Agim Canaj trajneri i ri i Vllaznise

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sat, 01 Nov 2008 , 03:50

GOLDIAN wrote:
vllaznia1919 wrote:hahahaha asht tuj u talle maj naqe.Se ske ku i gjen lojtart ne janar jo!
edhe ti pesimist :shock:
une na janar po tham se vllaznia ka me ba blemje te bujshme
keshtu asht shpreh presidenti jone
une i besoj fjaleve te tij
tash para festave te fund vitit
pa ma....naj portogal a naj kokerr moll tashpo tepron prej vitit ri e ndoshta ta po e blen Valoja me ulje cmimit se lojtar sme besohet as mu :lol:
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 01 Nov 2008 , 14:15

rai wrote:
GOLDIAN wrote:
vllaznia1919 wrote:hahahaha asht tuj u talle maj naqe.Se ske ku i gjen lojtart ne janar jo!
edhe ti pesimist :shock:
une na janar po tham se vllaznia ka me ba blemje te bujshme
keshtu asht shpreh presidenti jone
une i besoj fjaleve te tij
tash para festave te fund vitit
pa ma....naj portogal a naj kokerr moll tashpo tepron prej vitit ri e ndoshta ta po e blen Valoja me ulje cmimit se lojtar sme besohet as mu :lol:
Hhhahahaha Rai

Hajt se ka fol Goldi me te edhe i ka sygjeru nja dy lojtare te komtares Austriake :)
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 01 Nov 2008 , 14:37

Admin wrote:
rai wrote:
GOLDIAN wrote: edhe ti pesimist :shock:
une na janar po tham se vllaznia ka me ba blemje te bujshme
keshtu asht shpreh presidenti jone
une i besoj fjaleve te tij
tash para festave te fund vitit
pa ma....naj portogal a naj kokerr moll tashpo tepron prej vitit ri e ndoshta ta po e blen Valoja me ulje cmimit se lojtar sme besohet as mu :lol:
Hhhahahaha Rai

Hajt se ka fol Goldi me te edhe i ka sygjeru nja dy lojtare te komtares Austriake :)
pa ma admin pa a din ca me tha valoja
mi bjer o gjerman puro o hic se per gjermanofolsa kam boll :lol:
i perjashtuar

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Thu, 18 Dec 2008 , 19:55

nje gja deshta me ju thane shoke se kure nje skuader skelqen ka merit tranjeri edhe lojtarte, kur skuadra humbe skelqimin tranjerit i hiqet vrejte , pra ne duhet me fol pak edhe per canaj se ashte tu punu ne menyre shume te mire, asht tu dite si me e majte skuadren ne kut tone qe ashte itash pra canaj me ka ba shume pershtupje se si i menagjon edhe demtimet e lojtarve ashtu tu i lane me u rekuperu se kur te rekuperohet aje lojtare te jep maximumin pra iku ashte aje tranjer qe i duhet vllaznis
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 18 Dec 2008 , 21:17

drejte ke matrix
biles une maj pergjegjesi per cananjn se gjithmone e kam pelqy si trajner
por duhet pranu se me tiranen na e i hupi dy pike
biles dhe ne koper na e veshtiresoi punen me ato skemat e tija mrojtese
gjithsesi sic e the vete po ban nje pune te shkelqyer
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 18 Dec 2008 , 22:23

edhe un jam me mendimin e matrixit .

rezervar qe kan lujt per vllaznine e kan ba shum bukur punen e tyne duke marr parasysh se gjysen e kampionatit kena lujt cdo ndeshje me 4 a 5 lojtare mangut dhe te jesh me 4 a 5 lojtare mangut asht gja shum e vershtire per nje skuader dhe canaj i ka zevendesu ne menyren ma te mire.,

per mu agim canaj asht tranieri ma i mire qe ka shqipnia dhe nuk mendoj se asnji tranier tjeter nuk ka as gjysmen e eksperiences se tij ,ose ma mire tranieri ma i mire ne shqipni nuk ka as gjysmen e eksperiences se agim canes .

per mendimin tem ,nese do vesha 10 numra prej njishit te dhjeta mund te thosha se nota e tij asht 10.

vllaznia nuk duhet ta leshoje ma kete tranier sepse asht tranieri ma i mire i vllaznise nder 10 vitet e fundit ,ose mund ta thosha ma shkurt ,asht nder 2 a 3 tranierat ma te mire qe vllaznia ka pas ne tan historine e saj

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 19 Dec 2008 , 19:58

Kritika
Per mendimin tem Canaj ka gabu disa here ne formacion dhe taktike, si dhe ne per gjithesi taktika e tij nuk me pelqen dhe nuk perkon me futbollin tradicional shkodran.....


Vleresimi:

Rezultatet jane ato qi kane rendesi: canaj po ka rezultate te shkelqyeshme, dhe prandaj meriton vleresim maksimal...kam fitu per te shume respekt edhe si njiri...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 19 Dec 2008 , 21:44

man in read blu shkruan.

Kritika
Per mendimin tem Canaj ka gabu disa here ne formacion dhe taktike, si dhe ne per gjithesi taktika e tij nuk me pelqen dhe nuk perkon me futbollin tradicional shkodran.....
___________________________________________________________

man in read blu .ti e din shum mire qe vllaznia ka lujt pa 4 a 5 futbollist gadi cdo ndeshje.

atehere si mund te bahet formacioni dhe taktika ashtu si te pelqen ty naqe.

ne cdo ndeshje kur nje skuadre i mungon 1 lojtare tranieri ban namin ,dhe emagjinoje te mungojn nga 4 a 5 selojtare gadi cdo ndeshje se qa bahet.

man in read blu.vllaznia vjet e parvjet me josen ka pase ne dizpozicion telin sukajn dhe liken ,kurse kete vit ata iken dhe u8 zevendesuan nga boudu llembi dhe bashiq. ...Atehere si ma shpjegon punen e tranierit kur lika sukaj dhe teli lushin per vllaznine vjet ,dhe vllaznia ne drejtim te joses me keta lojtare humbte jasht nga 4 e 5 me 0 dhe humbte ne loro boriqi me skuadra pa eksperience ,,,

Kurse sa verdhi canaj me bashiqin boudun dhe dhembin ndryshuan cdo gja ,jo vetem duke fitu 99 perqind te ndeshjeve ne loro boriqi dhe duke barazu vetem 1 me tiranen ,por duke fitu edhe ne transferte ,dhe sot duke gezu vendin e pare plot me merite..

mos kan ndonje diference te madhe sukaj teli dhe lika me boudun bashiqin dhe dhembin ?

pra shikoje cfare diferencash ka vllaznia e joses me vllaznine e canes.

futbolli tradicional i vllaznise ka vdek tash 20 vjet dhe jan da te paftyre si edi martini dhe zmijani qe thojn ne rubriken sportive qe vllaznia nuk ka futbollin tradicional..

man in read blu,un mendoj se kja vllaznia me drejtimin e canes jo vetem aaht ma e mira nder 20 vitet e fundit ,por kjo vllaznia asht ma e mire se e vitit 2001 kur kishim dedjen tranier.

man in read blu,te lutem mos me merr kurgja per keq naqe.

rrespekte

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Fri, 19 Dec 2008 , 22:29

Futbolli ne pergjithse eshte nje sport qe evulon ne vet vete, si cdo sport, apo si cdo fenomen human, dhe kjo gje nuk duhet shiku si per keq.
Keto lloj ndryshimesh, qe kane ndodh ne lojen e Vllaznise nder vite, jane fenomene normale, dhe po ndodhin gjithandej.
(N,q,s Vllaznia ka ndryshu 40%, skuadrat e tjera te superliges kane ndryshu me shume se 90%)

Ndryshimet tek Vllaznia nuk jane edhe aq te medhaja ne krahasim me skuadrat e tjera te superliges qe jane shperfytiruar komplet.
Vllaznia ne gjirin e vet eshte e dominuar nga futbollistet autokton d,m,th Shmica e tyre jane Shkodrane, kjo eshte nje gje qe tregon se Vllaznia nuk ndryshon kurre 100 per %, por vllaznia ndryshon sepse skuadra duhet te ecin me rritmin e kohes.
nuk mund te pretendohet se gjerat nuk mund te ndryshojne kurre sepse eshte gabim.

Shikoni pak, pjesa me e madhe e klubeve te superliges, jane te perbere me mercenare dhe futbollista nga qytet e ndryshme, dhe skuadrat si Tirana, Flamurtari Besa etj, e kan hup komplet boshtin karakteristik te tyre, si dhe kane humb shume nga origjina e tyre.

Trjneri Canaj
per deri sa te jete duke fitu dhe Vllaznia ndodhet ne vendine e pare, ne nuk kena se ca me fol per te, sepse ai e din ma mire strategjine, se si fitohet kampionati.

Kur fiton gjithkush te lavdron, trajeri i mire skuadra lavdrohet, Forca Vllaznia... :wink:
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 21 Dec 2008 , 18:46

canaj ka ba nji skuader tamam kampione.

edhe difekti qe kena pas ne pjese te dyte asht rregullu plotesisht ,dhe pikerisht golat erdhen ne pjesen e dyte ,ku simas shkrimeve ne gazeta ,e kena myt bylisin sidom ne pjesen e dyte .

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 22 Dec 2008 , 23:02

pjalmi nuk ta marr per te keq jo, vec se ke harru me pa ca kam shkru tek "vleresime" dhe ajo asht pjesa ma e randsishme, prandaj po e perseris edhe iher:

Vleresimi:

Rezultatet jane ato qi kane rendesi: canaj po ka rezultate te shkelqyeshme, dhe prandaj meriton vleresim maksimal...kam fitu per te shume respekt edhe si njiri...
pra, jam plotesisht dakord, qi Canaj ka merita te padiskutueshme dhe brravo i qofte qi po na nderton kyt skuader kampione, per te cilen na ka qa zemra tash sa vjet.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 15 Feb 2009 , 23:34

o mond cela a ka mundesi vlla me na pru nej video te ndonje interviste te canajt gjate javes se jam kurioz te di ca mendimit ka per kampionatin ne vazhdim
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re:

Post by Edmond-Cela » Sun, 01 Mar 2009 , 21:26

GOLDIAN wrote:o mond cela a ka mundesi vlla me na pru nej video te ndonje interviste te canajt gjate javes se jam kurioz te di ca mendimit ka per kampionatin ne vazhdim
ja ku e ke naq http://www.youtube.com/watch?v=zYOHx2Pk1T4
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Agim Canaj trajneri i ri i Vllaznis

Post by Edmond-Cela » Sun, 01 Mar 2009 , 21:31

Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Re: Agim Canaj trajneri i ri i Vllaznis

Post by BLEDI » Mon, 02 Mar 2009 , 01:00

Une nuk mendoj se Canaj ka gabu,po nuk ma duk se ka pas mentalitetin e fitusit ose nuk munet me perballu presionin
e kryesusit,se qysh me Dinamon,Vllaznia nuk a ken ma ne terezi,per menimin nuk ashte keq qe ka dhan doreheqjen po
kujt ja jep drejtimin e skuadres nji faze delikate si kjo qe ndodhet kampionati!?po qe se ashte e vertet se kan afru ate Shehun (qe nuk e njof hyq) ashte turp
:evil: :evil:
Kuqeblu perjete!!!!

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re:

Post by Miri » Mon, 02 Mar 2009 , 14:04

GOLDIAN wrote:o mond cela a ka mundesi vlla me na pru nej video te ndonje interviste te canajt gjate javes se jam kurioz te di ca mendimit ka per kampionatin ne vazhdim
Intervista direkt mbas ndeshjes me teuten por nuk arrita te rregjistroj golat.

http://www.youtube.com/watch?v=SGTDc4pGfvE

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Re:

Post by jeti » Mon, 02 Mar 2009 , 19:52

Miri wrote:
GOLDIAN wrote:o mond cela a ka mundesi vlla me na pru nej video te ndonje interviste te canajt gjate javes se jam kurioz te di ca mendimit ka per kampionatin ne vazhdim
Intervista direkt mbas ndeshjes me teuten por nuk arrita te rregjistroj golat.

http://www.youtube.com/watch?v=SGTDc4pGfvE
Se di pse por me ket intervist qe po shof, mua personalisht me jepet pershtypja qe Futbollistat mund t'ja ken ba pucin. Canaj duket shum i merzitun me futbollistat e tij qe nuk po lozin me shpirt e nuk po respektojn as trajnerin e as Tifozat e shumt.

Miri Flm per kronike, kurse per sa i perket golave as mos e merr mundimin me i regjistru... :wink:
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Agim Canaj trajneri i ri i Vllaznis

Post by GOLDIAN » Wed, 04 Mar 2009 , 10:41

JA KAN BA PUCIN VLLAZEN DHE PO JU THAM KUSH
DHEMBI I CILI KA DEBATU ME CANAJN NE STERVITJE
DHEMBI I CILI ASHT MIK ME SINANIN E ME LICIN QE JANE ME TE FORTE SE CANAJ
NDACI BESONI E NDAQI JO IKJA ASHT E VERTETA
HALLALL CANAJT
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Agim Canaj trajneri i ri i Vllaznis

Post by Miri » Wed, 04 Mar 2009 , 13:26

Jane ba tan fotbollistat presidenta nuk pysen ken ma.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Agim Canaj trajneri i ri i Vllaznis

Post by GOLDIAN » Wed, 04 Mar 2009 , 14:39

[quote="Miri"]Jane ba tan fotbollistat presidenta nuk pysen ken ma.[/quot

o vlla presidenti nuk ban koment per kete pune
a asht pa e nigju kjo nej her???
i perjashtuar

Post Reply