Kupa Botes 2010 Shqiperi Suedi

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Kupa Botes 2010 Shqiperi Suedi

Post by Edmond-Cela » Thu, 28 Aug 2008 , 01:22

burra tashi po fillon grupet per kualifikimin ne boteror, dhe ndeshja e pare per perfaqsuesen ton do jet kunder te medhejve te suedis. si mendoni per kyt ndeshje

une personalisht tham se do i rrahim suedezet. arsyja e pare asht se suedija ka nje skuader shum te vjeter dhe nuk asht ma si suedija e meparshme, po ashtu nuk ma ka mush synin hyc as ne europian.

ja dhe video http://uk.youtube.com/watch?v=0pEBHq8hGIg
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Thu, 28 Aug 2008 , 13:01

edhe un kam besim se mund t'bajm nji ndeshje t'mire me suedin. me fitu nuk e di, por t'pakten nji barazim mund t'a marrim. suedise vetem ibrahimoviç i ka mete. nuk asht pak por ky ne kompeticionet nderkomtare pak here lun mire e me komtaren ban gol nji here n'dy vjet (ishalla vazhdon ishtu) plus nuk asht n'gjendje t'mire fizike

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 28 Aug 2008 , 19:02

Ishalla po e marrin i barazim te pakten.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 29 Aug 2008 , 19:00

edhe un bashkohem me mendimin e mondit.shqipnia do fitoje me suedine.
ne kena tregu shume ndeshje te medhaja me skuadra te medha.
besoj se shqipnia do lozin tamam siq lujtem kunder hollandez ,dhe besoj qe shqipnia do jete shume ma e forte se ajo e brigelit dhe e bariqit ,dhe mendoj qe tranieri han do i japi shqipnise andrren ,kualifikimin per boteror.skuadrat e medha .nuk jan ma te forta siq kan ken dikur.

mendoj se suedise do i japim nji mesim te mire,dhe do i tregojm se kush jena.

mendoj qe shqipnia dhe portogalia do kualifikohen ne boteroror ,dhe per shqipnine do jete nje anderr qe do te realizohet.

JAM I SIGURT PER DICKA.SHQIPNIA KA SHANSION MA TE BUKUR PER TU KUALIFIKU NE BOTEROR ,PASI KUDO QE TRANIERAT HOLLANDEZ KAN SHKU ,KAN DHAN REZULTATE TE MIRA E KUALIFIKIME.

NDOSHTA ASHT SHUM SHPEJT ME FOL PER TRANIERIN HAN ,POR REZULTATET E TIJ KAN KEN SHUME TE MIRA ,KU NE KUPEN E AZISE PARA 2 VJETEVE QOI KINEN DERI NE FINALE ME JAPONINE,

MEGJITHATE DO SHOHIM CDO GJA QE ME NDESHJEN ME SUEDINE.

PARA SHQIPNIA

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 30 Aug 2008 , 00:31

Mas te fillojme kot me fol me euforizma te mdhaja sepse kena me u zhgenjuy te tane masandej (shpresoj te gabohem).
Sot duhet me kene realista e kja komtare nuk asht hala per kampionat botnor!!!!!

Per kete ndeshje une kisha kene i knaqun per nji barazim.
Sdq te shpresojme sa ma mire.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Sat, 30 Aug 2008 , 16:42

fpjalmi wrote:mendoj se suedise do i japim nji mesim te mire,dhe do i tregojm se kush jena.
ishalla nuk i tregojme se kush jena..... :lol: :lol: se per ça kena kene der tash nuk shkojme kerkund.
megjithate, siç e thashe edhe ma pare, edhe un jam optimist per nji barazim.

