Ndeshjet Miqesore te Kombetares

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Ndeshjet Miqesore te Kombetares

Post by Edmond-Cela » Tue, 17 Apr 2007 , 14:44

Anglia: Shqiptarë prisni, jeni në listë

MireC'kaKeqDje Federata Shqiptare e Futbollit ka pasur një tjetër komunikim me Anglinë në lidhje me miqësoren që është në plan në datën 25 maj. FSHF-ja ka dërguar një faks ku kërkon të dijë nëse është apo jo në listën e Federatës Angleze, ndërkohë që kjo e fundit ka konfirmuar interesimin. "Duhet të prisni edhe pak, është duke u shqyrtuar", - kanë thënë ata. Çka do të thotë se Shqipëria ka jo pak shanse për të luajtur me Anglinë në fund të majit. Gjithsesi, britanikët kanë të drejtën e zgjedhjes, pasi kanë nisur shumë fakse.

balkanweb
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 17 Apr 2007 , 20:20

Naqe kyt teme ishte dashte me e vu te seksioni i komtares.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Tue, 17 Apr 2007 , 20:34

vllaznia1919 wrote:Naqe kyt teme ishte dashte me e vu te seksioni i komtares.
Nuk asht problem naqe, per njikyt pun jena ne :D
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Tue, 17 Apr 2007 , 20:43

Angli - Shqiperi ndoshta ne horizont!
Tirane, 15 prill - Federata Shqiptare e Futbollit ka pas disa kontaktesh te vazhdueshme me disa Federata homologe ne Europe , tashme eshte në bisedime dhe ka si një opsion zhvillimin e nje ndeshjeje miqesore Angli-Shqiperi.

FSHF nuk e ka pare te arsyeshme te zyrrtarizoje kete zhvillim te fundit pa marre nje konfirmim zyrtar te federates Angleze te futbollit. Duke pare disa shkrime jo te sakta ne median e shkruar (Sporti Shqiptar ne vecanti), po bejme kete sqarim per te qene korrekt me opinion publik.

Nderkaq FSHF eshte ne bisedime per te zhvilluar ndeshje miqesore ne fund te muajit maj edhe me perfaqesuesen e Wellsit. Trajneri i ekipit kombetar Otto Baric keto dite ndodhet ne Gjermani per te vezhguar nga afer disa lojtare te cilet mund te jene kandidate per te veshur fanelen e ekipit kombetar.

Tekniku Kroat sot ka ndjekur nje ndeshje te skuadres St.Pauli ku luajne disa lojtare Shqiptare me origjine Kosovare. Baric do te udhetoje drejt Shqiperise ne date 25 prill per te vezhguar dhe ndjekur disa ndeshje te kampionatit shqiptar te futbollit.

Marre nga futbolli.com
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

Post Reply