Boterori 2010

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Boterori 2010

Post by Man in Redblue » Thu, 08 Jul 2010 , 01:44

loroborici wrote:
Man in Redblue wrote:


Une per vedi, nqs do kisha ba kshi shkrimesh, do kisha pas marre,sdo kisha hy nforum me jav te tana, kurse ti, me kranarin ma te madhe, kerkon te na tregosh se si gjoja po vertetohen ato qe ke than.
E pame sot Gjermanine sa eip i forte ka ken. Tkish ken Villa ne form ma te mire dilte 3-0. Une do kish ken burre i mire per ty nqs do menojsha si ti. Por ti sje per moderator per per diktator e te mungon pasha buken A-ne e mirsjelljes. Me bu re cfare pacavuresh ke shkue ti smajton i forum i tan. Por prit se kam me ti deftue.

Une te kam fol si antar i thjesht, jo si moderator. As nuk tkam fshi shkrim, as moderu, jo kyt rradh, po se mbaj mend ta kem ba nai her kyt gja.
Ti bujrum e shkruj me fakte njashtu sic te kam shkru edhe une.

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 01:49

Man in Redblue wrote:
loroborici wrote:
Man in Redblue wrote:


Une per vedi, nqs do kisha ba kshi shkrimesh, do kisha pas marre,sdo kisha hy nforum me jav te tana, kurse ti, me kranarin ma te madhe, kerkon te na tregosh se si gjoja po vertetohen ato qe ke than.
E pame sot Gjermanine sa eip i forte ka ken. Tkish ken Villa ne form ma te mire dilte 3-0. Une do kish ken burre i mire per ty nqs do menojsha si ti. Por ti sje per moderator per per diktator e te mungon pasha buken A-ne e mirsjelljes. Me bu re cfare pacavuresh ke shkue ti smajton i forum i tan. Por prit se kam me ti deftue.

Une te kam fol si antar i thjesht, jo si moderator. As nuk tkam fshi shkrim, as moderu, jo kyt rradh, po se mbaj mend ta kem ba nai her kyt gja.
Ti bujrum e shkruj me fakte njashtu sic te kam shkru edhe une.
Marrinat qi ke shkrujt ti i kam pa dhe ke kan lan pa men( jo vetem mue psh Higuain ka ba sezon te jashtzakoshem ke than :mrgreen: :P :roll: ) Megjithate kur te kem ma shume kohe te lire kam me ti deftue meqi po na del si korraktor idesh. Ckam than une kan dal. Kam than qi Gjermani nuk ka me dal kampion e ka dal. Kam qi gjermnat rrifen karshi nji ekip qi ban lojn ne mesfush dhe ashtu ka nodh. Kam than per Italine qi skalon grupin e ashtu ka nodh. Pranaj duke i shqetsue pasha buken... :mrgreen:
Vllaznia ne zemer
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 02:02

Bash postime interesante nga moderatori manredblu - pjesa e pare
Man in Redblue wrote:
argjentina ka ba paraqitjen ma te mire deri tash ne botnor- do thosha un- dhe ka ne perbamjen e vet ma shum yje se cdo skuader
Man in Redblue wrote:nuk e kam pa ndeshjen
Nji "modearator' qi menon me dhan men e komentue, qi nuk shef neshjet e botnorit e me thote mue mos me shkrue ne forum.( une qi shof cdo neshje) E ralle kjo besa.. :roll: :mrgreen:

Argjentina paraqitjen ma te mire... :mrgreen:
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Thu, 08 Jul 2010 , 02:23

Man in Redblue wrote:
fpjalmi wrote:Me vjen vertete keq qe gjermania u skualifiku prej botnorit sepse me gjithe shpirt dhe me zemer pritsha gjermanine ne finale me hollandezet sepse e kam pas anderr qe gjermani holland te jete finalja

ledi ,man in red blu ,dhe te gjithe tifozave gjerman ,do ti thosha mos te merziten

Jam shum i sigurte qe gjermania me kete kombetare me djem te ri ,do jene shum te sukseshem mbas 4 vitesh ,dhe jam shum i sigurte qe gjermania do jete pretendente mbas 4 viteve

flm pjalmi per ngushellimin :D

I uroj Hollandes me gjith zemer titullin kampion. Spanja ka kualitet, por me kyt stil lojet nuk e meriton.

Shume Faleminderit per urimin man

Te jap fjalen per dicka

Do te mundona na hollandezt me gjithe zemer dhe me gjithe shpirt qe tia marrim ne hakun spanjes :D

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Boterori 2010

Post by jeti » Thu, 08 Jul 2010 , 04:45

loroborici wrote:
jeti wrote:
nuk po du me hup koh me lexu se ca sht than por te rezultatet e lojes 1x2 per ty gjermania nuk e kalon as grupin... :D
Un i gja te tille se kam than. Mire asht me i daftue gjant me fakte. Megjithate nuk jam tuju vu re ju tifozve gjerman e jam tuju shijue humbjen :mrgreen:
Te loja 1x2 parashikimet tuja jane si me posht
Germany -Australia= 1-1
Germany- Serbia = 1-2
Ghana -Germany = 2-2

2 barazime d,m,th qe nuk e kalon as grupin!
linku...http://www.fkvllaznia.net/main/forum/vi ... =12&t=1024
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Boterori 2010

Post by Man in Redblue » Thu, 08 Jul 2010 , 08:05

Loro bashkoji po mujte nfund komplet bashk te tana pikat, qi te kena nji tabllo ma te qarte...kshtu nji nga nji nuk kam si te pergjigjem, se edhe nuk po du me e mush temen me replikat tona

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Boterori 2010

Post by Ledi1920 » Thu, 08 Jul 2010 , 08:41

Kur e fitun Boterorin breshkaxhit e Italise ne 2006 qe skishin krrfare kualiteti por vetem mbrohu ne 90 min dhe me loje te shmetut. Pse mos pretendonte Gjermania ku ka bo 13 gola dhe ka eleminu Argjntine dhe Angli rruges.

Ne jena tifoza me gjermanin dhe patjeter qe postimet tona do jene me doza tifozlliku,por te pakten jena realista dhe e pranojm rezultatin. Nqs do flasim per Spanjen.Spanja ka ekipin me solid ne bote. Cdo repart e ka super te blindum, sa me thon qe lojtar si Torres,Silva,fabregas ngrofin stolin.Ka luksin me pas perberjen me te mire edhe kot nuk eshte kuotu nga te gjithe si pretendente kryesore.
Me fol per neshjen mu sme pelqeu dicka.Gjermani priti shume. Spanjollet jane te afte me majt topin 90 min jo kundra gjermanise por kujtdo ekipi qe ti dal para. Dominun ndeshjen dhe fituan.Bravo ju qofte.Gjermania pati tre rastet e vete nuk i shfrytezoi. Jansen duhet te ishte ne formacion me shpejt.Boatengu po haste probleme. Mungesa Mullerit ishte e dukshme. Gjithsesi kjo kaloi.

Gjermania ne si tifoza gjermon na ka dhuru momente shume te bukura ket boteror. DHuroi spektakel dhe ka formu nji grup lojtaresh te ri qe jane premtus per te ardhmen. Gjermania ska dal e humbme.

I uroj tifozave Hollandez te forumit titullin.


P.S. me vone do ju sjell nje foto te oktapodit ne zgare :lol: :lol:
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Boterori 2010

Post by Ledi1920 » Thu, 08 Jul 2010 , 09:03

loroborici wrote:E pame sot Gjermanine sa eip i forte ka ken. Tkish ken Villa ne form ma te mire dilte 3-0. Une do kish ken burre i mire per ty nqs do menojsha si ti. Por ti sje per moderator per per diktator e te mungon pasha buken A-ne e mirsjelljes. Me bu re cfare pacavuresh ke shkue ti smajton i forum i tan. Por prit se kam me ti deftue

Marrinat qi ke shkrujt ti i kam pa dhe ke kan lan pa men( jo vetem mue psh Higuain ka ba sezon te jashtzakoshem ke than :mrgreen: :P :roll: ) Megjithate kur te kem ma shume kohe te lire kam me ti deftue meqi po na del si korraktor idesh. Ckam than une kan dal. Kam than qi Gjermani nuk ka me dal kampion e ka dal. Kam qi gjermnat rrifen karshi nji ekip qi ban lojn ne mesfush dhe ashtu ka nodh. Kam than per Italine qi skalon grupin e ashtu ka nodh. Pranaj duke i shqetsue pasha buken... :mrgreen:

Tkishte qene Villa ne forme...ksaj i bie me thone tkishte halla koqe do u qute daje.Ne po flasim per ca pame edhe jo cfare do ndodhte.

Qe ke qene kunder Gjermanise qe ne fillim so e veshtir me e kuptu. Me rezultatet qe prune tregojn qe as nuk kalote grupin.
Perballe Anglise qe dhe je tifoz i pe vete gjermanet sa ekip mesatar ishin...apo dhe Capello nuk eshte trainer i zoti valle?

Para neshjes me argjentine the...topin e kena na, sulmojn na..gol, jo na e bon ata. Lojna fjalesh. Por kur hongri dhe Argjentina 4 the qe jo maradona, jo ky jo ai. Pse nuk e permene Marodnen ti qe fitoi kater neshjet e para...Ose tevezin, etj etj.

Tani qe Spanja fitoi tu ka bo qejfi e di dhe pse-ne. Por te pakten qendroji asaj qe thu. Gjermania ska ekip mesatar. Renditet mbas ca ditesh o i treti o i katerti ne bote kshuqe dhe ky term nuk pershtatet.Une e kuptoj qe sje me gjermont, mbase dhe i urren(ekipet e medha urrehen) por jo me i ul piket qe kane se ket botnor kane qene ekip kompakt dhe kan dhuru spektakel.


Sa per Higuain ai me te vertete ka bo sezon te jashtezakonshem. Se ka bo 27 gola me Realin dhe ket boteror i boni 4. Kshuqe si sulmues e ka justifiku veten. Kshuqe ska noj marri ktu. Mgjth kur ti thu K. Ronaldo,Mesi etj jane te mbivleresum ca te presim per Higuain.
Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Boterori 2010

Post by Miri » Thu, 08 Jul 2010 , 11:51

Loroborici me fal naqe por meqe qenke kaq i zoti me parashikime te sakta ti duhet te ishe miljarder nga skedinat gjithesesi lexova dhe disa postime qe ke shkru ne te cilat tregon qe nuk merr vesht fare nga futbolli nejse po e mbylli me kaq.
Ne kete forum bisedohet per futboll,ju lutem mos kaloni ne personale per ndryshe postimet do fshihen te gjitha.flm

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Boterori 2010

Post by Admin » Thu, 08 Jul 2010 , 12:08

Goldi v. Percie nuk ka ken direkt para topit, ka shku drejt topit, kshu qe nuk me duket se i ka xan rrezen portierit .

Sa i takon faullit, sinqerisht, gjate aksionit nuk e mbaj mend, tek video qe te kam pru nuk e shof kund faullin, ka mundsi me pru videon e plote (dmth me ma shume minutazh) per me e vlersu tamam.

Sdq une jam i knaqun me kualifikimin, nuk jam dakort me ata qe e kritikojne Hollanden kaq shume se deri tesh rezultatet i ka marr me merite, nuk ka pas favorizime si edhe ka tregu qe asht ekip i lidhun si edhe shume i vendosun !!!
Kunder Uruguajt, e ka kontrollu pothujse gjithmon lojen si edhe ka marr ate qe ka tregu ne fushe, fitoren!!!


Spanja mram ka ba nji loje shume te mire, mungesa e Muller u ndi bajagi, ne pjese te pare ishte nji penallti per Gjermanine njashtu sic mund te ishte edhe 1 apo 2 penallti per Spanjen (rasti i Pedro -qe nuk pasoj tek Torres, si edhe rasti i Sergio Ramos).

Sdq ndeshja ishte shume korrekte nga te dy skuadrat!!
Ket botnor Gjermania nuk ka humb por ka fitu lojtar shume shume te mire, qe ne te ardhmen munden me ec edhe ma shume :)

Ndeshja me spanjollt ka me ken shume shume e veshtire, shpresoj qe ksaj rradhe Hollanda te kthehet ne Amsterdam bashke me kupen e shume pritun :)
S'du me ba si specialist, por nqs Spanja vehet nen presion qysh ne fillim te ndeshjes, ka me ken ma e leht per Hollanden me arrit objektivin :)
Vllaznit Ultras

Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 14:08

Miri wrote:Loroborici me fal naqe por meqe qenke kaq i zoti me parashikime te sakta ti duhet te ishe miljarder nga skedinat gjithesesi lexova dhe disa postime qe ke shkru ne te cilat tregon qe nuk merr vesht fare nga futbolli nejse po e mbylli me kaq.
Ne kete forum bisedohet per futboll,ju lutem mos kaloni ne personale per ndryshe postimet do fshihen te gjitha.flm
Kjo keka ma e forta ma ban me shkronjate kuqe qi nuk lejon ofendimet kur vet ti ban ofendime. Nga futbolli me duket qi ti smerr vesh. Sa per te kujtue ty "zoti administrator' e kam fitue me 2008 lojen 1x2. Kshu qi nqs une qi dal i pari ne lojen 1x2 smarrkam vesh ka futbolli, nuk di ckam me than per ty qi smerr pjese fare... :P :lol:
Vllaznia ne zemer
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 14:18

Ledi1920 wrote:
Tani qe Spanja fitoi tu ka bo qejfi e di dhe pse-ne. Por te pakten qendroji asaj qe thu. Gjermania ska ekip mesatar.
Me Spanjen kam ken tana hert kur ska ba ba gja Anglia, e kam ekipin tim te prefue. Tash une e kuptoj qi je i nervozue, por harrut ckeni than mas neshjes me Argjentinen qi do i fusnit 4 petlla edhe Spanjs. Kshuqi ma mire qortoni vedin per optimizmin e shfrenue. Spanja ju ka dhan leskion futbolli, kshuqi skeni goj cme fol. Per mue Gjermania asht ekip mesatar. Po i bane presion ne mesfushe dhe loje te mire me topin munet kollaj.
Vllaznia ne zemer
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 14:21

Ledi1920 wrote:

Tkishte qene Villa ne forme...ksaj i bie me thone tkishte halla koqe do u qute daje.Ne po flasim per ca pame edhe jo cfare do ndodhte.
Cka nodh besa e kena pa te tan. Shif i fije statistikat e manej baj "hartime" prap

Germany (GER) Statistics Spain (ESP)
5 Shots 13
2 Shots on goal 5

0 Goals Scored 1
9 Fouls Committed 7
7 Fouls Suffered 9
6 Corner kicks 7
6 Free kicks Shots (scored) 7
0 / 0 Penalty Kicks (Goals/Shots) 0 / 0
2 Offsides 1
0 Own Goals 0
0 Yellow cards 0
0 Second yellow card and red card 0
0 Red Cards 0
37 Actual playing time 39
49% Possession (%) 51%
Vllaznia ne zemer
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 14:30

Disa postime interesante te manredblu - pjesa e dyte
Man in Redblue wrote: I uroj Hollandes me gjith zemer titullin kampion. Spanja ka kualitet, por me kyt stil lojet nuk e meriton.
Nuk e meriton Spanja me ket stil lojet...sidomos kur mun Gjermanin ...si munet me e meritue??? :mrgreen: :lol:

Man in Redblue wrote:
Per mu Higuan asht sulmus tipik rracet, ne zon te rreptesis asht i tmerrshem, sidomos ka nuhatjen, asht shpesh ne vendin e duhun ne kohen e duhun.
Tan bota thote pse nuk lun Milito qi asht sulmus kalibri...Metet me than qi asht ma i mire se Van Basten ose Gerd Muller...
Vllaznia ne zemer
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Boterori 2010

Post by vvvllaznia » Thu, 08 Jul 2010 , 14:44

personalisht jam shume i knaqun me boterorin e gjermanise ku me nje grup lojtaresh te rinj mberriti me dal deri ne gjysfinale tu eliminu dy pretende per titull si Angli e Argjentine.Me Spanjen per mendimin tem Low mendoi me ba te njejtin loje qe ka ba me Argjentinen por harroj qe me Argjentinen ishte mbas 2 minutash ishte ne avantazh.tham qe me pjekurine e talenteve qe ka sot si Ozil,Muller,Marin,Khedira,Kroos e ndoshta me afrimin e disa te tjerve si Holtby,Reus mbas dy vjetsh ne europian kena me zvoglu gapin qe kena me Spanjen.nuk du me hi shume ne diskutime midis antarve te forumit se ndoshta ngaqe ne te kalumen kam marre pjese ner disa por desha vetem me thane qe jam komplet dakort me Man in Red Blu.Per finalen tham vetem forca Hollanda se e meriton ma shume se Spanja per at qe ka dhane per futbollin boteror ne te shkumen e ne te tashmen

Martiniden
Antar
Antar
Posts: 17
Joined: Mon, 19 Nov 2007 , 00:22
Location: Italia

Re: Boterori 2010

Post by Martiniden » Thu, 08 Jul 2010 , 15:01

I propozoj te gjithe antareve te forumit qe ta zevendesojme loroboricin me oktapodin meqenese ka aftesi te jashtezakonshme ne parashikime rrezultatesh...O loro, nuk e kuptoj pse flet me kaq inat kunder gjermanise qe ka 17 pjesmarrje ne boteror e 12 here ne 4 ma te mirat. Ti here je tifoz me anglezt, humb anglia bahesh me brazilin, tesh je me spanjen, mbas finales ndoshta bahesh me holanden, apo jo? I kam lexu tan shkrimet qe ke ba e per futboll nuk merrke ere aspak. Ose don me na gerga e me na hanger zotin ne tifozave. Merru ma mire me naj sport si baseball apo hockey se ndoshta aty te ec ma mire por leni komentet e futbollit te tjereve. Kete boteror me nje skuader 20 vjecash i rrasem anglise e argentines nga 4 gola. Skuadra ma spektakolare dhe supriza pozitive e boterorit. Me spanjen paguam mungesen e eksperiences dhe lojtaret nuk ishin ne gjendje optimale psiko-fisike. Mendoj qe ne ndeshjet me angline dhe argjentinen kane konsumu shume energji dhe me spanjen kane ardhe te shkarkuar, ishin pa forca per te presuar dhe me nje spanje qe beri ndeshjen ma te mire te boterorit ishte e pambujtur. Gjithashtu vuajten shume ne mesfushe duke qene se spanja luajti pa Torres dhe nje mesfushor ma shume. Megjithese dje spanja e meritoi fitoren, mu personalisht futbolli i tyne nuk me pelqen dhe shpresoj tek Hollanda qe te fitojne.

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 15:23

Martiniden wrote:I propozoj te gjithe antareve te forumit qe ta zevendesojme loroboricin me oktapodin meqenese ka aftesi te jashtezakonshme ne parashikime rrezultatesh...O loro, nuk e kuptoj pse flet me kaq inat kunder gjermanise .
E kuptoj hidhrimin tuj. Po maje vedin he burre se edhe gjermna tkishe ken zdo kishe kan kaq i hidhrue :lol: :mrgreen:
Vllaznia ne zemer
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Boterori 2010

Post by Admin » Thu, 08 Jul 2010 , 15:30

O loro nuk e mohon kush forcen e Militos, por nuk mundena me mohu as forcen e nuhatjen qe ka Higuain.

Milito asht 31 vjec e ket sezon asht aktivizu ne kampionat ne 35 ndeshje e ka shenu 22 gola.

Higuain asht 22 vjec e asht aktivizu ne kampionat ne 31 ndeshje e ka shenu 27 gola.

Ne total , gjate gjithe karrieres te tij(qe nga viti 1999), Milito asht aktizu ne 441 ndeshje e ka shenu 191 gola, kurse (qe nga viti 2004) Higuain asht aktivizu ne 188 ndeshje e ka shenu 90 gola.

Militos i ka dal emri keto 2 vjet, ne moshen 29 vjec, kurse Higuain ka po 2 vjet qe i nigjohet emri ne Europe ne moshen 20 vjec!!!!

Statistikat besoj se flasin qarte!!
Vllaznit Ultras

Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Boterori 2010

Post by Ledi1920 » Thu, 08 Jul 2010 , 15:41

loroborici wrote:
Ledi1920 wrote:

Tkishte qene Villa ne forme...ksaj i bie me thone tkishte halla koqe do u qute daje.Ne po flasim per ca pame edhe jo cfare do ndodhte.
Cka nodh besa e kena pa te tan. Shif i fije statistikat e manej baj "hartime" prap

Germany (GER) Statistics Spain (ESP)
5 Shots 13
2 Shots on goal 5

0 Goals Scored 1
9 Fouls Committed 7
7 Fouls Suffered 9
6 Corner kicks 7
6 Free kicks Shots (scored) 7
0 / 0 Penalty Kicks (Goals/Shots) 0 / 0
2 Offsides 1
0 Own Goals 0
0 Yellow cards 0
0 Second yellow card and red card 0
0 Red Cards 0
37 Actual playing time 39
49% Possession (%) 51%
Nuk eshte puna me ba hartime...
Nqs mer vesh nga futbolli fjala po "te ishte" nuk ekziston.
Se i bie me thone dhe une nqs Toni Kros bote gol ate rast qe i doli fitote gjermania...Ndeshja gjykohet me ca shef dhe me ca ka ndodh dhe jo me qit aludime apo em kalu ne fantashkence.

Meqe i paske kaq shume qejf statistikat po te tregoj dicka qe kjo Gjermnia mesatare qe qu ti Ka tre kupa bote, tre kupa europe dhe sot renditet nder kater me te mirat ne bote. Nqs ekipi qe renditet i katri/treti ne boteror dhe i fut kater Anglise dhe Argjentines(pretendent per boteror) quhet ekip mesatar i bie qe ti ke i pune taten...
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 16:07

Ledi1920 wrote:Nuk eshte puna me ba hartime...
Nqs mer vesh nga futbolli fjala po "te ishte" nuk ekziston.
...
Jam tuj fol per shume raste qi ka hup Spanja. Rezultati duhet kish ken ma i thell. Epersi e thelle!!!
Vllaznia ne zemer
Image

Post Reply