Kupa Botes 2010 Shqiperi Suedi

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Fri, 05 Sep 2008 , 13:26

per mendimin tem hajm 10 gola nqs vangjeli man Ibran.krosi ma i thjesht do te jet gol se vangjeli nuk asht i fort fizikisht.shpresoj qe ta mbaj Curri(besoj me i pershtatshmi qe kena) dhe besoj qe nja nga Cana ose Lala kan mu lujt ma i terhequn per me ndihmu Currin me shok.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 05 Sep 2008 , 16:27

Per mendimin tem Vangjeli nuk ban per me majt Ibren se:
1. Asht i dobt fizikisht.
2.Nuk asht mrojts qendret.Ju po flisni per Ibren e nuk po e permend kush Larsson, por une e kam edhe ate shume frik. Asht i shpejt, dinak, kam frig se do te jet shume i veshtire me u majt....

shkelzenhasanaj
Antar
Antar
Posts: 29
Joined: Sat, 29 Mar 2008 , 19:22

Pershendetje

Post by shkelzenhasanaj » Sat, 06 Sep 2008 , 15:20

Ju kerkoj te falun, se me te vertete nuk e dija, e bana pa vetedije, qa duhet me ba per me me fal kesaj rradhe :roll: :roll: :roll: :roll: .. urime shqiperise

julianos
Antar
Antar
Posts: 47
Joined: Thu, 08 Nov 2007 , 20:47
Location: france

Post by julianos » Sat, 06 Sep 2008 , 16:41

o mondi mor ta marrsha na e ven neshjen me e pa te tv vllaznia se nuk kam ku me e pa ban diqa kush te munet
VLLAZNIA KAMPIONE.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 06 Sep 2008 , 17:24

julianos shiko pravite mesazh
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 06 Sep 2008 , 17:25

une po shkoj me pa ndeshjen ne TV tash ja kalofsh mire, dhe ishalla don zoti dhe fitojm


forca forca shqiperia
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 06 Sep 2008 , 17:28

Besoj se ndeshja ka me u trasmetu edhe tek Fkvllaznia.
Jam tu u marr me lidhjen por deri tesh nuk punon shume mire sepse nuk e kam linjen e shpejt ..... :cry:
Nqs asht ndoj njeni qe ka linje te shpejt mundet me m'ba za edhe ti tregoj se si me e lidh edhe per te tjeret.
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Pershendetje

Post by Admin » Sat, 06 Sep 2008 , 17:29

shkelzenhasanaj wrote:Ju kerkoj te falun, se me te vertete nuk e dija, e bana pa vetedije, qa duhet me ba per me me fal kesaj rradhe :roll: :roll: :roll: :roll: .. urime shqiperise
Nqs den per me te fal duhet qe me fitu sonte Shqipnia :lol: :lol: :wink:
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 06 Sep 2008 , 17:36

Admin wrote:Besoj se ndeshja ka me u trasmetu edhe tek Fkvllaznia.
Jam tu u marr me lidhjen por deri tesh nuk punon shume mire sepse nuk e kam linjen e shpejt ..... :cry:
Nqs asht ndoj njeni qe ka linje te shpejt mundet me m'ba za edhe ti tregoj se si me e lidh edhe per te tjeret.
admin

TV justin e jep me nje kanal kosovare RTK TV po ashtu edhe seealbanian ne TVSH por nuk e di nese ato do i lidhin kanalin toksor direkt...
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 06 Sep 2008 , 18:07

Ja une per vedi besoj se e shaf pa thashe me e dhane per te tjeret.

Sdq me siguri tek Tv Vllaznia ka me e dhan , duke kliku tek Tv1 ose edhe tek Tv4

Hajt ishalla me nji fitore.
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Shqiperi - Suedi Live

Post by Admin » Sat, 06 Sep 2008 , 18:28

Ndeshjen mundeni me e pa live edhe tek Fkvllaznia Tv duke kliku tek Tv3 Tv4, noshta edhe tek TV1 ....

Shikim te kandshem e ishalla me nji fitore.

Image
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 06 Sep 2008 , 21:20

Shqiperia barazon me Suedine ne “Qemal Stafa”


Trajneri holandez Arie Han ka regjistruar barazimin e pare me kombetaren shqiptare. Kuqezinjte kane barazuar 0-0 me kombetaren e Suedise, ne ndeshjen e pare te vlefshme per eleminatoret e boterorit te ardhshem Afrike 2010.

Trajneri holandez Arie Han ka regjistruar barazimin e pare me kombetaren shqiptare. Kuqezinjte kane barazuar 0-0 me kombetaren e Suedise, ne ndeshjen e pare te vlefshme per eleminatoret e boterorit te ardhshem Afrike 2010.

Shqiptaret kane bere nje paraqitje te mire. Si ne pjesen e pare ashtu dhe ne te dyten ata jane treguar ne lartesine e duhur ne sulm edhe ne mbrojtje. Lojtaret me te spikatur kane qene portieri Beqaj i cili priti disa goditje te rrezikshme ne porte, si dhe Hyka, i cili vuri disa here ne veshtiresi mbrojtjen suedeze.

Megjithate, kuqezinjte nuk i kane konkretizuar si duhet sulmet e tyre ne porten kundershtare dhe per pasoje s’ arriten te shenonin. Nga ana tjeter edhe suedezet jane paraqitur te rrezikshem, por nuk kane arritur te kthejne ne gol sulmet e tyre.

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Sun, 07 Sep 2008 , 05:25

Na shkaj tan jeta tu u knaq me barazime.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 07 Sep 2008 , 06:01

Ghithmone shqipria asht anderru prej shqiptarit qe te jete nji ekip i forte dhe kurr shqiperia nuk ia ka arrit.Duke fillu qysh sot ,dhe duke pa ndeshjen e mrekullueshme qe kjo shqipni lujti sot mund te them se asht edhe ma lart se koha e brigelit dhe e bariqit,dhe me lojen fantastike qe kena zhvillu me nje nga skuadrat ma tre mira te botes e cila ka dale 11 here finaliste e boterorit ,dhe kjo asht Suedia e cila deshtoj nga stili i zgjuar i Hari Han,ku me stilin e hapur hollandez ku cdo njeri mund ta shikoje e mund ta kuptoje fare hapur ,qe ky hari han ,ka formuar Hollanden e vogel te ballkanit,duke quar Shqiperine nder majat ma te mira qe ka ken ndonje here ,ku duket shume hapur ,qe mbrojtja ka ndryshu 100 perqind ,me lojtare gjate ,qe kurr ma perpara nuk i kena pa,dhe me pasime te bukura dhe te sakta ,dhe mund te themi 100% qe SHQIPNIA ,po ban stilin hollandez ,qe po punon perfect ,dhe ndeshja e sotme asht ndeshja me e bukur qe kam pa ndonjehere ,ku Shqipnia u pa fare qart qe asht ne nivelin e suedesve ,dhe merita kryesore dihet ,ASHT ARI HAN i cili edhe pse nuk zhvilloi miqesiore nga perjaSHTIMI i shqipnise ,dhe edhe pse ka zhvillu vetem 2 miqesore ,ku te tjerat kane zhvillu nga 6,perseri taktika e tij po tregon se asht me te vertetew nje tranier i madh,i cili vetem me 5 dite stervitje ,seleksionoi lojtaret ma te mire qe e meritune,dhe puna e tij po ecen si kurr ma mire ,dhe ndeshjen tjeter ,mund te jemi edhe ne vend te pare ,sepse 3 pikeshi asht mese i sigurt me malten.kurr nuk kena ken ma mire ,dhe me vjen keq qe nuk e kena pas me kohe kete nenkampion botet ,por tashti erdhi dhe dita e shqipnise,ku shihet qarte se ne ndeshjen e dyte fitorja do te merret me zori ,dhe mund te jemi per here te pare ne vendin e pare ne grup,dhe kja nuk asht nji anderr por asht nji realitet qe na e HARI HAN,DHE MENDOJ SE DO JEMI PRETENDENT PER TE DALE PER HERE TE PARE NE HISTORI NGA GRUPI.

KETE RRADHE E KA MALTA DHE ME SIGURI ,QE PORTOGALIAN NUK DO TE MARRIN PIKE NE SHQIPNI DHE MENDIJ QE FATIN E MALTES TA KETE EDHE PORTOGALIA.

