Cilët tifoza në Kosovë mendoni se jon më të zjarrt??

Gjithcka rreth tifozerive Shqiptare.

Kush mendoni që janë tifozat më zjarrt në Kosovë.

"Kuqezinjet e Jakoves" tifozat e Vëllaznimit në Gjakovë
21
47%
"Plisat" tifozat e K.F Prishtines në Prishtinë
13
29%
"Shqiponjat" tifozat e K.F Besa në Pejë
4
9%
"Torcidat" tifozat e K.F Trepça dhe K.F Trepç 89' në Mitrovic
1
2%
"Intelektualet" tifozat e K.F Drita në Gjilan
1
2%
"Skifterat" tifozat e K.F Gjilani në Gjilan
3
7%
"Princat" tifozat e K.F Flamurtarit në Prishtinë
0
No votes
Të tjerë
2
4%
 
Total votes: 45

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Wed, 03 Oct 2007 , 22:08

@luankerlle

personalisht e ndjek bajagi tifo-skenen e kosoves . kjo per shume arsye .
elementet e nje tifozerie te organizume shume mire, mentaliteti i te shkumunit te stadium jo veq per te pa ndeshjen por ma shume per te perkrahe skuadren e zemres, shoqnia e krijume mes vet tifozave , udhtimet ne qytetet jashte ne bllok te vete tifozave pa shkaperdamje por ne bllok , etj etj .
kam shume shoke qe jan te tifo-grupeve te ndryshme ne kosove dhe prej tyne personalisht kam msu shume gjana se si organzohet nje grup tifozash sepse edhe nga vete pervoja e tyne ku shpeshhere ka antare te grupeve qe kan pervoje mbi 10-15 vjeqare ne tribuna e mos te harrojm qe edhe ka eksperence nga tifo-skena jugosllave e cila cilsohet nje nga me te mirat ne ballkan dhe evrope.

sa per grupet lidhja jeme shpirtnore shkon me Kuqezinjet e Jakoves per arsyet edhe te lidhjeve personale me antare te saj ,emrin e perbashket te ekipit,lidhjeve kulturore mes qyteteve tona ,jetesn qe kamba une atje per gati 1 vit ku edhe qytetin e njoh pllam per pllam .

kjo sdon me than qe jan ma te miret si tifogrup ne kosove por momentalisht kan elemente shume ma te mira se te tjeret si psh perkrahja ne numer e madhe ne tribuna mrena dhe jashte.e di qe jan ne riorganizim kto kohet e fundit dhe kan ba nje paraqitje fenomenale me prishtinen ne gjakove.normalisht qe ka shume pune per te ba por vete ndrrimi i gjenerates ne tribune ban te veten dhe do duhet me prite edhe pak qe me pa qa do ndodhe por une vete kam kene prezent ne tribune ne maj ne ndeshjen me pejen ne gjakove dhe kam pa djem te rinj fantastike qe nuk u ndalshin ne perkrahje :shock: :D . kjo me ban me besu qe shume shpejt KZJ kan me kene nr-1 ne kosove .

sa per tjeret ,Plisat kan tregu perkrahje fenomenale ndaj ekipit te tyne dhe kan udhtu pothujse ne cdo qytet . riorganizmi i ri qe kan ba kohet e fundit me kryesine e re ka dhan rezultate ne pak kohe dhe per mu momentalisht jan ma te mirorganizumt ne kosove. edhe perkrahja e tyne ne basketboll ka kene nje plus per ta .

Shqiponjat e pejes ka kohe qe sjan kerkund ,te pakten qysh se asht largu ish kryetari i shqiponjave dhe skan mberrite me kene qysh athere ne naj faze tifozerie te pelqyshme .

Torcida e mitrovices bajagi e mire por me hope sepse mesa di une kan pase probleme per ka ana ekonomike e mos te harrojm qe shpeshhere kur mungojn mjetet me ba tifo asht e veshtire .

gjilanlite me intelektualt dhe skifterat kan kene para do kohesh shume te mire por nja dy vjet nuk kishin organizim e tash mesa di jan kthy e bajagi mire jan paraqite .

Arpagjikt e prizrenit ,mesa kam ndeje me disa prej tyne ne tirane ne ndeshjen me hollanden me tregun qe si pjese e gjenerates se 3-te ne perkrahje te Lirise duken mire edhe pse jo shume veta ne tribune .

Forca e vushtrise ma shume ne hendboll por shpesh edhe ne futboll por kan tregu qe dijn me ba tifo e nuk ndalen kur dojn me ba tifo.


gjithesesi noshta ktu ne kete forum mund te mos kete mendime ose opinione reale mbi tifozerine e organizume per vete traditen e dobet qe ne shqiptaret knej kena .kjo per shume arsye qe vijn prej kohes se komunizmit ku nuk lejohej organzim nese nuk ishe nen tutelen e shtetit dhe kjo pasqyrohet edhe ne kto vite me shenja te vogla perparimi .
shume here knej ka ne quhet tifoz edhe aj qe shkon me pa ndeshjen ne stadium por qe ne fakt asht thjesht nje biletapagus dhe shikus i thjesht i ndeshjes edhe pse e don me shpirt ekipin e vet por kte dashni nuk e shpreh me perkrahje aktive siq ndodhe ne vende te tjera fqinje ose kudo ne evrope e bote.

pra mos i merr per keq edhe ndonje pergjigje sepse ajo pak a shume ka te baje me mosdijen qe ne bote ekzistojn dy ndeshje brenda nje ndeshjeje. ajo midis skuadrave ne fushe dhe ajo mes tifozave ne tribune .
edhe kjo teme ne fakt sduhej te ishte ktu te temat ku flitet per ndeshjet por ne nje te veqante ku te flitej veq per tifozeri dhe veq per tifozeri qe per momentin ne forum nuk ekziston :( ku ne fakt duhej te ishte si nen-teme me titullin tifoskena-shqiptare dhe normalisht nje tjeter me titull tifoskena-boterore .
noshta webmasteri ka me ba diqka per kete. :wink: :)

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 04 Oct 2007 , 00:54

Pershendetje Redbluboys,

Ke te drejte per temat naqe e ne fakt kur e spostova heren e pare e mendova me e shtu nji te tille pa mqs shpesh here asht diskutu qe forumi asht shume i hapun, prita sygjerime :lol: :wink:

Temen po e spostoj tek Tifo-Skena Shqiptare :wink:
Vllaznit Ultras

Image

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Sat, 06 Oct 2007 , 12:24

une per vete sia kam iden fare se kush mund te jene tifozat me te zjarrte ne kosove :(
FORCA DEMAT E KUQImage

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 06 Oct 2007 , 12:57

Ska gja je i ri.Ke kohe me i msu edhe ti. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

ultras jakova
Antar
Antar
Posts: 11
Joined: Sun, 07 Oct 2007 , 01:23
Location: Aty ku pasuli hahet kaj kokerr..gjakova

Post by ultras jakova » Fri, 12 Oct 2007 , 20:46

une nashta muj mi ju kallxu ma mir per tifozerin e kosoves....

une jom pjestar i kuqezinjeve te jakoves edhe vllaznimin e du me shpirt ,e kom baraz me familjen,redbluboy mir tha kur u kon ne maj qe i ka pa do djem te ri,une jom kon ne at mes nashta munet mi dit e man nman at kongen alle ooooooo....

po muj me thon q etash ata djem ti qe i ki pa e kan marr ni fizionomi edhe jon ultras qe munen mu shty me qdo tribun ..te kqz u bo ni pun e madhe edhe tash viq jon ka korren frytet e asaj pune ne lojen me prishtinen u pa se kuqezinjet e jakoves jan djep si i tifoznis si i kultures...

per kqz muj me thon qe bidshem osht perpara ne kosov pasi ka numer solid shum te madh tifoz jo shikus i ka kret senet shka i vyjin ni grupi tifozerik.....edhe shum shpejt kini mi pa ni shperrthim edhe ma te madh
te kqz pasi jon bashku dy gjenerata u hi gjak i ri edhe shum osht tu shku mir si ne loj ne gjakov poashtu edhe jasht saj....

per tifozerit tjera muj me thon qe plisat jon nelt shum me ni rang.....
arpagjikt nuk kom ide se lirija osht ne lig te 1.
shqiponjat nuk jon tu ekzistu fare...
intelktualt jon aktiv edhe jon ka bojin shum sene te mira...
skifterat jon aktiv
forca e vushtris edhe ata jon aktiv
poashtu u paraqit edhe ni grup i ri PAMPURAT e fush kosoves qe po i njekin lojt e ekipit tyre.....kan nevoj mu kfill po kadale kret bijin ne van...

muj me thon qe tifoskena e kosoves ne futboll osht aktivizu gati 99%
ku shumica e ekipevee kan tifozet e tyre qe i percjellin e kshtu edhe lojt po ohne ma interesante.....

po per kuqezinjet e jakoves muj me thon qe nuk ka si ata ne kosov se jon fantik te ekipit te tyre e dojn me zemer per neve VLLAZNIMI osht gjithqka,esht jeta e jon...

per ma shum muni mi vizitu faqen e interrnetit

www.kuqezinjetejakoves.net

muni me pa foto e video qe i vertetojin kto qe thash...

tung me t'mira shqypni... 8) 8) 8)
..::J::..::A::..::K::..::O::..::V::..::A::..::R::..::S::..


Forca VLLAZNIM (1927)

Perpara KUQEZINJET E JAKOVES...

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Thu, 18 Oct 2007 , 12:00

Un voten teme ja nap Torcids, per dy arsye:

1. Mitrovica gjithmon asht dallu (sidomos ne basketboll) per rivalitetin me kryeqytetasit (Plisat Prishtina - bardheblute) dhe duke marr parasysh qi jan ekip verior (si na), krijojn njifar skenari si rivaliteti Vllaznia - Tirana.

2. Torcida e Mitovics e ka huazu emnin nga Torcida e Splitit n'Kroaci, grupi i par ultras n'Evrop (qysh n'vitet '50), ekip per te cilin kam shum simpati, sidomos per rivalitetin historik me Crvena Zvezden, kjo e funit aleate historike e ekipeve ultranacionaliste si Levski i Sofies (ultra-anti-shqiptar) :evil: :evil: :evil: dhe Lazios :evil:
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

ultras jakova
Antar
Antar
Posts: 11
Joined: Sun, 07 Oct 2007 , 01:23
Location: Aty ku pasuli hahet kaj kokerr..gjakova

Post by ultras jakova » Sat, 27 Oct 2007 , 21:05

momentalisht torcida sosht kerka nuk osht ka ju nihet zoni edhe pse na si kzj i kena shum marrdhanjet e mira...

dishka mes tyne sosht ka hec a sdi.

qeshtu niher per niher
torcidat edhe shiponjat nuk jon te organizum..

tung me tmira....
..::J::..::A::..::K::..::O::..::V::..::A::..::R::..::S::..


Forca VLLAZNIM (1927)

Perpara KUQEZINJET E JAKOVES...

LuAnIBarDhEKalTer
Huligan
Huligan
Posts: 174
Joined: Sat, 22 Sep 2007 , 12:52
Contact:

Post by LuAnIBarDhEKalTer » Tue, 06 Nov 2007 , 15:03

UN MENDOJ QE PLISAT JANE TIFOZERIA ME E ZJARRTE NE KOSOVE.
KY ESHTE MENDIMI IM PERSONAL
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 06 Nov 2007 , 17:52

kuqeblu wrote:Un voten teme ja nap Torcids, per dy arsye:

1. Mitrovica gjithmon asht dallu (sidomos ne basketboll) per rivalitetin me kryeqytetasit (Plisat Prishtina - bardheblute) dhe duke marr parasysh qe jan ekip verior (si na), krijojn njifar skenari si rivaliteti Vllaznia - Tirana.

2. Torcida e Mitovics e ka huazu emnin nga Torcida e Splitit n'Kroaci, grupi i par ultras n'Evrop (qysh n'vitet '50), ekip per te cilin kam shum simpati, sidomos per rivalitetin historik me Crvena Zvezden, kjo e funit aleate historike e ekipeve ultranacionaliste si Levski i Sofies (ultra-anti-shqiptar) :evil: :evil: :evil: dhe Lazios :evil:

ku i ke msu tan kto gjan mor burre, un nuk kam ndi naiher ne jete emrin e Torcides :D :D

ultras jakova
Antar
Antar
Posts: 11
Joined: Sun, 07 Oct 2007 , 01:23
Location: Aty ku pasuli hahet kaj kokerr..gjakova

Post by ultras jakova » Tue, 06 Nov 2007 , 18:04

per tifozeri te zjarrt nuk e di qfar mund te them por e di qe me kuqezinjet nuk ka..

lojen e fundit te dielen ishim ne prishtin kunder flamurtarit diku 800 tifoza..

atmosfera shum e mir...

edhe mos harron se kuqezinjete e jakoves mbajn rekordin edhe per shiikushmerin jasht gjakoves pasi ka rast ku kemi shku edhe me 2000 e me shum veta..

psh ne prizren e minimumi i jojn jasht gjakoves posht 300 vet..

qekaq tung

me tmira 8)
..::J::..::A::..::K::..::O::..::V::..::A::..::R::..::S::..


Forca VLLAZNIM (1927)

Perpara KUQEZINJET E JAKOVES...

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 06 Nov 2007 , 21:07

Flm naqe per tana kta informata qe po na nep sepse na perveq nenjenit(redbluboy) nuk i dijme shum gjana qe i perkasin tifozerise ne Kosove.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Tue, 06 Nov 2007 , 23:58

ultras jakova wrote:per tifozeri te zjarrt nuk e di qfar mund te them por e di qe me kuqezinjet nuk ka..

lojen e fundit te dielen ishim ne prishtin kunder flamurtarit diku 800 tifoza..

atmosfera shum e mir...

edhe mos harron se kuqezinjete e jakoves mbajn rekordin edhe per shiikushmerin jasht gjakoves pasi ka rast ku kemi shku edhe me 2000 e me shum veta..

psh ne prizren e minimumi i jojn jasht gjakoves posht 300 vet..

qekaq tung

me tmira 8)
ju lumt ma burra
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 07 Nov 2007 , 11:58

Ultras Jakova me leju me sjell nje shkrim qe e mora nga Gazeta Panorama Sport mbi nji ultras tuj :wink:
Ti noshta mundesh me na than ndoj gja ma shume:).
Urime Valonit e suksese Vllaznimit.

Valon Gexha ka punën më të vësh tirë kur luan Vëllaznimi nga Gjakova dhe Kombëtarja shqiptare. Ai është dirigjent i tifozëve gjakovarë, të njohur me emrin "Kuqezinjtë e Jakovës". Për shkak të rolit, ai duhet të zërë një vend, shpeshherë të papërshtatshëm, mbi gardhin rrethues të stadiumit dhe të drejtojë tifozët ndër më të flaktit në Kosovë. Kjo nuk është e veçanta e tij. Ai gjithë ndeshjen e përcjell me sy të kthyer nga publiku e me shpinë nga fusha e lojës. Kur skuadrat shënojnë gol, ai këtë e kupton nga reagimi i publikut. Nëse ngrihen dhe fillojnë të bërtasin gëzohet edhe ai e kjo do të thotë se ka shënuar gol Vëllaznimi ose Kombëtarja. E nëse fytyrat e tifozëve ngrysen, ai e kupton se skuadra e tij e zemrës ka pësuar gol. "Kjo është një ndjenjë e veçantë, sepse mijëra shikues ndjekin me sy topin, kurse unë duhet të ndjek lëvizjet e tifozëve", ka thënë ai për "Kohën Ditore". Në ndeshjen e Kombëtares kundër Holandës ka qenë në Tiranë dhe ka përjetuar emocione të jashtëzakonshme. Roli i udhëheqësit në tribunë iu besua edhe në ndeshjen eliminatore Shqipëri - Holandë. Edhe në "Qemal Stafa" ishte i hipur në tela dhe me shpinë nga fusha e lojës. "Në marrëveshje me fan-klubet e tjera nga të gjitha viset shqiptare, kjo detyrë m'u besua mua në atë ndeshje dhe ishte një përgjegjësi e madhe për mua. U përqendrova maksi- JETMIR HALILAJ malisht gjatë gjithë takimit dhe mendoj se arritëm të krijonim një atmosferë të mirë". Gexha bashkë me shumë pjesëtarë të "Kuqezinjve të Jakovës" ndjekin çdo sfidë të përfaqësueses shqiptare që zhvillohet në Shqipëri. "Shpeshherë kam dhembje të këmbëve për shkak të vendit të papërshtatshëm ku më duhet të qëndroj, por dëshira për të organizuar tifozët në përkrahje të skuadrës së zemrës i mund të gjitha dhembjet. Gexha nuk e heq shallin e "Kuqezinjve të Jakovës" as në kohën kur punon në vendin e tij të punës - si kuzhinier në hotelin "Pashtrik" në Gjakovë. 30-vjeçari është ndier i respektuar kur shokët tifozë e kanë propozuar për të udhëhequr tifozët gjakovarë gjatë ndeshjeve të Vëllaznimit ose të Kombëtares. Këtë detyrë e ka marrë pak kohë pas luftës në Kosovë. Gexha thotë se "Kuqezinjtë e Jakovës" janë më të zëshmit në Kosovë dhe gjithsesi më të organizuarit. Ai pohon se ishte ide e tij që grupit t'i vihet emri "Kuqezinjtë e Jakovës". "Ka pasur shumë propozime për emrin, por në fund vendosëm që tifozët e Gjakovës të mbajnë emrin 'Kuqezinjtë e Jakovës'. Ka qenë ide imja", pohon ai. "Është shumë e thjeshtë: kuq e zi janë ngjyrat e flamurit shqiptar, kurse Jakova është emri i vjetër i Gjakovës. Me ardhjen time tifozët nuk ndalen së brohorituri për 90 minuta. Jemi akademi për tifogrupet e tjera në Kosovë", shton ai duke qeshur.
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 07 Nov 2007 , 14:52

Elexova edhe un kyt artikull e deshta me e pru ktu por quditerisht e paske vu ti ma pare se un. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Wed, 07 Nov 2007 , 21:37

eeeh
Valonin asht knaqsi me e pa ,jo me lexu per te .hehe
i vogel me trup po me deshire te madhe ne udheheqje dhe pervoje te mire . skam me harru ne ndeshjen me hollanden kur hypi ne tela dhe nen drejtimin e tij kena knu pa pushim 15min rresht . menyra e tij e drejtimit dhe menyra sesi ju flet tifozave per me mbajte kangen asht per tu marre si pervoje edhe prej tjerve .kur bashkohen Valoni,Tomorri,Hekri etj si ndal kush ma per 90min tuj knu .kur kam kene ne ndeshjen me Pejen qe lujti Vllaznimi kam pa qe jan afru pran KZJ edhe djem te rinj shume aktiva qe ne shume raste kan ba mu "turpnu" edhe ma te vjetrit .fillonte i kange e sdishin mu nal vallahi . shume shum te mire.disa prej tyne i kam pa edhe me hollanden e ishin permirsu edhe ma shume .nese vazhdojn kshtu kan mu ba nji kop fantastik .
gjithesesi ne kosove ka edhe udheheqesa te tjere te mire siq asht Ariani i Plisave ne prishtine .fotoja e tij ne ndeshjen me hollanden hala perdoret ne mediat tona kur bahet fjale per ate ndeshje.

gjithesesi un per vedi vazhdoj me kene tifoz me Gjakoven . veq sa tme krijohet munsia du me shku me ndej e me ba tifo me KZJ e mrapa e di qe me pret Tava te Xhela e mas saj fuqia me birre peje ne Qabrat derisa tna plasin stomaku . hehehe

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Thu, 08 Nov 2007 , 02:12

redbluboys wrote:eeeh
Valonin asht knaqsi me e pa ,jo me lexu per te .hehe
i vogel me trup po me deshire te madhe ne udheheqje dhe pervoje te mire . skam me harru ne ndeshjen me hollanden kur hypi ne tela dhe nen drejtimin e tij kena knu pa pushim 15min rresht . menyra e tij e drejtimit dhe menyra sesi ju flet tifozave per me mbajte kangen asht per tu marre si pervoje edhe prej tjerve .kur bashkohen Valoni,Tomorri,Hekri etj si ndal kush ma per 90min tuj knu .kur kam kene ne ndeshjen me Pejen qe lujti Vllaznimi kam pa qe jan afru pran KZJ edhe djem te rinj shume aktiva qe ne shume raste kan ba mu "turpnu" edhe ma te vjetrit .fillonte i kange e sdishin mu nal vallahi . shume shum te mire.disa prej tyne i kam pa edhe me hollanden e ishin permirsu edhe ma shume .nese vazhdojn kshtu kan mu ba nji kop fantastik .
gjithesesi ne kosove ka edhe udheheqesa te tjere te mire siq asht Ariani i Plisave ne prishtine .fotoja e tij ne ndeshjen me hollanden hala perdoret ne mediat tona kur bahet fjale per ate ndeshje.

gjithesesi un per vedi vazhdoj me kene tifoz me Gjakoven . veq sa tme krijohet munsia du me shku me ndej e me ba tifo me KZJ e mrapa e di qe me pret Tava te Xhela e mas saj fuqia me birre peje ne Qabrat derisa tna plasin stomaku . hehehe
munesh me ardh kur e kemi lojen me besen e pejes jasht edhe tamon kur te kthehi edhe i merrni birra e pejes en pej edhe tava pe ju pritka en gjakove
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

User avatar
gjakovar's
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 2
Joined: Thu, 08 Nov 2007 , 02:41

Post by gjakovar's » Thu, 08 Nov 2007 , 02:47

pershendetje nga GJAKOVAvllaznia besoj qe po kaloni super :)

une kisha me ju njoftu me web saitin ton zyrtar te kuqezinjeve
www.kuqezinjetejakoves.net
dhe do ta shini atmosferen e mir e mos te flasim per ne stadium
GJAKOVAR's-VËLLAZNIMI

TiFoZi
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 1
Joined: Thu, 08 Nov 2007 , 10:31
Location: Gjakove
Contact:

Post by TiFoZi » Thu, 08 Nov 2007 , 10:46

Pershendetje nga Gjakova!

Jam i lumtur qe gjindem ne mesin e tifozerise shkodrane.

Po shihet qe keni pak informata rreth tifo-gupeve ne Kosove, por besoni se "Kuqezinjet e Jakoves" mbeten ne krye te listes, kete po e vreteton ehe sondazhi Juaj.

Bashkvendasit e mi qe gjenden ne kete forum ju paskan dhene disa informata rreth tifo-grupeve kosovare, qe e ben te jeni sado pak ne rrjedha.

Ne e mposhtem Flamurtarin kete te diel, kurse per fat te keq Ju u ndat baraz me Flamurtarin e Shqiperise. :cry:
Jam gjakovar kom bo nje betim, do jetoje per t'madhin VELLAZNIM...

Ultras-Riki
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 7
Joined: Thu, 08 Nov 2007 , 13:45
Location: Place Of Heroes/Gjakova

Post by Ultras-Riki » Thu, 08 Nov 2007 , 14:09

Pershendetje t'Gjithve !
Un jam ng Gjakova , dhe gjithashtu kam knaqsine qe gjendem ne mesin e Tifozeve nga Shkodra sepse shum gjera na lidhin bashke , mirepo po shoh qe ketu paska edhe tifoza nga mbare shqiperia !
Nepermjet Forumeve te ndryshme besoj qe te gjithe mund te jemi ne Rrjedha me gjithe Tifo-Skene Shqipetare ane e mbane !

Tifo-Skenes ne Kosove momentalisht i prin Kuqezinjet e Jakoves , cunat nga Gjakova !
Ne qdo loje jemi aktiv si ne Gjakove dhe ne qdo qytet ku lun ekipi yne i Zemres KF.Vellaznimi , dhe gjithmone me Numer rekord , Lojen e fundit me Flamurtarin ishim rreth 800 Gjakovar , Stinorin e kaluar ne Prizeren Mbi 2000 , e ne qdo loje si mrena dhe jashte mbajme Rekorde !

Shqipionjat nuk jan aktiv fare , Torcidat njejte , Skifterat & Intelektual u mendu qe kan me bo dishka po dopt , Intelektualt jon mat mir se Skifterat , Plisat jon aktiv deri me tash ket sezon i kan pas vetem 3 Udhetime ne Gjakove ne Peje dhe Gjilan ( kurse ne KZJ ne gjithe kosoven deri me tani 6 udhetime pritet i 7 ne Peje , dmth asnje loje te Vellaznimit nuk kane munguar KZJ )
Forca jan aktiv udhetime skan bere shume , nje grup i ri i sapoformuar quhen "Pampurat" e fushe kosoves dale nga dale po ecin me hapa e sigurte kane nje gjenerate qe premton shume !

Mirepo Definitivisht per momentin jane Kuqezinjet e Jakoves qe i prin Listes , normalisht te ndjekur nga Plisat !

Foto & Video mund te shikoni ne website ton zyrtar http://www.kuqezinjetejakoves.net

Hajde Met Mira,
Sukssese te gjitheve !
..:: Ultras Deep Inside My Heart :::..

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 08 Nov 2007 , 14:37

Ne radhe te pare mire se erdhet te tane ne forumin tone.Di me ju thane qe kam shum simpati per Gjakovart.Edhe meqa me kan diftu persona ma te informum se un,shkodrant me gjakovart jane bojagi te ngjashem.
Nuk e di sa asht e bashme por mu me kishte pelqy nji binjakezim mes tifozerive tona.
Ja kaloshi mire ne kyt forum djema.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Post Reply