A DO KUALIFIKOHET SHQIPERIA NE BOTERORIN 2010???????

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 11 Oct 2008 , 22:09

kjo humbje me jep sigurine te them
sdo kualifikohemi
fitorja me malten na u duk sikur fituam me spanjen
edhe ky haani se kuptoj me te njetet po luan biles ka sjell ne skuader dhe agolliqe spat theb me lujt ne nje lig leshi si finlanda
do i kujtoja mos te harrojne te marrin dhe haxhin se ky te pakten ndaj schalkes per kupe uefa tregoi force e karakter shqiptari
ndoshta dhe tares e bledar koles ti bej vend
pse jo dhe memelli
ndreka apo alcani
te gjithe ti therrasi kampioni botes
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 11 Oct 2008 , 22:14

Jam shum dakort me ata qe the naqe.Un i kisha dhane munsine nej lojtarit te ri qe don me u afirmu edhe nep shpirtin ne fushe.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 11 Oct 2008 , 22:21

nuk di ca te them se ndeshja te tv vllaznia na u ba verrem.

78 % te ndeshjes se kam pa as un dhe pothuajse kerkush dhe duhet ta shoh ndeshjen ,te jap mendimin.as golin e pare e as te dytin se kam pa.

pjesen e pare kena lujt ma mire se ta aq sa kam pa.

pjesa e dyte skam pa hiq

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 11 Oct 2008 , 22:21

vllaznia1919 wrote:Jam shum dakort me ata qe the naqe.Un i kisha dhane munsine nej lojtarit te ri qe don me u afirmu edhe nep shpirtin ne fushe.
naqe le te largohet haani
jo se humbja e sotme eshte fundi i botes
se fundja na sjena brazili por
duhet te ndryshojme sa me shpejt
te gjithe te rinjte te thirren
shif luksemburgu me amator fitoi ne zvicer
ishujt faroe me bukpjekesa barazojne ndaj nje austrie me lojtar ne premier lig e bundeslig
te marrim shembull nga belgjika qe ne vitet e fundit u fut ne krize te thelle me rezultate teper negative
keto kualifikkime ka shanse te arrije ne afrike pasi ka nje grup te ri lojtaresh

ik haan mos e bej shqiperine han
i perjashtuar

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Sun, 12 Oct 2008 , 01:26

As bahet fjale per kualifikim, une tham inshallah nuk kuritena dhe mesim vetem me 4 pike.

Lene Goldi, se nuk ka qa i ban as Hani as Brigeli e as kurkush. S'kena lojtar me u kap me Europen.

Une kam ken dhe jam per nje tranjer shqiptar. Zhega ose Hafizi.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 12 Oct 2008 , 01:31

Shkodrani81 wrote:As bahet fjale per kualifikim, une tham inshallah nuk kuritena dhe mesim vetem me 4 pike.

Lene Goldi, se nuk ka qa i ban as Hani as Brigeli e as kurkush. S'kena lojtar me u kap me Europen.

Une kam ken dhe jam per nje tranjer shqiptar. Zhega ose Hafizi.
ishtu si ka mrri puna
asht kot me harxhu pare me trajner te huaj
po duka dhe ne largofte haanin ta po bjen litbarskin se i ka met pishman.
na duhet plan punet dhe perderisa kjo mungon atehere skemi cpresim
le te thirren lika e sukaj ne komtare te marrin eksperience
deri kur me bogdan e me lala qe bashke po ti marrim si kane lujte kete sezon ma shume se 180 minuta
shqipria ka talente
trajner mos rri para mikrofonave duke premtu
po del e zbulo talente
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Sun, 12 Oct 2008 , 01:35

me ke dona me lujte ne miqesoren e ndandorit?Se luksemburgu asht ba i frikshem tesh...na ka mbete san marino e andorra me gatite golaverazhin e haanit.U ba trajneri ma i madh i tana kohnave te shqipnise se mujti 11 "futbollista" malteze qe gjate javes jane elektricista,marangoza,mesuesa filloret e ne fund jave losin futboll per qejf...marre me i thane kujt..
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Sun, 12 Oct 2008 , 18:22

Njashtu tham edhe une Goldi. T'i zbulojme talentat tone. Mos rrijme e te marrin ne kombtare thjeshte se let jashte. T'i lame vend futbollistave tone shqiptar , sepse nuk asht se nuk kemi. Kemi dhe biles ma te mire se Lala e Bogdani.

Sa here ka dal Sinani golshenuesi ma i mire i kampionatit dhe askush nuk e thirri ne kombtare, sepse doshin me marre halabakun Tare me shoke.

Tani kemi Sukajn, nuk po tham se asht fantastiku i shqiptareve, ama i mire boll asht, e ban edhe ai punen e Bogdanit , biles 100 here ma shume.

Fundi i fundit, lodhna kot, nuk na pjerdh kush ne jo.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 12 Oct 2008 , 18:32

Shkodrani81 wrote:Njashtu tham edhe une Goldi. T'i zbulojme talentat tone. Mos rrijme e te marrin ne kombtare thjeshte se let jashte. T'i lame vend futbollistave tone shqiptar , sepse nuk asht se nuk kemi. Kemi dhe biles ma te mire se Lala e Bogdani.

Sa here ka dal Sinani golshenuesi ma i mire i kampionatit dhe askush nuk e thirri ne kombtare, sepse doshin me marre halabakun Tare me shoke.

Tani kemi Sukajn, nuk po tham se asht fantastiku i shqiptareve, ama i mire boll asht, e ban edhe ai punen e Bogdanit , biles 100 here ma shume.

Fundi i fundit, lodhna kot, nuk na pjerdh kush ne jo.

pash besen a ke ndonje ndeshje te kampionatit tone apo jo keto vitet e fundit?????me vjen marre per ta kur i shaf

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 12 Oct 2008 , 20:25

Shkodrani81 wrote:As bahet fjale per kualifikim, une tham inshallah nuk kuritena dhe mesim vetem me 4 pike.

Lene Goldi, se nuk ka qa i ban as Hani as Brigeli e as kurkush. S'kena lojtar me u kap me Europen.

Une kam ken dhe jam per nje tranjer shqiptar. Zhega ose Hafizi.
Jam dakort me ty naqe, pervec se tek tranjeri. Per mendimin tem tranjeri i huj, bjen nji eksperience te re, si edhe metod tjeter punet, ja si tranjerat shqiptare qe marrin ne komtare lojtare me mik....
Une kam dyshime tek perzgjedhjet e lojtareve pasi nuk bahen direkt prej tranjerave, por jane te drejtume prej FSHF-se, pasi e ka ne dore FSHF-ja emrat qe i sygjerohen tranjerave. Haan s'ka si me e dit se egziston nji x lojtr shqiptar qe lun ktu apa atje, databazen me lojtaret e ka FSHF-ja qe here mas here ja sygjeron tranjerit....
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 13 Oct 2008 , 23:26

Ktu problemi asht ne thelb.Dmth te federata qe nuk i interreson me gjet lojtar te ri ose me i ftu kur ja gjejne te tjert.Te tjerat muhabate vijne mrapa.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 14 Oct 2008 , 14:26

Une kam kene per nji tranier te huj, por duke pa se Hani vec pushime po ban tan kohen, jan tu mu dhimt ato pare qi merr, si me mi marr mu prej xhepit...asht gjynah me pagu hanin me shuma marramendese per kater dite ne tre muj...

Per mendimin tem Brigel dhe Baric kan kene ma te angazhum me zbulu lojtare te ri. Mos harroni: Dallku, Kapllani sod te ishin sot ne ukraine e gjermani nqs. nuk do te ishte interesu per to Brigel..

Per mendimin tem Hani as nuk ia ka idene ne bote futbollit shqiptar, vjen ne shqipni vec me marr rrogen, kurse formacionin e bajn te tjeret ne federat.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 14 Oct 2008 , 14:32

Se kuptoj pse u thirr Salihi i damtum, sipas mjekut te Ried ai nuk rikuperohet per dy jave..

A ka nai projekt konkret Han?

Kapllani, Hyka nuk losin asnji minute e thirren ne komtare--- Rama e Bajramaj as nuk permenden hic, po edhe abrahamin e Tiranes pse mos me e thirr ? Po me ate kavajasin qi ka disa gola ne ukraine, ca bahet, pse nuk permendet emri i tij hic, po Bylykbashin pse nuk e thirri ?

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 17 Oct 2008 , 20:52

Salihi, jashtë fushave edhe për dy javë



Lajmet jo të mira për Hamdi Salihin. Pasi humbi dy ndeshjet me Kombëtaren kundër Hungarisë e Portugalisë, sulmuesi do të paktën edhe dy javë të tjera jashtë fushave për skuadrën e tij austriake, SV Ried.

Lajmi jepet nga faqja standard.at. SV Ried do të luajë të shtuan në transfertë kundër Kapfenberugut (java e 13-të e Bundesligës) dhe trajneri Paul Gludovatz e dëshironte më shumë se kurrë shkodranin në dispozicion të tij. “Ne duhet ta fitojmë patjetër këtë takim”, - tha Gludovatz për gazetën austriake.

Sipas standard.at problemi më i madh i ish-trajnerit të Shpresave të Austrisë është vija e parë: “Sulmuesi kryesor e ekipit shqiptari Hamdi Salihi fatkeqësisht do të mungojë edhe për dy javë të tjera”. Shkodrani deri tani ka shënuar 4 gola në kampionatin austriak.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 17 Oct 2008 , 20:56

Qe pra mor vllezen, une e kam dite se Salihi asht i damtum per dy jave, se ka ken gjithkund neper gazetat austriake, Hani me 200000 rroge nuk e paska dite......

Ne vend qi me pa thirr ate kosovarin e dortmundit e me fitu nji futbollist te vlefshem, mbajtme nji futbollist te damtum per turizem....

Brravo Han dhe FSHF qi talleni me tifozat dhe interesat kuqezi!

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 17 Oct 2008 , 20:57

Man in Redblue wrote:Qe pra mor vllezen, une e kam dite se Salihi asht i damtum per dy jave, se ka ken gjithkund neper gazetat austriake, Hani me 200000 rroge nuk e paska dite......

Ne vend qi me pa thirr ate kosovarin e dortmundit e me fitu nji futbollist te vlefshem, mbajtme nji futbollist te damtum per turizem....

Brravo Han dhe FSHF qi talleni me tifozat dhe interesat kuqezi!
si ka ra rruga haanit per austri prandaj se ka dit :lol:
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 18 Oct 2008 , 16:59

Ka shum te drejte MRB.Haan as mu sma mush menen hiç.Hala se ka ba nji zbor me pa nej lojtar te ri.Jane tan ata lojtar neper Europe qe ky as qe don me ja dit.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Sun, 19 Oct 2008 , 01:18

vvvllaznia wrote:
Shkodrani81 wrote:Njashtu tham edhe une Goldi. T'i zbulojme talentat tone. Mos rrijme e te marrin ne kombtare thjeshte se let jashte. T'i lame vend futbollistave tone shqiptar , sepse nuk asht se nuk kemi. Kemi dhe biles ma te mire se Lala e Bogdani.

Sa here ka dal Sinani golshenuesi ma i mire i kampionatit dhe askush nuk e thirri ne kombtare, sepse doshin me marre halabakun Tare me shoke.

Tani kemi Sukajn, nuk po tham se asht fantastiku i shqiptareve, ama i mire boll asht, e ban edhe ai punen e Bogdanit , biles 100 here ma shume.

Fundi i fundit, lodhna kot, nuk na pjerdh kush ne jo.

pash besen a ke ndonje ndeshje te kampionatit tone apo jo keto vitet e fundit?????me vjen marre per ta kur i shaf
S'po te marr vesht. Ca don me than me "a ke ndonje ndeshje......" ???
Sinqerisht s'po kuptoj.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 19 Oct 2008 , 01:19

vllaznia1919 wrote:Ka shum te drejte MRB.Haan as mu sma mush menen hiç.Hala se ka ba nji zbor me pa nej lojtar te ri.Jane tan ata lojtar neper Europe qe ky as qe don me ja dit.
pa permendja emrin iher atij tranierit qe ka ba zboret :lol: :lol:
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 19 Oct 2008 , 01:35

edhe une jam mendimit per tranjer shqiptar.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply