Elvin Beqiri

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Elvin Beqiri

Post by Miri » Fri, 14 Mar 2008 , 18:19

Sa emocione! Si te ishte hera e pare ne Shkoder’

Elvin Beqiri u kthye ne fushe ndaj Beses, pas 10 muajsh mungeseAshtu sic edhe kishte premtuar ne takimin me Besen per t’u rikthyer ne fushen e lojes, ashtu edhe ka vepruar ish-mbrojtesi i Kombetares shqiptare, Elvin Beqiri. Ka qene minuta e 69-te e takimit dhe ne vendin e mbrojtesit Sasha Delain eshte aktivizuar pikerisht mbrojtesi Beqiri dhe per te, duartrokitjet e tifozerise shkodrane kane qene te shumta. Ka qene nje shkeputje e gjate e shkodranit nga ekipi i tij i zemres dhe pas 5 vitesh ai mban perseri fanellen e ekipit kuqeblu. Per futbollistin qe ka pasur nje periudhe te gjate shkeputjeje nga fusha e blerte per shkak te demtimit, ky takim i pare pas 5 vitesh me fanellen e Vllaznise, por ky rikthim pas me shume se 10 muajsh ne fushen e blerte ka qene nje emocion ne vete.

Emocionet
“Te jem i sinqerte ka qene nje emocion i madh per mua, kjo ndoshta per dy arsye. Jam kthyer pas nje kohe te gjate ne fushen e stadiumit qe me ka dhene gjithcka, dhe per me teper, jam kthyer kur kisha nje periudhe te gjate pa luajtur ne cdo fushe loje. Emocionet e mija kane qene sikur te isha per te paren here ne fushen e lojes. Kam pasur shume emocione ne minutat e para te aktivizimit, dhe ato m’i shtuan me shume edhe duartrokitjet e tifozerise, qe prisnin te me shihnin ne fushen e lojes, por ishin po keto duartrokitje qe m’i lehtesuan”, thote Beqiri. Nderkohe qe duket se keto emocione per mbrojtesin tani kane kaluar, per me teper qe ai ka qene pjesetar i atij ekipi fitues ne perballjen te dyte te turit ηerekfinal te Kupes se Shqiperise me kavajasit. Nje fakt i tille duket se i jep optimizem mbrojtesit per vazhdimesine e tij dhe te ekipit, si ne Kupe dhe ne kampionat. “Ndihem mire qe u ktheva me fitore, pasi per me teper ishte nje fitore qe vinte perballe nje ekipi si Besa, i cili kishte ardhur ne Shkoder jo per turizem, por per te marre kualifikim. Ekipi mendoj se do te jete ndryshe nga ai ekip me shume lekundje, sidomos ne kete pjese te sezonit te vitit 2008. Kualifikimi do te na ndihmoje per te ecur me tej si ne Kupe, edhe ne kampionat, keshtu te pakten e mendoj une ekipin dhe rezultatet e tij ne te ardhmen”, thekson Beqiri.

Aspekti personal
Ndryshe nga optimizmi qe ka per ekipin tij Vllaznia, “Muci”, sic edhe thirret Beqiri nga shumica e tifozerise, por edhe nga vete tekniku i sapoardhur Haxhiosmanoviη, tregohet i kujdesshem me deklaratat ne aspektin personal. “Ne aspektin personal shpresoj qe nga takimi ne takim te jem me i vlefshem per ekipin. Une kam kaluar nje periudhe jo shume pozitive dhe per kete me duhet kohe per ta marre veten. Une i falenderoj te gjithe per perkrahjen qe po me japin, por deshiroj qe te jem i sinqerte me ta, pasi une nuk kam si te jem pernjehere ai i pari. Shpresoj qe sa me shpejt qe te jete e mundur, fale edhe punes do te bej te jem ne gjendje per t’iu pergjigjur ekipit dhe tifozerise sime”, perfundon Beqiri.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 14 Mar 2008 , 22:05

TA PRIFTE ZOTI SA MA MARE ELVIN.
Se e meriton.Je nderi i tane SHKODRES!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 17 Mar 2008 , 13:11

Ishalla rekuperohet ashtu sic duhet edhe na nderon, sic ka ba gjithmone.
Suksese.
Vllaznit Ultras

Image

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Mon, 17 Mar 2008 , 15:35

une kam shume besim se Elvini ka me e gjet formen ma te mire, ai gjendet ne familjen e vet te Vllaznia e do e ket tan mshtetjen qe i duhet per tu rikuperu. Zoti te ndihmofte e ta baft si a ma mire naqe !
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 17 May 2008 , 19:09

a mundet kush me na dhan nej informacion ma te zjgerum ne lidhje me beqirin
a asht tu lujt apo thjesht figuron emri i tij ne skuader
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 18 May 2008 , 15:07

Ka lujte naqe por pak.Mesa kuptoj un hala nuk asht ne formen e tij ma te mire.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re:

Post by GOLDIAN » Tue, 26 May 2009 , 00:41

vllaznia1919 wrote:Ka lujte naqe por pak.Mesa kuptoj un hala nuk asht ne formen e tij ma te mire.
kete sezon per mu ka ken skandal krejt
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Elvin Beqiri

Post by vllaznia1919 » Tue, 26 May 2009 , 20:59

Ka shku me rrymen e ekipit.Por ishalla po ike sa ma shpejt te nej ekip jashte.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Elvin Beqiri

Post by GOLDIAN » Mon, 22 Jun 2009 , 11:47

ku ka shku beqiri te cili ekip
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Elvin Beqiri

Post by vllaznia1919 » Mon, 22 Jun 2009 , 22:23

Hala kerkun naqe.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Elvin Beqiri

Post by GOLDIAN » Wed, 22 Jul 2009 , 20:26

cil klub i bundesliges e kerkon beqirin a dini gja
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Elvin Beqiri

Post by Admin » Thu, 23 Jul 2009 , 22:06

Mas mor burr ku ban per bundeslige Beqiri....
Me kete forme qe asht tu tregu nuk asht as per kategorine ZH te Gjermanise!!!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Elvin Beqiri

Post by fpjalmi » Fri, 24 Jul 2009 , 02:32

nuk e di si ra beqiri kaq shum .

kur erdhi te vllaznia ishte ne nje forme te shkelqyeshme ,kurse tash asht 0.

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Elvin Beqiri

Post by Ujku » Fri, 24 Jul 2009 , 09:39

fpjalmi wrote:nuk e di si ra beqiri kaq shum .

kur erdhi te vllaznia ishte ne nje forme te shkelqyeshme ,kurse tash asht 0.
Beqiri kur erdhi ishte ne form te mir fizike edhe si lojtar komplet mir ke than Fpjalm
bile ne kampionatin e kalum kena nja 3 fitore vetem prej tij,mirpo erdhi tuj ra
pra faji asht i stafit teknik,qe s'kan dit me menaxhu si lojtar dhe ktu kuptohet se
cfar stervitjet jo profesionale bahet atje shkatrrohen lojtart se nuk sterviten
te ne mungojn teknikt e vertet edhe Lika din vec me dal me fol ne emisione tv
se ne nji nivel te ult asht si teknik, megjithse justifikohet kta lojtar kam ne dispozicion.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Elvin Beqiri

Post by Miri » Fri, 24 Jul 2009 , 12:21

Per mendimin tem Beqiri nuk e meriton nje vend ne kombetaren Shqiptare biles mund te them qe edhe Vllaznia do kete shum probleme ne krah te tij.

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Elvin Beqiri

Post by Ujku » Sun, 26 Jul 2009 , 11:49

Po niset drejt Frances me vazhdu karrieren me ekipin Bulonja
nji ekip i nivelit mesatar ne futbollin frances,e pra doli fjala e jeme
qe Beqira esht nji lojtar i mir se atje nuk mund te shkojn kushdo nga futbolli shqiptar
ta prift zoti mar Elvin BEQIRI.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Elvin Beqiri

Post by Skodrinon » Sun, 26 Jul 2009 , 15:06

me vjen keq qi nuk e kena provu ne mesfush perpara mrojtjes. ka dhane rezultate te mira ne at pozicion ne komtare e gabimet qi ban qi na kan hup kampionatin(bashke me gabimet e bashiç) do te kishin kene ma pak te damshme
gjithsesi i uroj fat ne france.

ps
ishalla ka perfitu edhe klubi nei lek prej kti trasferim, tu kene se beqiri ka pase edhe 6 muj kontrate

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Elvin Beqiri

Post by GOLDIAN » Sun, 26 Jul 2009 , 15:20

ju prifte e mara
kjo skuandra asht ne te dyten kategori apo te paren???
edhe une jam kurioz a thu klubi ka perfitu nej gja
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Elvin Beqiri

Post by vllaznia1919 » Sun, 26 Jul 2009 , 15:37

Klubi asht ne kategori te pare meqa mora vesht e me duket se asht njite simjet.Klubi sma merr menja se ka perfitu gja se me duket se ka pase klauzole per jashte.Per mendimin tem ramja e Beqirit vjen prej faktit qe ekiupet shqiptare e kan zero pergatitjen fizike e Beqiri asht msu me lujte jashte ku sterviten mire.Ne France besoj se ka me u rrikthy aj qe ka ken.
Tu prifte mare Eli!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Elvin Beqiri

Post by Admin » Mon, 27 Jul 2009 , 17:09

Fajin e ka vete Beqiri nqs nuk ka ndej ne formen, nuk e ka nalu kush me ba stervitje shtese per me ndej gjthmone ne forme optimale.
Sdq Beqiri kur ka ardh tek Vllaznia ne mas u gabosha ka ken i demtum biles nji demtim teper serioz.... e masandej avash avash e morri vedin.
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply