Merkato

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Mon, 03 Jun 2013 , 03:31

Sot presidenti Qela paska prezantu 3 blemjet e para te vllaznise duke mbajt fjalen e tij . 3 lojtaret luajne per Zeten ne kampionatin Malazez dhe ne shtyp thuhet se jane 3 lojtaret ma te mire per ekipin e Zetes . Zeta vitin qe kaloi ka kalu 3 turne ne kupen e uefes duke humb ne turin e katert me psv. Goran Burzanoviç kapiteni i skuadres se Zetes mesfushor 29 vjec , Balsa Bozoviç 26 vjec mesfushore dhe Ivan Novoviç 24 vjec mbrojtes jane 3 lojtaret qe kan firmos me vllaznine.

Simbas shtypit , 3 lojtaret qe lozin ne superiore Olsi Gocaj , Ansi Nika dhe Arsen Sykaj kane 2 jave qe po presin pergjigjen e Drejtuesve te Vllaznise te firmosin me Vllaznine , por duket se nuk po i ndigjon kush , dhe mund te jete teper vone kur Drejtuesit mund te zgjohen. Kurse per 2 shtyllat e ekipit Vujadinovic dhe Dragoit nuk po merret vesht se ca po bahet dhe nese drejtuesit do ta lejn ne harrese , atehere do na ikun si na iku Smaili .

3 blemjet qe u prezantune sot , nuk dihet se cfare formet kane dhe cfare futbollistash jane , dhe nese drejtusat nuk zgjohen sa ma shpejt , kete vit nuk duhet te pretendohet ja vetem per me ken pretendent , por duhet te luftojm mos me ra 1 kategori ma poshte .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Thu, 13 Jun 2013 , 09:57

Nji lajm I rreme per 3 lojtaret e Malit te zi qe presidenti Qela kishte premtu qe kan firmos me vllaznine . Lojtari Bozhovic qe presidenti Qela pat than qe ka firmos me Vllaznine ishte vetem nje rren e qastit pasi ky lojtare ka firmos sot ne Austri kurse 2 lojtaret e tjere malazez ,nuk dihet asgja dhe simbas gazetave malazeze qe nuk kan shkru ne shtyp edhe kjo duket nji rren e qastit e presidentit qela bashk me tranierin bushati . Biles as binjakezimi me klubin e Zetes qe presidenti Qela bashk me Bushatin than , nuk ishte e vertete. Administratori I klubit gjyrezi simbas shtypit nuk ka pranu me firmos. Asht Dicka e tmerrshme me perfundu Vllaznia ne duart e ketyne Horave . Nese skuadrat e tjera po forcohen ne merkato , Vllaznise nga dite ne dite po I ikun lojtaret ma te mire .

Nese cdo ship ka 1 zot shpiet , Vllaznia jone nuk ka zot shpiet dhe po mundohen seciloi me e purdhos emrin si mos me ken Qela Gjyrezi dhe bushati gjak shkodranersh . Keshtu si po shkojne punet , asht shum e sigurte qe vitin qe vjen do kena fatin e Partizanit dhe te Dinamos , dhe siq po shifet , MBAS KETIJ KAMPIONATI DO LOZIM ME ADEN NE KATEGORINE E PARE

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Sat, 15 Jun 2013 , 15:11

Ma mire ta mante bashkia vllaznin
edhe ne kategori te dyte me shku te pakten i kena tonet jane demokratet
po te kena komunist per president un as titullin e Champions liges nuk e du
boll kur mendoj qe kandidon per ngjyren e kuqe e tmerrshme asht

qielli asht blu ashtu si e tan shkodra
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Sun, 16 Jun 2013 , 22:18

GOLDIAN wrote:Ma mire ta mante bashkia vllaznin
edhe ne kategori te dyte me shku te pakten i kena tonet jane demokratet
po te kena komunist per president un as titullin e Champions liges nuk e du
boll kur mendoj qe kandidon per ngjyren e kuqe e tmerrshme asht

qielli asht blu ashtu si e tan shkodra
Goldi , sa e kishte presidencen bashkia , kishim mrend shtyllat e ekipit , Smailin , Vujadinovicin ,Dragoin dhe shume te tjere . E verteta asht qe u genjyem kur e mori Qela , duke premtu se do bajn nji vllaznia kampione , por e verteta doli ndrysh swepse Qela kishte ne mendje me rrejt nji Shkoder duke e perdore Vllaznine per vedin e vet , dhe kjo po shifet ma qarte qe po iku Smaili , po ik dragoi dhe portiere dhe po fillojne me ik gjithe lojtaret. Kuptohet qe edhe bashkia ka fajin e vet qe nuk shet aksionet dhe kja kuptohet qe asht ne te keqen e vllaznise sepse po shifet qarte qe nuk po shkaterrohet vetem vllaznia por edhe academia . Te gjithe nuk kena ken te kenaqun me presidentin Fushaj , por po e shohim shum qarte qe kur fushajn e heken prej vllaznise , vllaznia mbaroi , sepse me fushajn e kishim te vdekun 3 vendet e para dhe kena ken ne urope gjithmone dhe ka ba shum per akademine . Do kisha ken shum I gezum sikur bashkia te kthejn fushajn prap

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Merkato

Post by Skodrinon » Sat, 10 Aug 2013 , 16:51

vllaznia ka arrite akordin me vujadinovic dhe asht ne bisedime me rajovic e markovic
pune vicash.... :)

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Merkato

Post by Miri » Sat, 10 Aug 2013 , 18:50

Skodrinon ca jan kta gjana qe shkrun mor?ne na kan premtu 1 skuader me shkodran,kta viçat a jan prej thethit a?

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Merkato

Post by Skodrinon » Sat, 10 Aug 2013 , 23:51

prej vraket :D

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Sun, 05 Jan 2014 , 01:07

a dojn me ba nej blemje a vec hajn me goj
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Merkato

Post by Skodrinon » Mon, 06 Jan 2014 , 14:18

Flitet per Markun, Vukcevic edhe Rexhen

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Tue, 07 Jan 2014 , 02:55

Skodrinon wrote:Flitet per Markun, Vukcevic edhe Rexhen
ca a kja merkato itash i hekun itash i marrin
edhe semina nje her vjen nje her shkon
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Merkato

Post by Skodrinon » Tue, 07 Jan 2014 , 16:12

Na ishte nji here nji slloven, nji serb e nji kosovar ne prove te Vllaznia
Si fillim barceletet jo keq

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Wed, 08 Jan 2014 , 01:10

pse nuk e afrojne ate Roland peqinin qe ka mbet pa ekip
e kam pa tu lujt dhe kunder Palermos kur ishte me dinamon dhe mendoja do bahej per komtare po mesa kam marre vesh u demtu e pat renie.po prap ma mire tham ky se me e mush me nigerian e me lesh e li qe boll me dal mi prit ne aeroport kush e di sa kushton

nejse se kyt daljen ne aeroport e pagun bashkia dalin demek 5 here me i prit ne na thojne se nuk vijne
ato cojne e bijne robet e tyne ne aeroport e bashkia paguj per lojtaret demek

mos u habitni jo MADE IN SHKODRA
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Merkato

Post by Man in Redblue » Sat, 11 Jan 2014 , 15:31

Une e kisha rikthy ate anglezin. Asht djal i mire :D

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Tue, 14 Jan 2014 , 13:09

jip doreheqjen o mir grima se nuk keni ca me e perdhunu ma se ca e perdhunut ket skuader

a ka zyre sportit te bashkia more vllazen se me sa di une njaty ne bashki 500 vet punojn
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Fri, 24 Jan 2014 , 01:03

edhe nje jave ka mbet per merkaton vllazen
tash dhe yjet mu ba bashke zor se na japin rezultate per 5-9 jave
kuku ca na gjet
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Sat, 01 Feb 2014 , 00:31

Ska ca me ba Bashkia kur skane lek!!
Problemi asht se kta kane kujtu se ca tash pa bahet me privatizimit te Vllaznia e tash pa bahen rehat, por si kane llogarite mire punt.

Merre me mend kur as Gilman Lika nuk vjen te Vllaznia, ca kena me prit ma teper ....
U pa kja pune, duhet me shpresu tek moshat e reja por ca me ba se kush asht ne kry as kto nuk i vlerson sic duhet edhe kerkojne me rru lek sa ktej e sa andej... gjynah qe emri i Vllaznise me u "perdhos" ne kete mnyre e mundi i Boriçit, Zheges, Bizit, Rragamit etj etj me ik bosh....
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Sat, 01 Feb 2014 , 11:08

Nese ndonjehere gilman lika do vishet kuqeblu
une kurre sdo e ndjeku ma vllaznine
fundi fundit plasi kuj trapi per mu po une me vedi e kam ba kete bast dhe ne shkoder kur te mberrij do ju a kerkoj tanve qe ta harrojn ate emer

kur ne vlone plasi Puna e pagave qe su pagune lojtaret e iken tan
vlonjatet mbeten aty dhe pse kishin mujt me ik e me rru lek kund tjeter
ky shkerdhata qe lujti ne arabi e rruvi boll lek atje spo ju bate gja me lujt per 2milion lek ne muj ne shkoder tu e pa qe jena ne rrezik Historik per renie nga kategoria

Mallku qofte kush e afron ma ne shkoder ate lojtar
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Sat, 22 Mar 2014 , 16:41

vec nje gja isha lut per sezonin e ardhshem
si cdo tifoz kam drejt dhe une me shpreh mendimin tem
nuk ofendoi askend absolutisht askend por di me than
qe do ishte turp qe ne merkaton qe do vijne te lakohet emri i gilman likes
atij ju prifte e mbara por per mendimin tem ska pse te vij te ne nese vlora e tij bjen
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Sun, 23 Mar 2014 , 11:51

GOLDIAN wrote:vec nje gja isha lut per sezonin e ardhshem
si cdo tifoz kam drejt dhe une me shpreh mendimin tem
nuk ofendoi askend absolutisht askend por di me than
qe do ishte turp qe ne merkaton qe do vijne te lakohet emri i gilman likes
atij ju prifte e mbara por per mendimin tem ska pse te vij te ne nese vlora e tij bjen
shume dakort me ty Goldi, asht lojtar i mire e ndoshta edhe profesionist i mire por Vllaznia ka nevoje edhe per lojtare qe ja dine peshen as fanelle!!
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Wed, 27 Aug 2014 , 11:37

Para 3-4 diteve firmosi kontraten me Vllaznine lushnjari Xhafa e dje paska prish kontraten e ka firmos me Apolonin... hajde merre vesht se ca bahet.
Nderkohe prej 3 uruguajanve qe kishin me ardh me Vllaznine (Sosa, Aguirre dhe Rodrigues), per momentin mesfushori Rodrigues nuk vjen por pritet me ardh nji tjeter Ángel Cayetano (mesfushor) si edhe pritet me ardh nji qender mbrojts 19 vjec i Palermos (U-21 te Palermos).... Te shofim nqs asht e vertet....

Une jam ma shume i knaqun nqs vijne mbrojtsa apo mesfushore qe lujn ne kampionate jo te forta por qe kane eksperience se Vllaznia ka nevoje ma shume per lojtare me eksperience.
Ishalla qender-mbrojtsi serb, del i hajrit se perndryshe mbrojtja ka me kene shume ma dobt se vjet edhe skena gja ne terezi. Edhe nji organizator i mire na ishte dasht.....
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply