MERKATO NEPER BOTE

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
Post Reply
loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by loroborici » Sun, 12 Jul 2009 , 21:33

fpjalmi wrote:mendoj se tapo ia len interi chelesit per njaq pare
Nji kshu jam tuj menue edhe un. Njaq pare jan bash shume.
Vllaznia ne zemer
Image

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by shv13 » Sun, 12 Jul 2009 , 22:06

i ka ofru 55 plus deco e carvalho.Interi don drogba + carvalho ose terry.Per momentin nuk bahet gja.Moratti se pranon oferten vec per kunj se kur i kerkoi deco e carvalho vec ja rriten cmimin sa s ka ma, kurse tesh i vleresojne te dy bashke 20 milion.Tesh i kane hedhe syte nga lucio meqe van gaalit te mecem nuk i pelqen.Mesfushori tjeter qe ka mundsi te vijne te interi asht jermain jenas i tottenhelmit( une i tham totenhelm se gjithmone kur e kam vu nder skedina ma ka lane lagshem)
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by loroborici » Mon, 13 Jul 2009 , 01:33

shv13 wrote:i ka ofru 55 plus deco e carvalho.Interi don drogba + carvalho ose terry.Per momentin nuk bahet gja.Moratti se pranon oferten vec per kunj se kur i kerkoi deco e carvalho vec ja rriten cmimin sa s ka ma, kurse tesh i vleresojne te dy bashke 20 milion.Tesh i kane hedhe syte nga lucio meqe van gaalit te mecem nuk i pelqen.Mesfushori tjeter qe ka mundsi te vijne te interi asht jermain jenas i tottenhelmit( une i tham totenhelm se gjithmone kur e kam vu nder skedina ma ka lane lagshem)
Asht me urue qi Morati mos me u tregua gamar sic asht tregue tana hert e tjera ma par. Ka dhurue Seedorf, Pirlo e tash i duken boll shume 20 milion per Deco+Carvalho. Per mue 75 milion asht cmenduri me than jo.
Vllaznia ne zemer
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by Skodrinon » Tue, 14 Jul 2009 , 12:53

per 75 milion moratti ia çon me karroce doret deri ne londer (la manshin e kalon me not :D ) po nuk ma merr mendja se ia kan ofru
moratti u aj tu shku sa n'madrid sa n'barcelone si "vu cumprà"(shites ambulant) me e shite po nuk po ia blen kush.
problemi asht rroga. ibrahimoviç merr 13 milion ne sezon edhe i rritet 1 milion vit. ne 2014-en kap 17 milionshin ne vit. sa kaka e messi bashke....

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by loroborici » Tue, 14 Jul 2009 , 15:06

Skodrinon wrote:per 75 milion moratti ia çon me karroce doret deri ne londer (la manshin e kalon me not :D ) po nuk ma merr mendja se ia kan ofru
moratti u aj tu shku sa n'madrid sa n'barcelone si "vu cumprà"(shites ambulant) me e shite po nuk po ia blen kush
problemi asht rroga. ibrahimoviç merr 13 milion ne sezon edhe i rritet 1 milion vit. ne 2014-en kap 17 milionshin ne vit. sa kaka e messi bashke....
Po asht gamar Morati dhe nuk dihet cbani rreziku, tuj kujtue se edhe kur sheti Ronaldon te RealMadrid ka hup 10 milion krahasu me 1 vit ma par.
Vllaznia ne zemer
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by Skodrinon » Tue, 21 Jul 2009 , 20:25

Juventus kerkon me ble Zamir Kaceren :lol: :lol: :lol: :lol:


Blank: Kaceres është përforcimi ideal

Juventusi kërkon me
ngulm Martin Kaçeres. Administratori
i deleguar i bardhezinjve,
Zhan Klod Blank,
ka bërë një vlerësim maksimal
për mbrojtësin uruguajan:
“Është një lojtar i shkëlqyer, i
ri dhe i fortë. Ai ka shumë
grintë dhe do të na ndihmonte
për të kompletuar organikun.
Por ndërkohë edhe
Daniele Fonseka, menaxheri
i mbrojtësit të Barçës, ka konfirmuar
dëshirën e lojtarit për
t’u transferuar te bardhezinjtë:
“Martin do Juven dhe
mendoj se shumë shpejt tratativa
do të përfundojë pozitivisht”.
Megjithatë, që kjo marrëveshje
të finalizohet duhet
edhe miratimi i katalanasve,
të cilët e kanë blerë Kaçeres
sezonin e kaluar për një shifër
të përafërt pre 16 milionë eurosh.
Ata janë gati ta shesin
mbrojtësin, por kërkojnë vetëm
para. Ndërsa bardhezinjtë
duan ta huazojnë me të drejtë
blerje përfundimtare, por e
vetmja mundësi në këtë tratativë
mbetet përfshirja e Polsen.
Nëse danezi, i cili është
vlerësuar 7 milionë euro, do
të pranonte të transferohej te
Barça, “Zonja e Vjetër” do të
arrinte të siguronte Martin
Kaçeres, për të kompletuar
kështu merkaton e blerjeve.
Megjithatë, kjo gjë mbetet ende
për t’u parë, pasi për mesfushorin
danez janë interesuar
edhe shumë skuadra të
tjera, ndër të cilat Fenerbahçe,
Shalke 04 dhe Fulham.