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Sun, 31 Aug 2008 , 18:18

une thome qe ndeshja shqiperise, me suedin, ka me e fitua kombetarja jone me nje rezultat te ngushte
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 01 Sep 2008 , 22:36

matrix-kuqeblu wrote:une thome qe ndeshja shqiperise, me suedin, ka me e fitua kombetarja jone me nje rezultat te ngushte
Fjala jote ne vesh te perendis :D
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 01 Sep 2008 , 23:22

edhe une kam besim ne te fitorja. kisha pas qef qe berisha e salihi te ishin ne sulm, dhe nese ato dy do jen ne suml ju jap te sigurt fitoren ton, se suedezet jan shum te avasht ne mrojtje
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Tue, 02 Sep 2008 , 23:29

Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Wed, 03 Sep 2008 , 23:07

Edhe une mendoj se ne sulm duhet me lujt Salihi dhe me i terhekun Berisha.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 04 Sep 2008 , 22:16

mendoj se suedia asht ma e dobet se bullgaria ,dhe mendoj se do fitojm 2 me 0.kombetarja jone i ka te tan lojtare te mire ,dhe jan tan yje,dhe mund te them qe suedia ka vetem nji abromovic e asgja ma teper.VANGJELI ASHT LOJTARI I DUHUR PER IBRAHIMOVICIN ,SEPSE KY VANGJELI ,MAJTI NJI LOJTARE SHUM MA TE MIRE SE IBRAHIMOVIQIN DHE NUK E LA ME BA QAP E KY ISHTE VAN PE4RSI,QE DESHTOJ NE CDO TOP ME VANGJELIN.MENDOJ QE VANGJELI DO ISHTE MA I MIRE SE CDO KUSH ME MAJT IBRAHIMOVIQIN .MENDOJ SE DO JENE DY LOJTARE QE DO MBAJN IBRAHIMOVIQIN SIMAS THANIEVE TE TRANIERIT HAN.MENDOJ SE DO FITOJM KET NDESHJE,PASI SUEDIA KA VETEM NJI ABRAMOVIQ E ASGJA TJETER.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Thu, 04 Sep 2008 , 22:30

fpjalmi wrote:mendoj se suedia asht ma e dobet se bullgaria ,dhe mendoj se do fitojm 2 me 0.kombetarja jone i ka te tan lojtare te mire ,dhe jan tan yje,dhe mund te them qe suedia ka vetem nji abromovic e asgja ma teper.VANGJELI ASHT LOJTARI I DUHUR PER IBRAHIMOVICIN ,SEPSE KY VANGJELI ,MAJTI NJI LOJTARE SHUM MA TE MIRE SE IBRAHIMOVIQIN DHE NUK E LA ME BA QAP E KY ISHTE VAN PE4RSI,QE DESHTOJ NE CDO TOP ME VANGJELIN.MENDOJ QE VANGJELI DO ISHTE MA I MIRE SE CDO KUSH ME MAJT IBRAHIMOVIQIN .MENDOJ SE DO JENE DY LOJTARE QE DO MBAJN IBRAHIMOVIQIN SIMAS THANIEVE TE TRANIERIT HAN.MENDOJ SE DO FITOJM KET NDESHJE,PASI SUEDIA KA VETEM NJI ABRAMOVIQ E ASGJA TJETER.
vangjeli asht mbrojts i majte. tash po i takon qendermrojtsave me majt ibrahimoviç

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 04 Sep 2008 , 22:48

Ne cile ore asht ndeshja ??
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 04 Sep 2008 , 23:59

KRENARIA KUQ E BLU SHKRUAJTI

vangjeli asht mbrojts i majte. tash po i takon qendermrojtsave me majt ibrahimoviç

