Talentat e Ri

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Talentat e Ri

Post by Edmond-Cela » Fri, 14 Dec 2007 , 23:53

Image Saidi Guri, 20 vjetori i festuar me skuadren
Pavaresisht se nuk ka luajtur per asnje minute ne kete kampionat por vetem ne ndeshjet e kupes, ai konsiderohet si nje lojtaret me me te ardhme tek Vllaznia. Saidi Guri nje djalosh dymetrosh, dje ka patur 20 vjetorin e lindjes dhe si rrjedhoje ai e ka festuar ate ne stervitje bashke me shoket e skuaders. Luan ne mbrojtje dhe konsiderohet si nje lojtar qe shume shpejt do behet i njohur ne futbollin shqiptar nisur nga te dhenat qe disponon.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Fri, 14 Dec 2007 , 23:57

ishalla bahet lojtar i mire. dhe josa ju jep ma shum mundesi te rinjve me lujt
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 15 Dec 2007 , 21:32

Edhe un kam ndi fjale te mira per te.Ishalla po nderon vedin e qytetin qe e ka rrite.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Tue, 18 Dec 2007 , 22:50

Sa i takon lojtareve te rinj te Vllaznise, per Balen kam nigju fjal pozitive.
Guri ka tesh 2 sezone qe asht me ekipin e te rritunve, ishalla i jepet hapsire me lujt se perndryshe ka me u djeg si lojtar, ose te huazohet tek ndoj ekip tjeter qe te kete mundesi aktivizimi.
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 14 Jan 2008 , 21:17

shikoni kyt talentin, i datlindjes 1998 bahet fjale per nje shqiprare nga tetova e maqedonise, por jeton ne danimarke. http://www.youtube.com/watch?v=RFojDXTvFXQ ----------- http://www.soccer-talents.com/List_play ... 61-12.html
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 14 Jan 2008 , 21:56

shikone me kostumin e komtares shqiptare http://www.youtube.com/watch?v=DJ-HTapG ... re=related
Last edited by Edmond-Cela on Mon, 14 Jan 2008 , 22:11, edited 1 time in total.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 14 Jan 2008 , 21:56

Kyt tesh po ta rrun Danimarka se asht teper i mire per Shqipnine. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 14 Jan 2008 , 22:05

ishalla jo maj naqe po si dihet,

shum shum i mire sipas vidios ishalla don zoti e bahet nje lojtari i mire dhe ishalla luan me shqiperin.
me ken une si te fshf's do flas me prindit e tij qysh i'tash

http://www.youtube.com/watch?v=V2jguX42 ... re=related
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Tue, 15 Jan 2008 , 01:11

Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 05 May 2008 , 22:09

xhulian kulli talenti alla ronaldinio shkodran ne itali dhe fiton titullin lojtari me i mir i kampionatit per te rinjt

http://uk.youtube.com/watch?v=K72uNg82TYI

http://uk.youtube.com/watch?v=TFr3Aam50-U
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 05 May 2008 , 22:47

Naqe a je i sigurt qe asht shkodran a?E kam pa edhe diku tjeter i pjes te nji videos per te.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 05 May 2008 , 23:02

nuk jam i sigurt naqe vetem ca kam ndegju
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Thu, 08 May 2008 , 14:27

Bajerni i Mynihut blen 17-vjeçarin Florenc Keri

Bajerni i Mynihut duket se ka filluar të dashurohet me futbollistët shqiptarë. Në preferencat e merkatos së kampionëve të Gjermanisë, disa herë janë përfolur edhe emrat e Lorik Canës dhe Valon Behramit. Gjithsesi, interesimi ka mbetur vetëm në planin mediatik. E njëjta gjë nuk mund të thuhet për talentin shqiptar, Florenc Keri, që tashmë është pjesë e gjigantëve bavarezë. 17-vjeçari, i cili militonte me skuadrën e të rinjve të Verias në Super Ligën Greke, ka nënshkruar për 4 vjet me Bajernin. Me transferimin në klubin e Bundesligës, djaloshi i lindur më 17 shtator 1990 nga prindër shqiptarë, që për shkak të gjendjes ekonomike emigruan në Greqi, do të përfitojë afro 450 mijë euro. Shifrat e Florenc Kerit janë të jashtëzakonshme në sezonin aktual. Ai ka shënuar 14 gola dhe ka dhënë 22 asist me skuadrën U-19 të Verias. Një mesfushor me nuhatje të pazakontë goli, por që mbi të gjitha tregon shumë personalitet në fushë për moshën që ka. Kjo kishte bërë që në gjurmët e 17-vjeçarit të viheshin edhe Arsenali i Arsen Venger, por edhe shumë klube të rëndësishme helene si Olimpiakos, AEK e Iraklis i Selanikut. Në Greqi e thërrasin me përkëdheli "Lori", ndërkohë për mediat njihet ndryshe edhe me nofkën "elinoalvanos" (shqiptaro-greku). Në vendimin e futbollistit për të zgjedhur Bajernin e Mynihut, mësohet se ka ndikuar familja e tij, ndërkohë që firma është hedhur pak ditë më parë.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 08 May 2008 , 14:29

Ishalla spo ban si ata tjert e po lot per Shqipnine.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Thu, 08 May 2008 , 14:42

mas i kan dhan huqe te kqija ne gr :lol: :lol:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 08 May 2008 , 22:01

ca pasaportet ka ky kerri
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 08 May 2008 , 22:33

Nuk me punon ma baba ne ambasade! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nuk e di naqe.Di vetem qe ka shku 5 vjeq ne Greqi bashke me familjen edhe paska deklaru qe ka anderr me lujt me Grek-qin! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Thu, 08 May 2008 , 22:44

paska enderru me lujt me greqin????Po ca flasim per kte ky qeka kot fare.A o shqiptar ca bo me greqin ai. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 08 May 2008 , 23:02

Ehhhh.Sa te ashtu qujtun shqiptar ke qe lozin me greqin.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Thu, 08 May 2008 , 23:21

Edmond-Cela wrote:xhulian kulli talenti alla ronaldinio shkodran ne itali dhe fiton titullin lojtari me i mir i kampionatit per te rinjt

http://uk.youtube.com/watch?v=K72uNg82TYI

http://uk.youtube.com/watch?v=TFr3Aam50-U
kulli asht nga mjeda luan ne kategorin 3 italiane. ma ka dhan premtimin se do na bashkohet ne forum.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply