Shqiperi -Poloni 27 Maj ne Reutlingen- miqesore

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Shqiperi -Poloni 27 Maj ne Reutlingen- miqesore

Post by rai » Mon, 26 May 2008 , 00:40

Ndeshjet e komtares gjithmone kane ngjall nji interes te madh ne rradhet e shqiptareve ne diaspore. Edhe kjo ndeshje do jete e tille. Eshte kenaqsi te luash ne nje atmosfere te elektrizuar mbare shqiptare ne Gjermani keshtu qe emocionet do jene jo si te nje ndeshjeje miqsore.
Shqiperia eshte thuajse e sigurte ne porte, pasi si portjeret aktuale Beqaj e Hidi, po ashtu dhe te rinjte e prespektives kane nje te ardhme thuajse te garantuar. (Koliqi, Ujkani, Hoxha apo ai portjeri i ri i Sampdories qe nuk me kujtohet emri )
Ne mbrojtje them se gjeja me e mire qe duhet bere eshte arritja e akordit me Mergim Mavraj sepse pozitat e tij jane te lekundura shume (mos harroni se ai akuzoj me emer disa te F$HF-se per kerkim rryshfeti dhe nuk ka shume faj). Po ashtu doja te thosha se i duhet bere nje oferte mbrojtesit te Dinamos Abraham qe ti ofrohet nenshtetsia dhe kombetarja (ne rolin e tij skemi me te mire ne Shqiperi, vlerat e tij i njohim tashme si shume punetor dhe te fuqishem e stabel. Ai mund te zevendesoje shume mire dhe Haxhin ne mesfushe )
Kurse ne sulm krahas Salihit dhe Kapllanit uroj qe te kthehet shpejt dhe Berisha. Per mendimin tem Bogdani duhet te jete vetem nje alternative per te hyre si zevendesues tani per tani
Mua do me pelqente shume nje ekip i Shqiperise i tille

----------------------------Beqaj---------------------------------------

---Dallku----------Mavraj---------------Curri ---------------Abraham?---

--------Bylykbashi ------------Cana-------Skela-----------Hyka-----------

--------------------Salihi------------Kapllani------------------------------
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Mon, 26 May 2008 , 00:47

Por perderisa ne tash per tash nuk i kena as Abraham e as Mavraj atehere duhet me pa se cfare te rejash ka me pru Ari Han ne komtare.
Kristi Vangjeli nuk ka pas sezon te mire te Aris, e kjo ndoshta edhe per faj te trajnerit serb te tij. Ta shohim se cfare formet gzon.
Kam vertet kureshtje me pa Bylykbashin te rikthym ne komtare. I kam pa shume ndeshje te tijat ne Ukraine(programi sopCast) e me than te drejten asht ne nji super form.
Po ashtu kam kureshtje me pa si do ecin Gilman Lika. Sa per Salihin skam qa tham se ai as nuk duhet te diskutohet. E ka kallxu vedin gjate gjithe sezonit te tij ne Austri.
Suksese Shqipni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Mon, 26 May 2008 , 13:33

FITORE FITORE FITORE

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 26 May 2008 , 15:50

Ishalla me nji ndeshje sa ma pozitive si edhe ishalla i vlen tranjerit me njoft ekipin.
Une personalisht nuk pres fitore, por pres qe tranjeri me njoft ekipin e me i dhan mundesi te tanve me e justifiku vedin.
Jam kurioz e me bahet qejfi shume nqs Lika ka me e tregu vedin, po kshu edhe per Hyken qe asht nji lojtar i perspektives qe nuk duhet me e hup.
Sa i takon Mavraj besoj se ka me ba zgjedhjen e duhun e ka me zgjedh kontaren tone, pasi i shaf te pakta mundesite me lujt me komtaren gjermane.

A thu pa kena mundesi me e pa ndeshjen ??
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 26 May 2008 , 16:36

ndeshjen e jep supersport 1
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Mon, 26 May 2008 , 16:37

...live ne 20.45 te Top-Chanel
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Mon, 26 May 2008 , 16:49

PSE E JEP DHE TOPCHANNELI????

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 26 May 2008 , 17:01

Ishalla po na e mundeson pamjen Daja Miri! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Mon, 26 May 2008 , 17:06

ISHALLA na e mundeso :D :D :lol: :lol: :lol:

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 26 May 2008 , 17:07

Formacioni i mundshem:

Portier - Isli Hidi

Mbrojtesa - Armend Dallku, Andi Lila, Debatik Curri, Kristi Vangjeli

Mesfushore - Klodian Duro, Altin Lala, Lorik Cana, Ervin Skela

Sulmuesa - Hamdi Salihi, Erjon Bogdani
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Mon, 26 May 2008 , 20:02

me ikut formazione qe paska ba ku i famshmi ari han po me duket shume e mire ne parjashtim vetem te liles se aje me duket nje futbollist shume i lodhune lila nuk ashte ala per me lujte me kombetaren tone ma mire ashte me fute osmanin e partizanit aje me duket mbrojtes ma i gjall ashte ma shtatlarte per mua zgjedhja ma e mire ashte tefik osmani ndersa ne mesfushe ne vend te lalse do te fuja berishen se ashte nje lojtare mjafte teknik gjithsesi hani kishte ba mire me provu edhe gilmanin tone se edhe aje lote shume mire mundet me e provu ne ita ndeshje miqsore nuk kishte ken ni gja e keqe
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Shqiperi -Poloni 27 Maj ne Reutlingen- miqesore

Post by Man in Redblue » Mon, 26 May 2008 , 20:34

rai wrote:Ndeshjet e komtares gjithmone kane ngjall nji interes te madh ne rradhet e shqiptareve ne diaspore. Edhe kjo ndeshje do jete e tille. Eshte kenaqsi te luash ne nje atmosfere te elektrizuar mbare shqiptare ne Gjermani keshtu qe emocionet do jene jo si te nje ndeshjeje miqsore.
Shqiperia eshte thuajse e sigurte ne porte, pasi si portjeret aktuale Beqaj e Hidi, po ashtu dhe te rinjte e prespektives kane nje te ardhme thuajse te garantuar. (Koliqi, Ujkani, Hoxha apo ai portjeri i ri i Sampdories qe nuk me kujtohet emri )
Ne mbrojtje them se gjeja me e mire qe duhet bere eshte arritja e akordit me Mergim Mavraj sepse pozitat e tij jane te lekundura shume (mos harroni se ai akuzoj me emer disa te F$HF-se per kerkim rryshfeti dhe nuk ka shume faj). Po ashtu doja te thosha se i duhet bere nje oferte mbrojtesit te Dinamos Abraham qe ti ofrohet nenshtetsia dhe kombetarja (ne rolin e tij skemi me te mire ne Shqiperi, vlerat e tij i njohim tashme si shume punetor dhe te fuqishem e stabel. Ai mund te zevendesoje shume mire dhe Haxhin ne mesfushe )
Kurse ne sulm krahas Salihit dhe Kapllanit uroj qe te kthehet shpejt dhe Berisha. Per mendimin tem Bogdani duhet te jete vetem nje alternative per te hyre si zevendesues tani per tani
Mua do me pelqente shume nje ekip i Shqiperise i tille

----------------------------Beqaj---------------------------------------

---Dallku----------Mavraj---------------Curri ---------------Abraham?---

--------Bylykbashi ------------Cana-------Skela-----------Hyka-----------

--------------------Salihi------------Kapllani------------------------------

1. Rai tlumshin durt, se bukur e paska ba kyt shkrim

2. U pat thane para pak kohesh, se Mavraj mund te rikthehet te kombetarja. A dini gja si ka vazhdu ai muhabet? A ka zhvillu Hani nai takim me te gjate ktyne diteve?

3. Kjo ideja me Avrahamin mduket e mire. Ai asht futbollist shume i vlefshem per mendimin tem, ngaqi edhe reparti i mrojtejs asht kaq problematik. Rai a ka ken vetem ideja jote kjo, apo e ke ndigju metaman nakund se Avrahamin mund ta "bajm" shqiptar ?

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Mon, 26 May 2008 , 21:01

asisend ma naqe...por falemnders per fjalt e mira.....
tu bisedu me shoqni qe e ndjekin kampionatin shqiptar rregullisht asht bisedu qe ky Abraham kishte ken mire me u afru ne komtare. Mandej ne gazeta asht shkru edhe prej specialistave qe Abraham asht ma i miri lojtar
i huaj qe ka lujt naj here ne Shqipni
Keshtu naqe thash se kishte ken fantastike qe ai te lunte per ne.
Mandej asht edhe nji fakt tjeter qe Abraham asht tu ble shpi ne Tirane, e po ne Shqipni i jeton edhe i vellai, dmth ai asht tu u lidh ma shume me vendin tone.
Tana komtaret e botes kan lojter qe jane te lindun tjeter kund keshtu qe edhe na si Shqipni nuk do bajshim keq, sidomos kur asht fjala per nji lohtar qe e don vendin tone me shpirt.
Last edited by rai on Tue, 27 May 2008 , 00:42, edited 1 time in total.
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 26 May 2008 , 22:46

Lojtar puntor boll asht edhe per ma teper qe asht mbrojtes qe na kena nevoj shum!
Matrix,Berisha asht i demtum per momentin se kur te kthehet e ka vendin e sigurt!Kurse Gilmani besoj se tesh po e provon sezban.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Mon, 26 May 2008 , 23:33

kush asht ky avrahami ma se nuk e kam ndjek? ishalla me nji rezultat pozitiv neser, kam besim se ka me pas bajagi tifoza shqiptar ne gjermani...naten e mire
FORZA VLLAZNIA

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Tue, 27 May 2008 , 00:38

ky Abraham asht nji lojtar Nnigerian qe ka ardh ne Shqipni para 3 vjetesh e ka dal kampion 3 here rresht me Elbasanin, Tiranen e Dinamon...
kurse per sa i perket shqiptarve neser...ka me ken fantastike naqe....kan me e mush plot stadiumin e te ka lezet shpirti me lujt nne nji atmosfere te tille Kuqezi.....tashma tifo-grupi jone ja ka marre doren pergatitjeve per ndeshjet e komtares e nuk ka randsi a asht ndeshje miqsore apo per eleminatore te botborit, lojtaret tone do napin ma te miren....
Suksese Shqipnise.....ishalla ka kohe Miri e e ven ndeshjen se ka lezet me ba i dore muhabet.
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Tue, 27 May 2008 , 01:02

edhe delain nuk kishte ken keq se edhe ai asht lojtar shum puntor, per mendimin tem ma i miri ne skuadren e vllaznias
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Tue, 27 May 2008 , 01:17

sa vjec asht Delain naqe ?
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Tue, 27 May 2008 , 01:26

Ja maj naqe po cfare Delain me komtaren tone!!!

Shqipnia te shfrytzojne fakirat shqiptar qe jane masandej te kerkojne per fakira tjer.
Vllaznit Ultras

Image

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Tue, 27 May 2008 , 12:45

ma mir te shokojn mir lojtart shqiptar jashtetit edhe ne shqiperi se se ka bodh talente...kam shpres se ta po na ban naj gja sonte shqiponjat ishalla fitore...FORCA SHQIPERIA
FORZA VLLAZNIA

Post Reply