Elvin Beqiri

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Elvin Beqiri

Post by fpjalmi » Tue, 28 Jul 2009 , 04:00

qysh ne fund te fazesse trete mbaroi,e filloi tu ba dhjetra gabime pe pafalshme

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Elvin Beqiri

Post by Man in Redblue » Fri, 08 Jan 2010 , 02:27

te Grenoble ne prove e ? pse nuk shkon te Gramozi, noshta kishte ra nsy ne miqsoren kunder realit e e kishte marr Reali mandej ?

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Elvin Beqiri

Post by fpjalmi » Fri, 08 Jan 2010 , 03:43

Man in Redblue wrote:te Grenoble ne prove e ? pse nuk shkon te Gramozi, noshta kishte ra nsy ne miqsoren kunder realit e e kishte marr Reali mandej ?

he pra reali :lol: :lol:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Elvin Beqiri

Post by vllaznia1919 » Sun, 10 Jan 2010 , 00:14

Ta shofim i her s ku po perfundon.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Elvin Beqiri

Post by Miri » Mon, 18 Jan 2010 , 18:36

Beqiri, drejt azerëve të Khazar Lankaran


Mbrojtësi i Kombëtares po stërvitet prej tri ditësh me “Çelsin Kaukazian” në Antalia
Elvin Beqiri është pranë transferimit te Khazar Lankaran në Premierligën e Azerbajxhanit. Prej tri ditësh, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare ndodhet në Antalia të Turqisë, ku po stërvitet me ekipin që ndryshe quhet “Çelsi Kaukazian”. Pasi ka përfunduar kontratën me Vllazninë, 29-vjeçari cilësohej si një prej objektivave të merkatos, madje ai ka diskutuar edhe rreth një marrëveshjeje konkrete me blutë, të cilët po dominojnë në këtë edicion të Kategorisë Superiore. Megjithatë, objektivi kryesor i lojtarit ka qenë gjithmonë që të luante jashtë Shqipërisë: kjo jo vetëm prej kushteve më të mira financiare, por edhe sepse në këtë mënyrë ai do të ishte pjesë e planeve të trajnerit të Kombëtares, Josip Kuzhe, për eliminatoret e Euro 2012. Beqiri nuk është një emër i panjohur për azerët; lojtari mbahet mend në shtetin euroaziatik për kartonin e kuq, që mori në miqësoren e nëntorit 2008, kur Shqipëria barazoi 1-1 pas një vendimi skandaloz të arbitrit gjeorgjian, Lasha Sligava. Nëse transferimi zyrtarizohet, Khazar Lankaran do të jetë skuadra e gjashtë në karrierën si profesionist të Elvin Beqirit dhe e pesta jashtë Shqipërisë. Në vitin 2003, mbrojtësi u largua pas katër sezoneve me Vllazninë, skuadrën ku u afirmua si futbollit, drejt Metalurg Donjeck në Ukrainë. Pas dy sezoneve, në vitin 2005 shkodrani u transferua tek Alania në Rusi, por vetëm pak muaj më pas, ai u “xhirua” tek izraelitët e Makabi Tel-Aviv. Në vitin 2006, Beqiri u kthye sërish te Metalurgu në Vyscha Liga dhe pas një sezoni e gjysmë, skuadra e huazoi për gjashtë muaj tek Arsenali i Kievit. Prej vitit 2008, ai ishte bërë pjesë e Vllaznisë në kampionatin shqiptar, një periudhë të cilën e ka shfrytëzuar kryesisht për t’u rikuperuar plotësisht nga një dëmtim shumë i rëndë në këmbë.

Sma merr mendja qe azerbajxhani ka superlig ma te fort se ne por gjithesesi nosha ka rrog ma te mire se sa te Vllaznia.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Elvin Beqiri

Post by GOLDIAN » Mon, 18 Jan 2010 , 19:55

ku a ky mani a dihet gja
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Elvin Beqiri

Post by Man in Redblue » Mon, 18 Jan 2010 , 20:38

GOLDIAN wrote:ku a ky mani a dihet gja

per momentin jam tu u stervit me amatort e Rapidit per me majt formen, por kam ofert nga Koblenzi, gjithashtu edhe Ulrich Shulze me kerkon te Magdeburgu, po sia pranoj oferten qysh se iku prej Vllaznise :D

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Elvin Beqiri

Post by GOLDIAN » Mon, 18 Jan 2010 , 20:48

Man in Redblue wrote:
GOLDIAN wrote:ku a ky mani a dihet gja

per momentin jam tu u stervit me amatort e Rapidit per me majt formen, por kam ofert nga Koblenzi, gjithashtu edhe Ulrich Shulze me kerkon te Magdeburgu, po sia pranoj oferten qysh se iku prej Vllaznise :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kur te lexojme mani perfundoi ne ceceni si futbollist i groznit
o man si lat nam ma
meti azerbagjani tu na marr lojtare
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Elvin Beqiri

Post by Miri » Mon, 30 Aug 2010 , 18:51

Beqiri gol, tjetër sinjal për Kuzhenë

Elvin Beqiri vazhdon të jetë protagonist jo vetëm te skuadra e tij, Kazan Lenkarani, por edhe në Kampionatin Azerbajxhanas. Qendërmbrojtësi shkodran ka shënuar golin e fitores për skuadrën e tij në minutën e fundit kundër PFC Bakusë dhe i ka dhuruar tri pikë të arta ekipit të tij. Ky është goli i tretë që Beqiri shënon te skuadra e tij këtë sezon dhe i dyti në kampionat me vlerën e tripikëshit. E megjithatë, 30-vjeçari nuk është pjesë e përfaqësueses shqiptare për dy ndeshjet e para eliminatore kundër Rumanisë dhe Luksemburgut. Mbrojtësi po kalon një nga momentet e tij më të mira në karrierë dhe këtë e ka vërtetuar gjatë këtij sezoni, ku jo vetëm që ka luajtur si titullar në të gjitha ndeshjet, por ka qenë edhe vendimtar me golat e tij për Kazan Lenkaranin

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Elvin Beqiri

Post by GOLDIAN » Mon, 30 Aug 2010 , 21:56

ma pare se teli ska pse me u thirr
tpakten teli e agolli po losin nekupe uefa e po dahen mire vit per vit
pfffffff te ishte te kampionet e azerit hajt tpakten po tek nje ekip do ca do ne azerbajan e me kerku komtaren
turp vallahi
le ta thrrasin dhe milotin se cdo vit po fiton kepucen e arte
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Elvin Beqiri

Post by Man in Redblue » Tue, 31 Aug 2010 , 01:32

hajt hajt se na kishte ba pune Miloti :D , Kuzheja e kishte thirr me kohe ...vec problemi se ka marr nenshtetsin austriake :D :D


pah sa posht ka ra kombtarja shqiptare sa edhe kur lun nkampionatin azer me nji skuader kot mund t pretendosh me pas vend

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Elvin Beqiri

Post by REINIS » Sat, 26 Feb 2011 , 22:24

Po kushti ky osht mrb, me lujt jasht shteti. Edhe po qe nei ekip i kategorise se 5 si puna Skelës nuk ka problem, mjafto qe eshte jashte... vk :mrgreen:
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Elvin Beqiri

Post by vllaznia1919 » Sun, 11 Mar 2012 , 15:56

Kazar i Beqirit ka 2 vjet qe lufton per titull.Nuk asht ekip hiç i keq edhe Beqiri asht 100 here ma i mire se Teli.Ne tana pikpamjet.heren e fundit te Kuzhes ishte thirre por ishte i demtum.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Post Reply