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by loroborici » Tue, 28 Jul 2009 , 15:51

Morati: Ja përse e shita Ibrahimoviçin

Presidenti i Interit: E kishte mendjen te Barça, por jemi mes më të mirëve në Europë


Masimo Morati tregon arsyet përse i hapi rrugë transferimit të Zlatan Ibrahimoviç te Barcelona. Presidenti i Interit beson se shkëmbimi me Eto‘o ishte një lëvizje e mirë për të dyja klubet. Megjithatë, ai nuk dëshiron të shihet si protagonist i transferimit që përfshiu dy prej sulmuesve më të mirë në botë: "Një shkëmbim i jashtëzakonshëm: nuk mbaj mend një operacion të këtij niveli në merkato nga klubet europiane".

President, përse lejuat largimin e një sulmuesi që ju ka argëtuar dhe e ka ndihmuar ekipin të fitojë?

Gjatë këtyre muajve të fundit, Ibra kishte shprehur në më shumë se një rast dëshirën që të ndryshonte skuadër. Na ka thënë se tashmë e imagjinonte vazhdimin e karrierës diku tjetër. Këtu po flasim për një lloj lojtari… indiferent në pikëpamjen sentimentale. Një profesionist i vërtetë.

Kur ju rikujtojnë se klubi kampion i Europës u përforcua me një lojtarin tuaj, ju mendoni që…

Nuk gaboj kur e krahasoj Interin për nga niveli me ekipet më të mira.

Menaxheri Raiola pohoi se Ibra mendonte për Barçën prej një viti. U besoni këtyre deklaratave?

Nëse kjo është e vërtetë, duhet të them se u tregua mjaft i zoti që mos ta tregonte hapur. Mendoj se askush nuk e ka vënë re, por ai u largua si golashënuesi më i mirë i Serisë A. Ibra iku mes falënderimeve tona.

Mes falënderimeve, por edhe të bërtiturave tuaja. E vërtetë apo e sajuar, në Mançester e qortuat për golat e gabuar përpara portës?

Është e vërtetë, por qortova të gjithë skuadrën dhe jo vetëm suedezin. Isha i mërzitur, sepse u eliminuam prej shënjestrës dhe jo prej lojës së keqe. Ai është krenar, ndoshta i ka marrë fjalët si ofendime. Por mendoj se nuk u largua i mërzitur dhe do t‘i kujtojë me kënaqësi vitet që kaloi tek Interi. Me ne ai u rrit edhe më shumë dhe u afirmua përfundimisht si një prej më të mirëve në botë.

A ju ka çuditur oferta e Laportës? Barça nuk dukej e gatshme të investonte shifra të larta…

Darka me Laportën në fillim të qershorit ndoshta ka shërbyer si pikënisja për akordin mes dy klubeve. Kur ndërmjet dy presidentëve ekzistojnë marrëdhënie të mira, mund të arrihet një marrëveshje. Lëvizjen e Barcelonës, për të ndryshuar disi kurs, e cilësoj mjaft inteligjente. Ndërsa për Interin ky ishte një operacion pozitiv, edhe për bilancet e klubit.

Dyzetepesë milionë euro nga shitja e Ibrahimoviç kanë bërë që në arkat e Interit të derdhet shifra më e lartë nga shitja e një lojtari gjatë presidencës suaj…

Mos harroni se këtu duhet llogaritur edhe vlera sportive e Eto‘o, vlerë e cila logjikisht është më e ulët në merkato… Megjithatë, edhe (Kristiano) Ronaldo u shit për një shifër të konsiderueshme.

Murinjo ka theksuar se kjo ishte një marrëveshje me vlerë 100 milionë euro. Trajneri është shprehur i kënaqur nga lëvizjet në merkato…

Shikoni, kemi punuar në sintoni të plotë me stafin teknik dhe Murinjo është informuar hap pas hapi për çdo lëvizje. Të enjten më telefonoi për të shprehur entuziazmin. Mendoj se i pëlqen ideja që tashmë duhet "të shpikë" një mënyrë tjetër loje. Ai është forca plotësuese e Interit, një element që u mungon të tjerëve.

Eto‘o dhe Milito, mendoni se mund të luajnë bashkë, apo si alternativa të njëri-tjetrit?

Besoj se do t‘i shohim shpesh përkrah njëri-tjetrit në fushë. Janë dy lojtarë shumë të mirë brenda zonës dhe dinë të krijojnë hapësira kur ndodhen larg portës kundërshtare. Kam besim në idetë e trajnerit: në sezonin e ri pres që skuadra ta qarkullojë më shumë topin, në mënyrë që të nxjerrë në dukje cilësitë e lojtarëve të rinj. Mendoj se do të ketë hapësira edhe për Balotelin, një djalosh të cilin duhet ta mbrojmë.

Murinjo ka thënë: Nëse Morati dëshiron ta ngrejë me patjetër trofeun e Champions-it, të vijë në shtëpinë time, sepse kam një kopje…

As unë nuk dëshiroj që Champions League të shndërrohet në fiksim. Objektivi kryesor mbetet kampionati, ndërsa më pas do të luajmë me kurajë në Europë. Mendoj se skuadra jonë është në nivelin e të tjerave dhe nëse gjërat nuk do të ecin siç dëshirojmë, nuk do të vrasim veten.
Vllaznia ne zemer
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by loroborici » Fri, 07 Aug 2009 , 21:29

Liverpooli per menimin tem ka ba njemarri tuj largue Alonzon per me marr nji lojtar mesatar si Akuilani. Nuk jam tuj fol si tifoz por bash due me than ata cka duhet me than.
Vllaznia ne zemer
Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by Edmond-Cela » Fri, 07 Aug 2009 , 22:02

loroborici wrote:Liverpooli per menimin tem ka ba njemarri tuj largue Alonzon per me marr nji lojtar mesatar si Akuilani. Nuk jam tuj fol si tifoz por bash due me than ata cka duhet me than.
nuk asht se kan pas qef ato ma naq mot nuk kan lek jan ne kriz financiare.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by fpjalmi » Sat, 08 Aug 2009 , 00:19

liverpulin sa kam ndigju po e blejn tifozat presidencen.

ah sa e bukut ta blete edhe vllaznine tifozat. 8)

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by loroborici » Sat, 08 Aug 2009 , 21:01

Edmond-Cela wrote: nuk asht se kan pas qef ato ma naq mot nuk kan lek jan ne kriz financiare.
Nuk asht puna e krizs, se me ken ashtu se ju dujshin paret, shitnin Alonson e nuk duhej me harxhue para per Akuilanin. Domethan nuk blejshin ma lojtar me zavendsue Alonzon. Bash kjo asht e vertet se diferenca e pareve Alonzo-Akuilani nuk asht mea shume se 8 milion euro. Me 8 milion nuk diltet prej krizs kur asht than se tana klubet e mdhaja ne Angli ka ma shume se 300 milion borgje
Vllaznia ne zemer
Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by Edmond-Cela » Sat, 08 Aug 2009 , 23:21

loroborici wrote:
Edmond-Cela wrote: nuk asht se kan pas qef ato ma naq mot nuk kan lek jan ne kriz financiare.
Nuk asht puna e krizs, se me ken ashtu se ju dujshin paret, shitnin Alonson e nuk duhej me harxhue para per Akuilanin. Domethan nuk blejshin ma lojtar me zavendsue Alonzon. Bash kjo asht e vertet se diferenca e pareve Alonzo-Akuilani nuk asht mea shume se 8 milion euro. Me 8 milion nuk diltet prej krizs kur asht than se tana klubet e mdhaja ne Angli ka ma shume se 300 milion borgje
alonso ka ken andrra e tije te reali dhe liverpuli u deterua te lej te shkonte, ai ka ken nen kontrat tek dhe liverpuli ka fituar 30 milion euro per te pra keto ishin leket e zevendesimit te alonsos
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by fpjalmi » Sun, 09 Aug 2009 , 03:49

kete rradhe merkaton ma te madhe e ka ba kampinati spawnioll.

mendoj se kampionati spanioll ia mori yjet anglezeve dhe kete vit merndoj se asht i padiskutueshem kamp[ionati ma i forte ne bote

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by Edmond-Cela » Sun, 09 Aug 2009 , 11:45

fpjalmi wrote:kete rradhe merkaton ma te madhe e ka ba kampinati spawnioll.

mendoj se kampionati spanioll ia mori yjet anglezeve dhe kete vit merndoj se asht i padiskutueshem kamp[ionati ma i forte ne bote
po ato 2 moren ne angli ma naq. une mendoj se ronaldo ka me ken deshtimi ma i madh i historis
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by fpjalmi » Sun, 09 Aug 2009 , 21:54

nuk di qa me te than mondi por sot lujti qelesi i ancelotit dhe manchesteri .

manchesteri ishte pertoke me te than te drejten ,dhe mendoj se ronaldo ka ba nji boshllek shum te madh ne sdkuader .

edhe mund te jete deshtim por edhe mund te kthehet ne nje lojtare kampion botet siq ishte .

kja mbetet per tu pa ne ditet qe vijojne

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by Edmond-Cela » Sun, 09 Aug 2009 , 23:15

fpjalmi wrote:nuk di qa me te than mondi por sot lujti qelesi i ancelotit dhe manchesteri .

manchesteri ishte pertoke me te than te drejten ,dhe mendoj se ronaldo ka ba nji boshllek shum te madh ne sdkuader .

edhe mund te jete deshtim por edhe mund te kthehet ne nje lojtare kampion botet siq ishte .

kja mbetet per tu pa ne ditet qe vijojne

mire ma naq. por mos te herrojm se ne pjesen e pare celsi ishte nenegzitus ne loje pjesa pare mund te perfundonte edhe 3 apo 4 me 0 por ky asht futbolli ne pjesen e dyte pajtohem plotesisht me ty qe celsi e dominoj por mos me harru se ne 10 minutat e fundit e mori vetin manchesteri. ne te gjith ndeshjen me fol realitetin manchesteri pati shum here ma shanse te pasturta se sa celsi.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by fpjalmi » Sun, 09 Aug 2009 , 23:18

Edmond-Cela wrote:
fpjalmi wrote:nuk di qa me te than mondi por sot lujti qelesi i ancelotit dhe manchesteri .

manchesteri ishte pertoke me te than te drejten ,dhe mendoj se ronaldo ka ba nji boshllek shum te madh ne sdkuader .

edhe mund te jete deshtim por edhe mund te kthehet ne nje lojtare kampion botet siq ishte .

kja mbetet per tu pa ne ditet qe vijojne

mire ma naq. por mos te herrojm se ne pjesen e pare celsi ishte nenegzitus ne loje pjesa pare mund te perfundonte edhe 3 apo 4 me 0 por ky asht futbolli ne pjesen e dyte pajtohem plotesisht me ty qe celsi e dominoj por mos me harru se ne 10 minutat e fundit e mori vetin manchesteri. ne te gjith ndeshjen me fol realitetin manchesteri pati shum here ma shanse te pasturta se sa celsi.
mondi.

ti je ne angli dhe i din ma mire keta gjana.

a thojn qe manchesteri asht i deshtum kete vit me ikjen e c ronaldos?

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by fpjalmi » Sun, 09 Aug 2009 , 23:21

Edmond-Cela wrote:
fpjalmi wrote:nuk di qa me te than mondi por sot lujti qelesi i ancelotit dhe manchesteri .

manchesteri ishte pertoke me te than te drejten ,dhe mendoj se ronaldo ka ba nji boshllek shum te madh ne sdkuader .

edhe mund te jete deshtim por edhe mund te kthehet ne nje lojtare kampion botet siq ishte .

kja mbetet per tu pa ne ditet qe vijojne

mire ma naq. por mos te herrojm se ne pjesen e pare celsi ishte nenegzitus ne loje pjesa pare mund te perfundonte edhe 3 apo 4 me 0 por ky asht futbolli ne pjesen e dyte pajtohem plotesisht me ty qe celsi e dominoj por mos me harru se ne 10 minutat e fundit e mori vetin manchesteri. ne te gjith ndeshjen me fol realitetin manchesteri pati shum here ma shanse te pasturta se sa celsi.
ke shum te drejte qe manchesteri lujti mire ,por ne pjesen e dyte jam dakort me ty se manch unit ra .

kja tregon per mendimin tem qe ronaldo ka lan nji grope te madhe aty

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by loroborici » Mon, 10 Aug 2009 , 16:59

Sot asht fol qi Real i ka hjek prij merkato Higuain dhe Robben. Nersa dun me shit Gago, Diarra, Shnajder, V. Vart dhe Negredo
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: MERKATO NEPER BOTE

Post by fpjalmi » Tue, 11 Aug 2009 , 01:16

reali po ban shum gabim qe po shet ,sepse po spati mesfushe nuk ka qa me ba as ronaldo e as kaka .

kaiher jam me mendimin e mondit,qe mund te jete edhe deshtuese cdo gja qe kan ba .

edhe 8 vjet ma pare reali bani super ekip por deshtune,kur ishte dhe becam ne skuader

Post Reply