FORCA VLLAZNIA!

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Cimi
Antar
Antar
Posts: 22
Joined: Sat, 12 Jul 2008 , 13:20
Location: itali

FORCA VLLAZNIA!

Post by Cimi » Fri, 25 Jul 2008 , 19:59

mir djema....si po ja kaloni?
Ishalla po kualifikona per ne turn te 2-te!
Ket kampionat besoj se do e fitojme ne...ekipet tjera nuk asht se jan forcu shum.....tirana nuk ka ba naj blerje te fort.....teuta ka ble FRANC AHIN pretendan ma shum se tana tjerat....partizani nuk asht keq....dinamo asht dobt....elbasani ka ba blerje po kan ik edhe shum....lushjna-apolonia si kan hyp kajn me ra....shkumbini(kan me pagu me xhak at 4-0) ekip mesatar....bylis ka ba ekip te mir...po me faruk hitlerin nuk hecet para! O DJEMA FORCA VLLAZNIA.........ANTI-TIRANA 4LIFE! ULTRAS KUQ E BLU!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 25 Jul 2008 , 22:40

Mire se ke ardhe naqe.Ishalla dalin fjalt tuja per kampionat edhe pse un skam shum besim.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 26 Jul 2008 , 12:48

Mirse erdhe naqe dhe te uroj tja kalofsh sa me mire mes nesh.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 26 Jul 2008 , 14:06

Cimi mire se ke ardh, ishalla djalin fjalt tuja, po kampionati asht i gjate.
Tirana metet tirane....
Vllaznit Ultras

Image

Cimi
Antar
Antar
Posts: 22
Joined: Sat, 12 Jul 2008 , 13:20
Location: itali

Post by Cimi » Sat, 26 Jul 2008 , 18:55

djema mir se ju gjeta!
Simash jush stadiumi mun te mushet kunder koperit?
Ishalla se me ka marr madhi me pa mush! FORCA VLLAZNIA

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 26 Jul 2008 , 19:28

mire se na ke ardh Cimi. me kam te mare ishalla
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 27 Jul 2008 , 00:33

MIRE SE ERDHE CIMI DHE MOS PAST HUMBJE VLLAZNIA ME ARDHJEN TANDE

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 27 Jul 2008 , 00:36

A MUND TA SHPJEGOJN KUSH PSE VLLAZNIA QUHET DJEPI I FUTBOLLIT SHQIPTARE,DHE PSE KUSH IA VUNI EMRIN VLLAZNISE DJEPI I FUTBOLLIT SHQIPTARE .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 27 Jul 2008 , 00:39

SHUME NJEREZ MUND TA KUPTOJ SE VLLAZNIA QUHET DJEPI I FUTBOLLIT SHQIPTARE ,SE ASHT KLUBI MA I VJETER,POR NUK ASHT ASHTU.A MUND TE KTHEJN KUSH PERGJIGJE SE PSE VLLAZNIA QUHET DJEPI I FUTBOLLIT SHQIPTARE?

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 27 Jul 2008 , 01:12

fpjalmi kyt e din te gjith naqe se asht e dokumentume te dukomentat e historis vetem do elbasane nuk e kan mesu historin hala,

shko ketu http://www.fkvllaznia.net/main/?faqja=historia

http://www.fshf.org/historia.html

Shkodra - djep i shumë sporteve

KLUBI SPORTIV “VLLAZNIA”

Klubi sportiv “ Vllaznia” është klubi më i vjetër themeluar në Shqipëri (16 Shkurt 1919). Bashkimi i Shoqerive Sportive "Vaso Pasha" dhe "Mustafa Pasha" solli krijimin e Shoqërisë Kulturore Sportive “Vllaznia”. Shkodra është origjina e lindjes së çdo sporti. Ndër evenimentet më të spikatura për sportin shqiptar mund të përmenden:

më 1908 për herë të parë luhet futboll në Shkodër;
topin e parë të vërtetë të futbollit ne Shqipëri e sjell prifti maltez At Gutt Ruter;
më 1913 luhet në Shkodër ndeshja e parë nderkombëtare e futbollit për vendin tone: mes skuadrës “Indipendenca” dhe një formacioni austro – hungarez;
më 1920 organizohet gara e parë me biçikleta;
më 1925 organizohet i pari Rreth çiklistik që më vonë do të hynte në histori, si Rrethi i Parë Çiklistik në Europë për amatorë;
më 1922 organizohet e para garë atletike në këtë qytet.


Loro Borici Është ndërtuar në vitin 1956, me kapacitet 12 mijë spektatorë dhe me përmasa të standardeve olimpike. Në vitin 1985 filloi ristrukturimi i tij për t'ia rritur kapacitetin në 35 mijë spektatorë. Pas fazës së parë të rikonstruksonit, përfunduar në vitin 2002 nga MPP me një vlerë rreth 5 milion lekë
Në Shkodër u luajt ndeshja e parë e futbollit me 1905, kurse Klubi Sportiv "Vllaznia" u krijua në vitin 1919. Në vitin 1921 në Shkodër u zhvillua rrethi i parë ciklistik i Shqipërisë. Skuadrat sportive Shkodrane kanë nxjerrë kampionë në një seri sportesh si futboll, basketboll, volejboll, atletikë, boks, çiklizëm, not, ngritje peshash etj., duke konkuruar me sukses edhe në gara ndërkombëtare.

ku artikull asht marr nga faqja zemrashqiptare.net
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 27 Jul 2008 , 03:59

EDMOND QELA.ASHT E VERTETE CDO GJA QE KE THAN ,DHE ASHT E VERTETE SE E DINE TE GJITHE,POR BREZI JONE NUK E DIN TE VERTETEN SE PSE SHKODRA ME EMRIN VLLAZNIA QUHET DJEPI I FUTBOLLIT SHQIPTARE ,DHE AS UNE NUK E KAM DITE ,DHE ARRITA TA MESOJA NGA DA NJEREZ TE MOSHUM ,QE NUK ISHIN SHKODRAN ,POR DISHIN CDO GJA NGA FUTBOLLI SEPSE ISHIN SHUME TIFOZA,DHE DININ SHUME NGA FUTBOLLI .KUR ME THANE SE PSE VLLAZNIA NE FUTBOLL QUHET DJEPI I FUTBOLLIT SHQIPTARE ,UNE U HABITA DHE E KUPTOVA SE ISHTE DICKA QE NUK E DIJA DHE ATA MA SPJEGUNE SHUME MIRE SE PSE QUHET DJEPI I FUTBOLLIT SHQIPTARE.

KUR U RILIND FUTBOLLI NE SHQIPNI ,U FORMUAN SKUADRAT SHQIPTARE SIMBAS QYTETEVE .VLLAZNIA ISHTE GJITHMONE PRETENDENTJA NUMER 1 NE SHQIPNI ,DHE LOJTARET QE SHKODRA KISHTE ,NUK I KISHTE ASNJI VEND TJETER,DHE 11 TITULLARET ISHIN NJE NIVEL ME REZERVAT KU TRANIERI SHKODRAN NUK DINTE CILIN ME VU NE 11 SEPSE ISHIN TE TAN TE MIRE SI HOLLANDA E 2008

VITE MA VONE U KRIJUA DINAMO DHE PARTIZANI DHE ISHIN SKUADRAT KRYEQYTETASE .DINAMO E MORI EMRIN NGA UZINA DINAMO NE TIRANE ,KURSE PARTIZANI E MORI EMRIN NGA PARTIA E ENVERIT,DHE KETO 2 SKUADRA ISHIN SKUADRA TE REJA NE SHQIPNI DHE KUR E NISEN KAMPIONATIN PER HERE TE PARE ISHIN MJAFT DOBT DHE PO DILNIN NGA KATEGORIA

VLLAZNIA ISHTE MA E MIRA DHE 85 PERQIND E FUTBOLLISTAVE SHKODRAN ISHIN ME KOMBETAREN SHQIPTARE.SKUADRAT TIRANASE FILLUAN TI LAKMONIN FUTBILLISTAT SHKODRAN DHE TIRANA ISHTE SKUADRA E PARE QE FILLOI TE BLENTE FUTBOLLISTA SHKODRAN,DHE MA VONE 2 SKUADRAT E TJERA DINAMO DHE PARTIZANI FILLUAN TIA KOPJONIN STILIN TIRANES DHE FILLUAN EDHE ATA TE BLENIN FUTBOLLISTA SHKODRANE ,DUKE PARE QE TIRANA U RRIT NGA 2 LOJTARET E PARE SHKODRAN QE MORI NE SKUADREN E SAJ ,DHE STILIN E TIRANES E KOPJOJI DHE PARTIZANI ME DINAMON QE FILLUAN TE SHIJONIN TROFETE E PARE VETEM NGA FUTBOLLISTAT E TALENTUAR SHKODRAN.QE NE VITIN 1930 VLLAZNISE FILLUAN TU MERREN LOJTARET

NE VITET 50 VLLAZNIA ISHTE NE KULMIN E FUTBOLLIT DHE 3 SKUADRAT TIRANASE,17 NENTORI DINAMO DHE PARIZANI I MOREN VLLAZNISE TE GJITHE LOJTARET ,DHE VLLAZNIA U PARAQIT ME REZERVAT E SAJ DHE ME TE RINJTE DHE NE ATE VIT VLLAZNIA U PARAQIT ME NJE EKIP TE RI ,DHE MENDOHEJ NGA TE GJITHE NE SHQIPNI QE VLLAZNIA MBAROJ ,DHE TE GJITHE BESUAN SE ATE VIT VLLAZNIA DO TE SHKONTE NE KATEGORINE E DYTE SEPSE NGA 22 LOJTARET QE VLLAZNIA KISHTE ,MBETEN VETEM 4 DHE 18 LOJTARET I MOREN 3 SKUADRAT TIRANASE DUKE E LAN VLLAZNINE E MBARUAR.

ATE VIT NISI QUDIA MA E MADHE KU VLLAZNIA JO VETEM NUK RA NGA KATEGORIA ,POR ME LOJTARE TE RINJ RRAHU TE GJITHE SKUADRAT SHQIPTARE ,DUKE LAN TE GJITHE SHQIPNINE TE QUDITUR DHE ME GOJE HAPUR ,DHE ATE VIT TE GJITHE E KUPTUAN QE PO TE KESH LOJTARE SHKODRANE JE PRETENDENTI NUMER 1 PER TA FITUAR KAMPIONATIN,DHE ATE VIT VLLAZNIA DOLI NE VENDIN E DYTE DHE NE FINALEN E KUPES SHQIPTARE .

VLLAZNIA QUHET DJEPI I FUTBOLLIT SHQIPTARE SEPSE ME TALENTAT KA FURNIZU JO VETEM SKUADRAT KRYEQYTETASE POR EDHE QYTETE E SHQIPNISE POTHUAJSE NJE SHEKULL,DHE MBAS VITEVE 50 SKUADRAT TIRANASE NUK E LINTE TALENTIN SHKODRAN TE ZHVILLOHEJ NE SHKODER ,DHE SAPO I DILTE EMRI E MERRNIN NE SKUADRAT E TYRE.

TE GJITHE TITUJT QE TIRANA DINAMO DHE PARTIZANI MERRNIN NE KAMPIONATIN SHQIPTARE TE GJITHE E DININ SE NUK I MERRNIN SKUADRAT KRYEQYTETASE ,POR MERITA ISHTE E SHKODRANEVE DHA JA PSE SHKODRANET QUHEN DJEPI I FUTBOLLIT SHQIPTAR.

KJO GJA U PA EDHE NE BREZIN TONE KU NE VITIN 2001 2002 VLLAZNIA DOLI KAMPIONE E SHQIPNISE .MENJEHERE SALIHI DHE SINANI BLIHEN NGA TIRANA DHE TE GJITHE E PAME SE SI TIRANA DOLI KAMPIONE ,DHE TE GJITHE E PAM SE KUSH E NXORRI KAMPIONE ,KU SINANI DHE SALIHI I DHAN TIRANES KUPEN DHE DOLIEN 2 GOLASHENUESIT MA TE MIRE TE KAMPIONATIT.TE GJITHE E PAM SE KUR SALIHI DHE SINANI IKEN NGA TIRANA ,TIRANA MERDHITI DHE VITIN E KALUM ISHTE PERTOKE NE SULM ,SEPSE NUK ARRITI TE ZEVENDESONTE 2 SULMUESIT SHKODRAN.