JEMI ME TE VERTETE NE MAJAT MA TE NALTA TE HISTORISE SHQIPTARE

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 07 Sep 2008 , 06:47

fpjalmi ja ja ska gja edhe pak nan maje me dal jena te knaqun :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 07 Sep 2008 , 08:37

Miri.portogaia e vendit te pare e ka me danimarken,, e suedia e ka me hungarine,kurse shqipnia e ka me malten.

e di qe danimarka do tia marrin piken portogalise ,kurse hungaria thojn qe asht shum e fort ,dhe shpresojm ti marrin pike ose fitore suedise qe do te thote shqipnia ne vend te pare.kam qef qe portogalia me lan pike ,dhe suedia me lan pike ,por sidoqoft ,edhe nese te dyja fitojn ,perseri e kena nji vend te dyte se sban,veq duhet se sban me fitu me malten.

nuk do te ishte as vendi i dyte keq ,sepse as ne vendin e dyte ala nuk e kena gezu. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jena shkelqyshem,dhe barazimi qe morem na dhe shum vlera.

kam qef me turpnu portogaline ne shqipni.

jepi shqipni se je tamam ashtu siq kena enderru.

LONG LIFE ALBANIA

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 07 Sep 2008 , 12:00

me at qe pash une nuk ishte ndeshje e nivelit te nalt te dyja skuadrat kan lujt si te barabarta dhe me frige. gabimi jon ma i madh asht qe kena lujt vetem me nje sulmuas. per mua lojtari i ndeshjes ishte salihi
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 07 Sep 2008 , 12:06

PJALMI PO TE DREJTOHEM SI VLLA
PRANDAJ SBESOJ SE DO KETE KEQKUPTIME.
se je tifoz hollandez e di por kete euforine tende te teprume dhe te pa bazume se kuptoj.
1 suedia me sa di une nuk eshte 11 here finaliste e boterorit por mund te jete 11 here pjesmarrese.
2 brigeli mori tre piket ndaj rusve kurse hani vetem barazim ndaj suedezve.
po te kishte fitu do isha dakord me ty
3 majat me te larta iarritem kur mundem kampionet e europes ne deshjen e pare zyrtare pas kurorezimit si kampion europe GREQINE.
4 Me malten si kemi piket e sigurta
aq sa i patt mbreme rumania e sukseshme me lituanine anonime.
5 te kalojme malten e te flasim pastaj per portugezet.
TI THUA QE ARI HAAN PO NA BEN TE ENDERROJME QE DO DALIM TE PARET E GRUPIT
JAM KURIOZ TE DI SA ANETARE FORUMI JANE NJE MNEDJE ME TY?????
meqe ti thua keshtu atehere ca do thote austria vllai im pjlami qe me brukner mundi nenkampionet e botes paster 3-1?????????????
ca do thote lituania qe i beri gropen nje skuadre te sukseshme si rumania ne rumani brenda 3-0
ca do thote montenegro qe vetem fati se lejoi te fitonte ndaj bullgareve te berbatov.
apo cdo mendojne cipriotet qe vetem ne fund u munden nga kampionet e botes ne fuqi?????????????????
ca do thone fqinjet tane maqedon qe munden skocine qe beri paraqitje dinjitoze ne kualifikacionet e meparshme???
nese ky barazim i djeshem ketu ne forum interpretohet si gjysma e rruges per ne wm atehere kerkoj falje per ato statistikat me siper .
PJALMI TU DREJTOVA SI VLLA DHE PO E MBYLL SI VLLA PA KEQKUPTIME
UNE ATO REZULTATET ME SIPER NUK I SHPIKA VET PO ASHTU KANE PERFUNDUAR:
SINQERISHT SHPRESOJ MOS JESH OFENDUAR TI APO NDONJHE NGA VLLAZNIT NE FORUM
PRES PERGJIGJE ME ARGUMENTA E JO ME DESHIRA
RESPEKTE
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 07 Sep 2008 , 15:29

Goldi mire se ke ardh naqe ,se na ke ba merak :), Jam dakort me ty,

sma merr mendja se Han per 1 muj i ka studju aq mire lojtaret, sa per me ken rezultativ ...
Une kam pa vetem 30 min e para te ndeshjes e smu duk se Shqipnia ka lujt loje hollandeze.... disa pasime te gabume, mesfushor te c'orientum, si edhe asnji aksion i paster ne grup......

Sdq une e quj pozitive rezultatin, por qe me kete 1 pikesh sjena kerkund per me pretendu me marre pjese ne kupen e botes....
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Sun, 07 Sep 2008 , 15:51

Mendoj se rezultati asht i mire edhe i drejte me ça u pa mram, por kyt rezultat e kena arrite ma shum prej paraqitjes t'keqe t'kundershtarit se prej lojes qe kena ba na.
Loja hollandeze asht gja tjeter. Na nuk kena ba 2 pasime rresht.
Megjithate ti napim kohe trainerit se nuk ka pase si me e ba ekipin me lujt mire tu ba veç nji miqsore me nji ekip ma t'marum se na.

Post Reply