EURO--2008 ___KUSH SHTET DO TA FITOJE EUROPIANIN NE FOTBOLL

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Locked
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

EURO--2008 ___KUSH SHTET DO TA FITOJE EUROPIANIN NE FOTBOLL

Post by fpjalmi » Mon, 14 Apr 2008 , 08:03

PO AFRON EUROPIANI DHE PARASHIKIMI I FIFAS NXJERR 4 SKUADRA FAVORITE PER TA FITUAR EUROPIANIN ,,,, TE CILAT JANE FRANCE ITALI GJERMANI DHE HOLLANDE ,,,KURSE GRUPI I VDEKJES ESHTE FRANCE ITALI HOLLAND DHE RUMANI ,DHE THUHET QE ESHTE GRUPI ME I FORTE DHE KA THYER DHE RREKORDIN E 20 VIEVE ME PARE KUR GJERMANI ITALI BRAZILI DHE POLONIA MBANIN RREKORDIN SI GRUPIN ME TE FORTE OSE GRUPI I VDEKJES SIQ THUHET NGA TE GJITHE.PARASHIKOHET QE HOLLANDA TE DALE NGA GRUPI PASI FRANCA DHE ITALIA JANE ARMIKE KRYESORE TE NJERA TJETRES ,DHE PA DYSHIM QE NJERA NGA SKUADRAT ITALIA OSE FRANCA DO TE NGELEN BRENDA.SKUADRA QE MENDOHET TE FITOJE BOTERORIN SIMBAS PARASHIKIMEVE TE FIFAS DHE UEFAS ESHTE SKUADRA HOLLANDEZE ,DHE KETO SATISTIKA JANE MARRE NGA LOJTARET ME NE FORME ,KU PADYSHIM HOLLANDA KA LOJTARET ME TE MIRE ,DHE SIMBAS SATISTIKAVE TE KLUBEVE ME TE MIRAVE QE LOZIN LOJTARET
PERSERI UEFA DHE FIFA KANE DHENE ME TE MIREN HOLLANDEZET PORTOKALLINJ DUKE FILLUAR NGA VAN DER STAR (MANCHESTER UNITED , VAN PERSI (ARSENAL),,,,,,,SEDORF (MILAN),,,,,,RUBEN (REAL MADRIT) ,,,,,VAN DER VART(HAMBURG),,,,,VAN NISTELROI (REAL MADRIT)BUMA (CHELSEA),,,,,,,,Mark van Bommel (Bayern Munich),,,,John Hietinga (AJAX),,,,,,,Klass-Jan Huntelaar(AJAX)DHE KY LOJTAR ME LOJEN DHE DIVIJEMET DHE GJUAJTJET QE BEN KA LEVIZJET E TIJ DHE ESHTE SI KOPJO E TIJ (JOHAN KRYF ) DHE ESHTE SHUME I RI,DHE KETE LOJTAT PO MUNDOHET TA MARR MANCHESTER UNITED ,REAL MADRIT,BARCELONA,CHELSEA ,INTER DHE MILAN ,DHE JANE VU NE GARE KUSH TI MARRE KETE TALENT,DHE SHUME LOJARE TE TJERE QE LOZIN NE KETO YJE KLUBESH EUROPIANE KU CDO SHTET DO TI KISHTE DESHIRE KETO YJE

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 14 Apr 2008 , 21:21

Fshtire se i met gja Hollandes prej Ujqve te vjeter qe Jane Franc,Gjermani e Itali.Ose ka me e fitu nej surprize si puna e Greqive.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 14 Apr 2008 , 21:32

edhe une tham se njana prej atyne te 4 skudreave ka me marr.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Mon, 14 Apr 2008 , 23:21

vllaznia 1919.hollanda a nuk asht ujk i vjeter a? :lol: :lol: :lol: :lol: hollanda ka msu boten me trekandsha dhe pasime te gjata maj naqe ne vitet 1978 dhe 1974.pelja vet ka than.tan bota duhet te mesoje prej brazilit ,kurse brazili duhet te mesoje prej hollandes.nuk asht aspak ma lart as italia dhe as gjermania.per momentin skuadrat ma ne forme asht franca dhe hollanda kurse italia nuk duket si shume pretendente,kurse gjermania asht shume dobet naqe.per mendimin tem franca dhe hollanda duhet te jene ne finale pasi keto 2 skuadra jane skuadrat ma te forta per momentin.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 14 Apr 2008 , 23:27

une jam tifoz hollandez. por hollanda nuk asht ma si perpara sa ra shum nuk ban ma at futboll te bukur si perpara.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 15 Apr 2008 , 00:05

fpjalmi wrote:vllaznia 1919.hollanda a nuk asht ujk i vjeter a? :lol: :lol: :lol: :lol: hollanda ka msu boten me trekandsha dhe pasime te gjata maj naqe ne vitet 1978 dhe 1974.pelja vet ka than.tan bota duhet te mesoje prej brazilit ,kurse brazili duhet te mesoje prej hollandes.nuk asht aspak ma lart as italia dhe as gjermania.per momentin skuadrat ma ne forme asht franca dhe hollanda kurse italia nuk duket si shume pretendente,kurse gjermania asht shume dobet naqe.per mendimin tem franca dhe hollanda duhet te jene ne finale pasi keto 2 skuadra jane skuadrat ma te forta per momentin.
Ne krahasim me Gjermanine e Italine nuk asht kurgja naqe(per sa i perket trofeve).Nuk jam tifoz me asnjenen prej te dyjave.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 15 Apr 2008 , 00:51

EDMOND.HOLLANDA NUK ASHT SI MA PERPARA ,POR TA DISH DICKA QE AS ITALIA AS GJERMANI E AS ANGLIA NUK JANE SI MA PERPARA,DHE EKIPI QE NUK NDRYSHON KURRE DHE ASHT MA I MIRI ASHT BRAZILI.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Tue, 15 Apr 2008 , 00:59

Pa ku jeni ma Hollandeza :D, pa pse nuk bani za se nuk kekam vetem :D

Veshtire asht shume me e fitu Hollanda kampionatin, por normale qe asht nji nder favoritet kryesore.
Ekipet tjera nuk jane ma nelt, por dihet se ne kompeticione te tilla, nuk ke vend per gabime, e hollanda fatkeqsisht kajher gabon.
Sdq ishalla na nderon te tane ne Tifozave portokalli :) edhe e fiton kete trofe.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 15 Apr 2008 , 01:01

VLLAZNIA 1919.DESHTA ME TE THANE DICKA.ITALIA KA SHANS DHE NUK E MERITONTE KUPEN E BOTES,DHE AS NUK E MERITONTE AS TE HYNTE NE KATERSHE NAQE,KURSE GJERMANIA NUK MERITONTE TE SHKONTE AS NE KATERSHE,DHE NESE KE PA NDESHJEN ARGJENTINE GJERMANI ,SE SI E MORI GJERMANIA ATE NDESHJE TE VJEN SHUME KEQ PER NJE GJERMANI QE MA PERPARA KA FITU VETE KURSE NDESHJEN ME ARGJENTINEN E FITOI ALBITRI E JO GJERMANIA,KURSE PER ITALIANET NE 1 TE TETEN E FINALEVE ME AUSTRALINE NESE E KE PA ATE PENALLTI QE NUK ISHTE DHE NESE E KE PA LOJEN ATEHERE DO TA KUPTOJE VETE SE NUK E MERITONTE.VLLAZNIA 1919.TI MUND TI SHOHESH LOJTARET E KOMBETARES DHE MUND TI LEXOSH EMRAT ,SEPSE JANE TE GJITHE YJE ,KURSE PO TI LEXOSH EMRAT E KOMBETARES SE ITALISE DHE KOMBETARES SE GJERMANISE JANE LAPERA PARA TE HOLLANDES.NAQE ,LOJTARET HOLLANDEZ JANE ME EMRA DHE I NJEF TAN BOTA SE LOZIN NE EKIPET MA TE MIRA EUROPIANE DHE VETEM PO TE SHOHESH 4 SKUADRAT QE KANE DALE NE FINALE TE KUPES SE KAMPIONEVE ,DO E SHOHESH SE KANE VETEM HOLLANDEZ DHE AS GJERMAN E AS ITALIAN. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ,PRA KETU FLITET QARTE PSE UEFA E KA NXJERR HOLLANDEN SI SKUADREN PRETENDENTE PER TE MARRE KUPEN

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 15 Apr 2008 , 01:12

ADMIN .JAM TIFOZ I QMENDUN I HOLLANDESVE QYSH NE 1988 KUR ISHA FEMIJE 10 VJEQ ,DHE GABIMET E HOLLANDES JANE VETEM PENALLTITE KU ASHT SKUALIFIKU GJITHMONE . NE 1992 HUMBI NE GJYSFINALE ME DANIMARKEN NE PENALLTI.NE 1994 HUMBI NE GJYSME FINALE ME BRAZILIN.PERSERI NE GJYSMEFINALE HUMBI PERSERI ME BRAZILIN PERSERI ME PENALLTI.KURSE NE 2006 NESE E KENI PA NDESHJEN E KARTONAVE ME PORTOGALINE E PATE VETE SE SI HUMBI :lol: :lol: :lol: ,DHE NUK IU DHANE 2 PENALLTI TE PASTRA ,DHE ME PAS AI ALBITER U XHYKUA DHE E HOQEN NGA ALBITRIMI I KOMBETAREVE DHE ISHTE RUS.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 15 Apr 2008 , 01:27

shikoni njeren nga dy penalltite qe hollandes i hangri albitri ne 2006 me portogaline.ESHTE GAFA ME E MADHE E NJE ALBITRI NE GJITHE HISTORINE E FUTBOLLIT BOTEROR.TURP.HOLLANDES IU MOHUA KUPA E BOTES.ISHTE VERTET AFER

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 15 Apr 2008 , 01:28

SHIKOJENI PENALLTINE QE I HANGREN HOOLANDEZVE

<object><param></param><param></param><embed></embed></object>

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 15 Apr 2008 , 01:28


fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 15 Apr 2008 , 02:35

admin .hollanda asht aja skuader qe asht rra gjithmone me penallti ,ne uropiane e ne boterore dhe po ta jap edhe me fakte dhe pamje filmike.
ketu asht euro 1992 ku hollanda humbi me penallti ne gjysme finale me danimarken

http://www.youtube.com/watch?v=uSDDbPZC ... re=related

ketu asht hollanda qe humbi ne gjysmefinale kampionati boteror 1994 me brazilin.http://www.youtube.com/watch?v=edneBATm ... re=related

ketu asht holland france qe hollanda humbi perseri me penallti me francen ne 1996 ne gjysmefinale
http://www.youtube.com/watch?v=4ScIhiuhczk

ketu asht holland brazil holland 1998 ku hollanda mbas trezultatit 1 me 1 humbi me brazilin perseri ne gjysme finale

http://www.youtube.com/watch?v=B9Z5wLJ7BUE

ketu asht italy holland dhe shikoni qe italia nuk ka shkuar asnje here ne zonen e rreptesise se hollandes ,dhe jane numeruar 33 raste per hollandezet dhe asnje rast per italianet ,dhe ketu doli tamam e vertete qe hollanda nuk ka shans ne penallti ,dhe kjo ndeshje qe do shikoni 85 perqind e topit e kishte hollanda dhe 15% italia dhe asht dicka mizore kur ne 90 minuta loje hollanda humb 2 penallti dhe ndeshja perfundon 0 me 0 dhe italia fiton ne penallti dhe kalon ne finale.shikojeni ma mire vete.eshte dicka shume e vertete

http://www.youtube.com/watch?v=ss7zGjbz ... re=related

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Tue, 15 Apr 2008 , 12:04

Ehhhhh maj naqe, kujt pa i thu...
Tane ikta ndeshje i kam pa, e mas na ngacmo ma shume ... :cry:
Une shpresoj shume tek kja Hollande, por jam realist qe sna ka ec asiher ne kompeticione te tilla.

Forca Hollanda
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Tue, 15 Apr 2008 , 17:56

ju prifte kasemi mar se mu nuk me interesojne keta skuadra qe jan ne euro 2008..
para Argjentina

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Tue, 15 Apr 2008 , 18:42

une jam ken tifoz i qmendur i hollandes, po qysh me ardhjen ne kurbet nuk e di por me ka ike ai lezeti te bash tifozllek per nje shtet jo shqiptar. une prap kam qef me i pa por nuk bajt tifozllek me zemer si perpara. ose si ta tham ndryshe nuk me ban aq pershtypje po nuk fituan.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 15 Apr 2008 , 19:31

Momdi dhe ADMIN.Une jam shume tifoz i qmendun naqe per hollandezt edhe pse jam ne kurbet,shoh cdo ndeshje te tyne se kam 5 kanale hollandeze dhe japin vetem kombetaren hollandeze ne cdo ndeshje qe lozin.Kur isha ne shqipni dhe hollanda u mundte me penallti neper europiane dhe boterore nuk mujsha me dal ka nje jave prej shpit,se nuk mo bate me dal jashte se isha shume i merzitun sidomos ne 1998 kur hollanda humbi ne gjysmefinale me brazilin ne penallti dhe ne 2000 me italianet kur humbi prap me penallti.kurse ne 2006 mora pushimet prej punet e shkova e pash ne florida boterorin te da kusherinjt e mi,dhe ndeshjen me portogaline me iku truni,se hollandes iu mohuan dy penallti te vdekuna dhe ai albiter u pezullu dhe u gjobit per ate ndeshje sepse mbate anen e portogalise 100 perqind,dhe i mohoj fitoren hollandezve.te kishte ken nje albiter tjeter padyshim qe boterorin hollanda 100% do ta fitote e nuk e kishte lan italine me shku as ne gjysmefinale.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 15 Apr 2008 , 19:48

E ke thane ne fund te nji komentit se cili asht ekipi nr 1 ne Bote! :lol: :lol: :lol: :lol: Ata me fanella te verdha! :wink: :wink: :wink: :wink:
Italia e meritoj kampionatin se ti mori para te tana.Nji ka nji i sakatoj tan.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Post by kuqeblu4ever » Wed, 16 Apr 2008 , 20:13

Deutschland Deutschland über alles 8)
Ku i kena tifozat e gjermanise ketu?

Edhe nji video per tifozat Gjerman
http://www.youtube.com/watch?v=RjJIZBw6 ... re=related
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

Locked