A ka ken e shitun neshja Vllaznia-Shkumbini?

Historia e Vllaznise dhe lojtarët e saj në vite.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply

A ka ken e shitun neshja Vllaznia-Shkumbini?

Poll ended at Wed, 20 Jun 2007 , 18:57

Po
1
20%
Jo
2
40%
S'di gja
2
40%
 
Total votes: 5

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

A ka ken e shitun neshja Vllaznia-Shkumbini?

Post by kuqeblu » Mon, 12 Mar 2007 , 18:57

Da ktu n'forum qi e kan pa neshjen thojn qi lojtart ton kan ken te lodhun e s'kan pas forc me reagu. Un e pava kroniken edhe nuk asht se nuk kena pas raste per shenim, sidomos n'pjesen e par.
Me sa lexoj n'lajme, tifozat qi kan ken n'stadium akuzojn skuadren qi ka shit neshjen, edhe ta krijon njifar logjiket, se koeficentat, me sa kam ni, kan ken 1.15 me 12.
Un po them "S'di gja", po ju qa menoni?
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Mon, 12 Mar 2007 , 19:49

Ja he burra se s'kan shit gja, pa e kan zakon tifozat tone, sa her qe humim , thojne e kena shit.

Pa s'jena t'zot me ba neshje t'balancume. Iher lujme mire e iher beterr. Edhe ky Josja, asht tu ba gabim t'madh qe len n'stol Liken e Mirocin, dhe fut n'sulm Gudjabin. Ku i ka syte ai, qe njaj Gudjabi nuk ban ma.

Une nuk e pak asnji pike dyshimit qe nuk kena shit gja.
Zoti e din ma mire.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 12 Mar 2007 , 20:29

Noshta kishte kene ma mire me thane a ka kene e lanun.Se Shkumbini nuk asht se ka nej potence financiare te madhe.
Manej deri diku ka te drejte edhe 81 se na gjithmone thojme qe ja kena lane o shit,por kur ke te bash me neshje qe mun Durrsin mire e shkon e hup me Peqinin mren 2-0i fije dyshim te vjen.

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Mon, 12 Mar 2007 , 22:33

Unë votova "JO",sepse nuk ka llogjikë të mendosh se ndeshja ka qënë e shitur per disa arsye:
1.Ishim në garë të fortë për titull.

2.Duke shit kyt ndeshje rrezikonim seriozisht vëndin e dyte dhe si rrjedhojë UEFA'n.

3.Lojtarët tonë kanë qënë(më falni)"byth"krejt.

4.Shkumbini sulmoi 3 herë dhe për fatin e tyre shënuan 2 herë.

Unë pashë ndeshjen Tirana-Apollonia(isha në pistën e stadiumit afër pankinës së Apollonisë).
Tirana pati shumë raste,sulmuesit goditën 6 a 7 herë shtyllën,humbën gjithato raste,luajtë 35' e fundit të lojës me epërsi numerike,pasi fierit i nxorri arbitri nji lojtar me kartonin e kuq,dhe mezi shënuan në min 92'.
Pse po jua shpjegoj me kaq hollsi?! Sepse Tifozët e Tiranës bënin si histerikë duke akuzuar Çim Muçën për neglizhencë ose duke insinuar për shitje ndeshjeje,sidomos nji tip në mes të tribunës,i cili ja bëri me të vërtetë borxh.

Kur u shënua goli,në vënd që të festonte,Muça erdhi për gati 30 metra me vrap dhe tepër i acaruar dhe ju drejtu ktij tipit të çuditshëm dhe i tha:"Hë mor vlla,ça ke?!! e pe që s'është e shitme?!! se na çave kokën gërr...gërr...gërr... ik ere pirdhu!!!!" .Tekstualisht kështu i tha dhe kishte vërtet të drejtë pasi dukej sikur topi s'dote me hy me qamet në portë.
Pastaj edhe Tirana ashtu si ne ka qënë e lodhme pasi kanë harxhuar shumë energji në ndeshjet e kupës.
Pra unë e përjashtoj ketegorikisht shitjen dhe mendoj se lojtarët tonë kanë qënë shumë të lodhur,dhe fati ka ndihmuar më shumë Shkumbinin.
Para VLLAZNIA!

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Mon, 12 Mar 2007 , 22:41

e nese kjo ndeshje ska ken e shitun atehere haram ju qofte atyne qe veshin fanellen kuqeblu
pse paskan ken te lodhun apo mas kan permys rezultatinne ndehsjen e kupes apo mas kan ba futboll spektkakolar ne tirane me partizanin qe paskan ken te lodhun
se meritojme europen dhe pike
i perjashtuar

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Mon, 12 Mar 2007 , 23:02

GOLDIAN wrote:e nese kjo ndeshje ska ken e shitun atehere haram ju qofte atyne qe veshin fanellen kuqeblu
pse paskan ken te lodhun apo mas kan permys rezultatinne ndehsjen e kupes apo mas kan ba futboll spektkakolar ne tirane me partizanin qe paskan ken te lodhun
se meritojme europen dhe pike
Po s'kan faj or burr i dheut,aq takat kanë.
Para VLLAZNIA!

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Mon, 12 Mar 2007 , 23:20

Tjeta juj

Per menimin tem nuk a ken loj e shitun,une tham ma teper nenvletsim i komplet skuadres nuk pa tham trajneri ose presidenti po vetem lojtarve edhe e kan hanger si e hangren 0-2 mren ne fushe tone.
Tju tham drejten edhe une e kam parashiku me fitu t'pakten 3-0 per ne se thosha kena marr formen tone pavarsisht se u eliminume prej kupet qe une skam pas shprese hyq se e fitojme,po vetem nenvletsim kundra Shkumbinit edhe shkurt,po ishalla i thrrasin menjes se sa fillun me ju afru e me besu tifozat kam frike se tash pa largohen.
Po ishalla fillojne e fitojne te pakten dy-tri neshje rradhazi pa marr parasysh se me ke lozim!!?
Kuqeblu perjete!!!!

SHKoDRaNi-1
Antar
Antar
Posts: 38
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 09:46
Location: Ne Zemren Kuq e Blu
Contact:

Post by SHKoDRaNi-1 » Thu, 14 Feb 2008 , 13:43

nuk ma merr mendja se e shitur sa mos impenjimi i lojtarve...dhe mendjelehtsia ne fushen e lojes e disa prej tyre
Jena Gzu Mor Jena Gzu.. Kupen N'Shkoder Kena pru,,,,

Post Reply