Cilët tifoza në Kosovë mendoni se jon më të zjarrt??

Gjithcka rreth tifozerive Shqiptare.

Kush mendoni që janë tifozat më zjarrt në Kosovë.

"Kuqezinjet e Jakoves" tifozat e Vëllaznimit në Gjakovë
21
47%
"Plisat" tifozat e K.F Prishtines në Prishtinë
13
29%
"Shqiponjat" tifozat e K.F Besa në Pejë
4
9%
"Torcidat" tifozat e K.F Trepça dhe K.F Trepç 89' në Mitrovic
1
2%
"Intelektualet" tifozat e K.F Drita në Gjilan
1
2%
"Skifterat" tifozat e K.F Gjilani në Gjilan
3
7%
"Princat" tifozat e K.F Flamurtarit në Prishtinë
0
No votes
Të tjerë
2
4%
 
Total votes: 45

Ultras-Riki
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 7
Joined: Thu, 08 Nov 2007 , 13:45
Location: Place Of Heroes/Gjakova

Post by Ultras-Riki » Thu, 08 Nov 2007 , 14:42

Qyteti Shkodres dhe Gjakoves jane te lidhur ngushte , me Tradite.
Emrin e klubit e kemi te ngjashem Vllaznia - Vllaznimi !
Logon e klubit e kemi 90% pothuaj te njejte , ju e keni shkronjen V edhe ne V mirepo ne Kuq e Zi e ju Kuq e Blu ?

Per qfare binjakezimi te tifozave e ke fjalen , mund te ma spjegosh ca po mendon , pakes me shum ?
Suksess !
:)
..:: Ultras Deep Inside My Heart :::..

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 08 Nov 2007 , 14:46

Nuk e di si funksionon ne Shqipni se un kam shum vjet jashte,por ktu ne Itali ka shum tifozerina qe jane te binjakezume me njena tjeteren.
Psh:Ktu ju jetoj un jane te binjakezum me tifozerine e Viçences dhe ne qdo ndeshje qe luhet asht ne stadjum edhe simboli i tyne ose shpesh ka ne nji tifoz qe vjen me pa ndeshjet ne rraprezentacion te grupit te tyne.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Ultras-Riki
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 7
Joined: Thu, 08 Nov 2007 , 13:45
Location: Place Of Heroes/Gjakova

Post by Ultras-Riki » Thu, 08 Nov 2007 , 14:51

vllaznia1919 wrote:Nuk e di si funksionon ne Shqipni se un kam shum vjet jashte,por ktu ne Itali ka shum tifozerina qe jane te binjakezume me njena tjeteren.
Psh:Ktu ju jetoj un jane te binjakezum me tifozerine e Viçences dhe ne qdo ndeshje qe luhet asht ne stadjum edhe simboli i tyne ose shpesh ka ne nji tifoz qe vjen me pa ndeshjet ne rraprezentacion te grupit te tyne.
Aha , tingellon interesant !
Per kete Ide mund te Bisedosh me kryesin e KZJ-s !
Ja web site zyrtar i joni http://www.kuqezinjetejakoves.net
Hyr ne Forum dhe kontakto me Mesazh Privat me ndonjerin nga Kryesia qe jan me te vjeter !
Ose gjeje anetarin me Emrin Albion ose Hekri ose Tomorri dhe ata e percjellin kete Ide ne Mbledhjen e ardhsme !

Met Mira !
..:: Ultras Deep Inside My Heart :::..

Ultras-Riki
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 7
Joined: Thu, 08 Nov 2007 , 13:45
Location: Place Of Heroes/Gjakova

Post by Ultras-Riki » Thu, 08 Nov 2007 , 14:55

Ose me se miri eshte qe antari qe ehte ne ket forum ng Shkodra!
redblu boys emrin Valmir me duket e ka !
Ai njifet me disa nga kryesia e KZJ-s bisedo me te ai mund te kontaktoj me KZJ dhe te bisedojn per ket Ide-n tende !
Met Mira !
..:: Ultras Deep Inside My Heart :::..

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Thu, 08 Nov 2007 , 20:29

ideja e binjakezimit mes tifozerive asht e kahershme dhe ne shume vende te botes praktikohet ne mase . normalisht qe edhe te ne kjo ka me fillu me u ba e nese bahet binjakezimi mes tifozave te Gjakoves dhe Shkodres asht ai ma i logjikshmi dhe ma realisti .
e kjo ska te baj veq per tifozeri por ne shume gjana qe i lidhin njerzit e dy qyteteve . mentaliteti ,muzika,shoqnimi ,zakonet etj etj jan disa prej lidhjeve qe ma s'shumti e ban kete lidhje ma te logjikshmen mes lidhjeve .
por te rrijm shtremt e te flasim drejt . nese flasim per binjakezime te mirfillta duhet qe here pas here grupet te shkojn te njeri tjetri per ta mbajte gjalle kete binjakezim .largesia momentale qe kena tash per tash si mundeson shpesh kto udhtime edhe per efektin ekonomik qe man ne vetvedi . (po flas per te dy anat tuj e dite e qe edhe ne gjakove ka krize ekonomike e po ashtu edhe ne shkoder ) .megjithate edhe kjo zgjidhet e sdon me than qe asht kusht mos me u ba .
duhet me pranu edhe diqka tjeter qe ne fakt Vllaznit-Ultras jan ne fillimet e veta dhe qe te bahet nje binjakezim i mirefillte duhte me prite edhe pak sa ky grup te forcohet dhe te marre fizionomine e vet .kjo te Kuqezinjte e Jakoves ekziston kahere dhe s'perban problem. prandaj asht ma normale qe ti lajm kohe V-U te formohet dhe te bahet nje grup qe jep garanci per vazhdim e masandej besoj qe kjo lidhje mes dy grupeve ka me ardhe vetvetiu tuj pas parasysh ata qa u shkru ma nalt .
une mund tjua kisha garantu qe menjehere ky binjakezim do ishte realizu tuj e njofte mire Kryesine e KZJ por per momentin sjam qe nga vete ana e V-U te kerkohet binjakezimi .jo se nuk ekziston deshira por te jena realiste ne realizimin e binjakezimit duhet qe te dy palet te jene ne pozita pak a shume te barabarta e ne sjena hala ne kete faze . besoj te bahena shpejt e binjakzimi masanej vjen natyrshem .


PS : uh qa mka marre malli per qebape gjakove. paj edhe per sugjuk po e bajn me shume spec djegs e vallahi ne shkoranve qe sjan msu na percllon mrapa ka pak . hahaha
Last edited by redbluboys on Thu, 08 Nov 2007 , 21:34, edited 1 time in total.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 08 Nov 2007 , 21:07

E jemja ishte thjeshte nji ide.Normalisht qe munsine e realizimit ma mire se ti se din kerkush.
ultras-riki:Mi ban shum te fala Tomorrit nese e takon.Thuji aj shkodrani qe jeni taku te festa e TKZ-se para ndeshjes me Hollanden.Ne Tiran te olimpiku! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 08 Nov 2007 , 21:08

per sugjuk po bajn me shume spec djegs e vallahi ne shkoranve qe sjan msu na percllon mrapa ka pak . hahaha
Ke ken gjithmone i dobte ti mrapa! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
gjakovar's
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 2
Joined: Thu, 08 Nov 2007 , 02:41

Post by gjakovar's » Fri, 09 Nov 2007 , 00:46

nuk asht ide e keqe per binjakzimin ndermjet tifozeris kish me qen shum mir
GJAKOVAR's-VËLLAZNIMI

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 10 Nov 2007 , 13:27

Binjakzimi asht dicka e mire por sic tha Redbluboys V-U kane bajagi pune me ba per me arrit te nje niveli, si edhe per me pas binjagzim duhet ndihme reciproke e ne kushtet qe asht shkodra asht pak e veshtire me e ba kja gja.
Sdq ndihma reciproke mund te jene per momentin ne IDE.
Vllaznit Ultras

Image

amigo
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 5
Joined: Mon, 12 Nov 2007 , 01:27

Post by amigo » Fri, 23 Nov 2007 , 12:51

valla nuk ish kon keq na gjakovart me ata te vllaznis nje binjakzim mu u bo valla mir ish dal a

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 23 Nov 2007 , 14:24

Ishalla po rriten qdo dite e ma shum Vllaznit Ultras qe binjakezimi te jete sa ma i shpejt.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Wed, 09 Apr 2008 , 00:25

Ndeshja derbi ndërmjet Prishtines dhe Vëllaznimit

Tifozat Kuqezinjet e Jakoves.

Image

Image


Image


Image


Image


Kjo foto e bërë nga Korab Basha.

Image
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 09 Apr 2008 , 00:33

Luan komplimente per organizimin dhe suksese ne te ardhmen.
Dekori i shkelqym.
Vllaznit Ultras

Image

Gjak_Verdheblu
Antar
Antar
Posts: 40
Joined: Thu, 20 Dec 2007 , 15:37
Location: Ne Folene E TIGRAVE
Contact:

Post by Gjak_Verdheblu » Thu, 08 May 2008 , 12:56

Per mua jane Plisat me te organizumit ne Kosove.
Edhe Ne Varre Kur Te Vemi, Forca ELBASANI Do Te Themi!
www.kfelbasani.com
Image
Image

Gjak_Verdheblu
Antar
Antar
Posts: 40
Joined: Thu, 20 Dec 2007 , 15:37
Location: Ne Folene E TIGRAVE
Contact:

Post by Gjak_Verdheblu » Thu, 08 May 2008 , 13:02

Image

Kte qe kane arrit te bajne Plisat se besoj se do ta bajne asnje grup tjeter.
Edhe Ne Varre Kur Te Vemi, Forca ELBASANI Do Te Themi!
www.kfelbasani.com
Image
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 08 May 2008 , 14:54

Luan ju lumte se paskeni kriju nji atmosfre te mrekullushme.Brravo ju qofte.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

ultras jakova
Antar
Antar
Posts: 11
Joined: Sun, 07 Oct 2007 , 01:23
Location: Aty ku pasuli hahet kaj kokerr..gjakova

Post by ultras jakova » Thu, 08 May 2008 , 16:08

@ elbason's

Per momentin grupui me i organizuar i tifozeve ne Kosov jane Kuqezinjet e Jakoves.

Gjith kampionatin ne qdo ndeshje mrena dhe jasht klemi qen ne numer te madh ishalla nuk ka nevoj me ti kallxu gjitha lojrat me foto.

Qdo loj eshte paksa pun e madhe si me lujt me venin e pare ne tabel si me te fundit kuqezinjet kan qen te vendi me te gjitha paisjet tifozerike,kendim gjat gjith ndeshjes,kulmi yne ka qena loja me Prishtinen ne kryeqytet ku ia edhe vet fotot.

Nuk kemi shiku stadion te nxeht apo te ftoft ne kemi qen aty ne perkrahje te klubit tone te zemres,po ta rikujtoj edhe niher ne qdo ndeshje si mrena ne gjakov poashtu edhe jasht gjakoves,edhe per veti po foli masi jom aktiv edhe nuk kom mungu ne asni ndeshje edhe muj me te tregu ma sakt.

Ne tifozat.com ka qen ni shkrim i ni bahskvendasit tam ku jan postu gjitha foto nga qdo ndeshje si mrena edhe jasht.

Takimi i fundit dje e merkure per kup ku skuadra jon shkoj ne finale te kupes se Republikes Kosoves pa organizim dmth pa autobusa shkum ne pej diku 300 vet te gjith me kerre.Kopi i cili ka kendu gjat gjith ndeshjes kemi qen 80 veta,dmth kendim pa u nal fare.

Nese ndonje grup tjeter ne kosov e bon ket pun shka e kena bo na mrena ni sezonit at'here une vet ja zgati doren per ma i organizum.

Tash neve na ka met edhe pak mi konsolidu rradhet rekrutimte gjenerates,disa kand tjera e poashtu edhe ide qe mu kon ne paraqitje secilen her e ma mire.

Per ket pun qe e kena bo gjhat gjith sezones nuk mujim me thon qe jena kon ma te mirt jenba kon perfekt edhe tash me nejt po kena me vazhdu me punu qe mu dok sa ma buker,e ma mir.

Tash na pretarena evropjane kto vjet edhe duhet mu kon te pergatiten para grupeve tjera qe mos me ja marr ftyren Gjakoves e poashtu edhe shqiptaris.

Nashta e zgata pak po ma mir mu informu te gjith se kush shka ka bo ket sezon.

Tung.

Me t'mira.. 8)
..::J::..::A::..::K::..::O::..::V::..::A::..::R::..::S::..


Forca VLLAZNIM (1927)

Perpara KUQEZINJET E JAKOVES...

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Fri, 09 May 2008 , 12:27

Ultras Jakova, n'fillim dashta me t'uru per fitoren n'gjysem finalen e kups, dhe ishalla fitoni kuner Trepqes n'finale, qi dy Vllazni t'ken fitu kupat Shqiptare ktu dhe n'Kosov qikyt vit. Mgjs Trepqen e du si ekip, per shum arsye nder te cilat edhe emri i tifo-grupit (Torcida) per disa arsye qi i kam shpreh ma nalt dhe shum koh ma perpara.

Pytjes se kush asht tifogrup ma i mir organizum nuk di me i dhan pergjigje direkte. Me qka ndigjoj prej Shqiptarve t'Kosoves ktu te shkolla jeme, Prishtinen e dojn ma fort pri kretve, ama shumica e ktyne jon prej Prishtinet. Me sa pash prej fotove, Gjakova paska ba tifozllek shum te mir, me flamuj e flakadana, e qaj tip tifozllekut m'pelqen mu, me flamuj, kang dhe tym. Persa i perket tifos t'Plisave te fotografija qi ka paraqit Elbasansi, qajo lloj tifojet don pun me u organizu, pra asht ma e fshtir, po nuk e jep emocionin e flamujve dhe te tymit n'stadion.

Sa per binjakzimet e tifozerive, asht shum i mujtun midis Vllaznit Ultras dhe Ultras Jakovart, nji binjakzim rreth emrit te dy ekipeve, Vllaznia dhe Vllaznimi, qi ka me tregu ma s'miri qi Shqiptaret jan Vllazen ne qfardo shtetit qi jetojn dhe qfardo fejet qi kan. Ashtu siq e kan ba Tirana e Prishtina mbi bazat e ngjyrave bardheblu.
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Wed, 14 May 2008 , 23:57

Sot me humbjen e Prishtines ndaj Fushë Kosoves dhe me fitoren e Vllaznimit ndaj Hysit, Vllaznimi merr kreun e tabeles drejt titullit kampion.

:arrow: Titujt na presin.
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 15 May 2008 , 21:06

luankerlle wrote:Sot me humbjen e Prishtines ndaj Fushë Kosoves dhe me fitoren e Vllaznimit ndaj Hysit, Vllaznimi merr kreun e tabeles drejt titullit kampion.

:arrow: Titujt na presin.
urime
i perjashtuar

Post Reply