TE GJITHE SHKODRANET KUDO QE JEMI E KEMI PER NDER TE JEMI SHKODRAN ,SEPSE NUK JEMI VETEM DJEPI I FUTBOLLIT SHQIPTARE ,POR JEMI DHE KULTURA E SHQIPERISE

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 27 Jul 2008 , 11:54

te lumt fpjalmi e ke qendis krejt shkrimin. dhe mesova disa gjera prej shkrimit tand
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 27 Jul 2008 , 13:19

Edmond-Cela wrote:te lumt fpjalmi e ke qendis krejt shkrimin. dhe mesova disa gjera prej shkrimit tand
me sa di un emri Vllaznia vjen nga emri i nje shoqates kulturore qe ishte ne Shkoder me te njejtin emer.me perpara ekzistonin dy shoqata kulturore qe nuk ja mbaj mend emrin por di qe ishin nje per katolikt dhe nje per myslimant.me duket se ne 1908 u kujtunen qe jena te gjith vllezen dhe i bashkune keto dy shoqata kulturore ne nje me emrin Vllaznia.mandej edhe skuadra e futbollit mori kete emer dhe besaj qe kena emrin ma te bukur ne bote

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sun, 27 Jul 2008 , 17:11

fpjalmi nuk pajtohem me ty absolutisht!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vllaznia quhet djepi i futbollit sepse ne Shkoder lindi e u rrit futbolli shqiptar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Partizani e Dinamo jane kriju shume vone...ne vitin 1946 e ne ate kohe Vllaznia e Shkodra kishin 27 vjet qe u qushin DJEP FUTBOLLI.

Partizani mori ma shume lojtare prej 17 Nentorit se sa prej Vllaznise keshtu qe po te ishte shkak sa lojtare "grabiti" Partizani e Dinamo atehere 17 Nentori do quhej djep !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nuk asht as kualiteti e as numri i lojtareve THELBI i titullit DJEP Futbolli....por asht vetem FILLESA dhe ZHVILLIMI qe i bani Shkodra jone futbollit.

Per sa i perket kualiteteve te dala e zhvillume nga Vllaznia ne gezojme rreputacionin e nje FUQIE FUTBoLLISTIKE ne Shqiperi.


Kurse per sa i perket Ekipeve fantazme....e para......
1-Dinamo nuk e mori emnin nga Uzina Dinamo (uzina Dinamo asht kriju shume me vone se ekipi Dinamo)......por e importoj ate emer nga antologjia komuniste e vendeve komuniste ku ekzisonin ekipe me te njejten emer si psh,....Dinamo e Moskes, e Kievit, e Sofjes, e Bukureshtit, e Berlinit...etj etj....keshtu qe atyne njerzve qe te kane tregu per Dinamon e historine e saj banja pyetjen se si mund te kete marre emnin Dinamo nga uzina kur ...uzina Dinamo asht kriju ne fund te viteve 60.
2-Partizani e Dinamo nuk kane blere lojtare (sic the ti duke kopju Tiranen)...por i kane marre me dhune komuniste si ushtare e police e me dinakeri nganjihere ...duke i ofru poste...si psh...Din Zhega qe la Shkodren per ofic e pushtet.(e e verteta asht se ai ja ktheu shpinen per jete edhe nanes e motrave vetae nuk deshti me dite kurre ma per ta)

Pershendetje naqe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 27 Jul 2008 , 18:01

Vllaznia quhet DJEPI I Futbollit Shqiptar se sic ka than Rai, asht marre ky emertim se ne shkoder asht lujt ndeshja e pare si edhe kane fillu me u organizu kampionatet e pare, qe ishin lagjesh, ku ma vone 2 shoqatat kulturore u bashkunen dhe krijunen shoqerine sportive kulturore Vllaznia.
Kto dy shoqata jane Mustafa Pasha" dhe "Vaso Pasha".
Ma shume info per historine e gjeni edhe tek faqja qe ka dergu mondi:

http://www.fkvllaznia.net/main/?faqja=historia
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sun, 27 Jul 2008 , 18:55

vvvllaznia wrote:
Edmond-Cela wrote:te lumt fpjalmi e ke qendis krejt shkrimin. dhe mesova disa gjera prej shkrimit tand
me sa di un emri Vllaznia vjen nga emri i nje shoqates kulturore qe ishte ne Shkoder me te njejtin emer.me perpara ekzistonin dy shoqata kulturore qe nuk ja mbaj mend emrin por di qe ishin nje per katolikt dhe nje per myslimant.me duket se ne 1908 u kujtunen qe jena te gjith vllezen dhe i bashkune keto dy shoqata kulturore ne nje me emrin Vllaznia.mandej edhe skuadra e futbollit mori kete emer dhe besaj qe kena emrin ma te bukur ne bote
edhe une e kam ndi kyt histori shume te bukur dhe them se Vllaznia me te vertete ka emrin ma te mrekullueshem nbote

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Mon, 28 Jul 2008 , 01:49

rai shkruajti

fpjalmi nuk pajtohem me ty absolutisht!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vllaznia quhet djepi i futbollit sepse ne Shkoder lindi e u rrit futbolli shqiptar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Partizani e Dinamo jane kriju shume vone...ne vitin 1946 e ne ate kohe Vllaznia e Shkodra kishin 27 vjet qe u qushin DJEP FUTBOLLI.

