Page 70 of 72

Re: Legjionaret

Posted: Mon, 16 Jan 2012 , 00:30
by fpjalmi
Armando Vajushi paska ba golin e pare ne deputimin e tij te pare me Litexin ne nji ndeshje miqesore edhe pse asht fut ne pjesen e dyte .

Litexi keka kampionia ne fuqi ne Bullgari .
Po sot , Samir Ujkani pret penallti, por Novara prap se prap humbi me cesenen 3 me 1 , por simbas gazetave portieri ishte i pafajshem ne 3 golat ku njeni ishte autogol , ndersa bogdani ka nxe pankinen e cezenes .


Kurse Odise Roshi paska ken lojtari i ndeshjes ne ndeshjen miqesore qe Kelni zhvilloi me formaciuonin e dyte kunder Alemania Aahen, ku ka dhan 2 asist ne 2 golat e shenum prej keknit qe fitoi ndeshjen 2-1

Re: Legjionaret

Posted: Fri, 03 Feb 2012 , 00:16
by GOLDIAN
salihi ka nenshkru tek washington ne usa
shume mire financiarisht per te por per karrieren si futbollist them ...............spo them asigja ma mire

Re: Legjionaret

Posted: Fri, 03 Feb 2012 , 00:36
by Edmond-Cela
ka shku me lujt me beckamin ma.

Re: Legjionaret

Posted: Fri, 03 Feb 2012 , 09:59
by Ledi1920
GOLDIAN wrote:salihi ka nenshkru tek washington ne usa
shume mire financiarisht per te por per karrieren si futbollist them ...............spo them asigja ma mire

shume zgjedhje e gabuar...futboli luhet ne europe, ne amerike me lujt futboll iket mba 30-ave.

Re: Legjionaret

Posted: Fri, 03 Feb 2012 , 13:55
by Edmond-Cela
haha lexone ket shkrim, http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... 36:futboll


sa gezetar prefesionista kena

Re: Legjionaret

Posted: Fri, 03 Feb 2012 , 14:03
by Edmond-Cela
Ledi1920 wrote:
GOLDIAN wrote:salihi ka nenshkru tek washington ne usa
shume mire financiarisht per te por per karrieren si futbollist them ...............spo them asigja ma mire

shume zgjedhje e gabuar...futboli luhet ne europe, ne amerike me lujt futboll iket mba 30-ave.
nuk ma merr mendja se asht ken deshira e tije, por nuk ka pas rrug tjeter vetem me ndejt ne stop ose me u stervit me ekipin e dyte. une nuk e kuptoj pse rapiti asht sjedhe ne ket menyre ndaj tije. me habit edhe fakti qe asnje skuader tjeter e bundesliger austriake nuk u interresua per te me at record te shkelqyshem qe ka ne at kampjunat

Re: Legjionaret

Posted: Fri, 03 Feb 2012 , 14:56
by GOLDIAN
Edmond-Cela wrote:haha lexone ket shkrim, http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... 36:futboll


sa gezetar prefesionista kena
diftonja manit kete shkrim se nuk me beson mua per arritjet e ketyre futbollistave tone :mrgreen:
se ka inat mani se fuchs junuzovic arnautovic alaba baumgartlinger etj futbollista austriake keto sja u var asnji femen ne gjermani
7 vjet mar man slexueme nji lajm te tille

Re: Legjionaret

Posted: Fri, 03 Feb 2012 , 20:45
by Man in Redblue
GOLDIAN wrote:
Edmond-Cela wrote:haha lexone ket shkrim, http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... 36:futboll


sa gezetar prefesionista kena
diftonja manit kete shkrim se nuk me beson mua per arritjet e ketyre futbollistave tone :mrgreen:
se ka inat mani se fuchs junuzovic arnautovic alaba baumgartlinger etj futbollista austriake keto sja u var asnji femen ne gjermani
7 vjet mar man slexueme nji lajm te tille
nqs do te jete i preferum jashte fushave, nuk do preferohet nfushe.

Re: Legjionaret

Posted: Sat, 04 Feb 2012 , 10:47
by fpjalmi
Edmond-Cela wrote:haha lexone ket shkrim, http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... 36:futboll


sa gezetar prefesionista kena
Me siguri , gazetari mund te ket ken dejshem , se nuk ka mundesi me u shkru tan kta marrina

Re: Legjionaret

Posted: Sun, 05 Feb 2012 , 14:53
by Edmond-Cela
besart berisha serisht gol. dhe kryeson listen e golashenusme me te mire te ligen australiane, me 12 gola. 4 ma shum se ndjeksi i tije

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... BUkrq5hQpQ

Re: Legjionaret

Posted: Sun, 05 Feb 2012 , 16:07
by Admin
Se marr vesht Salihin, me shku ne USA, aq ma teper me nji ekip qe nuk ka lojtare shume cilsore ne skuader!!!
Ishalla ban vetem nji vit edhe kthehet prep ne Europe!!

Me vjen mire per Berishen, ishalla vazhdon kshu edhe vitin tjeter edhe ky kthehet ne Europe.

Re: Legjionaret

Posted: Sun, 05 Feb 2012 , 22:40
by fpjalmi
skuadra e KELNIT ka fitu me KAISERSLAUTERN 1 me 0 , dhe goli asht shenu prej Roshit , dhe i kan mjaftu vetem 100 seconda aktivizim ne fush me shenu golin e fitores , dhe paska dale dhe lojtari ma i mire i ndeshjes per te dyja skuadrat

Re: Legjionaret

Posted: Tue, 07 Feb 2012 , 21:20
by Man in Redblue
Edmond-Cela wrote:
Ledi1920 wrote:
GOLDIAN wrote:salihi ka nenshkru tek washington ne usa
shume mire financiarisht per te por per karrieren si futbollist them ...............spo them asigja ma mire

shume zgjedhje e gabuar...futboli luhet ne europe, ne amerike me lujt futboll iket mba 30-ave.
nuk ma merr mendja se asht ken deshira e tije, por nuk ka pas rrug tjeter vetem me ndejt ne stop ose me u stervit me ekipin e dyte. une nuk e kuptoj pse rapiti asht sjedhe ne ket menyre ndaj tije. me habit edhe fakti qe asnje skuader tjeter e bundesliger austriake nuk u interresua per te me at record te shkelqyshem qe ka ne at kampjunat
asht interesu per te Sturm Graz por Rapidi ka deklaru se nuk e shet brenda Austrise (ndoshta kan pas frik se turpnohen)

Per mendimin tem Salihi ka ba zgjidhje tgabume, kishte po mujt me prit edhe 5 muj, ne te cilet do ishte aktivizu shume pak ose ndoshta krejt me ekipin e dyte, por ne qershor mandej do kishte mujt me zgjedh cil skuader kishte dasht vet se nuk ka pas kontrate, por ka shku mas lekut tamerikes...gjynah per karrieren

Re: Legjionaret

Posted: Tue, 07 Feb 2012 , 21:21
by Man in Redblue
fpjalmi wrote:skuadra e KELNIT ka fitu me KAISERSLAUTERN 1 me 0 , dhe goli asht shenu prej Roshit , dhe i kan mjaftu vetem 100 seconda aktivizim ne fush me shenu golin e fitores , dhe paska dale dhe lojtari ma i mire i ndeshjes per te dyja skuadrat

Ishalla nuk po i rritet mendja se ka te dhana shume te mira + me ban pershtypje sa shume e vleresojne stafi te Kölni.

Re: Legjionaret

Posted: Sat, 11 Feb 2012 , 02:39
by fpjalmi
Man in Redblue wrote:
fpjalmi wrote:skuadra e KELNIT ka fitu me KAISERSLAUTERN 1 me 0 , dhe goli asht shenu prej Roshit , dhe i kan mjaftu vetem 100 seconda aktivizim ne fush me shenu golin e fitores , dhe paska dale dhe lojtari ma i mire i ndeshjes per te dyja skuadrat

Ishalla nuk po i rritet mendja se ka te dhana shume te mira + me ban pershtypje sa shume e vleresojne stafi te Kölni.
I asht rrit mendja boll man . shife qa ka than

Jam si Ronaldo, edhe të dashurën e kam si ai :P :P :P


http://www.albeu.com/sport/roshi:-jam-s ... -ai/64037/

Re: Legjionaret

Posted: Sun, 12 Feb 2012 , 20:38
by Admin
Pjalmi hekju ktyne pseudo-lajmeve qe shkruhen sa me pas vizitor!!

Sa i takon Salihit, ishalla rrin ne amerike deri ne vere, kur maron faza e pare e masandej traferohet ne Europe!!

Re: Legjionaret

Posted: Thu, 01 Mar 2012 , 23:42
by Edmond-Cela
salihi pasa shenu prap gol sot. 2 ndeshje 2 gola, ne ndeshjen e sotme asht fut ne looje ne minuten e 77 dhe ka shenu ne minuten 88

Re: Legjionaret

Posted: Fri, 02 Mar 2012 , 09:30
by fpjalmi
Admin wrote:
Sa i takon Salihit, ishalla rrin ne amerike deri ne vere, kur maron faza e pare e masandej traferohet ne Europe!!
Admin , pse me ardh Salihi ne europe . Me u djeg si futbollist si ke tu u djeg me rapidin a :) ? Kampionati Amerikan asht rrit shum . Ti shif kombetaren e amerikes qe rrahi kombetaren e Italise mrend ne itali dje dhe nuk asht surprize sepse e pame edhe ne botnore se kush asht amerika :P

Re: Legjionaret

Posted: Fri, 02 Mar 2012 , 09:37
by Ledi1920
fpjalmi wrote:
Admin wrote:
Sa i takon Salihit, ishalla rrin ne amerike deri ne vere, kur maron faza e pare e masandej traferohet ne Europe!!
Admin , pse me ardh Salihi ne europe . Me u djeg si futbollist si ke tu u djeg me rapidin a :) ? Kampionati Amerikan asht rrit shum . Ti shif kombetaren e amerikes qe rrahi kombetaren e Italise mrend ne itali dje dhe nuk asht surprize sepse e pame edhe ne botnore se kush asht amerika :P

kombetarja eshte gjo tjeter...
plus qe gati te gjith lojtaret e kombetares amerikone lujn ne europe. salihai ka shku 29 vjec, per mu ne europe i bote dhe nja dy vjet masnej tkishe ik mas pareve ne usa. gjithsesi suksese.

krahasimi mes liges austriake dhe liges amerikone une them qe liga austrika eshte shume here me e forte.

Re: Legjionaret

Posted: Sun, 11 Mar 2012 , 16:14
by vllaznia1919
sot ska ransi sa larg asht.Me teknollogjine qe kena edhe amerika asht afer.Salihi atje asht gati idhull lek merr boll titullar po.Qa don ma teper?