Edgar Cani refuzon shqiperine per italine!

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Cimi
Antar
Antar
Posts: 22
Joined: Sat, 12 Jul 2008 , 13:20
Location: itali

Edgar Cani refuzon shqiperine per italine!

Post by Cimi » Sat, 23 Aug 2008 , 13:10

he mor sh**** mutit...ske marre doni mu ba italian me zori...juve asht gjinah me ju dhan buk me hanger

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 23 Aug 2008 , 15:03

Kadal naqe se jane edhe 30 tjer para tij qe losin per kombetaret e tjera.Manej ky hala ska lujt per kerken.Merrni mire vesht punt ma perpara se me sha.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 23 Aug 2008 , 15:58

vllaznia1919 wrote:Kadal naqe se jane edhe 30 tjer para tij qe losin per kombetaret e tjera.Manej ky hala ska lujt per kerken.Merrni mire vesht punt ma perpara se me sha.

edhe me ken 1000 naqe nese nje lojar i thot vetit shqipetar dhe e kan na gjak kurrsesi nuk luan me nje komtare tjetur sa do qe te jet problemi.

por keta njerz nuk jan shqiptar por trathtar, dhe ashtu do jen gjithmon. kurr nuk kan per te ba hajr.

asht nje arritje shum e badhe me perfaqsu vendin tand ne cdo gja, dhe gjithkush e ka ne andrren e vet at gja. se nuk ka gja ma te bukur ne bot qe te perfaqsosh vendit tand, sa do te keqija qe te jen kushtet ne at vend.

por kena njerz nuk kan gjak dhe nuk kujtojn se prej ka kan ardh. dhe kujtojn se jan ma te mdhajt e botes dhe e kan harru se prej ka kan ardh.

jo jo ca do qe te me thoni kurr nuk ma bush mendjen nje njeri se keta kan te te drejt qe e bajn at pune. nuk kan te drejt tradhtar jan dhe tradhtar do meten gjithmon.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sat, 23 Aug 2008 , 17:07

Edmond-Cela wrote:
vllaznia1919 wrote:Kadal naqe se jane edhe 30 tjer para tij qe losin per kombetaret e tjera.Manej ky hala ska lujt per kerken.Merrni mire vesht punt ma perpara se me sha.

edhe me ken 1000 naqe nese nje lojar i thot vetit shqipetar dhe e kan na gjak kurrsesi nuk luan me nje komtare tjetur sa do qe te jet problemi.

por keta njerz nuk jan shqiptar por trathtar, dhe ashtu do jen gjithmon. kurr nuk kan per te ba hajr.

asht nje arritje shum e badhe me perfaqsu vendin tand ne cdo gja, dhe gjithkush e ka ne andrren e vet at gja. se nuk ka gja ma te bukur ne bot qe te perfaqsosh vendit tand, sa do te keqija qe te jen kushtet ne at vend.

por kena njerz nuk kan gjak dhe nuk kujtojn se prej ka kan ardh. dhe kujtojn se jan ma te mdhajt e botes dhe e kan harru se prej ka kan ardh.

jo jo ca do qe te me thoni kurr nuk ma bush mendjen nje njeri se keta kan te te drejt qe e bajn at pune. nuk kan te drejt tradhtar jan dhe tradhtar do meten gjithmon.
hini pak per mbrenda futbollit shqiptar e ta po kupton se qa don me than.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 23 Aug 2008 , 17:34

pa i hi ka te dush ti maj naqe. po iky asht vendi jon. i mire e i keq vendi jon asht. per ta ba ma te mire nuk bahet qe ta rrefuzojm at por qe ta bajm ma te mundshmen qe te mundohemi qe te bajm dica ma mire se asht.

nuk ka gja te leht, gjithcka duhet mundi deshire per tu ba ma mire. dhe jo rruga ma e kollajshme qe ta rrefuzojm vendin ton, dhe mos ta lodhim trunin hyc.

si thu ti?
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 24 Aug 2008 , 01:58

une di vetem me te thane qe per kombtaren shqiptare kam lane provimet e mija e dhe punen teme per me u marr me talentet dhe me permirsu diçka me at pak qe kam pas mundsi dhe nqs sot djali i jem(nuk kam femij :lol: :lol: :lol: ) me thot du me lujt me kombtaren shqiptare i kisha thane me i ndej sa me larg sepse nje diçka asht me lujt per 10 milion shqiptar dhe nje diçka tjeter asht me u tall me 10 milion shqiptar.une preferoj te mos tallem me 10 milion shqiptar.Shqiperia nuk asht FSHF.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 24 Aug 2008 , 11:25

une e pata fjalen per atyre qe ju kan ba ftesen naqe...... tashti nese me te vertet ndollin keta gjana asht gjykata e tiranes, nese ajo nuk ban gja jan gjykatat e europes. nuk jam tu than qe nuk ndollin keto gjana por me rastin e canit nuk ma merr mendja se e kan thirr nja 3-4.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 07 Sep 2008 , 12:21

SBESOJ SE DO KETE HAPESIRE NE KOMTAREN ITALIANE
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 07 Sep 2008 , 14:58

Goldi jam dakort me ty, kta me zori i dhanen te drejten Balotellit me lujt me U-21, qe ban gola gati per cdo ndeshje me interin ja ma po i japin Canit qe deri dje ka nxeh mire stolin e Palermos .......
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sun, 07 Sep 2008 , 21:02

GOLDIAN wrote:SBESOJ SE DO KETE HAPESIRE NE KOMTAREN ITALIANE
as nuk besoj, e as nuk ia uroj hic...l

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 07 Sep 2008 , 21:22

ca me i uruar atije tradhetari ma por ai ska per te me ba harj kurr
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Mon, 08 Sep 2008 , 22:39

edgar canit a tu ia ba qefin vedit,

dihet se ky njeri nuk ka gjak shqiptarit ,se ai qe refuzon nanen e tij asht njeri pa kartakter ,e nuk ka turp,e nji njeri qe ka turp te luajn per nanen e tij shqiperi ,nuk kam pike rrespektit ,dhe ia theft zoti qafen ,ketij njeriu te paftyre

mbas pirro dhimes e atij lojtarit qe luante me lacion ,na u shtu edhe4 nji tradhtare tjeter ,edgar cani .

turp te kete

shkelzenhasanaj
Antar
Antar
Posts: 29
Joined: Sat, 29 Mar 2008 , 19:22

Pershendetje

Post by shkelzenhasanaj » Tue, 09 Sep 2008 , 02:06

Nese ai ka gabim, por me duket pak e ekzagjerume ajo qe ja thejne zoti qafen etj,,, per mendimin tem nuk eshte ne nderin e kerkuj qe te shajme mbi zgjidhjet personale te nje njeriu,,, saper ate qe mendon Cani, ne nuk i dime problemet dhe shkaqet perse, por per nje gje jam i sigurt " CILI ESHTE AI FUTOBOLLIST QE NUK E KA ANDERR ME LUJTE ME ITALINE" ?, te flasim hapur me ate qar ndodh ne futbollin ton, duke nisur nga federata, apo dhe tek kombetarja, me thene te drejten edhe une e kisha ba nje diçka te tille, dhe atdhetari nuk tregohet vetem duke lujt per nje kombetare tjeter, shikoni Berhamin, edhe pse ka zgjedhur zvicren, ai e ka ne zemer Kosoven, dhe nuk lejon kush te ja shaj, ose Luan Krasniqi, perfaqeson ngjyrat e gjermanise, por è atdhetar i flaket, dhe nje nder kontribuesit per luften e kosoves, kjo nuk eshte burrni?... une keshtu mendoj...

shkelzenhasanaj
Antar
Antar
Posts: 29
Joined: Sat, 29 Mar 2008 , 19:22

Post by shkelzenhasanaj » Tue, 09 Sep 2008 , 02:17

Edhe nje diçka te fundit, faji eshte edhe i shtetit shqiptar ne pergjithesi, nuk dijne qe te bejne propogande kombetare. Ju e dini shume mire se sa interesohet shteti jone per ne qe jetojme jashte atdheu, shko ne konsullat shqiptare, te trajtojne keq, konsulli i firenzes ne vend qe te vije ne ndihme shtetaseve shqiptare qe jetojne ne toscana, ai shko dhe luan bilardo te gjithe diten, mos te harrojme me leket e taksapaguesve shqiptar, shko ne ambasade, te duket vetje si me kene tuke pritur me hy ne CIA, gjithe mendjemallesi, te lypin lek, e kajne ba si çflig personal ose familjar, atehere kush ka kry studimet, ose studion ne italy, te me thojne kur u interesu shteti jone per keto njerez, per hallet e tyre?, per permessot etj.. Kjo nuk è tradheti, por eshte nje arsyetim teper i veshtire, me thoni ju cili asht ai shqiptar qe nuk ka deshire te ngreje flamurin, apo te kendoje himnin e shqiprise?, por jane struktura te vçanta te shtetit qe nuk arsyetojne... me falni per zgjatjen

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 09 Sep 2008 , 03:58

o shkelzen.cfare nderit asht me lujt me italine mor zotni.pse a kishe lujt ti me italine a?une kurr nuk e kisha ba at pune me lujt me italianet,le qi kush e merr at laper me italiant.

sa per me iu lut ia lu boll federate dhe ia lut edhe bushati ,e i tha qe do vij dhe e previ ne bese.

shkelzen .shqiptari nuk pret ne bese ,sidomos ne shkodranet .

besoj se e din.sa per laper a tregu shum ,dhe ky asht mendimi jem dhe i gjithkujt tjeter ,keshtu mendoj une ,dhe nuk e lot as topi dhe per te nuk kam pike respektit e per mua ai aSHT SI GREK E SSI SERB PA BURRNI .NESE TI NUK MENDON KESHTU ATEHERE MENDO ASHTU ,POR TA DISH SE UNE MENDOJ KESHTU.

GJITHA TE MIRAT

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Tue, 09 Sep 2008 , 05:20

As vete nuk jam dakort qe me zgjedh vendin e huj perpara atij qe ke le e je rrit dhe ke gjakun aty. Asht ndrysh nese nuk te ka kerku shqipnia dhe s'ke qa ban , let per naj vend tjeter, por te thirresh per Shq dhe te zgjedhesh Italine apo kedo, kjo nuk asht mire hiq.


Ama per kete
fpjalmi wrote:
shkelzen .shqiptari nuk pret ne bese ,sidomos ne shkodranet .
Te pret ne bese e te than, si shqiptari e si shkodrani. Nese je emigrant i vjeter, e kupton se jam tu thane te verteten.

shkelzenhasanaj
Antar
Antar
Posts: 29
Joined: Sat, 29 Mar 2008 , 19:22

Post by shkelzenhasanaj » Tue, 09 Sep 2008 , 13:28

Nese more djema nuk e mendojme njesoj, besoj se eshte nje diçka teper normale, apo jo?,. Une e them prap se nese ai lufton per nje pashaport, ose per nje te ardhme me te mire simas mendimit te tij hadhav i qofte. Mos te hiqemi si atdhetar ne vende ku nuk eshte nevoja, saper shqiptare, po ashtu edhe disa shkodrane, une e kam turp me i thene se i kam patriot, se nuk eshte njesoj si nje puntor shqiptar i cili zgjohet ne ora 5 e mjesit, per me shku me fitu buken, per te cilet jam krenar, dhe nje laper qe merret me prostituzion, ose me pislleqe qe na korisin, une shkodran jam, le e i rritun, ne midiste shkodres dhe ja di per nder qe me ka dhen kete kulture, por ama me disa pushta, hajna, edhe ne shkoder ke me shumize, une e ndjej per fymje, me qene patriot i tyne... ky è mendimi i jem personal.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 09 Sep 2008 , 13:32

1. Une vazhdoj me shpresu qi Canit ti vijne mend nkry, se nuk asht realiste shpresa e tij me lujt me Italin.

2. Nuk me pelqen qe refuzon kombetaren shqiptare, por "theft qafen" e te ngjashme nuk ia uroj...

3. Per mu Cani, Behrami & Co jane "vetem" "legjionar te tredhun", kurse tradhtare jane "Ninis" e "Leonidas Sabanis"...

4. Shkelzen , e dina mire fort sa e ka nzemer Behrami Kosoven. Nqs e ka nzemer Kosoven e ka nzemer edhe Shqiperine, dhe na e kena lut boll, me muj te tana, bile edhe Tare ka nderhy te baba i tij... te siguroj se as me Kosven nuk do te lunte...


5. Ka Shqiptar e shkodran qi tpresin nbese qi sta merr mendja

shkelzenhasanaj
Antar
Antar
Posts: 29
Joined: Sat, 29 Mar 2008 , 19:22

Post by shkelzenhasanaj » Tue, 09 Sep 2008 , 13:40

Une nuk po du qe te gjeneralizojme ne nje debat personal, dhe i kerkoj te falun te gjithe atyne qe marrin pjese ne kete forum.
Por nuk mundem me nejt pa shkru, une jam plotesisht dakort, me ty (parafolesi), ne te gjitha gjanat, por duht te kuptojme dhe te pranojme zgjedhjen e te tjereve. Une e di se shkodrant jane njerez te mire, edhe shqiptaret ne pergjithesi, por une ju pyes ju, pse Elis Guri, Qerimaj, Trasha, etj, kane thene qe jane gati te nderrojne flamur?, kur e dime se jane rritur ne shqiperi?, Cani, Berhami nuk jan rrit ne shqiperi, te jemi te sinqert.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 09 Sep 2008 , 13:52

shkelzenhasanaj wrote:Une nuk po du qe te gjeneralizojme ne nje debat personal, dhe i kerkoj te falun te gjithe atyne qe marrin pjese ne kete forum.
Por nuk mundem me nejt pa shkru, une jam plotesisht dakort, me ty (parafolesi), ne te gjitha gjanat, por duht te kuptojme dhe te pranojme zgjedhjen e te tjereve. Une e di se shkodrant jane njerez te mire, edhe shqiptaret ne pergjithesi, por une ju pyes ju, pse Elis Guri, Qerimaj, Trasha, etj, kane thene qe jane gati te nderrojne flamur?, kur e dime se jane rritur ne shqiperi?, Cani, Berhami nuk jan rrit ne shqiperi, te jemi te sinqert.
E ndigjoj per here te pare se Qerimaj paska ba kshi deklaratet. Nqs ndrron flamur atehere njisoj do te flas edhe per te.

Post Reply