"Legjionaret e tredhun"

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 20 Jan 2009 , 14:41

Normal qe nuk e meritojne me i thane shqiptar atyne qe e rrefuzojne komtaren tone por duhet me pa edhe arsyt kaj here.Nuk du me i dal zot kerkuj.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 23 Jan 2009 , 21:50

vllaznia1919 wrote:Normal qe nuk e meritojne me i thane shqiptar atyne qe e rrefuzojne komtaren tone por duhet me pa edhe arsyt kaj here.Nuk du me i dal zot kerkuj.
heheheheheheheee
na thuj iher kuj den me i dla zot
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 23 Jan 2009 , 22:23

te tan te paftyre .

un sdi iher qa fitojn me lujt me kombetaret e tjera.

te tan si pirro dhima jan ba :lol: :lol:

ma i miri qe ka refuzu kombetaren shqiptare asht nini ne greqi dhe brahami.

nuk e them qe jkan njerez te mire ,por vetem keta lojtare mund te lozin me shtete qe dojn ,kurse te tjeret kan pordha

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 24 Jan 2009 , 12:20

GOLDIAN wrote:
vllaznia1919 wrote:Normal qe nuk e meritojne me i thane shqiptar atyne qe e rrefuzojne komtaren tone por duhet me pa edhe arsyt kaj here.Nuk du me i dal zot kerkuj.
heheheheheheheee
na thuj iher kuj den me i dla zot
Per mu edhe ata qe nderrojn nenshtetesi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 24 Jan 2009 , 15:07

une nje here nuk kam as nje justifikim per to. nje lojtar qe don me lujt me shtetin e tije ban te pa mundren te perfaqsoj shtetin e tije, ca do qe te jet puna. por nuk kan gjat prandaj ju lyhen mediave jo keshtu jo ashtu.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 24 Jan 2009 , 17:30

GOLDIAN wrote:
vllaznia1919 wrote:Normal qe nuk e meritojne me i thane shqiptar atyne qe e rrefuzojne komtaren tone por duhet me pa edhe arsyt kaj here.Nuk du me i dal zot kerkuj.
heheheheheheheee
na thuj iher kuj den me i dla zot
Kerkuj por na nuk i dijme shum gjana. :wink: :wink: :wink: :wink:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Tue, 03 Feb 2009 , 20:57

ja ku perfundoj ky pleheri qe don me lujt me kombetaren e italis. kuku mas qofsha ma mire.

Zërat qarkullonin me kohë, ndërsa tashmë është përfundimtare. Edgar Çani do të luaje fazën e dytë të Serisë B me Salernitanen e bomberit të njohur Di Napoli. Skuadra e Palermos, e cila zotëron kartonin e ish-lojtarit të Peskarës, ka menduar të sistemojë lojtarin në radhët e skuadrës së Salernos.

Për talentin shqiptar kjo do të jetë një mundësi e madhe për të shfaqur vlerat e tij pasi konkurrenca në repartin ofensiv tëe skuadrës së drejtuar nga Kastori është e “varfër”.

Është për të përmendur fakti që 19-vjeçari për momentin ka refuzuar ftesën e Kombëtares shqiptare U-21, pasi ai shpreson që në një të ardhme jo të largët të veshë fanellën e kampioneve të botës, atë të Italisë.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 03 Feb 2009 , 22:00

Naqe seria b e italise nuk asht keq per ma teper qe nuk asht i sigurt ky lajm.Sa per me Italine te flejne ne uj se po e thrret kush at.Jane nja 20 lojtar italian para tij.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 04 Feb 2009 , 01:18

Cani deri tesh ka lujt me Ascolin po ne serie B, edhe mas demtimit asht aktivizu bajagi.....
Ku e lexove qe ka shku tek Salernitana !!!

Per tek komtarja italiane nuk bahet me u grumullu sat e 1000 vjet ....
Ta harrojne at kange...
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 04 Feb 2009 , 02:06

Admin wrote:Cani deri tesh ka lujt me Ascolin po ne serie B, edhe mas demtimit asht aktivizu bajagi.....
Ku e lexove qe ka shku tek Salernitana !!!

Per tek komtarja italiane nuk bahet me u grumullu sat e 1000 vjet ....
Ta harrojne at kange...
per ita pra me vjen keq mua se ju ka shku ftesa 1000 me lujt me shpresat e shqiperis dhe nuk kan pranu.

u sa nervoz me bajt. plehat
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Post by Ujku » Wed, 04 Feb 2009 , 11:05

Per deri sa lun ne seri b ne itali duhet te jet i mir, por me refuzu komtaren e vet kjo s' ka kuptim se ai nuk mund te mrrijn me lujt me axurrt hee sa ka italia si ai.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 04 Feb 2009 , 22:06

Lene qa shkrujne disa media shqiptare.Un di qe ka met te askoli.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vvvllaznia » Sat, 16 May 2009 , 10:49

Ne kete kampionat europian U-17 perveq Shkodran Mustafit qe let me Gjermanine dhe tashme asht ba lojtar i evertonit kan lujt edhe Frederic Veseli i manchester citit dhe Granit Xhaka i bazelit qe losin te dy me zvicrren dhe jane eliminu ne gjysmefinale kunder hollandes.ty dy keto lojtar kan lujt si titullar te gjitha ndeshjet dhe frederic veseli asht kapiten i skuadres kurse granit xhaka ka dhane asistin per golin kunder hollandes.
nqs ndonje kujt i i interreson tek http://www.tvgolo.com keni highlight-sat e ndeshjes dhe mund te shifni edhe da veprime te bukura te Granit Xhakes.Edhe Mustafi gjate te gjitha ndeshjeve ka lujt 90 minuta

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Man in Redblue » Fri, 19 Jun 2009 , 17:03

Ku ka perfundu ai kastraveci Florenc Kerri qi u transferu ne vere prej ne Greqi te Bayern II dhe tha qe endrra e tij asht me lujt vetem per kombetaren greke ??? Une nuk e shof kerkund ne formacion te Bayern-it...

A dini gja a asht aktivizu ma Sotiris Ninis me klubin e Panathinaikos ???


Sa per ata talentat qi ka shkru vvllaznia: Te dhemb zemra kur shef, se sa shume mundesina ka Shqiperia, dhe sa keq po e fundos FSHF futbollin shqiptar.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vvvllaznia » Fri, 19 Jun 2009 , 21:11

Man in Redblue wrote:Ku ka perfundu ai kastraveci Florenc Kerri qi u transferu ne vere prej ne Greqi te Bayern II dhe tha qe endrra e tij asht me lujt vetem per kombetaren greke ??? Une nuk e shof kerkund ne formacion te Bayern-it...

A dini gja a asht aktivizu ma Sotiris Ninis me klubin e Panathinaikos ???


Sa per ata talentat qi ka shkru vvllaznia: Te dhemb zemra kur shef, se sa shume mundesina ka Shqiperia, dhe sa keq po e fundos FSHF futbollin shqiptar.
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/ ... blick.html

ktsa jane statistikat e Ninit
per florenc kerrin kam pershtypjen se ja kan fut kot megjithese nuk kam informacione per te.
Sa per ata talenta Man in Redblu ata jane vetem pika e ajsbergut.Nje shembull krejt te vogel mund ta baj me talentet qe kena ne Hollande.teshti spo pretendoj qe fshf te afroj ne kombtare nje lojtar si Sead Mazreku qe asht pjes e kombtares U-17 te Hollandes ku ka marr pjes ne kulifikimet e kampionatit europian U-17 por jo ne fazen finale ku hollanda doli nen kampion(mund te mos jet thirre sepse asht vra ose sepse i ka preferu ndnje lojtar tjeter)por mund te pretendoj me thirr Qendrim Gashin qe let si sulmus me U-17 e Ajaxit dhe nuk asht thirre me lujt me hollanden.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vllaznia1919 » Fri, 19 Jun 2009 , 22:01

Me vjen keq me e thane por me sa kam kuptu un kta te federats perveqse nuk e kan menjen me punu e me gjet talenta kan edhe pordhe shum e nuk dojne lojtar shqiptar prej trojeve tjera.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Miri » Sat, 20 Jun 2009 , 18:27

Man in Redblue wrote: A dini gja a asht aktivizu ma Sotiris Ninis me klubin e Panathinaikos ???.
Nini asht aktivizu 2-3 ndeshje si zevendesim biles mund te tham qe edhe sezonin qe vjen ska me lujt hic.Tranjeri i Panathinaikos aktivizon shume djem te ri ne skuader por Nini nuk e kishte kete fat,ne media flitet se asht i demtum ne gju.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by GOLDIAN » Sun, 21 Jun 2009 , 20:14

o vllazen po ky edgar cani a asht pjese e komtares italiane u21 qe merr pjese ne europian???
se ndeshjen kunder serbeve qe pash se kam pa tu lujt
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Skodrinon » Sun, 21 Jun 2009 , 23:51

GOLDIAN wrote:o vllazen po ky edgar cani a asht pjese e komtares italiane u21 qe merr pjese ne europian???
se ndeshjen kunder serbeve qe pash se kam pa tu lujt
jo jo.
lodhet kot nqs shpreson ky me lujt me italiant

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Edmond-Cela » Mon, 22 Jun 2009 , 00:03

GOLDIAN wrote:o vllazen po ky edgar cani a asht pjese e komtares italiane u21 qe merr pjese ne europian???
se ndeshjen kunder serbeve qe pash se kam pa tu lujt

pyte V1919 ai asht agjenti tije
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply