U-19

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Sat, 24 May 2008 , 20:06

SLLOVAKI U-19 2-2 SHQIPERI U-19 :) :) :)

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 25 May 2008 , 20:38

Man in Redblue wrote:
Miri wrote:
vllaznia1919 wrote:Hhahahahahahahah!Hajde mar Miri se e kapme me presh ne dore Manin! :lol: :lol: :lol: :lol:
papapapa ca paskem humb mor zoto itash po e shoh kyt postim :lol: :lol: :lol:
a vlen prep ky apo ka maru????? :lol: :lol:
po kadale i fije mor burra, denim kndej, denim andej, spo di ka me ia math ma pare :lol: :lol:
Vetem nji e ke zbatu edhe ate me zor te madh mas shum hallesh mas na ban si viktime ktu kot! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 25 May 2008 , 20:39

Gjynah per U-19 se kan ken tuj fitu 2-1!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Sun, 25 May 2008 , 20:46

Po te fitojm me Kroacin dhe Sllovakia te humbi ne kualifikohemi per ne europianin Suedi 2009 bashk me Gjermanin. :lol: :lol: :lol:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 25 May 2008 , 21:37

Ishalla por e veshtire shum asht!Megjithate i lumte se na kan nderu!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sun, 25 May 2008 , 22:00

Altin wrote:Po te fitojm me Kroacin dhe Sllovakia te humbi ne kualifikohemi per ne europianin Suedi 2009 bashk me Gjermanin. :lol: :lol: :lol:
mos u gabofsha kualifikohet vetem skuadra qe del ne vend tpare

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sun, 25 May 2008 , 22:01

vllaznia1919 wrote:
Man in Redblue wrote:
Miri wrote: papapapa ca paskem humb mor zoto itash po e shoh kyt postim :lol: :lol: :lol:
a vlen prep ky apo ka maru????? :lol: :lol:
po kadale i fije mor burra, denim kndej, denim andej, spo di ka me ia math ma pare :lol: :lol:
Vetem nji e ke zbatu edhe ate me zor te madh mas shum hallesh mas na ban si viktime ktu kot! :lol: :lol: :lol: :lol:

cfare viktimet mar dash, une jam tu pregadit pucin :lol: :lol:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 26 May 2008 , 15:59

Kualifikohet per ma tej fitusja e cdo grupi i edhe skuadra e dyte ma e mrie nqs nuk gabohem.
Shqipnia me ket barazim i ka thane lamtumiren kalimit te elimintoreve (Elite group).
Sdq une e quj pozitive aventuren e U-19 pasi kalunen para-eliminatoret, si edhe tek U-19 dolen ne pah disa lojtare qe mund t'i vlejne U-21 apo edhe komtares te madhe ne te ardhmen.
Ishalla ndeshjen tjeter arrijme me marr rezultat pozitiv.
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 11 Oct 2008 , 10:35

Turp! Kombëtarja U-19 poshtërohet 5-0 nga Serbia

Në Belfast të Irlandës po zhvillohen ndeshjet eliminatore të europianit mes kombëtareve U-19. Në to merr pjesë edhe Shqipëria, e drejtuar nga trajneri Ramadan Shehu. Në fakt, ndeshjen e parë, kuqezinjtë tanë deri në moshën 19-vjeç e kanë humbur thellëisht, 3-0, ndaj Anglisë, por poshtërimi ka ardhur të premten, me Serbinë, ku janë mposhtur thellësisht, 5-0. Më shumë se humbje sportive, ky është një poshtërim i kombëtares sonë të kësaj moshe, me trajner Ramadan Shehun, i cili, duhet thënë se gjatë shumicës së kohës në krye të U-19 është kthyer nga evenimente të tilla me një thes me gola në shpinë. Para ndeshjes me Serbinë, shumë komentues në gazetën “Sporti shqiptar” online tërhiqnin vëmendjen se mund të mposhteshim, ngaqë trajneri Ramadan Shehu nuk kishte thirrur lojtarët më të mirë, por përzgjedhja e tyre linte vend për dyshime. Duke qenë se bëhej fjalë për një ndeshje të shumëfishtë me Serbinë, kur dihen problemet mes shqiptarëve, veçanërisht atyre të Kosovës, dhe serbëve, humbja shokuese 5-0 merr përmasa tragjike për sportdashësit e vërtetë, por ndoshta jo drejtuesit e federatës, të cilët duhet ta shkarkojnë pa ardhur akoma në Tiranë trajnerin Ramadan Shehu. Të pësosh 8 gola në dy ndeshje, do të thotë se vetëm kombëtare nuk je, as ekip amator jo. Dhe për këtë gjë, pa diskutim që përgjegjësia e parë bie mbi trajnerin Ramadan Shehu. Nuk besojmë se një humbje e tillë me Serbinë mund të kalohet si të tjerat e kësaj kombëtareje, ndryshe reagimi i tifozëve do të ishte i ashpër, sidomos i atyre nga Kosova, që shquhen për mbështetjen e pakufishme karshi fanellës kuqezi. Pikërisht kjo e fundit, fanella kuqezi, është poshtëruar nga kombëtarja U-19 dhe trajneri Ramadan Shehu, prandaj duhen marrë masa drastike nga FSHF-ja, nëse edhe ajo nuk e lejon veten të poshtërohet nga Serbia. Ky është një turp, që nuk mund të hahet me bukë, sikurse thotë me ironi populli shqiptar. Një turp i tillë u ul kokën të gjithë shqiptarëve, prandaj duhen bërë shembull përgjegjësit. Një orë e më pare. Ndryshe, fjalën duhet ta marrin vetë tifozët kuqezinj.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 11 Oct 2008 , 13:02

na paskan korit plehat
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 11 Oct 2008 , 15:55

8 gola per dy neshje mire jane da.Kaq asht potenciali jone.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sat, 11 Oct 2008 , 16:23

vllaznia1919 wrote:8 gola per dy neshje mire jane da.Kaq asht potenciali jone.
me i thane marshallah se po i marrim ne msysh

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Sat, 11 Oct 2008 , 16:30

per faqe te zeze...mos te harrojne te nderumt e federates tone se ne 2016 bahet europiani me 24 skuadra...me nji program me mend n kry e tu punu fort me t rinjte mund te arrihet dicka..po nqs rezultatet jane kto atehere s kena gja n vije...
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 11 Oct 2008 , 16:47

shv13 wrote:per faqe te zeze...mos te harrojne te nderumt e federates tone se ne 2016 bahet europiani me 24 skuadra...me nji program me mend n kry e tu punu fort me t rinjte mund te arrihet dicka..po nqs rezultatet jane kto atehere s kena gja n vije...
me 36 skuadra edhe kena nej shans
se ishujt faroe e andorren i mujm
po me 24 prap sme duket AQ E LEHTE

p.s po na ban me dhimbje krejet ky bajerni dhe me inglostadt humben
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Sat, 11 Oct 2008 , 17:07

hajt ma se s kane humbe 5-2...vec 1-0 humben :D

per me pa ndeshjen e kombtares provoni www.seealbanian.tv....cilesia asht e mire,tvsh e ka po nuk e di a asht satelitori apo jo,,,po ju provoni ihere kur t fillojne ndeshja
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 12 Oct 2008 , 20:28

Pappapapa shifet se cfare te ardhme ka komtarja jone kur U-19 sjane te zot me ba as edhe nji gol.....
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Thu, 04 Dec 2008 , 16:23

U-19, në Grupin 1 kundër Italisë

Italia nuk i ndahet Shqipërisë në eliminatoret e të rinjve. Pas përballjeve mes dy përfaqësueseve Shpresa në edicionin e fundit eliminator për Evropianin 2009 të U-21, tashmë do të jenë Kombëtaret U-19 ato që do të vazhdojnë sfidën mes dy vendeve tona. Ka qenë pikërisht ky verdikti i prodhuar nga shorti i hedhur prej UEFA-s dje në Nion të Zvicrës, ku u përcaktuan ndeshjet në grupet paraeleminatore për Kampionatin Evropian U-17 dhe U-19, sezoni 2009-2010. Shqipëria dhe Italia do të përbëjnë Grupin 1, ku marrin pjesë edhe Irlanda e San Marino. Ndeshjet e këtij grupi do të zhvillohen nga data 13-18 nëntor 2009 në San Marino. Ndërsa Kombëtarja shqiptare U-17 do të jetë pjesë e Grupit 11, ku rivale të grupit do të ketë kombëtaret homologe të Hungarisë, Sllovakisë dhe Luksemburgut. Sikurse është bërë e ditur tashmë, ndeshjet e këtij grupi do të luhen në datat 25-30 shtator 2009 në Hungari.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 04 Dec 2008 , 19:50

presim nej turpnim tjeter tash
i perjashtuar

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Thu, 04 Dec 2008 , 20:02

GOLDIAN wrote:presim nej turpnim tjeter tash

Me italin nuk do kete ma turp, por do ballafaqona trup me trup... :wink:
Ekipi i jone do fitoje sepse Grosha Shqiptare ka ma shume vitamina, se Makarona Italiane... Image
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 05 Dec 2008 , 17:36

Mirboll se U-19 ka mundesi me i pa ndeshjet mqs kan me lujt ktu afer :)
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply