Merkato

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Mon, 16 Jul 2012 , 02:04

Ja ja , pejic nuk asht ma nen kontrate , dhe ka refuzu kontraten e re qe i ka dhan gjika qysh dje , dhe asht lojtare i lire deri tash

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Merkato

Post by Ujku » Mon, 16 Jul 2012 , 13:50

Pejic ka kerku 8 mi euro ne muj te flamurtari per ket nuk ka vazhdu ma
pra shifra e lart tregon se te vllaznia nuk ka shance me ardh se me kaq shpenzime vllaznia man
Beqirin, shtubinen begen e belishen. por duket se peicit i asht premtu kja shifer prej skenderbeut.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Mon, 16 Jul 2012 , 17:45

Gerhard Prognin paska firmos me kukesin. Deri tash thane se asht e sigurt se ka me firmos me vllaznine, por keta te tonet i dojn lojtarer me i ble lire si punen e shtubines, prandaj e paskan hup si futbollist. Nuk e kuptoj , me e ble kukesi e mos me ken te zotet me e ble ne???? Sa lek thane se tapo shpenzojn per vllaznine . Sa kan shpenzu deri tash, asgja. Po me vjen keq qe Duro e dote se sban ne skuader, e keta sia kan plotesu deshiren.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Mon, 16 Jul 2012 , 19:43

Tefik Osmani ka nenshkru me Vllaznine.
Osmani asht lojtar i pergatitun e kena ba shume mire qe e kena marr.

Deri tesh kena ba merkato te mire ku pervec sulmit repartet tjera jane kompletu.

Na duhet nji aulmus cilsore dhe kena ekip bajagi te mire.

Me shume mundsi Pejic ka me firmos me ne!!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Mon, 16 Jul 2012 , 22:00

Edhe mu po me pelqen shum kja blemje . Jena pothuajse komplet te kompletum. Deri sa po bahen blemje cilesore , mendoj se edhe per sulmin kan mendu shum mire. Merkatoja po shpejton shum keto 2 javet e fundit. Ka boll kohe me gjet 1 sulmues te mire. Kam frike se pejic po shkon me tiranen ku do te zevendosojne balen . Vetem nese i bajn nji super oferte keta te tonet , vetem atehere mund ta marrim. Duket se asht shum prane tiranes

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Merkato

Post by ultraskuqeblu1 » Mon, 16 Jul 2012 , 23:15

Besoj qe a blemja ma mend qe a ba deri sot, se e kena pa tu lujt e ja dina vlerat, jo se asht naj lojtar i jashtezakonshmen por bajagi i nevojshem...Ishalla s'bahet si kto tjert qe kan ardh n'kohen ma t'mir tyne e n'Shkoder jan ba qafderra tu hanger e tu pi tan diten...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Wed, 18 Jul 2012 , 22:02

Ka firmos Dragoi , dhe bahet blemja e 7 e vllaznise mbas Nallbanit , Beqirit, Deliqit , Begajt , Osmanit dhe Shtubines .
Mbrojtja dhe mesfusha asht kompletu, biles me lojtare te mire, dhe nese do te kishte vetem nje Vajush , do kishim tamam nje skuader pretendente

ApoVini
Tifoz
Tifoz
Posts: 76
Joined: Thu, 10 Sep 2009 , 01:48
Skuadra: Vllaznia

Re: Merkato

Post by ApoVini » Thu, 19 Jul 2012 , 00:01

tjeta juj,
ky Pejic me duket se e ka synin diku te 70 mije euro ne vit e me duket pak si i shtrtenjt per ekipin tone.
Perderisa nuk e kan marr Prognin besoj e ishalla njashtu del qe kan rujt paret per kroatin ma mire.
Na duhet vertet nji lojtar tip pyket e tham se Pejic do e bante mire se tash ma asht shtru ne kampionatin tone
Vllaznia e para e tjerat.....i pasha n'gazep

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Thu, 19 Jul 2012 , 12:56

Te Vllaznia ka ardh ne prove nji sulmus boshnjak Mirza Mesiç 32 vjeç.
Ne sezonin e fundit ka lujt me ekipin e Lokomotives te Sofies (Bullgari - kategoria superiore).
Sezonin e kalum asht aktivizu ne 7 ndeshje e ka shenu 2 gola.
Ne sezonin 2010-11 me pare asht aktivizu me Rudarin ne Kroaci ne 29 ndeshje e ka shenu 5 gola.

Se di ishalla e shofin tamam ne prova se kshu nuk ma mush shume synin.....
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Fri, 20 Jul 2012 , 19:15

Hysa asht lojtari qe Duro po kerkon me pas me ngulm ne sulmin e Vllaznise. Prej boshnjakut paskan hek dore se kishte nderru mendje dhe gjithashtu edhe prej pejiqit prej shumes se madhe qe kerkon

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Merkato

Post by ultraskuqeblu1 » Sat, 21 Jul 2012 , 08:05

Hysa sulmus mesatar po kam shume shpres se ka mu pershtat shume shpejt me lojen e Vllaznis...
Nqs vjen :D
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Sat, 21 Jul 2012 , 18:55

Klodian Duro dhe Hysa Shum shpejt mund te bahen blemja e vllaznise dhe gjithashtu fundi i merkatos. Duke pa cdo lojtare qe do jete titullare tek vllaznia , sigurisht qe e tremb kundershtarin sepse te tan jane cilesore

Mendoj se do jete 1 vllazni pretendente. Kena 1 grup te shkelqyshem.

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Merkato

Post by Ujku » Sun, 22 Jul 2012 , 17:48

Duro nuk besoj se i duhet vllaznis ka marr fund si lojtar me pas beth lun te tirana

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Mon, 23 Jul 2012 , 17:43

Mezi po pres te luhet 1 ndeshje miqesore me blemjet e reja. Mendoj se ash merkatoja ma e bukur qe kena ba ndonjehere, sigurish me lojtare cilesore. Nji sulmues do te gjindet se sban tek vllaznia , dhe shpresoj te jete cilesor.

Gjithmone ne futboll nuk fitojn lojtaret e vecante por boshti i ekipit , qe do te thote se pa e eksagjeru aspak boshtin e kena bajagi te forte. Per me pa a jena pretendenta , mjafton me pa vetem 1 ndeshje , ate kunder SKenderbeut, dhe nese e rrahim skenderbeun atehere padyshim jena pretendenta. Per mu ndeshja me skenderbeun asht tamam si ka ken ndeshja shqipni greqi :P

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Mon, 23 Jul 2012 , 21:44

Vilfor Hysa , Blemja e 8_ te e vllaznise. Me sa dukutet merkatoja e Vllaznise sapo asht mbyll.

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Merkato

Post by sidrit » Tue, 24 Jul 2012 , 00:27

Çfare kategoriet futet ky? Mesatar apo shume i mire ?
Se kam parasysh hiç si lojtare. À din kush me tregu per te se deri tash asht i vetmi sulmus qe kena.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Tue, 24 Jul 2012 , 00:47

sidrit wrote:Çfare kategoriet futet ky? Mesatar apo shume i mire ?
Se kam parasysh hiç si lojtare. À din kush me tregu per te se deri tash asht i vetmi sulmus qe kena.
Asht rendit i shtati ne kampionatin e fundit si golashenues , dhe ka realizu 8 gola si sulmues i Laqit.

Tashti qe erdhi tek ne , mund te bajn ma shum gola duke e llogarit se kena mesfushe te mire , mandej kena edhe hajdarin gjithashtu qe mund ti japin sulmit nota pozitive

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Merkato

Post by ultraskuqeblu1 » Tue, 24 Jul 2012 , 01:20

Mesatar po lojtar me vler, me dit me i lidh kontrat ktij, Vllaznia kishte me perfitu shume ne rast shitjet, asht lojtar i ri e vlen shum ma shum se Xhafaj a naj Klod Duro qe jane "ca te shtyjme me marr edhe naj rroge"...
Skena dallime me individa po besoj qe grupi asht i mir, individat e mir te cojne deri diku por grupi mir te nxjerr kampion...
Vilfor Hysa Skills
http://www.youtube.com/watch?v=QpiCFeZFja4
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Tue, 24 Jul 2012 , 10:14

Te gjithe flasin per titull ok po presim po ndjej keqardhje kur lexoj

http://www.panorama-sport.com/kategoria ... vllaznise/nuk e di po me duket se te gjithe ne flas dhe ne si tifoza po tallemi me djelmoshat tone punen e akademise si dhe lekun e derdhun nga familjaret e tyne
po i lajm ne hije te gjithe
nese partizani i merr keto dy dhe del ne superiore zor ti shohim ma kuqeblu
sidomos ai edon hasani a gjynah te rrijne ne pankine vetem se kena ica e vica me video neper youtube
i perjashtuar

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Merkato

Post by sidrit » Tue, 24 Jul 2012 , 12:48

Fpjalmi & ultraskuqeblu flm per informacionin.
Per mendimin tem, ne baze te videos, merkato e Vllaznise nuk à mbylle hala. Vetem nese kerkojne me imitu Barcelonen apo Spanjen e me lujte pa sulmus pyke. Mendoj qe nqs Pejic shkon ne Korce atehere del i vertete ai aludimi qe Xhafa vjen ne Shkoder. Megjithate, jane punet e trajnerit kto.

Goldi, ndjej te njejten keqardhje kur lexoj keto artikuj.
Ideale do te ishte me i huazu por huazim me rrogen qe marrin te Vllaznia veshtire se pranojne vete lojtaret. Me pelqej thania e Hasanit qe kerkote me qendru e me luftu per formacion. Ata qe jane te sigurte ne vedi, kshtu duhet me vepru.

Me fole per titull qysh tash, asht me u tall me vedi e me tane por nqs Shtupina e Hajdari jane ne formen e tyne ma te mire plus ky Hysa e Dragoi qe duken shume te shpejte, pa fole per Délic qe nuk e njoh aspak se Nallbanin e njohim por mund te jete plake, mendoj qe çdo ekip mund te kete problème te medhaja kunder nesh.

Post Reply