________________________________________________________
VANGJELI LOT EDHE NE TE MAJTE EDHE NE QENDER ,BILES ME SELANIKUN PERVEQ QE KA LUJT NE 3 VENDE NE MBROJTJE,KA LUJT EDHE NE MESFUSH,PO ME SELANIKUN.MENDOJ SE AI LOJTARE ASHT MBROJTESI MA I MIRE NE SHQIPNI.KUR LUJTI HOLLANDA ME SHQIPNINE VANGJELI LUJTI NE QENDER ,TE MBROJTJES KU NUK E LA VAN PERSIN ASNJIHERE PER ME KAP TOP ,DHE SPIKERI ANGLEZ THA.MBROJTESI MA I MIRE NE SHQIPNI ,KU THA NE ANGLISHT.O MY GOD.VANGJELI DONT LETHIM TO TACH THE BOLL.IS THE BEST PLAYER IN ALBANIA AND HE PLAY WITH ARIS SELANIK AND HE IS ONE FROM THE BEST PLAYERS IN GREECCE AND WILL BE ONE FROM THE SURPRISES OF THE PLAYERS IN EUROP .JAM 100 PERQIND I SIGURT QE SHQIPNIA DO FITOJE ME SUEDINE ,DHE MENDOJ SE DO PERFUNDOJ 1 ME O PER NE.

ISHALLA DON ZOTI ME FITU E ME KRYESU KLASIFIKIMIN I VETEM ME 3 PIKE,REKORD QE KURR NUK E KA PAS.UNE MENDOJ Se do fitojm dhe nuk kam kurr friken e suedesve se nuk asht e forte ma si dikur,dhe lojtaret jane shum te ngadalte ,dhe aksionet e ngadalta shqipnia i ka qefe.mendoj vetem fitore,

dhe me duket se asht ne 6 e gjys masdite ndeshja

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Fri, 05 Sep 2008 , 00:57

fpjalmi wrote:KUR LUJTI HOLLANDA ME SHQIPNINE VANGJELI LUJTI NE QENDER ,TE MBROJTJES KU NUK E LA VAN PERSIN ASNJIHERE PER ME KAP TOP
me hollanden ka lujt mrojtes i majte. van persi ka lujt ne krah te djathte te sulmit hollandez

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Fri, 05 Sep 2008 , 01:14

Admin wrote:Ne cile ore asht ndeshja ??
admin 18:45 http://uk.youtube.com/watch?v=0pEBHq8hGIg
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 05 Sep 2008 , 01:41

KRENARIA KUQ E BLU.

E KE GABIM.VAN PERSI LOT NE QENDER TE SULMIT DHE AT DITE E MBAJ SHUM MIRE MEND QE VANGJELI KA KUJT NE QENDER TE MBROJTJES DHE E MBAJ MEND SHUM MIRE QE VAN PERSIT I DHANE KARTON TE VERDHE SEPSE I RA ME SHPUT NE AJER VANGJELIT DHE I VITE INAT QE VANGJELI IA MERRTE TAN TOPAT ,DHE I NXORRI KARTON TE VERDH VAN PERSIT E MBAS 10 MINUTASH VAN BASTENI E PAU QE NUK PO IA DEL VAN PERSI DHE E NXORRI JASHT.AT NDESHJE E KAM TE RREGJISRTUME E TAPO TA POSTOJ E SHIHE VET Naqe.jam shum i sigurt per qa po flas

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 05 Sep 2008 , 09:58

Si rrol Vangjeli asht mrojts i majt manej se qa ka lujt at neshje se maj men.Por sma merr menja se ka me e fute ne qender,vetem nese fut Agollin majtas e Vangjeli me Currin ne mes.Por problemi asht se Vangjeli mund te ket probleme me lojtart e fort fizikisht per mendimin tem.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Fri, 05 Sep 2008 , 12:31

fpjalmi wrote:VAN PERSI LOT NE QENDER TE SULMIT DHE AT DITE E MBAJ SHUM MIRE MEND QE VANGJELI KA KUJT NE QENDER TE MBROJTJES
Van Persey let ne krah te djathte te sulmit edhe me Arsenalin. Ne qender te sulmit ka lujt Van Nistelrooy
Mrojtja e Shqipnis kunder Hollandes:
DALLKU DEDE CURRI VANGJELI :)

Post Reply