"Legjionaret e tredhun"

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 16 May 2008 , 22:20

Ne shum raste ka te drejte vvllaznia por ka edhe raste qe nuk kan dashte vet lojtart me lujt per Shqipnin.Ato te greqis edhe nej tjeter i di te sigurta qe skan dashte.Megjithate edhe mosfunksionimi si duhet i FSHF-se ne menyre indirekte mund yi baj me zgjedhe tjeter kombetare.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 17 May 2008 , 01:33

Normale qe FSHF ka nji pjese te fajit por faji kryesor asht i futbollistave!!
Nji ekip komtar ne cdo ndeshje mund te grumbullojne deri ne 25 futbollista, ku disa jane lojtare te perkoshem, lojtaret baze ku tranjeri ban planet e tija, kshu qe meten pak vende te lira per futbollistat e tjere!!
Kto pak vende mbulohen nga lojtare te rinj qe jane ne form apo edhe ndonji lojtar qe bahet prove per here te pare, pra mundesija per te tane nuk asht e menjehershme dhe nuk asht E PERGJITHMONSHME.
E shkruva te pergjithmonshme me te mdhaja sepse kam lexu qe shume lojtare dojne garanci!! Pra dojne me lujt gjithmone me komtaren!!!
Apo kam lexu qe ka prej atyne futbollistave qe jane ne moshe te re dhe pretendojne direkt kombetaren pa kalu ne shpresat !!!!!!!
Sa i takon pashaportave, nuk asht ndoj problem i madh pashaporta pasi mund te bahet direkt, problemi ma i madh asht tek kto futbollista, se sa kane deshire me lujt me komtaren tone.

Mas te harrojme se shume futbollista qe kane "tradhtu " komtaren tone, kane shfrytezu ne maksimum momentet. Kshu nolli me Kone, Dhimuco, Nini te cileve ju u dha direkt pashaporta greke. Sikur te mos kishte pas gjithe ato shkrime ne gazeta e tane aj interesim , do ta kishin marre kta lojtare ftesen per ne komtaret e vendeve ku jetojne??!!!
Une mendoj se nuk kishin me e marre kete ftese!!! Te pakten jo te tane, kshu qe shumica e ktyne futbollistave shfrytezojne komtaret per t'i ba reklam vedit tyne.

Sa i takon Halitit, s'ja ka fart fajin FSHF-ja nqs aj nuk asht ne komtare!!
Halitit i asht sygjeru qe me ardh ne Europe ne nje kampionat ma cilesore, si edhe me ardh ne Europe qe me kene ma afer, pasi nqs aj fillon e thirret vazhdimisht me komtaren tone, ka me e pas te veshtire me e marr vedin prej tane atij udhtimi te gjate qe nga Australia ne Tirane!!!
Nqs Haliti e justifikon vedin, sma merr mendja qe ka me pas problem pashaportet.
Vllaznit Ultras

Image

korcari
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 1
Joined: Sat, 17 May 2008 , 16:23

Post by korcari » Sat, 17 May 2008 , 16:28

Admin wrote:Normale qe FSHF ka nji pjese te fajit por faji kryesor asht i futbollistave!!
Nji ekip komtar ne cdo ndeshje mund te grumbullojne deri ne 25 futbollista, ku disa jane lojtare te perkoshem, lojtaret baze ku tranjeri ban planet e tija, kshu qe meten pak vende te lira per futbollistat e tjere!!
Kto pak vende mbulohen nga lojtare te rinj qe jane ne form apo edhe ndonji lojtar qe bahet prove per here te pare, pra mundesija per te tane nuk asht e menjehershme dhe nuk asht E PERGJITHMONSHME.
E shkruva te pergjithmonshme me te mdhaja sepse kam lexu qe shume lojtare dojne garanci!! Pra dojne me lujt gjithmone me komtaren!!!
Apo kam lexu qe ka prej atyne futbollistave qe jane ne moshe te re dhe pretendojne direkt kombetaren pa kalu ne shpresat !!!!!!!
Sa i takon pashaportave, nuk asht ndoj problem i madh pashaporta pasi mund te bahet direkt, problemi ma i madh asht tek kto futbollista, se sa kane deshire me lujt me komtaren tone.

Mas te harrojme se shume futbollista qe kane "tradhtu " komtaren tone, kane shfrytezu ne maksimum momentet. Kshu nolli me Kone, Dhimuco, Nini te cileve ju u dha direkt pashaporta greke. Sikur te mos kishte pas gjithe ato shkrime ne gazeta e tane aj interesim , do ta kishin marre kta lojtare ftesen per ne komtaret e vendeve ku jetojne??!!!
Une mendoj se nuk kishin me e marre kete ftese!!! Te pakten jo te tane, kshu qe shumica e ktyne futbollistave shfrytezojne komtaret per t'i ba reklam vedit tyne.

Sa i takon Halitit, s'ja ka fart fajin FSHF-ja nqs aj nuk asht ne komtare!!
Halitit i asht sygjeru qe me ardh ne Europe ne nje kampionat ma cilesore, si edhe me ardh ne Europe qe me kene ma afer, pasi nqs aj fillon e thirret vazhdimisht me komtaren tone, ka me e pas te veshtire me e marr vedin prej tane atij udhtimi te gjate qe nga Australia ne Tirane!!!
Nqs Haliti e justifikon vedin, sma merr mendja qe ka me pas problem pashaportet.

kta zdo jen as te paret e as te fundit qe do tradhetojn shqiperin. Fajet i kan prindrit qe i kan rritur.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 17 May 2008 , 19:08

Korcari te uroj mireseardhjen,

Ehhhhh ajo eshte normale....
Vllaznit Ultras

Image

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Sat, 17 May 2008 , 19:17

lene ma naqe mire ja bajne . mu ba legen i armando dukse ma mire me lujte me komtare tjera

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 17 May 2008 , 19:30

matrix-kuqeblu wrote:lene ma naqe mire ja bajne . mu ba legen i armando dukse ma mire me lujte me komtare tjera
Matrix e ka gabim naqe, nuk asht kush tu u ba legeni i njenit apa i tjetrit!!!
Tu zgjedh komtare tjera bahen legena te interesit dhe lekut.
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 18 May 2008 , 17:20

Mire se erdhe korçari.edhe prinderit ka faj jam dakort me ty.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 20 May 2008 , 15:56

Kuqezinjtë drejt Shtutgartit, fillon grumbullimi i parë i Han

Drejtuesit e FSHF-së bindin mbrojtësin Mavraj. Futbollisti do t‘i bashkohet skuadrës

Ari Han më në fund do të drejtojë Kombëtaren e vërtetë shqiptare, të cilën deri tani e ka vëzhguar vetëm nëpërmjet pamjeve filmike apo tregimeve të vetë futbollistëve kuqezi. Pas thuajse 6 muajsh nga emërimi i tij, tekniku holandez do të ketë sot në dispozicion për herë të parë lojtarët që nuk mundi t‘i drejtonte më përpara në miqësoret e planifikuara kundër Arabisë Saudite dhe Moldavisë, për shkak të pezullimit të Shqipërisë. Pas heqjes së pezullimit ndërkombëtar, tashmë holandezi do të ketë mundësinë jo vetëm të shohë nga afër të gjithë lojtarët dhe t‘i drejtojë ata në stërvitje, por edhe do të mund të zhvillojë një ndeshje miqësore me Kombëtaren e Polonisë. Lista e publikuar prej kohësh nga tekniku holandez ka konfirmuar se ai dëshiron të shohë nga afër shumë lojtarë të rinj, të cilët e kanë bindur në zborin që zhvilloi në Antalia të Turqisë, kryesisht me lojtarë të kampionatit shqiptar. Tendenca e Han për të vazhduar punën e nisur me të rinjtë, do ta bëjë më interesante ndeshjen e tij të parë në stolin kuqezi. Për më tepër, duket se ai do të ketë në dispozicion një tjetër armë në repartin e prapavijës, i cili ka nevojë për rindërtim. Mbrojtësi i Bohumit, Mërgim Mavraj, i cili disa muaj më parë u aktivizua me U20 të Gjermanisë në një ndeshje jozyrtare, duket se ka pranuar të vihet në provë nga Ari Han. Futbollisti është i pajisur me pasaportë shqiptare prej më shumë se një viti, por deri tani kishte refuzuar të aktivizohej me Shqipërinë, duke preferuar të priste një ftesë nga Gjermania. Megjithatë, pas një viti në pankinë te Bohumi, ai është bindur nga drejtuesit e FSHF-së që të veshë fanellën kuqezi dhe si rrjedhojë pritet t‘i bashkohet skuadrës gjatë ditëve të grumbullimit në Shtutgart. Thuajse të gjithë futbollistët do të nisen sot drejt hotelit ku do të grumbullohet Kombëtarja në Shtutgart. Të vetmit që do të vonohen për disa ditë më shumë janë mesfushorët Lorik Cana dhe Klodian Duro. I pari ka një ndeshje miqësore që Olimpiku i Marsejës do të zhvillojë në Marok, ndërsa i dyti është në Qipro, ku sapo ka firmosur një kontratë me skuadrën e Omonias. Dy lojtarët do të mungojnë në ndeshjen stërvitore që është planifikuar të luhet të mërkurën ndaj zviceranëve të Shafhauzenit, por do të jenë të gatshëm për takimin kundër Polonisë.


Ky e pau qe Gjermania sja vari fort e tesh don me lujt me Shqipnine.
A thy edhe ktu asht faj i FSHF-se?????
Ja se Duka e co jane te nershem!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Tue, 20 May 2008 , 19:31

Admin wrote:
matrix-kuqeblu wrote:lene ma naqe mire ja bajne . mu ba legen i armando dukse ma mire me lujte me komtare tjera
Matrix e ka gabim naqe, nuk asht kush tu u ba legeni i njenit apa i tjetrit!!!
Tu zgjedh komtare tjera bahen legena te interesit dhe lekut.
edhe leku bane te veten ma lujtart e ri nuk shohin te ardhme ne shqiperi per me lujte me kombetaren tone ne shqiperi ashte gjithqka per toke.
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Tue, 20 May 2008 , 20:34

vllaznia1919 wrote:Kuqezinjtë drejt Shtutgartit, fillon grumbullimi i parë i Han

Drejtuesit e FSHF-së bindin mbrojtësin Mavraj. Futbollisti do t‘i bashkohet skuadrës

Ari Han më në fund do të drejtojë Kombëtaren e vërtetë shqiptare, të cilën deri tani e ka vëzhguar vetëm nëpërmjet pamjeve filmike apo tregimeve të vetë futbollistëve kuqezi. Pas thuajse 6 muajsh nga emërimi i tij, tekniku holandez do të ketë sot në dispozicion për herë të parë lojtarët që nuk mundi t‘i drejtonte më përpara në miqësoret e planifikuara kundër Arabisë Saudite dhe Moldavisë, për shkak të pezullimit të Shqipërisë. Pas heqjes së pezullimit ndërkombëtar, tashmë holandezi do të ketë mundësinë jo vetëm të shohë nga afër të gjithë lojtarët dhe t‘i drejtojë ata në stërvitje, por edhe do të mund të zhvillojë një ndeshje miqësore me Kombëtaren e Polonisë. Lista e publikuar prej kohësh nga tekniku holandez ka konfirmuar se ai dëshiron të shohë nga afër shumë lojtarë të rinj, të cilët e kanë bindur në zborin që zhvilloi në Antalia të Turqisë, kryesisht me lojtarë të kampionatit shqiptar. Tendenca e Han për të vazhduar punën e nisur me të rinjtë, do ta bëjë më interesante ndeshjen e tij të parë në stolin kuqezi. Për më tepër, duket se ai do të ketë në dispozicion një tjetër armë në repartin e prapavijës, i cili ka nevojë për rindërtim. Mbrojtësi i Bohumit, Mërgim Mavraj, i cili disa muaj më parë u aktivizua me U20 të Gjermanisë në një ndeshje jozyrtare, duket se ka pranuar të vihet në provë nga Ari Han. Futbollisti është i pajisur me pasaportë shqiptare prej më shumë se një viti, por deri tani kishte refuzuar të aktivizohej me Shqipërinë, duke preferuar të priste një ftesë nga Gjermania. Megjithatë, pas një viti në pankinë te Bohumi, ai është bindur nga drejtuesit e FSHF-së që të veshë fanellën kuqezi dhe si rrjedhojë pritet t‘i bashkohet skuadrës gjatë ditëve të grumbullimit në Shtutgart. Thuajse të gjithë futbollistët do të nisen sot drejt hotelit ku do të grumbullohet Kombëtarja në Shtutgart. Të vetmit që do të vonohen për disa ditë më shumë janë mesfushorët Lorik Cana dhe Klodian Duro. I pari ka një ndeshje miqësore që Olimpiku i Marsejës do të zhvillojë në Marok, ndërsa i dyti është në Qipro, ku sapo ka firmosur një kontratë me skuadrën e Omonias. Dy lojtarët do të mungojnë në ndeshjen stërvitore që është planifikuar të luhet të mërkurën ndaj zviceranëve të Shafhauzenit, por do të jenë të gatshëm për takimin kundër Polonisë.


Ky e pau qe Gjermania sja vari fort e tesh don me lujt me Shqipnine.
A thy edhe ktu asht faj i FSHF-se?????
Ja se Duka e co jane te nershem!
per mendimin tem rasti i Mavrajt asht rasti ma i bukur per me kallxu deshtimin e dhe paturpsin e fshf me shokt e vet.shkunen e ja banen pashaporten( pra e pranoj me lujt me Shqiperine) e mandej nuk e thirri as Bushati e as Bariç dhe nuk u kuptu pse,ndoshta sepse e vlersune te pavlershem mandej meten si legena kur e thirri gjermani.Un besoj qe asht paturpsi me te thirr gjermani e mos me te thirr Shqiperia.Sot me duket ma shume sikur den Shqipnia me e pas ne ekip se sa Mavraj me lujt me Shqiperine

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 21 May 2008 , 03:32

matrix-kuqeblu wrote:
Admin wrote:
matrix-kuqeblu wrote:lene ma naqe mire ja bajne . mu ba legen i armando dukse ma mire me lujte me komtare tjera
Matrix e ka gabim naqe, nuk asht kush tu u ba legeni i njenit apa i tjetrit!!!
Tu zgjedh komtare tjera bahen legena te interesit dhe lekut.
edhe leku bane te veten ma lujtart e ri nuk shohin te ardhme ne shqiperi per me lujte me kombetaren tone ne shqiperi ashte gjithqka per toke.
Matrix komtarja nuk te jep lek naqe, por te jep prestigjin dhe emrin per me lujt ne nji ekip te mire, pra te jep mundsine me ta ne sy e me ba "kurrikulum". E per mendimin tem shume lojtare shqiptare te "tredhun" jane tu e shfrytzu ket gja!!!
Tek lojtart qe nuk pranojne komtaren tone, ska lidhje hic kampionati shqiptar :wink: , mas u ngatrro naqe :) :wink:
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 21 May 2008 , 14:57

vvvllaznia wrote:
vllaznia1919 wrote:Kuqezinjtë drejt Shtutgartit, fillon grumbullimi i parë i Han

Drejtuesit e FSHF-së bindin mbrojtësin Mavraj. Futbollisti do t‘i bashkohet skuadrës

Ari Han më në fund do të drejtojë Kombëtaren e vërtetë shqiptare, të cilën deri tani e ka vëzhguar vetëm nëpërmjet pamjeve filmike apo tregimeve të vetë futbollistëve kuqezi. Pas thuajse 6 muajsh nga emërimi i tij, tekniku holandez do të ketë sot në dispozicion për herë të parë lojtarët që nuk mundi t‘i drejtonte më përpara në miqësoret e planifikuara kundër Arabisë Saudite dhe Moldavisë, për shkak të pezullimit të Shqipërisë. Pas heqjes së pezullimit ndërkombëtar, tashmë holandezi do të ketë mundësinë jo vetëm të shohë nga afër të gjithë lojtarët dhe t‘i drejtojë ata në stërvitje, por edhe do të mund të zhvillojë një ndeshje miqësore me Kombëtaren e Polonisë. Lista e publikuar prej kohësh nga tekniku holandez ka konfirmuar se ai dëshiron të shohë nga afër shumë lojtarë të rinj, të cilët e kanë bindur në zborin që zhvilloi në Antalia të Turqisë, kryesisht me lojtarë të kampionatit shqiptar. Tendenca e Han për të vazhduar punën e nisur me të rinjtë, do ta bëjë më interesante ndeshjen e tij të parë në stolin kuqezi. Për më tepër, duket se ai do të ketë në dispozicion një tjetër armë në repartin e prapavijës, i cili ka nevojë për rindërtim. Mbrojtësi i Bohumit, Mërgim Mavraj, i cili disa muaj më parë u aktivizua me U20 të Gjermanisë në një ndeshje jozyrtare, duket se ka pranuar të vihet në provë nga Ari Han. Futbollisti është i pajisur me pasaportë shqiptare prej më shumë se një viti, por deri tani kishte refuzuar të aktivizohej me Shqipërinë, duke preferuar të priste një ftesë nga Gjermania. Megjithatë, pas një viti në pankinë te Bohumi, ai është bindur nga drejtuesit e FSHF-së që të veshë fanellën kuqezi dhe si rrjedhojë pritet t‘i bashkohet skuadrës gjatë ditëve të grumbullimit në Shtutgart. Thuajse të gjithë futbollistët do të nisen sot drejt hotelit ku do të grumbullohet Kombëtarja në Shtutgart. Të vetmit që do të vonohen për disa ditë më shumë janë mesfushorët Lorik Cana dhe Klodian Duro. I pari ka një ndeshje miqësore që Olimpiku i Marsejës do të zhvillojë në Marok, ndërsa i dyti është në Qipro, ku sapo ka firmosur një kontratë me skuadrën e Omonias. Dy lojtarët do të mungojnë në ndeshjen stërvitore që është planifikuar të luhet të mërkurën ndaj zviceranëve të Shafhauzenit, por do të jenë të gatshëm për takimin kundër Polonisë.


Ky e pau qe Gjermania sja vari fort e tesh don me lujt me Shqipnine.
A thy edhe ktu asht faj i FSHF-se?????
Ja se Duka e co jane te nershem!
per mendimin tem rasti i Mavrajt asht rasti ma i bukur per me kallxu deshtimin e dhe paturpsin e fshf me shokt e vet.shkunen e ja banen pashaporten( pra e pranoj me lujt me Shqiperine) e mandej nuk e thirri as Bushati e as Bariç dhe nuk u kuptu pse,ndoshta sepse e vlersune te pavlershem mandej meten si legena kur e thirri gjermani.Un besoj qe asht paturpsi me te thirr gjermani e mos me te thirr Shqiperia.Sot me duket ma shume sikur den Shqipnia me e pas ne ekip se sa Mavraj me lujt me Shqiperine
Naqe un e ti kena fole disa here per kyt problem edhe kena pak a shum te njejtin mendim por nuk mundem me ja vu gjithmone fajin FSHF-se sepse nji 40% jane edhe lojtart qe e dredhin per mendimin tem.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Wed, 21 May 2008 , 19:44

vllaznia1919 wrote:
vvvllaznia wrote:
vllaznia1919 wrote:Kuqezinjtë drejt Shtutgartit, fillon grumbullimi i parë i Han

Drejtuesit e FSHF-së bindin mbrojtësin Mavraj. Futbollisti do t‘i bashkohet skuadrës

Ari Han më në fund do të drejtojë Kombëtaren e vërtetë shqiptare, të cilën deri tani e ka vëzhguar vetëm nëpërmjet pamjeve filmike apo tregimeve të vetë futbollistëve kuqezi. Pas thuajse 6 muajsh nga emërimi i tij, tekniku holandez do të ketë sot në dispozicion për herë të parë lojtarët që nuk mundi t‘i drejtonte më përpara në miqësoret e planifikuara kundër Arabisë Saudite dhe Moldavisë, për shkak të pezullimit të Shqipërisë. Pas heqjes së pezullimit ndërkombëtar, tashmë holandezi do të ketë mundësinë jo vetëm të shohë nga afër të gjithë lojtarët dhe t‘i drejtojë ata në stërvitje, por edhe do të mund të zhvillojë një ndeshje miqësore me Kombëtaren e Polonisë. Lista e publikuar prej kohësh nga tekniku holandez ka konfirmuar se ai dëshiron të shohë nga afër shumë lojtarë të rinj, të cilët e kanë bindur në zborin që zhvilloi në Antalia të Turqisë, kryesisht me lojtarë të kampionatit shqiptar. Tendenca e Han për të vazhduar punën e nisur me të rinjtë, do ta bëjë më interesante ndeshjen e tij të parë në stolin kuqezi. Për më tepër, duket se ai do të ketë në dispozicion një tjetër armë në repartin e prapavijës, i cili ka nevojë për rindërtim. Mbrojtësi i Bohumit, Mërgim Mavraj, i cili disa muaj më parë u aktivizua me U20 të Gjermanisë në një ndeshje jozyrtare, duket se ka pranuar të vihet në provë nga Ari Han. Futbollisti është i pajisur me pasaportë shqiptare prej më shumë se një viti, por deri tani kishte refuzuar të aktivizohej me Shqipërinë, duke preferuar të priste një ftesë nga Gjermania. Megjithatë, pas një viti në pankinë te Bohumi, ai është bindur nga drejtuesit e FSHF-së që të veshë fanellën kuqezi dhe si rrjedhojë pritet t‘i bashkohet skuadrës gjatë ditëve të grumbullimit në Shtutgart. Thuajse të gjithë futbollistët do të nisen sot drejt hotelit ku do të grumbullohet Kombëtarja në Shtutgart. Të vetmit që do të vonohen për disa ditë më shumë janë mesfushorët Lorik Cana dhe Klodian Duro. I pari ka një ndeshje miqësore që Olimpiku i Marsejës do të zhvillojë në Marok, ndërsa i dyti është në Qipro, ku sapo ka firmosur një kontratë me skuadrën e Omonias. Dy lojtarët do të mungojnë në ndeshjen stërvitore që është planifikuar të luhet të mërkurën ndaj zviceranëve të Shafhauzenit, por do të jenë të gatshëm për takimin kundër Polonisë.


Ky e pau qe Gjermania sja vari fort e tesh don me lujt me Shqipnine.
A thy edhe ktu asht faj i FSHF-se?????
Ja se Duka e co jane te nershem!
per mendimin tem rasti i Mavrajt asht rasti ma i bukur per me kallxu deshtimin e dhe paturpsin e fshf me shokt e vet.shkunen e ja banen pashaporten( pra e pranoj me lujt me Shqiperine) e mandej nuk e thirri as Bushati e as Bariç dhe nuk u kuptu pse,ndoshta sepse e vlersune te pavlershem mandej meten si legena kur e thirri gjermani.Un besoj qe asht paturpsi me te thirr gjermani e mos me te thirr Shqiperia.Sot me duket ma shume sikur den Shqipnia me e pas ne ekip se sa Mavraj me lujt me Shqiperine
Naqe un e ti kena fole disa here per kyt problem edhe kena pak a shum te njejtin mendim por nuk mundem me ja vu gjithmone fajin FSHF-se sepse nji 40% jane edhe lojtart qe e dredhin per mendimin tem.
edhe un jam i mendimit qe po te kishim pas fshf ma te mire ne bote prap se prap shume kishin ik vetem se sot un nuk di se kush e kishte dredh e kush jo prandaj ja vej fajin komplet fshf.

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Thu, 29 May 2008 , 18:20

ARSENALI E MANCESTERI KERKOJNE NININ.

Dy gjigantet anglezë, ARSENALI e MANCESTER JUNAITID, kerkojne sherbimet e talentit himariot me pasaporte greke,Sotir Nini. Lajmi eshte publikuar ne faqen greke goalday.gr. Dje ne Greqi per te pare nga afer Ninin ishin dhe perfaqesues te Milanit, nderkohe qe me pare per 18-vjecarin qe ka thyer cdo rekord futbollistik per moshen ne Greqi, ishin te interesuar edhe Reali i Madridit e Celsi.
Sipas faqes se gazetes se njohur greke Goalday, dy klubet e medha britanike do te dergojne skauterit e tyre per te pare me syte e tyre magjite e mesfushorit shqiptar, qe per fat te keq ka refuzuar te luaje per SHQIPERINE.
Lajmin per interesimin e Arselnalit per Ninin e kishte publikuar edhe gazeta angleze The Guardian. Sotir Nini ka nje kontrat katervjecare , deri ne vitin 2012 me klubin grek Panathinaikos, qe kerkon rreth 15 milione euro per te lene te lire futbollistin e talentuar.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 29 May 2008 , 21:05

Kurse Mavraj ka thane qe nuk e ka lane klubi me shku me kombetaren.Kurse FSHF ka thane qe Mavraj ka komuniku me ne edhe na ka thane qe ishte pushim por ftesa i ka mrrit vone ne klub!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Thu, 29 May 2008 , 21:06

O genje Mavraj o genje FSHF :D
FK PARTIZONI LEGJENDA E SHQIPERIS

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 29 May 2008 , 21:09

E veshtir boll asht me e kuptu kush asht genjeshtari ne kyt mes se te dyja palt rrejn e zhdepen! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 30 May 2008 , 13:59

vllaznia1919 wrote:E veshtir boll asht me e kuptu kush asht genjeshtari ne kyt mes se te dyja palt rrejn e zhdepen! :lol: :lol: :lol: :lol:
:wink: :wink:
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 19 Jan 2009 , 18:50

Pjese nga intervista e Myrtaj per panoramen:


Çani deri tani e ka refuzuar
ftesën e Shqipërisë...
(shtanget...). Vërtet? Nuk
e dija këtë. Më vjen keq që
gjërat shkojnë kështu. Më
vjen vërtetë keq, madje edhe
nervozohem shumë kur
dëgjoj gjëra të tilla, sepse
nuk e kuptoj se si një shqiptar
mund t’i thotë jo
fanellës kuqezi. Më duket e
pabesueshme dhe mjaft acaruese.
Nuk e dija për Çanin,
por shpresoj shumë që
ai dhe të tjerë si ai të ndërrojnë
mendje. Pastaj, edhe
ju gazetarët keni faj që i
quani shqiptarë këta tipa.
Po ai shqiptar është...
Ok, Çani është shqiptar,
por Behrami nuk është i
tillë. Ai ka pasaportë zvicerane.
Kishte mundësinë që
të luante për Shqipërinë
dhe e refuzoi. Më duket absurde
kur shoh në median
shqiptare të thuhet “shqiptari
Valon Behrami”. Këtë e
mora si shembull, sepse si
Valoni ka plot të tjerë. Këta
njerëz e kanë bërë
zgjedhjen e tyre dhe nuk
kanë pse të nxjerrin justifikime.
Madje mua më
pëlqejnë ata që e thonë që
në fillim: unë nuk dua të
luaj për Shqipërinë për X
apo Y arsye, por jo të nxjerrin
justifikime të çuditshme.
Lorik Cana, që deshi
të luante me Shqipërinë, erdhi
dhe askush nuk e ndaloi.
Po ashtu Beqaj e të tjerët.
Shikoni ku janë sot ata: gëzojnë
respektin e të gjithëve
dhe ndihen të vlerësuar në
çdo vend, pasi i kanë qëndruar
besnik flamurit.


SKAFISTI

Këtë pseudonim ia
kanë vënë tifozët e
Veronës, kur luante
në këtë skuadër. Ishsulmuesi
shqiptar
shënoi dy gola në
një ndeshje dhe më
pas hoqi flamurin e
këndit dhe filloi të
imitonte një njeri që
lundron me varkë.
“Ishte një gjest që ua
dedikova emigrantëve
shqiptarë
që udhëtonin
rrezikshëm në det
për një jetë më të
mirë përtej kufijve të
Shqipërisë”, sqaron
Myrtaj.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 19 Jan 2009 , 21:11

vazhdoj me mendimit se te gjith keta lojtar nuk kan gjak shqiptare dhe nuk din ca do te thot te jesh shqiptare, nuk kan per te ba hajr kurr ne jeten e tyre, se keto me ju than fluturon gomari ato thojn po fluturon.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply