Merkato

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Post Reply
ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Merkato

Post by ultraskuqeblu1 » Tue, 24 Jul 2012 , 13:03

Goldi m'duhet me t'kundershtu pak pa t'ardh keq :)
S'jam i t'njejtit mendim me ty, nqs. içi e viçi asht ma i mire se Hasani, pse mos me lujt, na a dona ma t'miren per Vllaznin apo ma t'miren per x person...?! Duro besoj qe asht njaq i afte me dallu cili asht ma i mire per ekipin dhe ma merr mendja se formacionin kan me xan ato qe e meritojn, Hasani dje kishte than te S.Ekspres nqs nuk ma japin vendin e titullarit deri ne Janar une iku, po avash ifije ma naqe se vendi i titullarit duhet me u fitu, nuk merret vendi formacionit ne gazeta... Pa u ba taman futbollista dojn me cu kryt perpjet, duhet me marr shembull Elvin Beqirin, Din Zhegen, Bardh Jeren e kto gjigandat qe kan ba karrier me djers te ballit, mi mbledh bashke tan kto 20-21 vjecat (talentat), nuk e bajn ate ngarkes stervitjet qe e ban Beqiri, mkujtohet para 2 vitesh ku lute ne Azerbaixhan e kishte ardh ne Shkoder at periudhe, edhe pse me pushime, çdo dite e kishe te Zmijant tu nga vrap si kal, kto talentat nuk kane kohe per stervitje se dojn me dal neper pedonale te veshun e te krekosun, e rrijn deri ne 2-3 neper Pub-e ne Velipoj, masanej dojn me xan vendin ne formacion...
Kan marr ka aspekti negativ i Balotelit, ate aspektin pozitiv sjan tu dit me ja kopju ifije :P
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Tue, 24 Jul 2012 , 15:18

ultraskuqeblu1 wrote:Goldi m'duhet me t'kundershtu pak pa t'ardh keq :)
S'jam i t'njejtit mendim me ty, nqs. içi e viçi asht ma i mire se Hasani, pse mos me lujt, na a dona ma t'miren per Vllaznin apo ma t'miren per x person...?! Duro besoj qe asht njaq i afte me dallu cili asht ma i mire per ekipin dhe ma merr mendja se formacionin kan me xan ato qe e meritojn, Hasani dje kishte than te S.Ekspres nqs nuk ma japin vendin e titullarit deri ne Janar une iku, po avash ifije ma naqe se vendi i titullarit duhet me u fitu, nuk merret vendi formacionit ne gazeta... Pa u ba taman futbollista dojn me cu kryt perpjet, duhet me marr shembull Elvin Beqirin, Din Zhegen, Bardh Jeren e kto gjigandat qe kan ba karrier me djers te ballit, mi mbledh bashke tan kto 20-21 vjecat (talentat), nuk e bajn ate ngarkes stervitjet qe e ban Beqiri, mkujtohet para 2 vitesh ku lute ne Azerbaixhan e kishte ardh ne Shkoder at periudhe, edhe pse me pushime, çdo dite e kishe te Zmijant tu nga vrap si kal, kto talentat nuk kane kohe per stervitje se dojn me dal neper pedonale te veshun e te krekosun, e rrijn deri ne 2-3 neper Pub-e ne Velipoj, masanej dojn me xan vendin ne formacion...
Kan marr ka aspekti negativ i Balotelit, ate aspektin pozitiv sjan tu dit me ja kopju ifije :P
Asht shume mire qe na informon se ti i sheh gjanat ma mire se na.
ishalla me kam te mbar fillojne stervitjen e mos na harro me na informu se te ti i kena shpresat me marr lajme te fresketa e te sakta
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Tue, 24 Jul 2012 , 20:09

Kete vit Vllaznia "duket" se ka ba merkato sic duhet.
Ardhja e Hyses asht gja e mire edhe nuk asht ndonji lojtar qe te nxjerr prej situatet por asht lojtar qe punon.
Ne sezonin e kalum (lacin e Flamurtarin) ka shenu 13 gola (10 ne kampionat e 3 ne kupe).
Mos te harrojme se asht lojtar i ri edhe asht 22 vjec e i ka te dhanat bajagi te mira.

Te shohim se ca pa jep per Vllaznine.

Ne pergjithsi boshti i ekipit asht i mire, por shumica e lojtarve nuk ja dine lojen njeni-tjetrit e jane lojtar qe lozin per hare te pare bashke, kshuqe asht heret me than qe jena pretendent.
Kyt sezon me kap "me merit" kupat e Europes edhe vitin tjeter me luftu per kampionat(nqs majme boshtin e ekipit) jam shume shume i gzum.

Sdq te presim ndeshjet miqsore per me pa formen e lojtarve.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Tue, 24 Jul 2012 , 20:23

Admin wrote:Kete vit Vllaznia "duket" se ka ba merkato sic duhet.
Ardhja e Hyses asht gja e mire edhe nuk asht ndonji lojtar qe te nxjerr prej situatet por asht lojtar qe punon.
Ne sezonin e kalum (lacin e Flamurtarin) ka shenu 13 gola (10 ne kampionat e 3 ne kupe).
Mos te harrojme se asht lojtar i ri edhe asht 22 vjec e i ka te dhanat bajagi te mira.

Te shohim se ca pa jep per Vllaznine.

Ne pergjithsi boshti i ekipit asht i mire, por shumica e lojtarve nuk ja dine lojen njeni-tjetrit e jane lojtar qe lozin per hare te pare bashke, kshuqe asht heret me than qe jena pretendent.
Kyt sezon me kap "me merit" kupat e Europes edhe vitin tjeter me luftu per kampionat(nqs majme boshtin e ekipit) jam shume shume i gzum.

Sdq te presim ndeshjet miqsore per me pa formen e lojtarve.
ket mendim ndaj dhe une si ti admin
nuk mundena te mendojme titullin direkt dhe pse shume thojne qe skena rival
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Tue, 24 Jul 2012 , 20:38

Ne leter kena lojtar bajagi te mire, por nuk kena ekip ma te forte se Skenderbeu apo ndoj skuader tjeter.

Sdq ishalla Duro punon me profesionalitet edhe drejtusit kane ba nji projekt afatgjate.

Sa i takon Hasanit e Karakaçit kisha dasht qe me i majt ne skuader e nqs e meritojne vendin sma merr mendja se Duro nuk ka me i aktivizu.
Mas te harrojme se kampionati asht i gjate edhe ka me pas vend per te tane nqs e meritojne.
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Merkato

Post by Edmond-Cela » Wed, 25 Jul 2012 , 00:48

nje gja me ka pelqy ne ket merkato. qe ne skuader nuk ka pas me ka 6-7 futbollista ne dite per prova si heret tjera. dhe e dyta qe blerjet nuk jan ba ne javen e fundit te merkatos.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Fri, 27 Jul 2012 , 18:55

dragoi dhe delic po shkelqejne nga blerjet e realizuara. Simbas ndeshjes miqesore brenda ne grup , jan vazhdimisht keta 2 lojtare ne nji forme te shkelqyshem qe ka ra ne sy nga tranieri duro , i cili asht teper i gezum me merkaton qe asht ba , gjithashtu edhe nga cilesite e cdo lojtari.

Te hanen do jete miqesorja e pare me 1 ekip malazes

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Merkato

Post by ultraskuqeblu1 » Fri, 27 Jul 2012 , 23:47

Pjalmi ka te drejt :D
Deliçi n'stervitje duket super lojtar ishalla asht ikshtu edhe ne ndeshje...:)
Para 2-3 ditve kan pas stervitjen e pare, po i shifsha me vemendje tu ba stervitje, ky daku kret thjesht tu i ba me sy mbyll, lojtar alla Pirlo :P
Para portes u dukte qe nuk te falte dhe nuk ishte egoist, cdo top nga mbrojtja u posote tek ky dhe e shperndate shume bukur...
Edhe dragoi jo keq, tesh per me fol taman duhet me i pa ne ndeshje...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Sat, 28 Jul 2012 , 01:00

ultraskuqeblu1 wrote:Pjalmi ka te drejt :D
Deliçi n'stervitje duket super lojtar ishalla asht ikshtu edhe ne ndeshje...:)
Para 2-3 ditve kan pas stervitjen e pare, po i shifsha me vemendje tu ba stervitje, ky daku kret thjesht tu i ba me sy mbyll, lojtar alla Pirlo :P
Para portes u dukte qe nuk te falte dhe nuk ishte egoist, cdo top nga mbrojtja u posote tek ky dhe e shperndate shume bukur...
Edhe dragoi jo keq, tesh per me fol taman duhet me i pa ne ndeshje...

Ultras kuq e blu1 . kam ndigju qe cdo dite shkojn gjithmone dhe ma shum tifoza kur skuadra asht ne stervitje, dicka qe nuk ka ndodh kurr ma pare. A asht e vertete sepse ti e din edhe ma mire ngaqe je prezent?

Luko Biskup do jete blemja e re qe Vllaznia do kete. Asht mesfushore dhe pelqehet shum nga duro pasi e ka pas ne skuader ma perpara tek Skenderbeu dhe e njef mire. Kete jave mund te firmosin

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Merkato

Post by ultraskuqeblu1 » Sat, 28 Jul 2012 , 15:37

Une vetem diten e pare kam ken, ka pas bajagi njerz po si gjithmon, ne stervitje...
Biskupi cfare rolit ka lujt me Skenderboden??? Mesa mora vesht sot, nuk kishin ma lek per me ble lojtar, mduket kshilli bashkiak nuk miraton me nxjerr ma lek...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Thu, 02 Aug 2012 , 18:54

ultraskuqeblu1 wrote:Une vetem diten e pare kam ken, ka pas bajagi njerz po si gjithmon, ne stervitje...
Biskupi cfare rolit ka lujt me Skenderboden??? Mesa mora vesht sot, nuk kishin ma lek per me ble lojtar, mduket kshilli bashkiak nuk miraton me nxjerr ma lek...
Ultras, dojn me ble plakun prej skenderbeut , dhe 1 mesfushor perseri tek skenderbeu. Presidenti Zeqo nuk asht ma dhe kan ndrru presidence , e cila i ka ul tan skuadres 30 perqind % rrogat , dhe gjithashtu edhe 30 perqind te tjera nese nuk dalin kampion, dhe skenderbeu po shkrihet , keshtu qe kena ne dore me zgjedh edhe nja 2 futbollist te mire prej skenderbeut :P

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Tue, 14 Aug 2012 , 20:23

Kastriot Rexha mund te jete blemja tjeter e Vllaznise . Luan te trepce 89 ne kampionatin e kosoves dhe asht golashenuesi i dyte ma i mire ne kosove me 19 gola .

Ky linku ma poshte asht video e disa golave qe ai ka ba . Duket shum i talentum

http://www.youtube.com/watch?v=6CNk2TcR9EY

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Merkato

Post by Edmond-Cela » Wed, 15 Aug 2012 , 00:19

fpjalmi wrote:Kastriot Rexha mund te jete blemja tjeter e Vllaznise . Luan te trepce 89 ne kampionatin e kosoves dhe asht golashenuesi i dyte ma i mire ne kosove me 19 gola .

Ky linku ma poshte asht video e disa golave qe ai ka ba . Duket shum i talentum

http://www.youtube.com/watch?v=6CNk2TcR9EY

asht i konfirmum dhe asht zyrtarisht lojtar i vllaznias
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Sat, 15 Dec 2012 , 00:41

Elhan Galica i cli ka lujt me vllaznine ne sezonin 2009 2010 dhe aktualish asht lojtare i lushnjes , mund te jete forcimi i sulmit ne merkaton e janarit. Tek lushnja Ka lujt nji sezon e gjys duke ken lojtari kyq i skuadres , dhe kur dihet se asht lojtari qe Vllaznia e ka rrit , atehere do kishte ken perfekte qe vllaznia ti kthente ato qe ka lan rrugash sepse me te vertete do bante nji skuader hata , me lojtare shkodran 100 perqind

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Sun, 16 Dec 2012 , 23:32

Ku lun Galica?
Ne kategori te pare?!!! 4 gola ka ba deri tesh e Galica den me majt sulmin e Vllaznise....
une jam dakort me kthy lojtart shkodran por ata qe ja vlen, pse nuk kthejne Liken qe i mbaron kontrata ne janar??
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Thu, 20 Dec 2012 , 02:37

Admin wrote:Ku lun Galica?
Ne kategori te pare?!!! 4 gola ka ba deri tesh e Galica den me majt sulmin e Vllaznise....
une jam dakort me kthy lojtart shkodran por ata qe ja vlen, pse nuk kthejne Liken qe i mbaron kontrata ne janar??
keto drejtusa admin bajne si te dun se si i thon asaj fjales ku gjen ban
tifozeri ska shkodra shoqeri civile qe i hek zemra per vllaznine ska
por shkodra ka SERVILA te pa pare ne asnje qytet apo trev shqiptare
asnjeri nuk merret me faktin cpo ndodh me vllaznine por asht ba lajm bomb ne fb se vajushi stervitet me vllaznine(tregon qe i rreh zemra per vllaznin)
dhe kur ju tham qe asht gja normale mu stervit ne pushime me klubin meme e ska te bajn me preferenca me qohen e me shajne
e sjell si nje lajm banal por me nje domethenie qe ne shkodren tone asht kriju nje hendek jo vetem tek drejtusat por tek ne tifozat e thjeshte te cilet (mire qe sju afrohena fanaticsave flas ne diskutime qe bajne une ju heku kapelen)por dhe kalojme ne ofendime duke mos dit me gjet argumenta.kjo tregon varferine qe kemi ne diskutime e atehere pse te mos bajne drejtusat cte dun me vllaznin
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Fri, 21 Dec 2012 , 19:42

Goldi e din naqe qe skam qejf me ba krahasime si edhe pergjithsime. Gjithkush ka historin e vet e problemet e veda ( e kam fjalen per tifozerin/sportdashsit shkodran&tiranas).
Pyll pa derra nuk ka!!
Qe Vajushi ban stervitje me Vllaznine asht gja normale si edhe sic ke shkru ti e bajne nji pjese e mire e futbollistave e nuk asht asgja e jashtzakonshme!!
Ka ana tjeter, duke pa momentin qe po kalon Vllaznia, stervitja e Vajushit me ekipin tone asht gja shume pozitive per vet Vllaznine por edhe per ambjentin futbolldashes shkodran, kshu qe nqs kja gja publikohet me shume "eufori" nuk asht gja negative.

Sa i takon diskutimeve qe shpesh ndodhin ne ambjentin shkodran me aq sa ndjeku e kam perjetu une mund te tham se jena bajagi FANATIKE, e kjo gja shpesh here te ban me diskutu e me mendu me fanatizem per Vllaznine e sportin shkodran e disa gjana gjate diskutimeve i mbron ma shume se sa duhet.
Sdq nqs nuk i mbrojm NE, kush ka me mbrojt Vllaznine :)
Personalisht nuk e njoh shume ambjentin sportdashes tiranas per me ba krahasime, si edhe nuk me intereson me ba krahasime. Gjithkush ka probleme ne shpi te vet(Vllaznia) e duhet me i zgjidh mrenda shpis te vet.
Elozhet e shpeshta e te teprume nuk i bajne mire Vllaznise, njashtu as kritikat e shpeshta nuk i bajne mire :)

Per mendimin tem ne nji vend i vogel si Shqipnia, Mediat kane mundesi me pas nji rol kryesor ne fatet e Vllaznise e deri sa kena nji shoqeri civile(sportive) te politizume asht veshtire
qe gjanat me ndryshu per mire.
Roli i tifozerise shkodrane (VU) ka kohe qe nuk ka peshen e vet tek drejtusit tane. Jo se nuk reagojne por se Media i ka limitu jehonen e ktyne reagimeve. Si edhe tesh mos prezenca e tifozve(si dikur min 5000-6000) ne Loro Boriçi ka kohe qe nuk i ban pershtypje drejtusve, mediave e opinionit sport-dashes ne shkoder.
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Wed, 20 Feb 2013 , 18:16

Braziliani qe ka ardh te Vllaznia diten e fundit te merkatos asht largu prej Vllaznise ...
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Wed, 29 May 2013 , 23:16

Mire qe ne merkato spo marrim asnji por edhe kta qe kena jane tu na ik!!!
Se marr vesht si done me ba ekip pretendent nqs lojtart ma te mire kane fillu me ik!!
Smajli sic e dini ka ik te Flamurtari!!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Thu, 30 May 2013 , 06:54

Mbrenda kesaj javet , presidenti I vllaznise Agron Qela , ka premtu qe do firmosin me 3 lojtare cilesore qe akoma nuk i ka dhan emrat dhe ne shtyp ka than qe do jeni vete deshmitare . Pervec Smailit qe ka firmos me Flamurtarin , mund te na ikin edhe portieri Vujadinovic dhe mesfushori Dragoi, 2 shtyllat e tjera te ekipit . Agron Qela pat than per Smailin qe i kam ba nji kontrate ma shum se sa i ka ba Flamurtarit , kurse kunderpergjigjja e Smailit ka ken e shpejte duke than qe jo vetem nuk ka fol me mu, por as nuk me ka afru asnji kontrate te re sepse me Vllaznine do kisha lujt edhe ma pak se me Flamurtarin

Shpresojm qe fjalet e Agronit per 3 futbollist cilesore te jete e vertete simbas intervistes qe ka dhan dhe mbas premtimit qe ka than ( brenda kesaj Jave ) dhe shpresojm qe Vujadinovic dhe Drogoit ti bahet nji oferte sa ma e shpejte qe te jene me vllaznine edhe sezonin e ardhshem sepse humbja e tyre do ta shkaterronte Vllaznine sezonin e ri , dhe mund te ishte vdekjeprurese qe do te thote , nje rrezik i madh me ra ne nji kategori ma poshte .


Dje simbas shtypit ne Shkoder , kryeparlamentares se parlamentit , I kan shku tifozat shkodrane dhe e kan pyt, Jozefina kur po na ndihmoni qe te dalim kampion , dhe pergjigja e saj ishte , Do te bajme dicka

Post Reply