Stadiumi "Loro Boriçi"

Historia e Vllaznise dhe lojtarët e saj në vite.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Admin » Tue, 21 Jul 2015 , 22:53

Goldi ka shume gjana ne mes.
Sdq me menaxhu nji impiant te tille ka bajagi shpenzime e Bashkia Shkoder ska me e pas hic te lehte.
Mas te harrojme se shitja e biletave te ndeshjeve te kombtares shkojne ne FSHF, vetem biletat kur lun Vllaznia ka me i marr Bashkia.
Une shpresoj shume qe kane me u shfrytzu ambientet poshte tribunave se perndryshe Bashkia ska me pas lek me e mirmbajte stadiumin.

Me aq sa kam pa foto si edhe video asht shume e vertet qe tribuna qendrore asht ba keq dhe pengon pamjen.
Pervec kesaj me duket se nuk hic simetrike me mbarimin e harkut ..... duket sikur tribuna qendrore asht "spostu" ma afer fushes ....
Tek kjo video mund te shifet bajagi mire:
https://www.youtube.com/watch?v=i06ZG1-UpkU" onclick="window.open(this.href);return false;
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Admin » Thu, 30 Jul 2015 , 22:25

Me sa duket ndeshja kunder Serbise ka me lujt ne Elbasan, ishalla ky vendim nuk ban qe Loro Boriçi te mos lehet mbas dore.
Mqs koha ne dispozicion ka me kene ma e madhe, te shpresojme qe edhe tribuna qe duket se nuk asht ba sic duhet te sistemohet.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by GOLDIAN » Sat, 01 Aug 2015 , 17:05

kush ka me i ra shkodres mrapa
na shyqyr mu hap b... dijm neper qytet e se shofim se jena fundi i shqipnise

na e kam fjalet per ata
i perjashtuar

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by futbollist » Thu, 01 Oct 2015 , 10:47

Une ndaj te njejtin mendim med Admin asht absolutisht i domosdoshem shfrytzimi i siperfaqeve nen tribunat e stadiumit te ri qe po ndertohet. Stadiumi ka nevoje per nji menaxhim te mire me qillim perfitimit, ku bashkia me keto te ardhuna ka nevoje per mirembajtje te ambienteve te stadiumit ne teresi.Njekohesisht dicka e tille mund te hapin shume vende punet per qytetetaret e Shkoders. Ambientet perreth stadiumit mund te leshohen me qera,klinika fizioterapiet/dyqane sportive/dyqan sportiv i klubit/pube futbollit ku mund te mledhen tifozat para dhe mrapa ndeshjes etj etj. Vete lokalizimi i stadiumit ne qender te qytetit eshte i favorshem qe me pase dhe klientele per shume lloje biznesesh. Besoj qe me arritjen e dickaje te tille familjarizohet dhe ambienti dhe ndoshta neser pasneser vijne edhe gra e fmi ne stadium e jo vetem burra ne stadium dicka qe asht fatskeqsi qe akoma mbizotron nje fakt i tille ne stadiumet shqiptare.
Sidoqofte pavarsisht ideve te mira qe mund te kena per nji menaxhim te mire te stadiumit ne nje nivel europjan sic e parashtrova ma lart dhe sic praktikohet ne shume vende te europes duhet me pranu faktin qe ne kushtet bashkohore ne akoma jena nji vend shume i mrapambetun sa i perket shume gjanave....kultures,edukates dhe moralit ndaj ligjit ku shfrytzimi personal asht aq banal saqe sot eshte pothujse normale nga lideri deri tek funksionari me i ulet ne nje institucion, prej mosfunksionimit te shtetit. Kjo gja demton jo vetem stadiumin si institucion por dhe shume institucione tjera. Ne kyt kendveshtrim e shoh te veshtire qe stadiumi i ri i jone te kete nje forme dhe funksion te tille dhe cdo ide qe mund te parashtrohet me nje mendim te mire bjen poshte. Per sa te kena nje shtet te tille, rrumpalle kane me ece gjanat gjithmone.Me falni qe u kthynen gjanat politike :mrgreen:
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by vvvllaznia » Thu, 18 Feb 2016 , 19:22

Stadiumi Loro Boriçi keka drejt perfundimiit, kan foto te stadiumit i mbuluar me stola me ngjyre kuq blu e bardhe :shock: keshtu lezetshem me e pa megjithese nuk e kuptoj ngjyren e bardhe. Nga pamja estetike me duket shume bukur

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Edmond-Cela » Sat, 20 Feb 2016 , 10:58

edhe mua e pelqejn stolat po shof shum komente ne fb qe i ngjanka flamurin te serbis gjana pa kumtim. shprpesoj qe tek harku shte shkruhet vllaznia. po ashtu te tribunat e ndame, do nje simol bashkim kombetar. kurse te tribuna kryesore te shkruhet albania
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by futbollist » Sat, 20 Feb 2016 , 21:06

Shume bukur mu duk dhe mu. Ishalla e rujme e nuk e prishim se asht gjynah.
Sa shkoi shuma totale e rikonstruktimit te stadiumit? Para disa kohesh doli lajmi qe mungoshin rreth 3 milion euro me mbaru krejt projektin. Kjo firma ndertuese qe po merret me stadiumin ishte e nje ish-volibollistit, shok i Rames.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Admin » Mon, 22 Feb 2016 , 19:56

Kto kritikat per ngjyrat dhe dekorin e stolave me duken krejt kot e palidhje.
Ndoshta ka boll gjana tjera me u kritiku por per stola asht krejt absurde. Edhe mu si kompozim me duket shume mire si edhe ngjyrat jane sh mire. (Prej diellit kane me ik ngjyret por shnash ne).
Ky 3 milion qe mungon flitet se asht prej buxhetit qe asht parashiku per pisten atletike me tartan.
Ishalla e perfundojne sic duhet sa ma pare e me tana komoditetet.
Nji dicka tjeter qe personalisht me shqetson asht sheshi para 5 tribunave te vogla ku asht tregu; thojne qe dojne me ba pallat aty. Ishalla nk asht e vertete si edhe krijojne nji treg tjeter e sheshi te lehet i lire.
Vllaznit Ultras

Image

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by ultraskuqeblu1 » Tue, 23 Feb 2016 , 00:35

Ba me i pa mire e mire 80% e atyne qe kritokojne stolat jane te partis demokratike qe i vjen inad se skane mujt me ba kur ishin n pushtet e dojne me gjet pretekste me i ul vleren ktij ndertimi...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by futbollist » Thu, 25 Feb 2016 , 16:02

Hajt se mireboll qe po e bajne ultraskuqeblu se edhe njate mangut kena tesh me nxjerre ankesa e banen kshu se banen ashtu me ngjyra pa ngjyra. Si duhet me kene taman me parametra europjan e kena bisedu njihere se stadiumet neper bote jane qendra biznesit ku nuk luhet vetem futboll po ka sa e sa gjana si klinika mjeksore,fizioterapi,pube futbollit dyqane ku vjelen te ardhuna prej qiradhanjeve per mirmbajtje etj.
Ne shyqyr na knaqet zemra kur vehet nji guralec ma teper lene ma me na u vu dhe stola te rinj, na duket vedi si ''jashteshtetit''. Ca me ba qe vendi eshte akoma ne epoken e gurit e jo ne kohe moderne akoma prej drejtimit te keq te vendit tesh sa vjet.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Admin » Sat, 16 Apr 2016 , 16:32

Stadiumi asht drejt perfundimit si edhe shpresat qe kete sezon Vllaznia me ba te pakten nje ndeshje ne impantin e ri jane shu.
Stadiumi ka marr pamje te bukur si edhe ishalla po marojne sa ma shpejt ambientet e mbrendshme.
Nji dicka se kam kuptu e ju qe jeni atje ne Shkoder nqs mundeni me na sqaru. Ca do bahet me tregun e Zdrales ? A ka me u liru komplet edhe me u lane shesh i hapun?
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by futbollist » Fri, 22 Apr 2016 , 10:58

Ishalla po kryhet pa mbaru sezoni qe ta inagurojme si stadium me skuadren tone mos te vijne kombetarja me na e inaguru. :roll:

Me sa kam ndi e kuptu nga te thanat ne Shkoder Admin sa i perket pazarit ne zdrale varet tane tek Bashkia e Shkodres tani. Qeveria bashke me FSHF ka propozu me prishe shtepite ne fillim qe jane mbas stadiumit dhe perderisa kane hase veshtirsi ja kane lane Bashkise ne dore me hape nje vend tjeter per shfrytzim per parkim. Kshu qe pak a shume eshte ne dore te Bashkise me heke pazarin dhe me e ba parkim.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Admin » Sat, 23 Apr 2016 , 15:28

Ske nevoje me prish shpijat mas stadiumit per me ba parking.
shume mire mund te heket tregu edhe aty te bahet parking, si i nendheshem ose edhe mund te bahet siper.
Me aq sa kam nigju une, me shume mundsi njaty dojne me ba ndonji qender tregtare apo pallat. Ishalla kam nigju gjana te paverteta. Te shohim.
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply