Page 5 of 5

Re: U-19

Posted: Mon, 10 Oct 2011 , 19:47
by Admin
Goool shenon golin e dyte Bajraktari.
Myllet pjesa e pare me rezultatin 2-0 per Shqipnine.

Re: U-19

Posted: Mon, 10 Oct 2011 , 20:33
by Admin
2 gola te Hoxhes, 4-0, tesh duhet qe Danimarka me ba nji gol ..... :(

Re: U-19

Posted: Mon, 10 Oct 2011 , 21:04
by Admin
Mbaron ndeshja me rezultatin 4-0.
ndeshja tjeter ka maru 0-0 kshu qe kena xan vendin e 3.te me 4 pike ....
pak si veshtire asht me u kualifiku si e treta ma e mire por si dihet.
Sdq U-19 jane paraqit sh mire ne kta eliminatore, ku ndeshjen e pare e kane hup 1-0 gol te Danimarkes ne min e 93', barazim me Austrine e fitoren me modestet e Maltes.

Re: U-19

Posted: Mon, 10 Oct 2011 , 23:13
by GOLDIAN
tan kta djelmosha i kisha fut me lujt neser kunder rumanise
perkrah roshit januzit e sabian lilajt
hallall ju qofte paskan ba nje turne te mire

Re: U-19

Posted: Mon, 10 Oct 2011 , 23:14
by Man in Redblue
brravo U19 per kyt paraqitje shume te mire do te thosha une. Malta edhe pse asht modeste rezultati 4-0 asht i mire, komtarja e te rritunve psh nuk asht ne gjendje me fitu 4-0 kunder Maltes. Poashtu rezultate dinjitoze kunder Austrise dhe Danimarkes

Re: U-19

Posted: Tue, 11 Oct 2011 , 17:33
by fpjalmi
Ishalla kan me vazhdu ishtu edhe kur te rriten ,sepse vetem te kta breza kena shpresojm .

A dihet gja ,sa shkodran lozin me u 19 vjeqaret

Re: U-19

Posted: Wed, 12 Oct 2011 , 19:51
by Skodrinon
fpjalmi wrote:Ishalla kan me vazhdu ishtu edhe kur te rriten ,sepse vetem te kta breza kena shpresojm .

A dihet gja ,sa shkodran lozin me u 19 vjeqaret
tafa, guri e demaj.

Re: U-19

Posted: Thu, 13 Oct 2011 , 01:10
by fpjalmi
Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:Ishalla kan me vazhdu ishtu edhe kur te rriten ,sepse vetem te kta breza kena shpresojm .

A dihet gja ,sa shkodran lozin me u 19 vjeqaret
tafa, guri e demaj.
flm skodrinon

Per mendimin tem,duke pa qe vllaznia me gjithe grupmoshat del kampion ,asht dasht qe kombetarja me pas ma shum shkodran .

Megjithate,asht 1 fjale e urte qe nuk vdes kurr qe do te thote ''kombetarja nuk funksionon po nuk pati shkodran''

Re: U-19

Posted: Sat, 29 Oct 2011 , 13:29
by Admin
Foto Strakosha asht tranjeri i ri i U-19. Strakosha ka xan vendin e Skender Geges qe asht ba tranjer i U-21.

Shpresojme qe Strakosha te vazhdoje punen e mire qe asht ba me U-19 deri tesh.
U-19 banen nji paraqitje te mire ne eliminatoret e kampionatit europian, ku hala kane shpresa te kualifikohen per ne Elite Group si e treta ma e mire.

Suksese Strakosesh per te ardhmen.

Re: U-19

Posted: Thu, 01 Dec 2011 , 00:55
by Admin
Skuadra e Shqipnis qe kishte shance me u kualifiku per ne fazen Elite si e treta ma e mire, nuk u realizu.
Ne vend te saj asht kualifiku Israeli.

Nderkohe asht hedh shorti per fazen pre-eliminatore te kampionatit europin U-17.
Shqiperia sht ne grupin e 7-te bashke me Belgjiken, Italine dhe Bjellorusine.
Ndeshjet do te luhen nga data 12-17 tetor 2012 ne Shqiperi.

Grupu nuk asht i lehte por nqs punohet mire me moshat si edhe fakti qe tana ndeshjet luhen ne Shqipni mundena me arrit me u kualifiku ne 2 vendet e para qe te qojne ne fazen Elite.

Re: U-19

Posted: Tue, 14 Aug 2012 , 19:06
by GOLDIAN
Na paska perdhunu sllovenia 4-0
nuk a mu habit superliga mush me te huj
te rite kane mbet kamariera

Re: U-19

Posted: Wed, 15 Aug 2012 , 00:23
by Edmond-Cela
asht me ter ardh gjunah

Re: U-19

Posted: Wed, 13 Aug 2014 , 01:25
by fpjalmi
Altin Lala , Zyrtarisht. Qysh sot trainer I kombetares se 19- vjecareve