Shqiperi -Poloni 27 Maj ne Reutlingen- miqesore

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 27 May 2008 , 15:00

Delain asht i madh ne moshe sja vlen!Duhet me u interresu per lojtar te ri jo per kuaj te cofun!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Tue, 27 May 2008 , 15:24

mezi po pres me e pa Salihin tu lujt sot prej minuts par....ishalla i del loja e ka mbshtetjen e mesfushes.....
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Tue, 27 May 2008 , 18:04

ahjte ishalla po bane paraqitje te mire salihi sot ishalla po bane dhe naj gol .po ashtu spresoje qe me fut ne loje dhe liken ishalla bajne te 2 paraqitje te mire
Image

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Tue, 27 May 2008 , 18:25

Përpara mbrojtjes i vetëm do të qëndrojë Cana i cili do të ketë dy detyra njëkohësisht edhe të shkatërrojë, por edhe të organizojë lojën. Rreth tij do të vërtiten Lala, Duro dhe Skela, ndërkohë që ka balotazh për një sulmues tjetër ofensiv, i cili mund të jetë edhe Bylykbashi. “Këta katër futbollistë do të kenë një detyrë shumë të vështirë – tha Han ? do të luajnë shpejt, do të kombinohen, duhet të jenë të mirë përgatitur fizikisht, jo vetëm për të furnizuar sulmuesin e vetëm, por edhe për të mbrojtur”. Han nuk e thtoë emrin e sulmuesit të vetëm, por, sipas të gjitha gjasave, mund të jetë Bogdani. simas hanit salihin nuk po e futka ne loje[/b]
Image

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Tue, 27 May 2008 , 22:39

per sa i perket ndeshjes si u zdhillu sotnte mendoje se polonia lujti nje loje mbrojtse se 10 lojtar kane nejte ne gjusme fushen e ture kshu kombetares u dha shum pak mundesia per me shenua ne pjesen e pare ndersa ne pjesen e dyte polonia nuk lujti lojen mbrojtse por avancoje pak perpara kshu kombetare kje ma e lirshme me shpre vlerat e veta pasi hini hyka ne loje krahi i mbajte i kombetares funksionoi mjaft mire por me daljen e salihit sulimi u dobsua se bylykbashi rrite shume i terhequn mbrapa kshtu lete vetum kapllanin kshu shqipnia nuk pati forca me shenua dhe ata pak raste qe u dhane gjithsesi loje te mire bani sonte ..dallku vangjeli hyka cana salihi edhe lila .. bravo i qofte liles ka ba nje loje mjafte te mire
Image

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Tue, 27 May 2008 , 22:40

poloni-shqipni 1-0 per ata qe nuk e kane marre vesh sa a da ndeshja
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 28 May 2008 , 03:00

Per mu kena lujt keq.Kena munges te nji organizatorit edhe ne mrojtje.
Ma te mirt ne fushe Vangjeli edhe Hyka!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Wed, 28 May 2008 , 11:32

Sa u fut HYKA ne loj skapnin top lojtaret e Polonis.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 28 May 2008 , 12:21

nuk di ca me than se nuk e kam pa ndeshjen
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Wed, 28 May 2008 , 14:06

vllaznia1919 wrote:Per mu kena lujt keq.Kena munges te nji organizatorit edhe ne mrojtje.
Ma te mirt ne fushe Vangjeli edhe Hyka!

njaja asht naqe...dje fitume Hyken qe duhet te jete titullar i pa diskutushem....ishalla shkon ne nje klub te madh...Suksese.
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Wed, 28 May 2008 , 14:35

HYKA DUHET TE JET TITULLAR I PADISKUTUESHEM.ME MIR HYKA SESA DURO. :lol: :lol: :lol:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 28 May 2008 , 14:48

Si Hyka edhe Duro jane te vlefshem per komtaren e besoj se Han ka me i gjet vend te dyve :)
Vllaznit Ultras

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Wed, 28 May 2008 , 14:59

Admin wrote:Si Hyka edhe Duro jane te vlefshem per komtaren e besoj se Han ka me i gjet vend te dyve :)
Ka per ti gjet po lujti mir atje ne Qipro

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 28 May 2008 , 15:10

Admin wrote:Si Hyka edhe Duro jane te vlefshem per komtaren e besoj se Han ka me i gjet vend te dyve :)
Nese lun si mram as me lagje zban me lujt!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Wed, 28 May 2008 , 15:27

vllaznia1919 wrote:
Admin wrote:Si Hyka edhe Duro jane te vlefshem per komtaren e besoj se Han ka me i gjet vend te dyve :)
Nese lun si mram as me lagje zban me lujt!
Tamam ashtu esht

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 28 May 2008 , 16:55

po me bahet qefi per hyken se me duken njeri i mire dhe i rrespektum
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 28 May 2008 , 17:00

prsh:
mendimi ime duke pare ndeshjen miqesore kunder Polonis them se kombetaria Shqipetare dita ne dite asht ne renie,per mua te gjithe ishin dobet duke filluar nga Salihi deri tek Hyka.sa i perket Hykes nuk e di nga ju paska pelqyer kaq shume por me sa pash une thjesht u sillte rreth vetes dhe e vetmja gje qe tregoj ishte shpejtesija e tij...

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 28 May 2008 , 17:07

goli i ndeshjes Shqiperi-Poloni

http://www.youtube.com/watch?v=shisiObBFGs

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Wed, 28 May 2008 , 18:06

Sa inat me hanger kshi golit kor para se me fillu ndeshja mir.
FORZA VLLAZNIA

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 29 May 2008 , 01:35

une mendoj qe tranieri hollandez harri han ka ba nji formacion mjaft te mire.polonia ishte ne nje prove qe do bante mbrojtje dhe kundersulm per pergatitjen e euro 2008 dhe luajti pikerisht me ate stil lojet qe do luaje ne euroo 2008.mendoj qe shqipnia ka ba nje loje shume te bukur dhe e ka vu skuadren polake ne presion brenda ne gjysme fushen polake.mensoj qe nese salihi do te shenonte gol rastin e humber fare prane shtylles atehere shqiperia edhe mund te ishte fituar.per mendimin tem salihi, vangjeli,cana,kapllani dhe duro ishin lojtaret ma te mire te skuadres.mendoj qe skuadra jone shqiptare do beje kete sukses ne eleminatoret e botnorit.mendoj qe do te jena surpriza e botnorit ,nese gjithmone do jete arri han tranier.

Post Reply