Xhevahir Sukaj

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Post Reply
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Xhevahir Sukaj

Post by vllaznia1919 » Sat, 22 Aug 2009 , 15:43

Po po asht e sigurt 100%.Per dy vjet ka firmose.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Xhevahir Sukaj

Post by fpjalmi » Wed, 26 Aug 2009 , 02:46

rrezik paguhet ma pak se me vllaznine.

ekip ne kategori te dyte .

ia ka pre vedit kampt me lujt me kombetaren :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Xhevahir Sukaj

Post by fpjalmi » Wed, 26 Aug 2009 , 03:01

vllaznia1919 wrote:Po po asht e sigurt 100%.Per dy vjet ka firmose.
v1919.

lexoji gazetat e fresketa .

nji gazete thote ka firmos e nji tjeter ja


Xhevahir Sukaj, mes Hansa Rostokut dhe Bolusporit


Klubi gjerman i Hansa Rostokut
ose turqit e Bolusporit, janë dy
mundësitë e sulmuesit shkodran,
Xhevahir Sukaj, për të
vazhduar karrierën, pas largimit
nga Vllaznia. Në një bisedë për
“Panorama Sport”, 21-vjeçari
tregon për të ardhmen e tij, duke
konfirmuar se do të jetë njëra
nga këto dy skuadra, që militojnë
në kategoritë e dyta të
vendeve respektive..
Me aq sa kemi folur deri tani,
është programuar një ditë test nga
stafi teknik. Të them të drejtën,
këtë gjë nuk e kam pranuar, duke
u bërë të ditur përfaqësuesve të
klubit gjerman, se vij për të biseduar
dhe firmosur. Pra, jo për të
kaluar një provë. Gjithsesi, unë
besoj shumë se do të firmos një
kontratë me Hansën. Mendoj se
është një klub, i cili mund të më
japë shumë mundësi për një karrierë
të ndritur, pavarësisht se
tashmë militon në Bundesligën
2”, - thotë Sukaj. Mirëpo nëse
punët nuk shkojnë ashtu siç i ka
menduar sulmuesi, përsëri ai ka
në “xhep” opsionin tjetër, që është
thuajse i bërë. Bëhet fjalë për
klubin turk, Boluspor, ku pak ditë
më parë firmosi edhe mesfushori
Gilman Lika. Trajneri i Bolusporit
ka shprehur me kohë interesimin
e tij për ta pasur në
skuadër, por tani gjithçka varet
nga bisedimet me Hansën. “Është
e vërtetë, që nëse nuk bëhet
gjë me klubin gjerman, unë
pothuajse me 100% do të firmos
për Bolusporin, aty ku do të gjej
edhe shokun tim të ngushtë, Gilmanin.
Bisedimet janë bërë edhe
më parë për këtë opsion, por
gjithsesi të shohim. Shpresoj të
bëhet më e mira”, - pohon më tej
talenti shkodran. Edhe në pjesën
e parë të sezonit të kaluar, Sukaj
ishte te Haxhetepe, bashkë me
Likën, e gjithashtu mbrojtësin
Admir Teli. Më pas, ky i fundit
dhe Sukaj u larguan respektivisht
te Karabaku në Azerbajxhan
dhe Vllaznia. Tashmë, fillimi
i javës së ardhshme do të saktësojë
përfundimisht ekipin e ri
të 21-vjeçarit.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Xhevahir Sukaj

Post by vllaznia1919 » Thu, 27 Aug 2009 , 13:48

Ja maj naqe aj ka vu firmen me turqit.Ka ba prezantimin zyrtar kam pa videon.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Xhevahir Sukaj

Post by GOLDIAN » Thu, 27 Aug 2009 , 17:49

vllaznia1919 wrote:Ja maj naqe aj ka vu firmen me turqit.Ka ba prezantimin zyrtar kam pa videon.
ti den mi majt anen skodrinonint prandej thu ishtu
une skam pa video :eag: :eag: :eag: :eag: :eag: :eag: :eag:
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Skodrinon » Thu, 27 Aug 2009 , 21:25

GOLDIAN wrote:
vllaznia1919 wrote:Ja maj naqe aj ka vu firmen me turqit.Ka ba prezantimin zyrtar kam pa videon.
ti den mi majt anen skodrinonint prandej thu ishtu
une skam pa video :eag: :eag: :eag: :eag: :eag: :eag: :eag:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ja ma pa i kan thane dy shqiptar maqedoniet te nji dyqan fruta-perimesh :D

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Xhevahir Sukaj

Post by vllaznia1919 » Sat, 29 Aug 2009 , 01:05

Skam qa me te ba ma gold qe nuk je shum i dalun neper internet. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Xhevahir Sukaj

Post by GOLDIAN » Sun, 27 Sep 2009 , 23:05

e paska ba nji gol sukaj
urime
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Xhevahir Sukaj

Post by vllaznia1919 » Tue, 29 Sep 2009 , 22:28

Urime xhevos.Ishalla asht i apri i nje seriet te gjate.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Miri » Fri, 22 Jan 2010 , 15:50

Sukaj ka nenshkru me klubin Egjiptian Al-Ismaili,kontrata e Sukaj asht nenshkru per 3 vite ne te cilat do perfitoj 1.1 miljon euro.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Xhevahir Sukaj

Post by GOLDIAN » Fri, 22 Jan 2010 , 23:48

sukaj bani bum
skuadra e tij e re asht nji ekip i njoftun ne arenen europiane
me kete levizje them e ka fitu te sigurte vendin ne komtare
bravo 1.1 milionat
i perjashtuar

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Xhevahir Sukaj

Post by REINIS » Sat, 23 Jan 2010 , 00:04

GOLDIAN wrote:sukaj bani bum
skuadra e tij e re asht nji ekip i njoftun ne arenen europiane
me kete levizje them e ka fitu te sigurte vendin ne komtare
bravo 1.1 milionat
Me duket se ke bo i gabim ktu gold. Ke dash me thone ne arenen afrikane me sa duket. :P :P
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Edmond-Cela » Sat, 23 Jan 2010 , 01:37

suksese mos te harrojm se esht i ri hala. dhe ishalla i hev mare
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Xhevahir Sukaj

Post by fpjalmi » Sat, 23 Jan 2010 , 04:52

Miri wrote:Sukaj ka nenshkru me klubin Egjiptian Al-Ismaili,kontrata e Sukaj asht nenshkru per 3 vite ne te cilat do perfitoj 1.1 miljon euro.

per mu asht nje shifer mjaft e mire se i thojn 1.3 miliard lek e me duket ne mos gabosha se as salihi nuk ma han mendja qe perfiton ma teper .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Xhevahir Sukaj

Post by fpjalmi » Sat, 23 Jan 2010 , 04:58

REINIS wrote:
GOLDIAN wrote:sukaj bani bum
skuadra e tij e re asht nji ekip i njoftun ne arenen europiane
me kete levizje them e ka fitu te sigurte vendin ne komtare
bravo 1.1 milionat
Me duket se ke bo i gabim ktu gold. Ke dash me thone ne arenen afrikane me sa duket. :P :P

renis .

goldi ka dasht ma than qe asht e ekip i njoftun ne arenen europiane sepse kur bahet kupa e botes per klube aja skuader del ma e mira ne kontinentin e arabise bashk me ma te miren e europes ,te amerikes e te azise :D

a asht njaja gja qe ke dasht me than gold ,pa apo ja :wink: :D

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Xhevahir Sukaj

Post by vllaznia1919 » Sun, 24 Jan 2010 , 04:03

Gjynah qe kaq i ri me fillu me zgjedh ekipe ne baze te lekut e ja te vlerave.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Man in Redblue » Sun, 24 Jan 2010 , 17:14

i ri shum nuk asht, se sot ke talenta gjithkund 18 vjeca qi losin titullar...me pa sa 18-20 vjeca serb e kroat transferohen cdo vit nga kampionatet e tyne ne ngjermani, zvicer, belgjik etj, pa permend ukrainen qi e kan mush

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Edmond-Cela » Sun, 24 Jan 2010 , 18:31

esht e kot me u lodhe ne i shkatrrojm keto lojtar. por te qyrum per ato talente qe e kan fillu karrieren ne europ
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Xhevahir Sukaj

Post by fpjalmi » Sun, 29 Aug 2010 , 19:46

Xhevair Sukaj e ben sefte ne Divizionin e I Kroat

Sulmuesi shkodran Xhevair Sukaj ka shenuar golin e pare ne kampionatin kroat per skuadren e tij te NK Zagreb. Ai eshte aktivizuar ne pjesen e dyte nga trajneri i tij kur rezultati ishte 2-0 ne favor te ekipit vendas te NK Zadar. Talenti shkodrane ka shenuar nje eurogol ne minuten e 82-te. Nje gjuajtje nga 30-metra dhe topi perfundon ne rrjete duke ngushtuar rezultatin ne 2-1. Ne minutat e fundit te ndeshjes Sukaj ka tronditur dhe shtyllen e NK Zadar-it, por kete here fati ska qene me te pasi topi ka prekur shtyllen dhe ka dalur jashte. Me kete gole dhe me paraqitjet e tij te mira Sukaj kerkone ti tregoj trajnerit te kombetares Josip Kuzhe qe e meriton dhe ai nje ftese per ne kombetare.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Xhevahir Sukaj

Post by fpjalmi » Sun, 29 Aug 2010 , 19:47

me kam te mbare

Post Reply