e ka per detyre te fitoje, saper formazionin dhe konkretisht sulmin, une per vehte jam qe te luajne berisha-kappllani, salihi eshte i lodhur, bogdani nuk ben per ate pune, dhe nuk e di se si nuk ka turp kur thote qe loz ne nnej kampionat ku lot ronaldinjo, ai me te vertete ben pjese por me luajt jo, ai edhe tek livorno, gjithmone ne stol, tek chievo as nuk e fusin asnje minut, qe jane skuadra te fundit ne tabelle, dhe nuk mund te krahasohen me milanin, juve, inter, lazio, roma, fiore, etj.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 09 Sep 2008 , 15:53

Per here te pare nje tranier i kombetares shqiptare thote.mund te arrijme vendin e dyte dhe mund te kuakifikohemi ne boterorin e afrikes.

keto jane fjalet e han ne gazeten panorama ,dhe ajo thote se brigel kur u pyet nese shqiptaria mund te kualifikohet ai tha asht 1 me 100 perqind ,kurse tranieri hollandez thote ,mund te kualifikohemi.

ne shtypin hollandez ai tha qe shqiperia ka lojtare te mire dhe me cilesi ,dhe skuadra qe ai ka m,a frike asht portogalia ,ku suedine malten dhe hungarine i ven mbas shqiperise ,dhe thote.

nese danimarka portogalia dhe suedia mund te lene pike me njera tjeten ,atehere shqipria do perfitoje dhe e thote me besim ne vetvete qe shqiperia mund te zere vendin e dyte ,dhe thote qe do mundohemi qe te mbledhim sa ma shume pike te jete e mujtun,dhe do bajm cesht e mujtun qe shqiperine ta kualifikoj per here te pare ne boteror .

per mendimin tem ,une kam shum besim se do ia arrijme kualifikimin.

formacioni i skuadres qe do lujm me malten do jete

beqaj dallku cana curri vangjeli lala bulku duro skela hyka bogdani

ma mire lexojeni vete tek panorama sport me ket link

http://www.panorama.com.al/panoramasport.pdf

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 09 Sep 2008 , 15:54

PARA SHQIPNIA

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Post by kuqeblu4ever » Tue, 09 Sep 2008 , 17:07

Pershendetje

E lexova ca kishte than Arie Haan dhe tham asht arritje qe ne me marr guximin me ba kete lloj prononcimi per kualifikim ne Boteror. Jo se nuk kena shanse se Danimarka e Hungaria nuk jane te paperballueshme aq ma teper qe Danimarka nuk asht ajo e viti 92 me Laudrup qe doli dhe kampione Europe por shume larg ketij niveli dhe ne natyrisht do shfaqim ambicjet tona. Por nga ana tjeter me duket pak eufori nga ana e Arie Haan si dhe nje forme vetereklamimi ne shtypin Hollandez, megjithate ishalla i realizohet objektivi se deshira me e pa njehere shqiperine ne nje kampionat boteror eshte shume e madhe.
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 09 Sep 2008 , 17:13

po nese shqipnia do kualifikohet per ne boterorin 2010 ne afrike qa do te thoshit ju qe jeni kundra meje :lol: :lol: :lol: :lol: .une e di se shume tifoza dhe anetare ne forumin vllaznia mendojn si un se shqipnia do kualifikohet ,por shumica nuk e ka ne zemer dhe ala jena me ate stilin e vjete qe na len shum mbrapa ,por sot iu garantoj se shqipnia asht shum nelt dhe stili fantastik i hanit do ta qojn edhe ma nelt.



e filluam mire kur ishte brigeli dhe fituam me kampionet e eurpes greqine ,por vetem kjo mendohet nga ai pasi ndeshjet qe shqiperia beri brapa pasi fitoi me greqine ,te gjitha i bani humbje ,duke na mujt edhe skuadra ma e dobt e grupit mrend ne shqipni dhe asht i vetmi tranier qe ka mbledh 13 pike per here te pare ne historine ew shqipnise dhe mendoj qe jane shum pak per nje kombetare si ne te kemi aq pike me tifoze aq te mrekullueshem qe e mendojne qe shqiperia do shkelqeje nje here ,dhe ne keto momente jena shume afer ,dhe mendoj se zoti do jete me ne ,dhe kam deshire qe atyre pleqve qe kun kan ken te ri dhe kur kan pas nje deshire qe shqipnia te kualifikohet nje here dhe kurr nuk e kan pare ,dhe kjo asht arsyja qe une kam shum deshire qe shqipnia te kualiofikohet qe atyre njerezve qe jan te moshum ti plotesohet deshira.



gjithmone kam than.shqipnia kurr nuk do te kualifikohet nese nuk do te kete nje tranier hollandez ,dhe kam than me vehte ,nese do e kete nji tranier hollandez ,atehere do kena shume sahpresa ,,dhe ky moment erdhi dhe jam shum optimist qe shqipnia me kete tranier do kualifikohet .

rekordi i pare per hari han .

nese hari han ne ndeshjen e dyte do fitojn si tranier me shqipnine,do jete i vetmi tranier ne shqipni qe ka fitu ne 2 ndeshje 4 pike ,

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 09 Sep 2008 , 17:22

rekordi i pare per hari han .

nese hari han ne ndeshjen e dyte do fitojn si tranier me shqipnine,do jete i vetmi tranier ne shqipni qe ka fitu ne 2 ndeshje 4 pike


,dhe nuk mbaron ketu sepse mund te arrihet edhe nje rekord tjeter.

shqiperia kurr ne ndeshjen e dyte ne historine e saj nuk ka zan vendin e pare ose te dyte ,dhe perseri do jete nje rreekord per hari han nese portogalia do barazoj kurse ne te fitojme 3 me 0 me malten dhe padiskutim qe do jena ne vendin e pare ,por edhe ne te dytin do te ishte perseri nje rrekord

dhe sot shqiperia duke shume afer kesaj endree ,sepse portogalia nuk do ta kete te lehte por dhe as suedia nuk do ta kete te lehte kurse ne e kemi shume te lehte per te dale ne te parin ose ne te dytin ,dhe kuptohet nga te gjithe se sa afer shansi esht me ne , dhe te gjith themi,vetem fitore me malten.

forza nana shqipni

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Post by kuqeblu4ever » Tue, 09 Sep 2008 , 17:27

fpjalmi wrote: nese hari han ne ndeshjen e dyte do fitojn si tranier me shqipnine,do jete i vetmi tranier ne shqipni qe ka fitu ne 2 ndeshje 4 pike ,
Van fpjalmi :lol: me ca maj mend edhe Brigel pat fitu ne 2 ndeshje 4 pike, me Rusine ne Shkoder 3 pike edhe mbas 4 ditesh me Irlanden ne Tirane barazim 0 me 0.
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 09 Sep 2008 , 17:36

ASHT FANTASIKE KUR NJE TRANIER TE JEP ZEMER DHE THOTE DO KUALIFIKOHEMI,DHE ASHT HERA E PARE QE NJE TRANIER SHQIPTARE THOTE KETO FJALE.

TRANIER BRIGEL VJEN NE SHQIPERI DHE THOTE ,ASHT E PA MUJTUN ME U KUALIFIKU DHE DO SYNOJ TE JEM SA MA AFER VENDIT TE DYTE ,KURSE TRANIERI I DYTE BARIQ PREMTON ,DO LUFTOJM PER KATER VENDET E PARA ,DHE NUK IA ARRIN DUKE MARR MA PAK PIKE SE BRIGEL.


KURSE TRANIERI HARI HAN I PYETUR NGA GAZETARET ,A DO TE KETE SHQIPNIA SUKSES ME JU ,DHE AI PERGJIGJET.

NESE PRISNI QE SHQIPNIA TE DALE KAMPIONE BOTET ,ATEHERE DO KTHEM MBRAPSHT QE TANI ,DUKE LENE TE KUPTOHET SE KA ARDHUR PER KUALIFIKIM

DY DITE PARA SE TE LUAJE SHQIPERIA ME SUEDINE THOTE ;
ATA KANE IBRAMOVIC ,POR UNE DO TE BAJ BRAZILIN DHE NUK DO TA LA ATE LOJTARE TE M,ARR FRYME ,DHE FJALA E TIJ DOLI ,DHE ASHT NJE SUKSES I TIJ ,DHE NUK THOTE SE JEMI MIRE DHE PYETET PERSERI NGA GZETARI .

A MENDONI QE SHQIPERIA ESHT MIRE TASHTI QE BARAZOI ME SUEDINE,DHE AI ,DHE AI JEP NJE PERGJIGJE SHUME TE SQUT DHE THOTE

DO E SHOH NE 2 DY NDESHJET E ARDHSHME SE CFARE REZULTATI DO MARRE SUEDIA ,DHE ATEHERE MUND THEM NESE SHQIPERIA ESHT MIRE APO JO

DHE KJO ASHT NJE PERGJIGJE FANTASTIKE KU KURR NUK E KAM DEGJU NGA TRANIER I HUJ OSE VENDAS SHQIPTARE.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 09 Sep 2008 , 17:41

E LEXOVA NE INTENETIN ANGLEZ PARA 2 DITESH QE HANI ASHT TU THY 2 REKORDE .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 09 Sep 2008 , 17:48

KUQ E BLU FOREVER THOTE
Van fpjalmi me ca maj mend edhe Brigel pat fitu ne 2 ndeshje 4 pike, me Rusine ne Shkoder 3 pike edhe mbas 4 ditesh me Irlanden ne Tirane barazim 0 me 0.
_____________________________________________________

PRGJIGJE

NUK THASHE NESE BRIGEL NUK KA FITU NE DY NDESHJE 4 PIKE ,POR NUK KA FITU NE 2 NDESHJET E PARA 4 PIKE ,DHE MOS HARRO ,NUK KA LUJT ME RUSINE NDESHJEN E PARE ,POR ME GREQINE :lol: :lol: :lol:

MENDOJU PAK SE NDESHJEN E DYTE E HUMBEM

UNE PO FLAS PER 2 NDESHJET E PARA QE BRIGEL MORI 3 PIKE ,KURSE HAN PO MERR 4 PIKE .

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ,

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 09 Sep 2008 , 18:02

shikoni artikullin e sport ekspres ,cfare thote ky tranier 6 ore para se te filloj ndeshja

ibra eshte shum i forte ,por une do bej brazilin ,,,,,

kurse tjetra stilet qe nuk do ta lene ibren te marr fryme ,po as anderson ,dhe ia arriti qellimit .

kurse tjetra.
ne ndeshjen e pare me kinen u ndesh me brazilin dhe rezultati perfundoi 0 me 0 dhe thote ishte histori per pupullin kinez ,dhe suedia luan me bluza te verdha si brazili ,dhe asht hera e dyte qe e filloi me bluza te verdha por ma mire lexojeni ma posht.

http://www.sportekspres.com/lajm.php?idt=9259

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 09 Sep 2008 , 23:19

shqiperi malte 3-0

Post Reply