Partizani mori ma shume lojtare prej 17 Nentorit se sa prej Vllaznise keshtu qe po te ishte shkak sa lojtare "grabiti" Partizani e Dinamo atehere 17 Nentori do quhej djep !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nuk asht as kualiteti e as numri i lojtareve THELBI i titullit DJEP Futbolli....por asht vetem FILLESA dhe ZHVILLIMI qe i bani Shkodra jone futbollit.

Per sa i perket kualiteteve te dala e zhvillume nga Vllaznia ne gezojme rreputacionin e nje FUQIE FUTBoLLISTIKE ne Shqiperi.


Kurse per sa i perket Ekipeve fantazme....e para......
1-Dinamo nuk e mori emnin nga Uzina Dinamo (uzina Dinamo asht kriju shume me vone se ekipi Dinamo)......por e importoj ate emer nga antologjia komuniste e vendeve komuniste ku ekzisonin ekipe me te njejten emer si psh,....Dinamo e Moskes, e Kievit, e Sofjes, e Bukureshtit, e Berlinit...etj etj....keshtu qe atyne njerzve qe te kane tregu per Dinamon e historine e saj banja pyetjen se si mund te kete marre emnin Dinamo nga uzina kur ...uzina Dinamo asht kriju ne fund te viteve 60.
2-Partizani e Dinamo nuk kane blere lojtare (sic the ti duke kopju Tiranen)...por i kane marre me dhune komuniste si ushtare e police e me dinakeri nganjihere ...duke i ofru poste...si psh...Din Zhega qe la Shkodren per ofic e pushtet.(e e verteta asht se ai ja ktheu shpinen per jete edhe nanes e motrave vetae nuk deshti me dite kurre ma per ta)

Pershendetje naqe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pjalmi pergjigjet.ne rradhe te pare rai pershendetje prej pjalmit.

RAI .VLLAZNIA E DI QE ASHT KRIJU NGA NJE SHOQATE DHE E DI QE ASHT DHE KLUBI I PARE NE SHQIPNI QE KRIJOI FUTBOLLIN.
KETO GJANA GJANA I SHKRUAJTI DHE EDMONDI NESE I KE PARE PARA MEJET DHE UNE I THASHE KE SHUME TE DREJTE ,ASHT TAMAM NJASHTU SI THU TI ,DHE SHKO SHIHE SHKRIMIN E EDMOMNDIT DHE PERGJIGJEN TEME.ATA QE KE SHRU TI ,I KA SHKRU EDMONDI PARA TEJET.

ATA FJALE QE KE SHKRU TI JANE TE TANA TE VERTETA .

DINAMO DHE PARTIZANI E DI QE JANE KRIJU NE ATE VIT.
NESE KE PA MA PERPARA UNE NUK KAM SHKRU VITIN POR KAM SHKRU SE JANE KRIJU VONE ,DHE TI KE SHKRU TAMAM SIKUR UNE KAM THAN NEJ VIT PARA TEJET.
NJE TJETER GABIM I JOTI.UZINA DINAMO ASHT HAP NE VITIN 1936 DHE KA KEN MIDID TIRANES DHE ELBASANIT ,DHE MANDEJ ASAJ I KAN VU NJI EMER TJETER DHE E KAN PRU VETEM 5 MINUTA NGA STACIONI I TRENIT NE TIRANE.KETA TE DHANUNA I KAM MARR NGA DANJEREZ TE VJETER KU KAN PUNU NE TE DYJA FABRIKAT E DINAMOS ,TE E PARA ,DHE E DYTA .
NJI TJETER GABIM I JOTI
NE VITIN 50 NUK KENA KEN AS TI E AS UN ,DHE NUK KAN KEN AS BABALLARET TANE OSE KAN KENE KREJT TE VEGJEL ,DHE CDO GJA QE E DINE SHUME MIRE KAN KEN VETEM KOHA E GJYSHERAVE.

PARA 5 DITEVE KAM KEN NE DASMEN E NJE SHOKUT DHE KOMPLET DJEMT E MOSHES TEME PO BASHIN MUHABET ME BURRA TE MOSHUM QE SOT JANE 75 VJECA DHE E DINE MA MIRE SE UN EDHE SE TI CDO GJA NGA FUTBOLLI SHQIPTARE DHE SHUME GJANA TE TJERA.4 PREJ TYNE E DISHIN SHUME MIRE PUNEN E UZINES DINAMO,DHE E DISHIN SHUME MIRE SE NE VITET 50 VLLAZNIA ISHTE MA E MIRA ,DHE E DISHIN SHUME MIRE QE LORO BORIQI ME SHOKET E TIJ U SHITSHIN TEK TIRANA PARTIZANI DHE DINAMO,DHE KUR NJERI FLISTE E KUJTONTE TE GJITHA GJANAT ,TE TJERET THOSHION PO PO ,DHE NUK KISHIN PSE ME NA RREJT NE TE RINJVE.

UNE NUK KAM DIT ASGJA ,DHE AS BABA JEM QE KA LIND NE 59 NUK DIN ASGJA ,DHE NUK DISKUTOHET SE PERDERISA AS UNE DHE AS BABA JEM NUK DIM GJA SE NUK KA KEN KOHA JO0NE,AS NUK DISKUTOHET QE AS TI AS NJENI I MOSHES SONE NUK DIN GJA SEPSE ASHT BREZI TRETE QE I KA JETU ATA XHANA.NESE JE 75 ,OSE 80 VJEQ ,ATEHERE MUND TE THUSH SE JAM GABIM ,POR TI JE NE MOSHEN TEME MORE RAI DHE AS TI E AS UNE NUK DIME GJA NE BOTE .

UNE E DI QE VLLAZNIA ASHT DJEPI I FUTBOLLIT SHQIPTARE ,DHE E DI QE PER HERE TE PARE VLLAZNIA KA LUJT FUTBOLL NE SHQIPNI ,DHE E DI SE ASHT KLUBI MA I VJETER ,DHE E DI QE GJITHMONE KA KENE NE KRYJE ,POR FAMEN E MADHE E MORI PIKERISHT NE ATE VIT QE PARTIZANI TIRANA DHE DINAMO I MERSHIN SIMBAS QEFIT FUTBULLISTAT SHKODRAN ,DHE PIKERISHT NE VITIET 50 VLLAZNIA MORI FAME EDHE MA TEPER DHE KLUBI I TIRANES FILLOI DUKE MARRE LOJTARE SHKODRAN DHE PASSTAJ DINAMO DHE PARTIZANI FILLOI ME BA TE NJEJTEN PUNE ME TIRANEN DHE KETA GJANA JAN PREJ DA NJEREZVE TE VJETER QE E KAN JETU ATE KOHE DHE UNHE DHE TI DUHET TI BESOJME SEPSE ,SEPSE DIHET QE AS UN E AS TI NUK E KENA JETU KOHEN E LESHIT. :lol: :lol: :lol: ,OSE MA MIRE DHESHIT. :lol: :lol: :lol: :lol:

RAI TI NUK DIN EDHE DICKA TJETER ,QE NE VITIN 60 PARTIZANI MORI PJESE NE KAMPIONATIN E USHTRISE PER BALLKANIN DHE PARTIZANI I HOQI TE GJITHE LOJTARET E TIJ DHE FUTI TE GJITHE LOJTARET MA TE MIRE SHQIPTARE DHE FITOI KUPEN E BALLKANIT PER USHTRINE.

NESE NUK TE BESOHET ASGJA CFARE TE KAM THAN UNE ATEHERE SHKO BISEDo ME BURRAT QE E KAN JETU ATE JETE ,DHE VERTETOJE NESE JAN TE VERTETA CDO GJA QA ASHT SHKRU PREJ MEJET APO JO.


pershendetje rai

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Mon, 28 Jul 2008 , 01:59

RAI.ATA GJKANAT QE TI I KE SHKRI I DIM TE GJITH .

SHKO SHIHE QA KA SHKRU EDMONDI PARA TEJET SEPSE I KE EDHE ME LINK.I KE ME DATA DHE CDO GJA

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 29 Jul 2008 , 22:25

Deshta me u lidhe me muhabetin e vvvllaznia,me duket se njena prej atyne shoqatave e ka pase emnin Bashkimi.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Wed, 30 Jul 2008 , 00:02

Kja historia e dy shoqatave qe jane bashku dhe kan vu emrin vllaznia ashjt taman e bukur edhe un per vedi jam shum krenar per ekipin tone.
FORZA VLLAZNIA

Post Reply