Hamdi Salihi:

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Tue, 25 Mar 2008 , 20:59

Man in Redblue wrote:
Miri wrote:Salihi merr thirje nga Salcburg

naqe prej cile faqet e ke kyt lajm
un skam nej informacion ketu
gjithsesi i uroj fat salihit ishalla te juvnetusi shkon per hater te njenit :lol:

p.s man in redblue sme urove per rapidin mar burre apo tu duken pak 7 gola :D
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 25 Mar 2008 , 21:03

GOLDIAN wrote:
Man in Redblue wrote:
Miri wrote:Salihi merr thirje nga Salcburg

naqe prej cile faqet e ke kyt lajm
un skam nej informacion ketu
gjithsesi i uroj fat salihit ishalla te juvnetusi shkon per hater te njenit :lol:

p.s man in redblue sme urove per rapidin mar burre apo tu duken pak 7 gola :D
futu nchat ndac me ta uru,
po nuk uroj me gjithe zemer se Rapidi ka mujt skuadren e ardhshme te Salihit :lol: :lol:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Tue, 25 Mar 2008 , 21:05

Man in Redblue wrote:
GOLDIAN wrote:
Man in Redblue wrote:
naqe prej cile faqet e ke kyt lajm
un skam nej informacion ketu
gjithsesi i uroj fat salihit ishalla te juvnetusi shkon per hater te njenit :lol:

p.s man in redblue sme urove per rapidin mar burre apo tu duken pak 7 gola :D
futu nchat ndac me ta uru,
po nuk uroj me gjithe zemer se Rapidi ka mujt skuadren e ardhshme te Salihit :lol: :lol:
e ka mujt pa salihin mar burr :lol:
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 25 Mar 2008 , 23:11

edhe un a hera e pare qi e ndij kyt muhabetin me Salzburgun,
nuk ma merr mendja se asht e vertete, por edhe nqs asht e vertet nuk do tia kshilosha Salihit kyt skuader qi asht e mushun me serb, se jos e jam nacionalsit, po sta po i japin asi top.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 26 Mar 2008 , 14:41

GOLDIAN wrote:
Man in Redblue wrote:
Miri wrote:Salihi merr thirje nga Salcburg

naqe prej cile faqet e ke kyt lajm
un skam nej informacion ketu
gjithsesi i uroj fat salihit ishalla te juvnetusi shkon per hater te njenit :lol:

p.s man in redblue sme urove per rapidin mar burre apo tu duken pak 7 gola :D
Je i madh. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 26 Mar 2008 , 17:32

Salihi, i braktisur ne sulmIdrit Idrizi (Austri)- Riedi i Salihit ka koleksionuar ne fundjave humbjen e rradhes ne transferte, kete here ndaj kryeqytetasve te Austria Magnas. Ndeshja perfundoi me rezultatin 2-0 per vendasit. Per miqte rrezikoi vetem Akagündüz ne minuten e 22, dhe Salihi ne minuten e 84, gjuejtja e te cilit u grushtua nga portieri kundershtar. Ne pjesen me te madhe te lojes Ried luajti shume konfuz dhe sulmuesi shkodran mbeti i “braktisur” ne sulm.

Kjo ishte edhe humbje e 10 ne 11 ndeshjet e fundit ne trasferte per Ried, me nje golavarazh shume negativ 5- 31. Nderkohe nje tablo krejt tjeter paraqitet per sa i perket ndeshjeve ne shtepi, ku Ried ka 11 jave qe nuk humb. Pas kesaj humbjeje Ried gjendet ne vendin e 7, me 36 pike. Ne ndeshjen e ardhshme Ried do te prese skuadren e vendit te dyte Red Bull Salzburg.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 27 Mar 2008 , 00:36

Ekip kot me duket.Ishalla nrron ekip sot i vjet Sala se ktu ska gja ne terezi.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

SHKoDRaNi-1
Antar
Antar
Posts: 38
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 09:46
Location: Ne Zemren Kuq e Blu
Contact:

Post by SHKoDRaNi-1 » Sat, 29 Mar 2008 , 10:58

mora vesht reali inter edhe barca bashk me man united me marr salihin..ma e favorizume barca :)
Jena Gzu Mor Jena Gzu.. Kupen N'Shkoder Kena pru,,,,

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Sun, 30 Mar 2008 , 04:36

SHKoDRaNi-1 wrote:mora vesht reali inter edhe barca bashk me man united me marr salihin..ma e favorizume barca :)
Pa ma, me prit topat mas portet.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 30 Mar 2008 , 17:32

Hamdi salihi shenon gol ne humbien qe pesoj skuadra e tij kunder asaj te SV Salzburg
Ried humbet me rezultatin 1-2 ne fushen e saj..
talenti Shkodran Hamdi Salihi shenon ne minuten e 53-te duke bere rezultatin 1-2.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 30 Mar 2008 , 18:14

Salihi, vjen goli i 12-të sezonal

Hamdi Salihi vazhdon të konfirmojë veten si sulmuesi më i mirë shqiptar i momentit. Shkodrani që aktivizohet me SV Ried në kampionatin austriak ka shënuar edhe golin e tij të 12-të në këtë sezon. Skuadra e tij është mposhtur të dielën në shtëpi nga Salzburg me rezultatin 2-1, dhe goli i sulmuesit shqiptar ka vlejtur vetëm në aspektin personal pasi ai vazhdon të jetë në ndjekje të titullit të golashënuesit më të mirë të kampionatit austriak. Aktualisht Salihi renditet i dyti në listën e golashënuesve më të mirë ë Bundesligës austriake pas Aleksander Zickler që ka shënuar 15 gola. Deri në përfundim të këtij sezoni në Austri kanë mbetur edhe katër javë të tjera.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 30 Mar 2008 , 20:06

urime salihit sa ma shum ishalla
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 30 Mar 2008 , 20:08


GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 30 Mar 2008 , 20:26

urime salihit
i perjashtuar

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sun, 30 Mar 2008 , 20:34

urime Salihit por....kishte humb nji rast krejt te paster ne fund te pjeses pare qe e kishte lan pa mend e te nervozum trajnerin e tij qe u duk qarte tu shku tu mermerit mes dhamve per rastin e humbun....video te laola tv
Sidoqofte edhe 1 gol asht ok
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 31 Mar 2008 , 13:17

Urime Salihit.Ishalla kta gola po i vlejne me gjet nej ekip ma te mire sot i vjet.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Fri, 04 Apr 2008 , 16:21

Salihi, dashuri bullgare


Hamdi Salihi e di qe vera e ketij viti mund te jete nje e tille shume e rendesishme ne planin profesional. Me nje thes golash mbi shpine tani eshte kthyer ne epiqendren e mkerkatos se shume skuadrave evropiane. “E di c’me ndodh, pothuaj perdite me marrin njerez ne telefon dhe me thone: a deshiron te luash ketu apo aty? Sigurisht qe ndjehem mire, megjithate kam deshire te diskutoj gjera me konrekte”. Si pershembull historia e CSKA-se se Sofias qe qarkullon ne mediat bullgare. “Kam mesuar edhe une qe klubi bullgar me ka vene ne shenjester, megjithate ky mund te jete nje sugjerim qe Rudi Vata u ka bere atyre. Une besoj se eshte nje klub i forte, megjithate nuk mund te them dua apo nuk dua te shkoj, sepse gjerat jane me te komplikuara”. Po ku mund te shkoje Salihi? “Une mund te qendroj edhe Ne Ried, ketu flitet prej kohesh qe do te mberrijne disa sponsore te rinj dhe klubi do te jete ne gjendje qe edicionin e ardhshem te rivalizoje per titull. Nese me krijohet kjo garanci, pse jo edhe mund te rinovoj. Ne te kundert, nese gjerat mbesin keshtu, jam i detyruar te parashikoj largimin. Menaxheri i skuadres nuk me ka vene nje shume fiske, thuhet 500 mije euro, por ai pretendon te fitoje edhe me shume. Pastaj tratativat jane komplekse, futen edhe lojtare ne mes. E rendesishme eshte qe nese largohem te jete deshira imja dhe te plotesohen edhe interesat e skuadres”.

Kombλtarja – Ari Han e ka ndjekur nga afer ne ndeshjen kunder Salcburgut. “Pata fat sepse ate ndeshje luajtua shkelqyeshem dhe shenova edhe gol. Pas ndeshjes trajneri me ka pritur dhe patem nje bisede interesante. Ai me lavderoi dhe me tha qe tani ka nje ide te qarte ne lidhje me aftesite e mia. Une besoj se do te jem i grumbulluar ne ndeshjen e radhes. Te pakten ky eshte sinjali qe me la mua trajneri. Besoj se kushdo e ka kenaqesi te veshe fanelen e skuadres perfaqesuese”.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 04 Apr 2008 , 17:16

Pa me vjen mire qe Han e paska ndjek Salihin, mas ksaj besoj se ka me ardh edhe thirrja ne komtare.
Sme duket levizje me mend CSKA e Sofjes. Per mendimin tem Salihi do te kishte ba hajr ne kampioantin Gjerman apo edhe tek ndoj skuader ma e mire austriake.

Ishalla shkon aty ku ka mundesi me pass rritje ne karriere.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 04 Apr 2008 , 19:48

Salihi, dashuri bullgare


UNE THASH MAS E KA DASHNOREN BULLGARE :lol:
TE CSKA SME DUKET ZGJEDHJE E DUHUR
SIC THOTE ADMINI NE GJERMANI DO ISHTE ME MIRE
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 04 Apr 2008 , 19:50

Hahahahahahah.Te betohem qe kur lexova titullin edhe un mendova te njejten gja. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Post Reply