Xhevahir Sukaj

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Post Reply
jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by jeti » Tue, 29 Nov 2011 , 18:27

Klubi e ka ba delaraten zyrtare per ceshtjesn sukaj fill mas ndeshjes me skendrebeut.

http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... 36:futboll
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Xhevahir Sukaj

Post by GOLDIAN » Tue, 29 Nov 2011 , 18:41

jeti wrote:Klubi e ka ba delaraten zyrtare per ceshtjesn sukaj fill mas ndeshjes me skendrebeut.

http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... 36:futboll
ky asht denimi apo jo
pres nej deklarate ne lidhje me sukajn si erdh puna deri ketu
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Edmond-Cela » Tue, 29 Nov 2011 , 19:30

me sa kam merr une vesht sukaj asht perjashtu pergjithmon nga skuadra e vllaznias dhe nuk ka me luajt per vllaznias derii sa kohe qe bashkuja e ka ne dore.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Admin » Tue, 29 Nov 2011 , 19:40

Goldi nqs asht e vertete qe Sukaj nuk ka dasht me lujt per pune leksh Bashkia ka marr nji mase shume te drejte.
Ska pas ca me denu ndryshe.
Aja qe me ban pershtypje asht "qetesia" qe tregon Sukaj...

Sa i takon Bales e Likes, nuk ka vend per krahasime ne gjestin e Sukaj.
Bala e Lika nuk kane ra dakort me Valterin ne Janar e Valteri ska dasht me shpenzu shume per ta.
Asht sjellje teper adoleshenciale kjo e Sukaj. Ta kishte ba nji sjellje te tille ne Europe se kishte pa ma fushen e lojes.
Vllaznit Ultras

Image

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by jeti » Tue, 29 Nov 2011 , 20:45

GOLDIAN wrote:
jeti wrote:Klubi e ka ba delaraten zyrtare per ceshtjesn sukaj fill mas ndeshjes me skendrebeut.

http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... 36:futboll
ky asht denimi apo jo
pres nej deklarate ne lidhje me sukajn si erdh puna deri ketu
Po ky asht denimi 4 muj pa lujt futboll. si tha edhe Mondi bashkia nuk e don ma kete futollist te Vllaznia. Ne Janar ta po e shesin me te paren offert qe ka me i ardh.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by jeti » Tue, 29 Nov 2011 , 22:36

Pas ndeshjes me bylisin me ka ba pershtypje nje artikull ku sukaj thote qe nuk kam dasht me lujt kundra bylisit, por kam lujt vec per hater te Vates... Duket qart se ket gja e ka pas ndermend ka her e nuk asht se ka pas probleme familire apo psikologjike qe nuk e kan lan me lujt me skenderbeun

data 09/11/2011
SULMUESI SHKODRAN FLET LIRSHEM NE RRJETIN SOCIAL, DUKE TREGUAR EDHE NJE TJETER PROBLEM TE VLLAZNIA

Nganjëherë mund të mos merren si të vërteta ato çfarë shkruhen në këtë rrjet social, por kur sipër ka një emër dhe për më tepër shumë komente prej tij, edhe i duhet besuar. Xhevahir Sukaj ka dalë hapur kundër bashkisë dje në faqen e tij në “facebook”. “Bashkia nuk paguan rrogat. Vetëm fjalë dhe premtime boshe. Çdo muaj merren rroga jo të plota.

Turp i madh për Shkodrën”. Kaq ka mjaftuar dhe më pas kanë nisur shumë komente nga fansët e tij. Sukaj është shprehur sërish për atë çfarë po ndodh te Vllaznia. Flitet për vonesa në rroga, për rroga të padhëna për ndonjë prej futbollistëve prej disa muajsh e për shumë gjëra të tjera. Në fakt, dihet që rrogat e tetorit do merren me 30 për qind gjobë për shkak të paraqitjeve të dobëta në ndeshjen e fundit, vendim që u dha në momentin kur u largua edhe Josa.

Por nga ana tjetër, disa futbollistë kuqeblu kanë shprehur hapur pakënaqësinë për ndalesën e taksave brenda pagesave që ishin miratuar në fillim. U deklarua nga drejtuesit e bashkisë se taksat e rrogave do mbuloheshin nga ajo me një fond shtesë, por nuk ka ndodhur kështu.

Sukaj ka reaguar dje i pari. Ndonëse jo zyrtarisht, megjithatë, përmes faqes së tij në rrjetin social. Pakënaqësitë kanë dalë sheshit hapur madje ai ka arritur deri aty sa ka thënë se “nuk kam dashur të luaj ndaj Bylisit, por e kam bërë këtë gjë vetëm për hatër të trajnerit Vata”. Drejtuesit e klubit në këtë mënyrë tashmë kanë një çështje më shumë për të diskutuar.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

VOJO KUSHI
Tifoz
Tifoz
Posts: 58
Joined: Sun, 06 Mar 2011 , 13:43
Skuadra: Vllaznia

Re: Xhevahir Sukaj

Post by VOJO KUSHI » Wed, 30 Nov 2011 , 00:46

Sa do i mire te jete ky lojtare me gjestin e tije ka gabu rand.Ky ka fy ne rradhe te pare tifozerin e zjarrte shkodrane qe ate ndeshje e kishin mbush stadjumin ishin rreth 7-8 000 vet ne te ftofte qe ndoshta kane marre edhe lek borxh me ble 3 mij lek bileten.Ka fy trajnerin dhe shoket e ekipit qe i kane ba llogarite me kyt gjithe javen.Gjesti i tije ashte shume i ulte i neveritshem se ka tradhetu komplet Shkodren ne ndeshjen ma te randesishme,kot krejt,vetem per teka mendjemadhesiet fodullekut qe i ka pas gjithmone.Na ka ba qesharak ne syte e dyrnjase se si nje djale Shkodret nuk pranon me lujt per ekipin e zemres te vet pa asnji arsye.Gjergji Muzakes i ka vdek baba edhe ka lujte te nesermen ka sakrifiku per hatrin e tifozave dhe ekipit.Bekenbauer dikur ka lujt me krahun e thyme e nuk ka pranu me dale prej fushet .Ky ashte futbollist shum i mire ma i miri ndoshta ne Shqiperi na duhet shume, as Bala as asnji nuk jane si ky po Shkodra nuk mundet me ju perul ketij se ky nuk mundet me perdhunu nji Shkoder komplet sa do i mire te jet ky.Ne qofte se jena shkodrane duhet te jemi krenare per historine tone dhe ky futbollist s'duhet me pas ma shancin me e vesh ma ate bluz te shenjte kuq e blu qe e kane vesh shum e shum kampiona.Ky ashte mendimi im.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Admin » Sat, 07 Jan 2012 , 03:48

Sulmuesi shkodran Xhevair Sukaj ka udhetuar diten e djeshme drejt Stambollit ku dhe nga sot ka udhetuar drejt Iranit.

Nga burime prane sulmuesit mesohet se ai do te firmose nje kontrate me ekipin e Sepahan-it, i cili renditet ne vendin e trete me 33-pike pas 17-ndeshjeve.

Kontrata e Sukajt me klubin Iranian ka qene mjaft e mire. Burime konfidenciale pohuan per Albaniasoccer.com se ai do te marre 100-mije Euro ne dore si dhe nje page prej 10-mije Euro ne muaj duke i bashkangjitur ketyre dhe shtepine si dhe nje makine te cilen ai do ta perdore gjate kohes qe do te jetoj ne Iran.

albaniasoccer.com
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Admin » Sat, 07 Jan 2012 , 03:50

Udha e mar i qofte !!!

Pak si shume leke pa me duken .....
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Xhevahir Sukaj

Post by GOLDIAN » Mon, 09 Jan 2012 , 00:38

gomarllek i papame kjo levizje e tij.\admin nje mik itij ma pohoi vet kete shume financiare
ndoshta mund te me kete rrejt
i perjashtuar

vllaznia kampion 10
Antar
Antar
Posts: 28
Joined: Sat, 23 May 2009 , 00:24
Skuadra: vllaznia

Re: Xhevahir Sukaj

Post by vllaznia kampion 10 » Mon, 09 Jan 2012 , 13:44

shof disa ekipe ne superiore qe dalin per her te par,mos thu leku zhvlerson gjithcka une mendoj qe po dhe realiti eshte ky,vllaznia per mendimin tem nuk ka lek por ka disa te rinj te talentum duke lujt per her te par ne kampionat,jam dakurt qe duhet edhe naj blerje sepse jan fuqizu tan ekipet,por kur shof qe vijn per prov lojtar qe kan ik naten prej vllaznis dicka me ban me dyshu,te fort jena qe i shikojme kto gjana e nuk jena te zot me protestu ashtu sic banen vllaznit ultras,si duket bluza e vllaznis paska ra shume qysh kur shof disa lojtar rrugash qe po e veshin ose qe kerkojne me e vesh! Gjejeni vet fajin kush e ka per kyt pune! Edhe rasti Sukajt per mu asht nje rast tjeter qe e deshmon ma se mirit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Admin » Mon, 09 Jan 2012 , 14:25

Goldi ka mundsi qe ka me marr njaq lek.
Pervec lekve qe mund te marrin, sma merr mendja se ka me mujt me ba fart hajr ne Iran!!
Per fat te keq nuk asht hera e pare qe Sukaj ban kshi "marrinash" !!!

Ishalla i hec mbare gjithcka por nqs nuk ndryshon karakter ka me e pas te veshtire me hec perpara.
Aj ishte ne moment shume te mire si edhe u thirr ne komtare, po te vazhdote kshu kishte me pas shance me ja ba nji vend vedit ne komtare!!!
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Admin » Wed, 16 May 2012 , 22:55

Sukaj asht shpall kampion ne Iran me ekipin e tij Sephan.
Ne kampionat ka shenu 2 gola.
Sephan lun edhe ne Ligen e Kampioneve te Azise dhe asht kualifiku per 1/8, ku ne ndeshjen e djeshme Sukaj ka shenu golin e pare.
Ky asht goli i dyte i Sukaj ne Ligen e Kampioneve.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Xhevahir Sukaj

Post by GOLDIAN » Thu, 28 Feb 2013 , 01:30

CA JENA ba keshtu kaq b..lepiresa kjo ska ken tradit e shqiptarit
ban gol sukaj edhe cohen te ashte quajtunit specialista e thone talenti sukaj
TALENTI??????????
DERI KUR DONA ME I QUJT TALENTE KETA NA MA SHOKE
i perjashtuar

Post Reply