EURO--2008 ___KUSH SHTET DO TA FITOJE EUROPIANIN NE FOTBOLL

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Locked
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 04:34

TE GJITHE KANE TE DREJTE ME NDRYSHU REZULTATIN DERI NE 1 ORE PARA SE TE FILLOJE NDESHJA.PRA NE OREN 1 E 45 ME OREN E SHQIPNISE ASHT MENDIMI I FUNDIT .KENI TE DREJTE ME VU 2 HERE MENDIMET TUJA .PRA NESE NUK JENI I SIGURT PER MENDIMIN E PARE ATEHERE LEJOHET ME NDRYSHU MENDIM PER HEREN EDYTE.PERSHEMBULL UN E KAM VU GJERMANI SPANJ 0 ME 2.UNE KAM TE DREJTE ME DHAN EDHE NJI HERE MENDIMIN TEM NESE NUK JAM I SIGURTE POR VETEM NJI HERE DHE GJITHSEJT DY HERE .HEREN ER TRETE NUK MERRET PARASYSH REZULTATI ,PASI MENDIMI PERFUNDIMTAR ASHT VETE HERA E DYTE OSE NESE4 UN NUK KAM QEF ME E NDRYSHU E LA 2 ME 0.PRA VETEM 2 HERE MENDIME DHE HERA E DYTE DO JETE MENDIMI PERFUNDIMTAR.MEWNDIMI I TRETE NUK PUNON .1 MENDIM OSE I DYTE MENDIMI PERFUNDIMTARE.LE TE FITOJE MA I MIRI

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 04:36

URIME LORO BORIQI PER VENDIN E PARE .NESE KE TESTIN E FUNDIT NAQE.

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Sun, 29 Jun 2008 , 04:36

I nerue je fpjalmi per punen e kanshme qi ke ba.
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 11:09

faleminders loro boriqi

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 11:27

sot gjermani spanj dhe iu lutem te tanve te jepni rezultatet perfundimtare ku vendi i fundit me nje rezultrat ma te vecante se te tjeret mund ta qojn direkt ne vend te pare fitues i skediones vllaznia .nese 2 persona dalin ne vend te pare atehere do fitoje ai qe ka dhane rezultate ma te sakte pershembull une kam d\han 5 e loro boriqi 6 rezultate te sakta fiton ai.dhe te gjithe ata persona qe kan dhan rezultatet ma shume te sakta fitojne nese jan baraz me pike .per qerek finalet dhe gjysmefinalet nese dikush ka keq kuptim atehere ta dijne se te gjithe rezultratet kan ken mrenda 90 minuteshit.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 11:30

asht dicka e veretete se secili qe aSHT NE SHKALLET E POSHTME DO MUNDOHET TE JAPIN NJE REZULTAT SURPRIZE .REZULTATET E NDESHJEVE QE DO JEPEN DO JENE DERI NE 10 MINUTA PARA SE TE FILLOJE NDESHJA DHE ASKUJT NUK DO TI PRANOHET NE 10 MINUTAT E FUNDIT .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 11:40

KENA 2 NDESHJE KU DO JETE UJKU ME DHELPREN .UJKU ESHTE GJERMANI QE KERKON TA QOJE 4 NUMRIN E KUPAVE DHE DHELPRA ESHTE SPANJA QE KA BARKUN BOSH DHE KERKON QE TA MASHTROJE UJKUN E VJETER.ZONJA DHELPER GJITHMONE KA RENE NE GRACE TE UJKUT DHE KETE VIT ESHTE BA SHUME E ZGJUAR DHE TAMAM DHELPER QE ME NJE MASHTIM KERKON QE TA FUNDOSE UJKUN NE UJE ME BALTE.KJO DHELPER ASHT E SIGURT SE KY ASHT SHANSI I FUNDIT QE KA pasi ujku asht pak i vram dhe calon ,dhe nese nuk e mashtron ujkun ne shansit ma te mire me i marr mishin atehere kjo dhelper do ta kujtoje ate mish dhe nuk do ti vine ma shansi ne dore ,sepse nuk do ta gjejne ma ujkun me kamben e vramed dhe qe qalon.ujku asht favorit i mishit dhe e ka barkun plot me 3 kupa kershtu qe nuk do te luftoje me dhelpren me gjithe forcat e tij per mos tia marre zonja dhelper,dhe zonja dhelper ka barkun bosh dhe nese nuk e merr ate mish sot atehere do vdesin sepse bora nuk do shkrije per 5 dite :lol: :lol: :lol: :lol:

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Sun, 29 Jun 2008 , 13:30

Demtohet Balak, ne dyshim per finalen

Kapiteni i Gjermanisë, Mikael Balak mungoi në stërvitjen e fundit me përfaqësuesen e tij për shkak të një dëmtimi, duke vënë në dyshim edhe praninë e tij në finalen e Kampionatit Europian. Mesfushori i Çelsit po trajtohet në mënyrë intensive nga mjekët e ekipit. “Ne do të shohim se do precipitojë situata”, - tha trajneri i Gjermanisë, Johakim Lëv. “Të gjithë janë duke punuar çdo sekondë me të”. Te Spanja nga ana tjetër mungon David Vija, golashënuesi më i mirë i Euro 2008-s.
Vllaznia ne zemer
Image

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Post by kuqeblu4ever » Sun, 29 Jun 2008 , 13:39

fpjalmi wrote:KENA 2 NDESHJE KU DO JETE UJKU ME DHELPREN .UJKU ESHTE GJERMANI QE KERKON TA QOJE 4 NUMRIN E KUPAVE DHE DHELPRA ESHTE SPANJA QE KA BARKUN BOSH DHE KERKON QE TA MASHTROJE UJKUN E VJETER.ZONJA DHELPER GJITHMONE KA RENE NE GRACE TE UJKUT DHE KETE VIT ESHTE BA SHUME E ZGJUAR DHE TAMAM DHELPER QE ME NJE MASHTIM KERKON QE TA FUNDOSE UJKUN NE UJE ME BALTE.KJO DHELPER ASHT E SIGURT SE KY ASHT SHANSI I FUNDIT QE KA pasi ujku asht pak i vram dhe calon ,dhe nese nuk e mashtron ujkun ne shansit ma te mire me i marr mishin atehere kjo dhelper do ta kujtoje ate mish dhe nuk do ti vine ma shansi ne dore ,sepse nuk do ta gjejne ma ujkun me kamben e vramed dhe qe qalon.ujku asht favorit i mishit dhe e ka barkun plot me 3 kupa kershtu qe nuk do te luftoje me dhelpren me gjithe forcat e tij per mos tia marre zonja dhelper,dhe zonja dhelper ka barkun bosh dhe nese nuk e merr ate mish sot atehere do vdesin sepse bora nuk do shkrije per 5 dite :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ishalla nuk po del si ajo puna e dhelpres me rrushin :lol:
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Sun, 29 Jun 2008 , 14:21

Aragones: Europiani është i yni!
28 Qershor Pas fitores me Rusinë, tekniku spanjoll nuk kërkon të ndalet as përpara Gjermanisë

“Finalja është një ndeshje shumë e vështirë, por do të fitojmë ne, sepse jemi skuadra më e mirë”



Pas fitores shumë të bukur të arritur përballë Rusisë, trajneri i Spanjës, Luis Luis Aragones, nuk nguroi të deklaronte kampione Europe skuadrën e tij, edhe pse në finale do të ketë një skuadër të fortë dhe eksperte si Gjermania. “Këtë herë Europiani do të jetë i yni, sepse mendoj se jemi skuadra më e mirë. Kemi bërë gjithçka mirë deri tani dhe unë jam shumë i kënaqur me punën e lojtarëve të mi. Kundër Rusisë kemi zhvilluar një nga ndeshjet më të mira të këtij Europiani dhe sidomos një pjesë të dytë pothuajse perfekte. Mendoj se goli i shpejt i Ksavit në pjesën e dytë na i lehtësoi shumë gjërat dhe na dha mundësinë të qarkullonim topin dhe të kishim më shumë hapësira në mbrojtjen ruse”. Në përfundim të ndeshjes u pa se Aragones nuk ishte shumë i kënaqur, të paktën këtë reflektonte në fytyrë, por tekniku veteran tha: “Jam një njeri që i shfaq shumë pak ndjenjat në mimikë, por nuk mund të mohoj se isha shumë i lumtur në përfundim të takimit. Gjithçka ishte perfekte, skuadra u kualfikua për në finale të turneut dhe nuk kishte se si të ndodhte ndryshe. Njëri nga nipërit e mi më bëri të qaja me fjalët që më tha. Imagjinoni se sa i lumtur isha”. I pyetur për yllin e Rusisë, Andrei Arshavin, tekniku i Spanjës tha: “Si luante? Ishte totalisht i lirë, por në zonat që shkonte, kishte nga një person që e markonte”. Sigurisht që vëmendja e Luis Aragonesit, por jo vetëm, është në finalen e Vjenës përballë Gjermanisë: “Do të jetë një finale shumë e bukur dhe e vështirë, por jam i bindur që do të fitojmë ne, sepse jemi skuadra më e mirë”.
Vllaznia ne zemer
Image

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sun, 29 Jun 2008 , 15:39

Gjermani - Ataqehalalujnmedema...3-0
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sun, 29 Jun 2008 , 17:07

Fiton 2-1 Spanja :?

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 18:38

kuq e blu .dhelpra i ka siguru gjanat ket rradh ,dhe e din se e ka DJEG SHUME KOHE ME PARE NE PUNEN E RRUSHIT QE SMUNDTE TA MERRTE DHE KETE RRADHE KA MARRE SHKALLEN PER ME KAP RRUSHIN POR NESE SHKALLA NUK DO JETE E GJATE TAMAM PER TE KAP RRUSHIN MUND TE PERSERITET KOHA E VJETER.TA SHOHIM NESE E KA MARRE SHKALLEN E GJATE APO TE SHKURTE.SHKALLA E GJATE MUND TA NDIHMOJE TA REALIZOJE DESHIREN E RRUSHIT ,KURSE SHKALLA E SHKURT JA .TE SHOHIM ZONJEN DHELPERE SE QA DO BEJE NE PUNEN E RRUSHIT.NESE NUK I KA MARR MASAT ATEHERE DO ZHGENJEHET SI NE KOHET E VJETRA .LE TE SHOHIM QA DO TE NDODHE. :lol: :lol: :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 18:42

SIMBAS DA ANETAREVE QE ME KANE QU MES PRIVAT DO NDRYSHOHET PUNA E PIKEVE TE RREZULTATIT TE SAKTE.TASHTI LIGJI SAPO NDRYSHOJ DHE DO JETRE 10 FISHI I PIKEVE.REZULTATI I SAKTE ISHTE 3 PIKE DHE DO JETE 30 PIKE ,KURSE TE GJESH KRAHUN ISHTE 2 PIKE DHE DO JETE 20 PIKE.PRA PERFGUNDIMISHT REZULTATI I SAKTE DO JETE 30 PIKE ,KURSE TE GJESH KRAHUN 20 PIKE

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 18:46

KAN MBETUR VETEM 2 ORE NGA FILLIMI I NDESHJES DHE DHE 1 ORE E 50 MINITA PER ME DHAN REZULTATET.NESE NUK DO JEPET REZULTATI PER 1 ORE E 50 MINUTA NUK DO I NJIHET REZULTATI FINAL..RREGULLI I SKEDINES ASHT THAN QYSH NE FILLIM.REZULTATI FINAL DO SHPALLE FITUSIN .EDHE NJI HERE 3 PIKESHI DO JETE 30 PIKE KURSE 2 PIKESHI 20 PIKE.HALLALL AI QE E FITON SOT

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 29 Jun 2008 , 19:15

fpjalmi wrote:KETO JANE REZULTATET E TE GJITHA NDESHJEVE NE GRUPE DHECEREKFINALE DHE GJYSME FINALE.PRITET SOT TAKIMI FINAL GJERMANI SPANJE .SOT DO DIHET SE KLUSH ASHT FITUSI I KLASIFIKIMIT.50 PIKE ASHT REZULTATI I SAKTE DHE 20 PIKE ASHT ME GJET KRAHUN ME I SHKU AFER ,PRA 2 PIKESHI I VJETER ASHT 20 PIKE

I LUTEM TE TANVE QE NUK KAN DHAN MENDIMET TI JAPIN TASHTI SEPSE KANE SHUME SHANS TE FITOJNE GOLDEN GOLDIN 50 PIKE.TA FITOJNE KUSH TE JETE MA I SAKTE NE NATEN FINALE.PARASHIKIMI DO JETE PER 90 MINUTA.NUK NJIHET SHTESA DHE PENALLTIA
me fal qe po te them fpjalmi por kjo gje nuk esht e drejt,une nuk marr pjes te kjo loja por per mendimin tim nuk esht nevoja per kete veprim thjesht duhet ti uroni fitoren loro boricit qe esht 4 pik para dhe nuk arrihet ma.

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Sun, 29 Jun 2008 , 19:47

gjermani - spanje 2 0
Forca Deutschland
FORZA VLLAZNIA

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 29 Jun 2008 , 19:57

Shenturk, ky “turk i mirë” shqiptar
29 Qershor Futbollisti shqipfolës, tek i cili vari shpresat një Turqi e tërë





Është realizuar ëndrra e një djaloshi, i cili është rritur në një familje shqiptare në Silivri, qytet në periferi të Stambollit, duke u bërë protagonist i një kompeticioni të rëndësishëm siç është ai Europian së bashku me përfaqësuesen e vendit te tij. Semih Shenturk pasi ka kaluar nëpër ekipet zinxhire të skuadrës së Fenerbahçes, për të cilën bën tifo e gjithë familja e tij e një shumicë familjesh shqiptarësh që banojnë aty, ka mundur që të zerë një vend në formacionin e saj. Shenturk është konsideruar si nje talent dhe Fatih Terim e ka grumbulluar ne ekipin kombëtar vetëm pak kohë më parë. Të ardhur në Turqi që në fillim të viteve _4O, për shkak të luftës, familja e tij i përket shqiptarëve të Maqedonisë në një zonë midis Gostivarit dhe Tetovës. Kanë ndryshuar pastaj menjëherë mbiemrin duke marrë atë Shenturk që do te thote “turk i mire”, për të treguar pritësve se do të ishin të tillë pas vendosjes në ato troje, tani ndodhen në një zone ku ka edhe familje të tjera shqiptarësh. Ata që e njohin nga afër tregojnë se futbolli ka qenë pasioni i tij fëminor dhe ëndrra e vetme e djaloshit Semih. Flet shumë pak shqip, ndërsa babai, gjyshi e të tjerë ruajne zakone dhe traditat shqiptare me të cilat nuk janë shkëputur asnjëherë.

Semih Shenturk është një nga zbulimet e këtij europiani nga trajneri i përfaqsueses turke, Fatih Terim. i thërritur jo si lojtar formacioni, sulmuesi i Fenerbahçes së Stambollit ka mundur që t’i rrikthejë shpresën turqve me një gol të realizuar në sekondat e fundit në takimin me Kroacinë. Ndërkohë që në një takim më parë, me përfaqësuesen e Çekisë, ku kishte hyrë sërish si zëvendësues ka mundur që të barazojë rezultatin e takimit. Mbrëmë ka vazhduar që të kryej detyren e tij duke qenë në fushë tashmë si titullar dhe sulmuesi kryesor i ekipit turk. Me golin e barazimit, vetëm 6 minuta përpara përfundimit ka kthyer vetëm për pak minuta shpresat turke, por Filip Lam ka përmbysur gjithçka. E ka larguar skuadrën turke nga ky kompeticion, i cili konsiderohet, jo vetëm i suksesshëm, por edhe historik

Sidoqoftë, futbollisti me origjine shqiptare, Semih Shenturk, ka prekur endrrën.


mas hakan sukurit edhe ky na doli me origjine shqiptare.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 20:02

miri.kjo gja nuk asht than sot ose dje per here te pare por asht than para da ditesh dhe asht than pikerisht atehere kur nuk u dite prej asnjenit kush ishte ne vend te pare.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 20:09

miri.me vjen keq qe ti nuk je fut ketu ne kete skedine edhe pse te jam lut nja 100 here ne mesazhe private apo dhe ketu duke than me qindra here na mungon miri,dhe me vjen keq qe nuk po e shijon skedinen,dhe ne kete moment je ba albiter.

Locked