Page 4 of 5

Posted: Fri, 05 Dec 2008 , 20:55
by matrix-kuqeblu
kane me e lane name kunder italise

Posted: Sat, 06 Dec 2008 , 15:50
by vllaznia1919
Admin wrote:Mirboll se U-19 ka mundesi me i pa ndeshjet mqs kan me lujt ktu afer :)
Un e kam prenotu hotelin qysh tesh.Hahahahahahahahaha!

Re: U-19

Posted: Wed, 21 Oct 2009 , 14:21
by Skodrinon
u-19 ka barazu 1-1 me qipron
golin e ka shenu bala

Re: U-19

Posted: Wed, 21 Oct 2009 , 19:21
by GOLDIAN
per ca kan lujt

Re: U-19

Posted: Thu, 22 Oct 2009 , 01:41
by Skodrinon
miqsore
kan lujt edhe nji sot. ka maru 2-2

Re: U-19

Posted: Fri, 13 Nov 2009 , 21:41
by Skodrinon
Na ka sakatu Italia 5-0

Re: U-19

Posted: Fri, 13 Nov 2009 , 21:43
by futbollistja
bravoooooooo U-19 jeni sh mir..... ju lumt x rezultatin me t rritunit e vllaznis..... bravo sajmo((hyseni)) x golin...

Re: U-19

Posted: Fri, 13 Nov 2009 , 21:45
by futbollistja
bravo sajmo bravo vlai jeme je i papam........ :wink:

Re: U-19

Posted: Fri, 13 Nov 2009 , 21:47
by futbollistja
uuu po kjo faqe keka x kombetaren..... upssss un isha tu fol x vllaznin :P

Re: U-19

Posted: Fri, 13 Nov 2009 , 22:18
by Edmond-Cela
futbollistja wrote:uuu po kjo faqe keka x kombetaren..... upssss un isha tu fol x vllaznin :P
mire se na erdhe futbollistja, bash qef me ne

Re: U-19

Posted: Sat, 14 Nov 2009 , 02:42
by fpjalmi
futbollistja wrote:bravoooooooo U-19 jeni sh mir..... ju lumt x rezultatin me t rritunit e vllaznis..... bravo sajmo((hyseni)) x golin...

mire se erdhe futbolliste .

a je ti e vogel aty ne foto a :D

Re: U-19

Posted: Sat, 14 Nov 2009 , 21:15
by Skodrinon
futbollistja wrote:uuu po kjo faqe keka x kombetaren..... upssss un isha tu fol x vllaznin :P
mire se erdhe futbolliste

Re: U-19

Posted: Wed, 18 Nov 2009 , 15:20
by REINIS
Mirserdhe ene ka un.

Re: U-19

Posted: Wed, 18 Nov 2009 , 17:07
by Man in Redblue
Mirseerdhe,

kush Sajmoja, si e ka mbiemrin?

Re: U-19

Posted: Tue, 08 Dec 2009 , 19:53
by Miri
Futboll, hidhet shorti për Kampionatin Europian të Moshave

Në Nion të Zvicrës është hedhur mbrëmë shorti për grupet paraeleminatore të Kampionatit Europian të moshave.
Kombëtarja shqiptare U-19, e drejtuar nga trajneri Ramadan Shehu, bën pjesë në Grupin 8 së bashku me Anglinë, Belgjikën dhe Qipron. Ndeshjet e Kombëtares U-19, do të zhvillohen në Belgjikë në datat 8-13 tetor 2010.
Sipas Federatës Shqiptare të Futbollit, “ky grup konsiderohet vështirë për ekipin tonë pasi ekipet e Anglisë dhe Belgjikës janë ndër më të fortat e kontinentit.
Ndërkohë Kombëtarja U-17, e dejtuar nga trajneri, Ardian Mema bën pjesë në grupin 4, së bashku me përfaqësueset e Norvegjisë, Irlandës dhe Maltës. Ndeshjet e saj kombëtarja U-17 do ti zhvillojë në Maltë në datat 25-30 shtator 2010.

Re: U-19

Posted: Sat, 08 Oct 2011 , 12:20
by Admin
U-19 kane zhvillu ndeshjen e 2 te eliminatoreve te Kampionatit Europian.
Ndeshjen e pare e kane humb kunder Danimarkes me rezultatin 1-0. Goli i Danimarkes ka ardhe ne minuten e 93.
Ndeshjen e dyte U-19 e kane zhvillu kunder Austrise vendse duke marre nji barazim pa gola.
Ne minuten e 73 portieri jone ka prit nji penallti.
Ndeshja ka ken plot me kartona ku ne min e 71 ka dale me te kuq nji lojtar i joni si edhe ne min e 77 ka dal me te kuqe nji lojtar i Austrise.

Ndeshja e ardhshme luhet te hanen 10 tetor kunder Maltes ne Life Arena - Seitenstetten (diku afer Linz).

Grupin e kryeson Danimarka me 6 pike, Austria ne vendin e dyte me 4 pike, Shqipnia me 1 pike dhe Malta me 0 pike.

Re: U-19

Posted: Sat, 08 Oct 2011 , 17:39
by GOLDIAN
o admin a ke nej denim per kete kojshine tend
se let tehben me shku me pa u19 ne der te shpise i kane ardh :mrgreen:

Re: U-19

Posted: Mon, 10 Oct 2011 , 00:10
by Man in Redblue
Kush a tranjer i U19?? tkishte ken Tan Bushati tranjer kisha shku i kisha pa ,se per te kam dobesi. Ai do te hyjne legjende ne historine e futbollit shqiptar, se kaq gjate qi po i man ai U21, a thu do jen rezulatet e tija edhe ma tmira se kur e ka pas Zan Rragami U21??

Re: U-19

Posted: Mon, 10 Oct 2011 , 18:53
by Admin
Hhahahaha Man,

tranjer asht Skender Gega.

Ndeshja fillon itesh mas 10 minutave.
Shqipnia pritet ta fillojne ndeshjen me kto lojrare:

1 Mikel Kaloshi (PO)
2 Bruno Dita
3 Arbnor Fejzullahu
4 Elvis Prençi
5 Mergim Bajraktari
7 Fabio Hoxha
9 Mateos Toçi
10 Alfred Deliallisi (C)
11 Sindri Guri
13 Amir Tafa
15 Mateo Hasa

Ishalla me nji fitore te thelle per me pas shance kualifikimit.
Ndeshja tjeter asht Danimarke-Austri.
2 ekipet e para kualifikohen per ne elite stage.
Nqs Austria humb edhe ne fitojme me minimumi 3-0 kualifikohena direkt, ne rast te kundert (gjithmon nqs fitojme) kena mundsi me u kualifiku si e treta ma e mire, por duhet me prit mesin e nentorit per me dite se si klasifikohen te tretat e tjera.

Re: U-19

Posted: Mon, 10 Oct 2011 , 19:42
by Admin
goldi asht i zanun ket periudhe Man , mas i bjer ne qaf kot :)
Shqipnia ka kalu na avantazh me nji autogol.
Ndeshja tjeter asht 0-0,por Danimarka asht tu lujt mire, ishalla shenojne :)