Page 1 of 28

Hamdi Salihi:

Posted: Wed, 30 Jan 2008 , 18:48
by Miri
Besoj se keti talenti Shkodran i quajtur HAMDI SALIHI i perket nje tem personalisht per te ku mundemi te bisedojme per talentin e tij per golat e tij..
Hamdi Salihi te uroj cdo te mire ne jeten tane tu realizofshin deshirat tuaja.
besoj qe mbas shum vitesh shkodra krenarohet me futbollistin e saj duke pasur parasysh legjendat e futbollit shkodran qe nuk po i shkruaj me emera se mos po harroj ndonjerin por mendoj qe edhe Hamdi Salihi meriton nje vend ne legjendat e futbollit shkodran..

Posted: Wed, 30 Jan 2008 , 18:49
by Miri
Hamdi Salihi, gjahtari gol edhe në shi

Mos bëni qoftë edhe gabimin më të vogël në zonë se Hamdi Salihi nuk të fal. Kjo është pak a shumë opinoni i Simon Dudle, gazetarit të së përditshmes zvicerane “Tagblatt” në komentin e tij nga ndeshja miqësore FC Will-SV Ried në Antalia të Turqisë të fituar 4-1 nga skuadra e shqiptarit, të luajtur ditën e hënë.

“Hamdi Salihi pak përpara përfundimit të pjesës së parë, përfitoi nga një gabim në mbrojtjen e Ëill duke shënuar golin e tretë, çka vendosi edhe ndeshjen”, shkruan uebsajti zviceran tagblatt.ch. Golat u shënuan nga Glasner (22’), Brenner (25’), Salihi (44’) dhe Martinez (77.). Ndeshja u zhvillua në një temperaturë të ftohtë dhe nën një shi të rrëmbyeshëm.

Kjo ishte edhe fitorja e parë e SV Ried n në tre miqësoret e zhvilluar në Belek të Turqisë. Skuadra e Salihit kishte humbur me SV Wehen (0-1), me FK Baku (1-2). Të shtunën Ried do të përballet me Wacker Burghausen, ndësa më 9 shkurt me Red Bull Juniors.

Posted: Thu, 31 Jan 2008 , 03:04
by GOLDIAN
legjende me duket pak si heret me i thane
po ishalla e shofim te reali a te juventusi per hater te njenit ne forum

Posted: Thu, 31 Jan 2008 , 03:11
by Admin
Hhahahah naqe.

Salihi ka boll rruge me ba, ishalla i ec ashtu sic duhet. E randsishme asht qe duket si nje futbollist qe i ka met per me lan gjurme ne futboll.
Ishalla vazhdon ishtu.

Posted: Thu, 31 Jan 2008 , 09:39
by tironsi_tr
Saladonit i uroj gjithe t'mirat! U boft i lojtar i modh, por njeri i modh mbi te gjitha. Ka nji respekt si ne Shkoder edhe ne Tirone, edhe me kombtaren! Lexova te gazeta se kishte bo nji gol me i miqsore ne fazen pergatitore te ekipit t'vet. Suksese dhe me frena duresh gjithmone! Se naiher ktyne futbollistave shqiptar i hyp vetja n'qef (pa dash me permen emra), por SALADONI duket cun persmari.

Posted: Thu, 31 Jan 2008 , 13:02
by Man in Redblue
mos deksha pa i perjetu ito tri gjana ose te pakten njenen prej tyne:

1. te pakten nji futbollist shqiptar me kalu te nji ekip i madh(per mu vec SALIHI, nqs punon shume ose cana mund ta arrijn kyt)
2. pa hy vllaznia ne zonen e grupeve te kupes UEFA ose Champions League
3. pa u kualifiku kombetarja per europian ose boteror

Posted: Thu, 31 Jan 2008 , 14:49
by vllaznia1919
Per momentin e para asht ma e rrealizushmja.Kam besim te ky çani!
Por per mu ma te ransishme jane dy tjerat.Ishalla i perjetojme bashke naqe.

Posted: Thu, 31 Jan 2008 , 16:39
by GOLDIAN
edhe une me ju ishalla
o man in redblu a ke gercaliu me vienen apo ste del viena ty :lol:

Posted: Thu, 31 Jan 2008 , 23:34
by vllaznia1919
Sja kap mire. :lol: :lol: :lol: :lol:

Posted: Sun, 10 Feb 2008 , 09:32
by Miri
Hamdushi, i lindur për gol

Thjesht është prodhuar për të shënuar. Hamdi Salihit nuk mund t’i mungojë goli, është ndeshje miqësore apo zyrtare. Golashënuesi më i mirë sezonal i skuadrës austriake, SV Ried, ishte autori i golit të parë në miqësoren kundër Red Bull Juniors të Salzburgut.

Shkodrani shënoi në minutën e 20-të, ndërsa Shmidël fiksoi shifrat 2-0 në minutën e 79-të. Për ish-sulmuesin e Vllaznisë, ky është goli i tretë në miqësoret dimërore. 750 mijë euro është vlera e Hamdi Salihit sipas transfertmarkt.de

Posted: Sun, 02 Mar 2008 , 08:47
by Miri
shikoni c`far golit ka ba Salihi.
mms://stream01.wbh.eunet.at/sport1.at/2008/bl1/27/27_1_bl1_20072008_200.wmv

Posted: Sun, 02 Mar 2008 , 11:21
by GOLDIAN
Miri wrote:shikoni c`far golit ka ba Salihi.
mms://stream01.wbh.eunet.at/sport1.at/2008/bl1/27/27_1_bl1_20072008_200.wmv
salihi asht mrekullia vete kete e dime te gjithe
golat qe po ban ai po ja shtojne bukurine kampionatit
por nje gja kam une dhe besoj ata qe e ndjekun kampionatin austriak do jene te nje mendimit me mu se salihi eshte super me skuadrat e dobta dhe eshte shume dobet me skuadrat e mira
kjo sme le te qete se du qe ndaj salzburgut rapidit austrise laskut te shenoje se altach e karnten jane skuadra te nivelit tirana e vllaznia

Posted: Sun, 02 Mar 2008 , 23:10
by vllaznia1919
Edhe aja qe thu ti mund te jet e vertet naqe por per mendimin tem Golat jane gola.

Posted: Mon, 03 Mar 2008 , 08:41
by tironsi_tr
Edhe une ashtu them, qe goli osht gol. Ca goli boni Partizoni tretin e katertin kundrra Tirones super gola, panvarsisht se cfare lige.

SALADONI PASKA BO NJI GOL SHUM T'BUKUR! Me vje mir qe ka freski ke komet, edhe u pergjigj ashtu n'ate sekond. Po rritet dhe mo shume atje si lojtar. ISHALLA SA MO SHPEJT ME NA I LIG MO TE FORTE!

Posted: Mon, 03 Mar 2008 , 14:57
by Man in Redblue
Goldo ke te drejte, por nuk ma merr mendja se "publiku" ktu te kupton se ku e ke fjalen, mqs nuk e ka taman parasysh kampionatin austriak.


Un jam shum i gzum dhe krenar qi salihi po lun shum mire ne kampionatin austriak. Ashtu sic shkrun sporti ekspres asht pak e ekzagjerume dihet:

Tashmë, sulmuesi shqiptar i Riedit, Hamdi Salihi, mund të quhet pa frikë, “terrori” i çdo skuadre austriake, nëse kjo nuk quhet Ried.

Salihi duhet patjeter me vazhdu me punu ne anen fizike, sepse sic e dijm talentin dhe anen teknike e ka per me u ba futbollist i klasit botnor. Gjithashtu sezonin tjeter duhet me ndrru patjeter skuader, sepse sa ma skuader e mire te jete aq ma shume topa merr sulmusi. Shpresoj qi te mos ndrrojn lige, sepse:
1. kam qef me e pas ne austri :lol:
2. i duhet edhe pak koh me u pjek

Posted: Mon, 03 Mar 2008 , 15:21
by Admin
Hallall Salihit per golat e ishalla vazhdon kshu.

Ne fakt Goldi ka te drejte per sa i takon livelit te ekipit ku let si edhe livelit te kundershtarit, por duhet me pas parasysh edhe se sa topa merr gjate nji ndeshje e se sa shfrytzon.
Salihi vetem smundet me terhek komplet Ried per me ba rezultat....
Sdq edhe une jam i mendimit qe Salihi duhet me kalu tek nji skuader ma e mire ne nji kampoinat jo shume te forte (iktu ku asht), ne menyre qe te baje aksperiencen e duhun.

Suksese Salihit.

Posted: Mon, 03 Mar 2008 , 19:39
by vllaznia1919
Haan nuk e paska thirre ne komtare. :o :o :o :o :o :o :o :o

Posted: Tue, 25 Mar 2008 , 20:07
by Miri
Salihi merr thirje nga Salcburg
25 Mars Hamdi Salihi duhet te perballet me nje moment kulmor te karrieres se tij gjate muajve te veres se ardhshme. Kontrata e tij me skuadren e Riedit skadon ne vitin 2009 dhe me siguri drejtuesit e klubit austriak do te fillojne te “operojne”: me te me deshiren per te mos ehumbur ne parametra zero nje vit me vone. Dy jane opsionet qe Ried ka ndermend te beje, ta rinovoje kontraten me futbollistin, gje qe varet edhe nga vete vullneti i sulmuesit shqiptar, apo ta shese ate me nje cmim sigurisht te kenaqshem. Ried, i cili e ka blere shqiptarin me parametra zero, do te beje nje operacion prej te pakten 400 mije eurosh nese do te arrije ta shese futbollistin. Pertej golave do te marre nga ai edhe nje sherbim financiar.Ofertat – vete Salihi ka qene i ndrojtur ne tregimin e ofertave kundrejt tij, megjithate burime prane futbollistit bejne te ditur se shume klube jane te interesuar per te. Mbi te gjitha disa skuadra nga France 2 dhe nga kampionati holandez, nje mundesi qe vete lojtarin nuk e josh. Ne ditet e fundit skuadra e Salcburgut ka shfaqur interesim per shqiptarin. Madje burime prane futbollistit bejne te ditur se skuadra me e madhe austriake eshte e gatshme te paguaje deri ne 500 mije euro per kartonin e lojtarit. Lojtari do ishte i kenaqur me kete levizje, Salcburgu eshte padyshim skuadra me e mire austriake dhe aty do te rritej si futbollist. Lojtari jep OK, por tani pritet qe skuadrat te gjejne gjuhen e perbashket per kete levizje”, thane burime prane futbollistit.Italia – te njejtat burime bejne te ditura per gazeten se disa klube te nivelit te dyte ne Serine A e kerkojne Salihin. “megjithate ne kete rast gjithcka ka mbetur ne shenjen e kontakteve personale dhe ne shenime te skautisteve te cilet e kane ndjekur nga afer. Nuk ka asnje levizje zyrtare”. Te gjithe ne kerkim te golit te tij.

Posted: Tue, 25 Mar 2008 , 20:42
by Man in Redblue
Miri wrote:Salihi merr thirje nga Salcburg

naqe prej cile faqet e ke kyt lajm

Posted: Tue, 25 Mar 2008 , 20:45
by Miri
sport ekspres naqe