Kupa Uefa

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Thu, 19 Jun 2008 , 20:05

lajmi ma i frest i dits asht ku qe po thom une se uefa e ka vendosur qe skadra sk vllaznia ti bajne ndeshjet e kupes uefa te fusha e policis :lol:
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 20 Jun 2008 , 12:20

Une kujtova se dojne me i ba tek fusha e lkurave :D :lol:


Si perfundim kto jane ekipet qe mund ti kena si kundershtar ne kupen UEFA:

* Israel - Hapoel Tel Aviv
* Bulgaria - Cherno More
* Croatia - Hajduk Split
* Serbia - Vojvodina
* Serbia - Borac Čačak
* Israel - Ironi Kiryat Shmona
* Croatia - Slaven Belupo
* Cyprus - APOEL
* Cyprus - Omonia Nicosia
* Slovenia - FC Koper
* Slovenia - Interblock Ljubljana

Une kisha do te kisha preferu si kundeshtare ekipin izraelian Ironi Kiryat Shmona ose ate serb Borac Cacak...
Vllaznit Ultras

Image

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Fri, 20 Jun 2008 , 18:55

a q fare ndeshjet ishte pa ba te fusha e lekurse sa tifozat kishin ike :lol:
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 21 Jun 2008 , 15:08

Kurse un kam ndi qe dojne me e ba te Ara e Pashs!
Edhe kja Interblock Ljubljana nuk kishte ken keq.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Sat, 21 Jun 2008 , 20:06

Pse hala nuk asht xan (ARA E PASHS)?
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 21 Jun 2008 , 20:54

Kan ba pallatet sa gazepi. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Sat, 21 Jun 2008 , 23:48

HAHAhahahaha thash se e kan lan bosh at vend,sh'faqje e huj.
E t'marrsha t'keqen bjeri i fort te ligut.Edhe pak tesh pa fillojn e lozin ne maje pallatesh lagjet futboll.
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 22 Jun 2008 , 01:04

vllaznia1919 wrote:Kurse un kam ndi qe dojne me e ba te Ara e Pashs!
Edhe kja Interblock Ljubljana nuk kishte ken keq.
Interblock pa ma ban edhe mu me sy, e Sllovenia nuk aht lerg :D
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 22 Jun 2008 , 15:07

sportist_shkodran wrote:HAHAhahahaha thash se e kan lan bosh at vend,sh'faqje e huj.
E t'marrsha t'keqen bjeri i fort te ligut.Edhe pak tesh pa fillojn e lozin ne maje pallatesh lagjet futboll.
Qa po i duhet fusha maj naqe ma mire do pallate me fut nej lek ne xhep.Kuku per at vend te shkret.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Thu, 26 Jun 2008 , 21:11

Shorti per turin e pare dhe te dyte te paraeliminatoreve te kupes uefa do te hidhet ne daten 1 korrik ne oren 15:30

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Tue, 01 Jul 2008 , 12:20

dinamos i ra me modricen e bosnjes...i ka mundsite me e kalu turin e pare...t shofim me ke po i bjen ktyne "karajfilave" qe ka shkodra... :lol: :lol:
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Tue, 01 Jul 2008 , 13:52

Koper-Vllaznia, ky asht shorti per na qi u hodh i tash ne Nion.

p.s.Siroki Breg - Partizani
Vllaznia ne zemer
Image

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Tue, 01 Jul 2008 , 14:28

skuadra te thuajse te njejtit nivel me ne jane si Koper po ashtu Siroki Brieg.
Suksese Vllaznise po edhe Partizanit. Shkolla e ish-Jugosllavise eshte e forte por kemi triumfu shpesh here kunder tyre.
Kam shume shprese te kualifikimi ne se luhet paster e me dinjitet.
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Tue, 01 Jul 2008 , 14:39

rai wrote:skuadra te thuajse te njejtit nivel me ne jane si Koper po ashtu Siroki Brieg.
Suksese Vllaznise po edhe Partizanit. Shkolla e ish-Jugosllavise eshte e forte por kemi triumfu shpesh here kunder tyre.
Kam shume shprese te kualifikimi ne se luhet paster e me dinjitet.
Kta ekipet jugosllave jane ekipe qi skan ken kurre ekipe te forta. Koperi qi na ka ran na, ka ken ekip i kategorise se 4. Kurse ket Siroki breg as e kam nigjue kurr ma par ne kohen e Jujgosllavise. Ka munsi me ken ekip i ri krejt domethan kriju i tash mas luftet.

Tash menoj se te 2 ekipet tona kan me kalue perpara. Sukses Vllaznise e Partizanit
Vllaznia ne zemer
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Tue, 01 Jul 2008 , 14:54

Ktu kam gjet nji pershkrim perket Koperin

http://en.wikipedia.org/wiki/FC_Koper
Vllaznia ne zemer
Image

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Tue, 01 Jul 2008 , 15:02

Koper ishte skuadra me koficientin gati me te ulet ne vazon e tyre...kjo asht me fat per Vllaznine , sidomos fakti se ndeshja e pare luhet ne Slloveni
Edhe Siroki Breg kishte koficient shume te ulet ne krahasim me skuadrat tjera te asaj vazoje, Para 2 vitesh Teuta e Durrsit luajti kunder kesaj skuadre dhe fitoj ne Durres 3-1 por u eleminu mbasi e humbi takimin tjeter ne Bosnje 3-0
Nuk kane asgje te vecante te dyja keto kundershtare dhe tham se kualifikimi asht ma se i arritshem.
Vllaznia duhet te shpejtoje ne krijimin e skuadres...po vonohet shume :idea: :shock:
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Tue, 01 Jul 2008 , 15:30

Kam lexu me vemendje faqen zyrtare te ekipit kundershtar te Vllaznise Koper nga Slovenia dhe ajo qe ve re eshte se eshte nje ekip qe duket teper modest ne se bazohemi me merkaton qe ka bere deri tani dhe lojtaret qe ka ne ekip.
Blerjet e sivjetme perfshijne nje argjentinas ne mes fushe qe eshte blere nga nje klub italian i serie d, H.S.C.vitagliano asht emni i tij.
Blemja tjeter sulmusi slloven Ipavec, qe kthehet ne Slloveni pas nje periudhe 2 vjecare te skuadra Ethnikos Achnas e Qipros (qe u eleminu ngav Kavaja), ku luajti gjithsej ne 32 ndeshje e ka shenuar vetem 2 gola.
Sulmusi tjeter qe kane ne organike eshte slloveni Dario Djukic i cili ne 5 vitet e fundit ka qene me shume me demtime se sa ka luajtur e ne 5 vitet e fundit ka ken pjestar i 2 klubeve Izraelite , e po ashtu i 3 klubeve te tjera ne Slloveni e ka lujt gjithsej (ne 5 vitet e fundit) ne 20 ndeshje e ka shenu 9 gola. Ky lojtar duket se ka ardh ne forme pasi erdhi te Koper ne janarin e ketij viti dhe pasi luajti ne 8 ndeshje shenoj 6 gola....
Nuk duket aspak ekip i forte , biles mundem me thane se me cfare po lexoj eshte ekip teper mesatar. Edhe financat e Klubit nuk duken ma te mirat ku ky klub financohet nga kompania Luka Koper qe eshte nje kompani qe ofron sherbime logjistike ne portin e degjuar te Koper-it ne Sloveni. Prap tu ju referu web-it te saj dhe "annual reports" (raporteve vjetore) te 2 vieteve te fundit del se kjo kompani po kalon ne veshtersi ekonomike me deficit te larte.

Suksese Vllaznise ne kete short shume te favorshem :lol: :lol:
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Tue, 01 Jul 2008 , 15:49

Qi ktu shifni car futbollistash ka Koperhttp://www.transfermarkt.de/de/verein/4 ... seite.html
Vllaznia ne zemer
Image

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Tue, 01 Jul 2008 , 17:21

loroborici wrote:Qi ktu shifni car futbollistash ka Koperhttp://www.transfermarkt.de/de/verein/4 ... seite.html
loro kjo nuk kallxon asgja se kush jane kta futbollista.....
ajo qe vtregon asht vetem rendimenti i tyne qe ta kallxova une te disa prej tyne
Ba me i shiku se ca thote ai web site qe thu ti Vllaznia del ma e mire prap se prap ...qe linku per Vllaznine...por kjo s'do thote asgja...

http://www.transfermarkt.de/de/verein/8 ... seite.html
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Tue, 01 Jul 2008 , 18:04

suksese ishalla, ca pa thoni ju nuk paskena edhe aq kundershtare te fort, por mos harroni se edhe na per tok krejt jena
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply